Sayfa 790/852 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,313 - 6,320 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Sanırım bir süre dinlenmek iyi olur
    Son düzenleme : selimhan01; 05-02-2023 saat: 00:24.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kahramanmaraş merkezde 7.4 deprem oldu.

Biraz ağır yazacağım kusura bakmayın.

Yine aynı görüntü.

Bir sürü apartman sapasağlam tek ciddi çatlak olmadan duruyor, arada bir veya bir kaç apartman tuzla buz olmuş.

Yıkılan apartmanlara onay verenler, belediyelerin imar müdürlükleri. Belediyelerin imar müdürlükleri, belediye yöneticilerinin 2 büyük SOYGUN KAPISINDAN BİRİDİR.

Müteahhitlerden bolca rüşvet alırlar.

Müteahhitler NEDEN RÜŞVET VERİRLER.?

Yasal bina yapsan rüşvete gerek varmı.? Müteahhitler o binada oturmayacaklar satacaklar. En çok kazancı cebe koyma amaçlı iş yaparlar. Bazı müteahhitler malzemeden çalar, kalitesiz ürün kullanır. Bu binalara onay alabilmek içinde rüşvet verirler.

yıkılacak binaya o onayı rüşvet karşılığı veren mühendis, imar müdürü, belediye başkanı katildir. Alınan rüşveti topluca onayda parmağı olanlar paylaşırlar.

Türkiye'de yaklaşık 900 ilçe belediyesi var. Kaç tane belediye rüşvetsiz iş yapıyor. bana kalırsa 10 taneyi geçmez. Çünki siyaset para işi. Çok para harcayarak vekil veya belediye başkanı olabiliyorsun.

Peki neden o kadar para harcayıp belediye başkanı olursun.? O parayı yüze katlamak için.O zamanda belediye rüşvet bataklığına döner.

Eğer belediye başkanının hırsız olduğunu bile bile oy veriyorsan, onu savunuyorsan, SUÇ ORTAĞISIN.

Partiyle, grupla, hemşeriyle, mezheple, dinle açıklayamazsın. Suç ortağısın.

Gölcük-düzce depreminde yardıma gittim, sokaklarda gezdim yardım malzemesi dağıttım. Her yer insan cesedi kokuyordu. O koku hala burnumda.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    MTA(Maden Tetkik Arama Enstitüsü)
    MTA'nın sitesinde jeolojik bir etkileşimli harita var.

Fay hatlarını, heyelanları vb. gösteriyor. Evinizin fay hattı durumunu öğrenebilirsiniz.

http://yerbilimleri.mta.gov.tr/anasayfa.aspx

Solda faylar'ı işaretleyin ve biraz bekleyin. 1 kaç dakikaya kadar bekletebiliyor. Koyu kahverengi çizgi ile fayları çiziyor.

Sağda konum alanına ilçe, il ismini girip bekleyin. Taksim, İstanbul gibi. Açılır listede il, ilçeyi seçin.

Sizin ilçeyi gösteriyor.

Sol üstte eksi işareti ile biraz uzaklaştırıp bekleyin. Kahverengi çizgiler geliyor.

Sonra kendi evinizi, mouse ile haritayı tutup sağa sola çekip bulun. Eksi artı ile yaklaştırıp uzaklaştırın.

Benim evin 100 metre altında bir kahverengi çizgi var.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

4. Ölenlere Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun
    Kalanlara Allah sabır versin

Benim yaşadığım yeri de deprem vurdu yeni yapılan binalarda yıkıldı eski olanlardan da

Gene konuşulur zaman geçince gene unutulur

Gene ders çıkarılmaz

Gene ilahi rızaya şuç yüklenir
    Herşeyi yaratana yıkar giderler

Kimse bedel ödemez çalan müteahhit
    Olmaza imar veren belediye
    Uymazsa uyduran iktidar
    Sorumluluk almaz çünkü suçlu bulundu

Yaratana yıkılacak
    Tıpkı doğum ve ölüm gibi

Tekrar geçmiş olsun dileklerimizle

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

5. AFAD Deprem Yardım Bağış Hesapları

https://www.afad.gov.tr/depremkampanyasi2

6. Siyasi partiler hazine seçim yardımlarını depreme bağışlamalı , öz kaynaklarıyla seçime gitmeli,milletvekillerimiz en az 1 maaş bu yardım için bırakmalı , Amerika da savaşa yazılma olurken önce Başkan ve meclis üyelerinin çocukları yazılır, bu fikirleri geliştirerek yayalım biraz ellerini ceplerine atsınlar bizi yöneten zevat.
    Ve huzur hakkı ücretlerini de tabii.

7. tüm halkımıza geçmiş olsun..
    şimdi herkes elinden geldiğince yardım etmeye çalışıyor...
    peki gerçek anlamda yardımları koordine eden bir kuruluş,veya yetkilileri varmı?? markette çocuk bezi toplayıp gönderenler bile çoğunlukta(istanbul)..
    deprem paraları vergileri bile yerine ulaşmadı..hiç olmaz ise yardımları düzenleseler...
    birde binalar için rantsız bir geri dönüşüm...tabiiki zeki halkımızın istekleri doğrultusunda olmayacak...
    yok belediye yok devletin imar kararları yok mütahitler..hangisinden hesap soracaksınız??imkansız bari gelecek depremleri düşünüp asgari önlemleri alabilsek..

8. yapı denetim firmaları ne işe yarar, boyle bır yetkılı kuruluş var. binanın betonarme yanı sıstemını kontrol edıyor ve sorumluluğu 15 yılmış..neden 15 yıl sorumlu betonarmeden.??o zaman neden bınaları kontrol edıyor ve para alıyor.betonarmenın omru 15 yılmı?

Sayfa 790/852 İlkİlk ... 290690740780788789790791792800840 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •