Sayfa 79/852 İlkİlk ... 2969777879808189129179579 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 625 - 632 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İstemedende olsa ekonomiye gelmem gerekiyor.

Türkiyenin 3. çeyrekte %1.6 büyümesi MUCİZE. Bana kalırsa en az %7 küçülmüşüzdür.

akp den önceki krizleride biliyorum. Hangi ürün üretimi ne kadar düşerse ekonomiye etkisi ne olur, biliyorum. Elektrik benzin zamlanırsa enflasyone etkisi ne olur biliyorum.

Ama akp ile beraber tüm hesaplama yöntemleri bir çok kez değiştirildiği için, artık veriler tamamen uydurma haline geldi.

Tabi benim portfoyume göre %1.6 değil %10 artış açıklasalar daha iyiydi.?

Neyi tercih ederdim.?

Ülke %7 küçülsün ama devlet %10 kalkındık diye açıklasın benim portfoyumde bol para kazansınımı isterdim.?
    Yoksa ülkede gerçek %7 küçülme rakamı açıklansın benim portfoyum zarar yazsınmı isterdim.?

Tabiki gerçek veriler açıklansın isterdim.?
    İşte muhteşemliğim buradan geliyor. Ne kadar mükemmelim yarabbi, insanın inanası gelmiyor.!

Sizde inanmadınız tabi.! Normal siz maymunsu insansınız, ben değilim. Sizin maymunun doğasına uygun hareket etmeniz son derece doğal, o sebeple üzülmenize gerek yok.

%7 zarar açıklansa ben yine kaybetmezdim. Ona göre oynardım. Şu an baştakilerin karakterine göre oynuyorum, başta düzgün veri açıklayan düzgün insanlar olsaydı ona göre oynardım. Bu sefer hepimiz kazanırdık çünki başta düzgün insan varsa, ülkede hırsızlık soygun olmaz, her şey düzgün işler, BIST de düzgün işler, ve düzgün oynayan düzgün kazanırdı. Manipulatörler cezalandırılır, gizli anlaşanlar cezalandırılır. Ülke kalkınır, kalkındıkça gelir hepimize yayılırdı.

Yan, %7 düştük diye açıklanması ile zarar etmezdim, tersine çok daha fazla kazanç elde ederdim. Herkeste becerisine göre az çok kazanırdı çünki BIST endeksi dansöz gibi spekülatörlerce indirilip çıkarılmazdı anlamsızca.

Dürüstlük, onurlu ve haysiyetli olmak böyle güzel bişey işte..
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Endekse bakıyorum, sanırım bu veri etkisi ile eksi açılmış. Akşama yüksek artı ile kapatırlarsa hiç şaşırmam.
    Daha öncede benzerini gördüm çünki.?
    Yarın yine düşürürler o ayrı konu.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Detaya bak. Kolay manipulasyon yapılabilecek sektörlerin rakamlarını yüksek tutarak, ortalamayı yükseltmişler.
    Hizmetler %4,5 artmış. Yersen.

İyi olan ihracat %13küsür arttmış. Bunu belirtmiştik, herkeste belirtti zaten. Kötünün iyisi ihracat verileri olacak.

İhracat rakamlarını hileli göstermek çok zordur. O sebeple inanabiliriz. Sahte ihracat olur çeşitli sebeplerle ama onun payınıda dikkate alınmayacak kadar küçük olabilir. Tabi altın ihracatı hariç. Ona bakmak lazım ama göremedim.
    özal döneminde çok yüksekti sahte ihracat. İhraç etmedikleri malın vergi iadeleri ve teşvilerini alırlardı.

Yaw özal değilmiydi yoksa... özal dır özal... kumral abimiz, burun çizme konusunda artık pek hevesli görünmüyor, rahatça yumurtlayabilirim.
    @NeAcaipDunya

4. Hayali ihracatta iz bırakanların başında Yahya Demirel gelir, adını yazdırmıştır hırsızlar listesine. Ama onun ve benzerlerinin yaptıkları çok naif ve küçük kalıyor şimdiki organize suç örgütlerine bakınca.
    Beleştepedeki israf külliyesinin kaynak bulma sorunu var sanırım, satılacak, haraca kesilecek fazla bir şey kalmadı ki höt-zöt diye sağa sola çatmalar başladı yine.

Bunların ne midesini ne de ruhunu doyurmak mümkün olmadı, olmayacak. Her şeyin altında bu ruh açlığının verdiği doyurulması mümkün olmayan eziklik ve sevgisizlik var aslında.
    Yalanın evrensel olduğu bir zamanda, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    kumral abicim, cümlelere dikkat. Hapse atacaklarsa beni atsınlar... çoluk yok çocuk yok, hapistede bulurum yapçak şey, mesleğim konusunda eğitim veririm, yolumu bulurum..
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İkinci parti diyemem ama bi miktar daha altın aldım.

Ons altın planlamamın takvimine çok uygun zamanda hareketlendi, o konuda belki şanslıyımdır. Devam edermi etmezmi bilmem ama.

Hükümetin özel çaba sarfederek çıkardığı papaz brunson krizi, maalesef planlarımı alt üst etti. ŞANS karşınızdaysa, efsane keçide olsa farketmiyor, vuruyor abicim "oy anacım" dedirttiler. Tabi bu krizi çıkaran beyin ve aileleri zenginleşmeye aynı hızla devam ediyorlar. o ayrı konu.

Bu ay hisseleri tamamen satıp, altına ve belki emtia, faiz gibi diğer araçlara geçme ayımdı.
    Olmadı.
    Epey altın alabildim ancak hisseleri taşıyorum, lanet olsun. Ahada küfür gibi bişey ettim...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    İkinci parti diyemem ama bi miktar daha altın aldım.

Ons altın planlamamın takvimine çok uygun zamanda hareketlendi, o konuda belki şanslıyımdır. Devam edermi etmezmi bilmem ama.

Hükümetin özel çaba sarfederek çıkardığı papaz brunson krizi, maalesef planlarımı alt üst etti. ŞANS karşınızdaysa, efsane keçide olsa farketmiyor, vuruyor abicim "oy anacım" dedirttiler. Tabi bu krizi çıkaran beyin ve aileleri zenginleşmeye aynı hızla devam ediyorlar. o ayrı konu.

Bu ay hisseleri tamamen satıp, altına ve belki emtia, faiz gibi diğer araçlara geçme ayımdı.
    Olmadı.
    Epey altın alabildim ancak hisseleri taşıyorum, lanet olsun. Ahada küfür gibi bişey ettim...
    Piyasada borsanın düşeceği gibi bir algı var....genelde terse yatırırlar.....trkcm ve Anadolu cama bak istersen ....fazlaca cezalandırildi gibi...Altının daha vakti var gibi...belki 2020...Ali Cemal abi.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : human01; 11-12-2018 saat: 13:23.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    human, hisse tek tek almıyorum. bankadan hiise fon alıyorum. Altınıda fon alıyorum, ne alırsam fon.
    Uzun vade oynayınca, fon almak, kafa rahatlığı açısından iyi oluyor. Diğer işlere kafamı verebiliyorum.
    Altında neden yükseleceğinin sebeplerini yazmıştım bi kaç kez. Demek sınıfta uyuyordun.? Kırdım notunu.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 79/852 İlkİlk ... 2969777879808189129179579 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •