Sayfa 792/852 İlkİlk ... 292692742782790791792793794802842 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,329 - 6,336 arası.

Konu: Bana kalırsa.

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Afad müdahale genel müdürü özgeçmişinde sadece yarım satır tutuyor afad geçmişi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    AFAD a bakar mısınız afet işlerini mükemmel hallettikleri için bir de spor kulübü kurmuşlar eee afet yok, maaş çok, baklavasına maç yapıp eğlenmek de lazım İslami sınırlar içinde, kötü niyetli olmamak lazım şimdi olumlu tarafından bakıyorum, adamlar ayrıca spor yapıp afet durumlarında dayanıklılık ve vücut esnekliği vb kazanıyor herkese nasip olmayacak bir vazife,

Görevlerinde başarılar dilerim, ayrıca İmam ve Hatip olmaları hasebiyle afette defin işlemlerinde hata yapmadan görev alabilirler.
    Çok iyi düşünülmüş, kutlarım.

Rahmetli dedem çok şakacı lakap takan bir adamdı, köy de imam şişmanlayınca ona Kalın İmam lakabını takmıştı adamın asıl ismi unutuldu kalın İmam kaldı, bu resimdeki abi de Kalın Başkan olabilir. Bence başkanı olduğu kulüpte bira daha spor yapmalı.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    maltepe'nin yazısı benide biraz gerdi.

Yazmam doğru olmaz ama bilemiyorum yazsammı.? Zaten bilinen bir şey.

Bunlar her şeyi fırsat olarak görüyorlar. TOKİ konutmu yapacak, toki müteahhitleri zenginleşir. Pardon ya bunlar diyerek tek bir partiyi hedef göstermeyeyim, gerçekte tüm TR siyasileri için bunlar diyorum.

Otoyol mu yapılacak, otoyol ihale müteahhitleri zenginleşir. Köprümü yapılacak, deprem konutumu yapılacak, Tünelmi yapılacak, hızlı trenmi yapılacak, hastanemi yapılacak, o işleri yapan müteahhitler zenginleşir.

1 TL lik işi 10 TL ye devlete fatura ederler. Aradaki farkla hem siyasetçi zenginleşir hemde müteahhit hak etmediği şekilde hızlı zenginleşir.

Peki o paralar kimden çıkıyor.?
    Adam 1 üretmiş 10 kazanmış.? Arada 9 TL lik üretmeden aldığı haram para var.

Kuralımız neydi.? "Üretmeden kazanılan para, üreten çalışan kalabalıklardan çıkar." Adam-Kadın 10 çalışır maaş olarak 3 verirler. Arada hak edipte alamadığı 7 vardır. Tüm çalışanların 7 leri devlet hazinesinde vergilerle toplanarak birleşir ve ihale müteahhitlerinin cebine girer. (bu sadece bir yolu, başka yollar da var)

Vergilerle ve alım gücü azalan aylık gelirinle hayat boyu sürünürsün. TV ler ve toplum liderleri durumuna şükr ettirir çünkü oda haramla beslenen taraftadır. Onlar seni eğitince sende sürünen halini normal sanır şükür etmeye başlarsın.

Neden asgari ücretli Türk, asgari ücretli Alman'ın yanında Hint fakiri gibi kalıyor.? İşte bu sebepten.
    Neden emekli Türk, emekli Fransız'ın yanında hizmetçi gibi kalıyor.? İşte bu sebepten.
    Neden sıhhi tesisatçı Türk kalfa, İsviçreli sıhhi tesisatçı kalfanın yanında şoförü gibi kalıyor? İşte bu sebepten.
    Neden Türk esnafın önemli bir kısmı ülke sınırına yaklaşamazken, Avrupa'lı esnaf ailesi ile her yıl dünyayı gezebiliyor. İşte bu sebepten.(Geliri düşen çalışanlara mal ve hizmet satmaya çalışan esnaf da bu durumdan etkilenir.)

Devlet yolu ile fakirleşiyorlar ve medya yolu ile de durum normalmiş gibi öğretiliyor.

Oranımız neydi. %80. İnsanoğlunun %80'i hipnoza yatkın. Kolaylıkla yönlendirilebilir, kandırılabilir.

Pandemiden bu yana Dünyanın en zengin %1'i, dünyada üretim azaldığı halde servetlerini katlamışlar. Her türlü krizde devletler eli ile o devleti kontrol eden çıkar gruplarının cebi dolar, kalabalıklar fakirleşir. Pandemide de öyle oldu.

Sadece TR de değil dünyada da az veya çok böyle. 250 ülke varsa tahminimce en az 200 tanesinde böyledir.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

5. kimsenin gerilmesi kızması gerekmiyor...
    aynı ülkede yaşadığımızdan halkımızın nasıl güce inanıp gücün peşinden gittiğini bilmiyormuyuz?
    milletin mağduriyetini yine devlet giderecektir..dolayısı ile millet cumhurbaşkanını bekledi..bunca felakette mağduriyetleri gideren yine iktidar oldu..kimseye sen derenin içine ev yaptın yok çürük binada oturdun diyen oldumu?
    benim gibi yaşlı iseniz o eski zenginlerden kimseyi görüyormusunuz? çevrenizdeki zenginlerin geçmişini düşünmezmisiniz?
    kafanıza uyan sohbet edebileceğiniz kaç kişi kaldı?
    ya bu deveyi güdecen yada bu diyardan gidecen...veya deveye sormuşlar neden boyun eğri??
    bende depremde kalabilirdim..ama beni kurtarmaları yerine mantıksız kurtarma ve yardımları ve çekişmeleri duyacağımdan işimizin allaha kaldığına hükmedip sabır dilerdim..kalın sağlıcakla..

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    twitter, tiktok gibi sosyal medyaya devlet engel koymuş.

Ben dolaylı yoldan girdim, baktım deprem kavgası var her yerinde.

Herkes "toplanan deprem paraları nerelerde" diye yazmış.

Devletten(halkın sırtından) beslenenler karşı cevap yazmışlar. Van'a 23bin konut yapıldı, Elazığa şu kadar bin filan diye tek tek saymışlar.

Bunları okuyunca düşündüm. Hâlâ deprem vergileri toplandığına göre deprem hesabında tonla para olması gerekir.

Biraz araştırdım gerçekten de sayılan rakamlarda konut yapılmış mı diye. En büyük rakam Van da olduğu için oradan başladım.

En çok Van'a konut yapılmış, toplamda 25bini geçmiş. Yani yazılan doğru ve az bile yazılmış. Ancak.

DEPREMZEDEYE PARA İLE SATMIŞLAR.

Yerli sitelerde yalan çok oluyor, buyrun ünlü yabancı sitenin Türkçe yayını.
    https://www.indyturk.com/node/261786...leyen-sorunlar

O zamanın parası ile 65-80 bin TL arasına satmışlar. Uzun taksitlidir mutlaka ama depremde ailesi ölmüş çoğu işsiz kalmış insanlara evleri satmışlar. Üstelik o evler için halktan da para toplanılmış. Şu an o ailelerin çoğu icralıkmış, ödeyememişler.
    Diğer illere bakma gereği duymadım. Hakkaten korkunç bir durum.

Zaten hafızamda Gölcük depreminden bilgilerde var. saddam Hüseyin Gölcük depremi için para gönderip konut yaptırmıştı. akp yöneticileri O konutlardaki depremzedeleri bile evlerinden 6-7 yıl sonra çıkarmışlardı. saddamın yaptırdığı evlerden devlet insanları çıkarıp ellerinden alıyor.

Sosyal medyada şu kadar ev yapıldı diyenler yine akp den maaşlı troller olmalı. 8 bin devletten maaşlı trol var ve çok daha fazlasıda tarikatlarda var. Devletin sırtındaki kan emici parazitler yazıyorlar cevapları. Yeterli bilgisi olmayan ve azıcık araştırmayı akıl edmeyenlerde bu troller tarafından kandırılıyorlar.

Şimdi yine tonla yardım yağıyor. Yurt dışından dahil. O paralarda kaybolacak ve depremzedelere yine para ile ev satılacak. tabi bu akp kalırsa.

maltepe ye cevap yazamıyorum zaten dönüp okusa yüzlerce sayfa var. Onlara rağmen devam ediyorsa zaten anlatamazsın. Kapatmış.

Neden insanların değişmediği konusunda da eski sayfalarda yazılarım var. İnsanın genetiğini davranış özelliklerini net yazdım. Çok daha fazlasını yazarım, kitaba saklıyorum. Kitap yazmazsam bu konuya ayıracağım bir sitede tüm bildiklerimi yazacağım.
    @NeAcaipDunya

7. Sayın Maltepe konusunda yazmak istemiyordum ama, insanın alıngaçları açık olmalı , insanın akrabası, kardeşi , babası , oğlu, karısı , annesi dahi yanlış içinde olabilir yani küçük yanlışları görmeyiz ne kadar yakınsak, o kadar görmeyiz , uzakta olursak küçük yanlışları da görürüz ama aslında mutlaka görürüz , görmemeye geliriz, işte o görmek istemediğimiz çirkinlik mutlaka bizi bulur, o yüzden yanlışa yanlış doğruya doğru demek kadar büyük erdem olmaz. Bir millet kendisi ne ise onu idare eden odur, dün İlber Hoca dan eski video izlerken youtube da, Yavuz un babasını yani Bayezid'i zehirlediğini duydum, adam tahtı bırakmış çekiliyor ama hırsa bak yetmemiş yeni padişaha . Bu millet bunu duymak istemez, inanmaz , güce tapan bir milletiz doğruyu sevmeziz, 10 kişi bi adamı döver erkeğiz diye geçinir. Bir de laf uydurmuşlar , her konuştuğun doğru olsun ama her doğruyu söyleme, yani haksızlık varsa sus pus ol. Yazıklar olsun. Bu yukatıdaki lafı birkaç kez kendini doğru sanan tipten duydum. Şu zihniyete bak. Sadece politik doğruluk peşinde. Başka derdi yok.

Sanıyorum Hadis olması lazım, bunu kendini dindar muhafazakar kabul edenlere bir ölçü olarak söylüyorum, diğerleri için özlü söz olsun.

Münafık alameti üçtür,
    1 konuşunca yalan söyler
    2 emanete hıyanet eder
    3 söz verir tutmaz

Sn. Maltepe bunu iyice bi düşünün, isterseniz hiç düşünmeyin. Keyfiniz kaçmasın boşuna.
    Saygılar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün bir arkadaşımla başka bir ilçeye bir iş görmek amaçlı gidiyoruz. Evden çıktık 100mt ilerde biraz yaşlıca başka bir komşuya denk geldik. Gezmeyi sever, oda bindi.

İlçeye giderken normal olarak deprem konusu açıldı, ben bizim ilçedeki kaçak 2 apartmanı söyledim, siyasetçiler namussuz dedim. Bizim ilçeyi cehape'nin azılı hırsız bir belediye başkanı yönetiyor. Ben belediyenin namussuzluğunu söyleyince gaza geldi.

Başladı akp yi övmeye.

Bir kaç cümlesinden sonra ona yüksek sesle "bak dedim ağır konuşurum konuyu kapa". Konuyu kapadı 500mt sonra arabadan indi.
    Tipik "benim kötü adamım iyidir, senin kötü adamın şeytandır" durumu. Bunun temelinde sürü psikolojisi yatar. Bilinçli sürüler kendi kötülerini ortaya çıkarıp duruma göre eğitir veya ağır cezalandırır. Bilinçsiz sürüler kendi kötüleri ile bataklıkta yaşar ve normal görür. Bilinçli sürüler üretir, bilinçsiz sürüler talan yapar.

Bunu yazınca benzer anı aklıma geldi.

Eski tarihte aynı ilçeye giderken yolda yaşlı bir adamı almıştım. Adam Almanya da yerleşik Türk işçisi. Başladı Almanya'da kaç milyon Avro'ydu şimdi hatırlamıyorum. 4 ile 12 milyon Avro arası bir rakam söyledi, cami yaptırdık dedi. Ben "Okul yaptırdınızmı?" diye sordum.

Okul ülke refahını artırmak için yapılır, o ülkeyi yönetecek ve o ülkede yaşayacak gelecek nesilleri yetiştirirsin. Camiyi ise kendin için yaptırırsın, ya daha güzel, gösterişli, sıcak vb. yerde namaz kılmak için yada diğer tarafa yatırım için. (Tabi parayı verenin niyeti ayrı, parayı toplayıp cami yapacam diyenin niyeti ayrı.) Çocuk okulsuz yarım kalır, geçmiş nesillerin biriktirdiği mesleki bilgiyi öğrenemez ayrıca beyni zorlayarak gelişmesini sağlar, ama namazı evde de kılarsın ve beyni geliştirmez. Tanrı'ya evde de, camide de aynı mesafedesin. Önce okul, sonra cami.

100 metre sonra arabadan indi.

.
    Son düzenleme : alicemal; 09-02-2023 saat: 11:25.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 792/852 İlkİlk ... 292692742782790791792793794802842 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •