Sayfa 809/852 İlkİlk ... 309709759799807808809810811819 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,465 - 6,472 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sağol YSFKRM

---

snkleyp,
    ingiltere yi Anglo Sakson'ların yönetmediğini düşünüyorum. İngiltere ve abd'nin ibrani kökenliler tarafından yönetildiğinden eminim. Zaten kral ailelerindede ingilizden çok ibrani tipi var. Avrupanın bütün büyük ülkelerinin ibrani kökenlilerce kontrol altında tutulduğunu düşünüyorum. Hem de şu ana özel değil belki bin yıldır. Köklü ve dev şirketlerini inceleyince durum ortaya çıkıyor.

Ayrıca son beş yüzyıldır bilim teknoloji vs. önde gitmelerinin sebebi Amerika ve Afrika kıtalarının insanlarını katledip, zenginliklerini yağmalamaları. 1500 yılından itibaren yüzlerce yıl gemilerle Amerika altını Avrupa ve ingiltereye taşındı filan yaw. Bunu yazmışımdır mutlaka tekrar yazmayayım. Amerika ve Afrika kıtalalrının kaynaklarını eskisi gibi yağmalayamaz hale gelince tökezleme devrine girdiler. Akıllı değiller tersine Asya halkından daha vahşi ve ilkeller. Dicem kimsede inanmayacak. Sorun değil alışığım.

Batı ülkelerine 2050 yılına kadar süre tanımıştım. EN FAZLA 2050 de batının devri bitmiş olacak.

---

adanalı, Türkiye dede bahçesi olan tüm migros mağazalarına şarj istasyonları kurulacakmış. Şehir içinde sorun olacağını sanmıyorum. Uzun vadede şehirler arasında da sorun olmaz. 10 yıla kadar hallolur. Hem piller hemde şarj şekli gelişir. Belki 15-20 dakikada şarj olur ve piller daha uzun dayanır, daha ucuza değişir. Şu an geçiş dönemi bolca problem olacak.

Ancak elektrikli araba büyük rahatlık. Üçüncü yıldan sonra sıvı yakıtlı motora sahip arabaların çok fazla derdi oluyor. Siyasi partiler araba sahiplerini soymasa da, herkes elektrikli alabilse. Kalktılar TOGG yaptılar. Halbuki aynı kalitede onun yarı fiyatına satılacak araba bu ülkede çok çok kolay yapılır. Tüm dünyaya satılır. Her neyse artık.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada şu yabancı dil çeviri programları tüm dünya halklarını birbirine yaklaştırıyor.

Mesela Çince ve Hintçe dillerde yazılmış sitelerde araştırma yapabiliyorum. Şu an için çok iyi çeviri yapamıyorlar ama yine de yeterince anlaşılıyor. Doğunun damga(tamga) temelli(sanırım) alfabesi de değişse çok daha hızlı yakınlaşılırdı. Belki tüm alfabeler ortadan bir şekilde kalkar.

Ayrıca bu yapay zekâlar yabancı dil sorununu çok daha hızlı halledecekler gibi görünüyor. Biraz sosyal iseniz, tüm dünyadan bolca arkadaşınız olabilir. Yazışmada Dil bilmeseniz de sorun yok. Çeviri ile çok kolay hallediyorsunuz.

Bilmediğiniz veya çok az bildiğiniz yabancı dilde konuşma sorununu da büyük ihtimalle 15 - 20 yıla hallederler. Anında çeviri cihazlarını herkes alabilir hale gelir ve her dilde herkes ile anlaşabilirsiniz. Bu yıllarda doğanların yabancı dil problemleri olmayacak. Ya çeviri cihazları ile her dilde anlaşabilecekler, veya nükleer serpinti sebebi ile dağlarda mağaralarda yaşıyor olacaklar. Yine yabancı dil problemi olmayacak.

İnternette vakit geçiriyorsanız şimdiden tüm dünyadan yaklaşanlar oluyor. En azından bana yaklaşıyorlar.

Son 3 ayda bir Güney Koreli erkek, birde Singapurlu kadın tarafından arkadaş olmaya zorlanıyorum. Şu an Singapurlu kadına ne yazayım bilemedim. Telefon numaramı da istiyor. "Zengin koca arıyorsan başka kapıya" dedim usulüne uygun olarak, yok hâlâ peşimde. Hani internet dünyasına aşırı tecrübeliyim, dolandırıcıyı sahtekarı kolay anlayabilirim. Bunlar normal tipler. Tüm dünyada böylemidir yoksa bana istisna mı oldu. Arandığım da yok, sosyal sitelerde faaliyetimde nerdeyse hiç yok.

Belkide dolandırıcılardır. Batılı ve Afrikalılara alışmıştım, Asya lılarıda öğrenme zamanı geldi gibi.

Evet çeviriler dünya halklarını çok yakınlaştırmaya başladı ama bu kadar yakınlığı sevmediğimden rahatsız olmaya başladım.
    Son düzenleme : alicemal; 19-03-2023 saat: 23:12.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Buyrun buradan yakın.

Kızılay, tayyipin oğlunun vakfına ve bir tarikat vakfına 3 ay önce 14 milyon dolar bağışlamış. abd tarafından belgelenmiş görünüyor.

Ben şaşırmadım çünki belediye ve kamu kurumlarının bu vakıflara her yıl yüzlerce milyon dolar gönderdiğini çok eskiden okumuştum.

Vakıfların taaaa osmanlı döneminden bu yana devleti yani halkı soymak için siyasiler tarafından bolca kurulduğunu da biliyorum.

Kızılay'ın akp döneminde ne haltlar yediğininde ip uçlarını görüp yazmıştım.

Hiç bir şey okumayıp görmesen, sırf akp yöneticilerinin karakterini bilsen, yine neler yapabileceklerini bilir şaşırmazsın.

https://tele1.com.tr/kizilayin-fonla...-dolar-804077/
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada şunu yazmam lazım.

Özdil, Altaylı ve Cansen'i eleştiriyorum. Hemde bayağı sert.

Düşmanları olduğumu sanmayın.

Benden epey büyükler ama aynı yaşta olsaydık, gerçek hayatta onlarla çok iyi arkadaş olurduk. Aynı fikirde olmamız gerekmiyor.

Aynı masada olsaydık nasıl olurdu diye bir an düşündüm.?

Özdil hiç durmadan car car konuşurdu. Altaylı ile Muratoğlu çay getirirdi. Cansen'le ben kenarda dut yemiş bülbül gibi suskun oturur, limonlu yeşil çayımızı yudumlardık. Mutlu olabilmeyi her zaman becerirdik. Bize de sorsalar da bilmedikleri şeyi anlatsak diye de beklerdik. Ama sormamalarını dert etmezdik. Onuda bilmesinler zaten anlatsak anlamazlar derdik.

Konuşanda lazım, susanda, gülende, ağlayanda, çay getirende. Benim gözümde hepimizin bu masaya katkısı var, hepimiz eşitiz.

Hakiki Gandi benmişim yaw. Bir yönümü daha ortaya çıkardım kendim kendime. Çakma Gandi de nihayet muradına erdi.
    Son düzenleme : alicemal; 20-03-2023 saat: 22:28.
    @NeAcaipDunya

5. Ali Cemal , dolar topiginde yazdığım yazıyı kopyalıyorum belki bir ortak platform oluşur ,
    Sadece en düşük emekli ayligini artirmak veya fazla artırmakla ilgili ,

"Buradan tekrarlıyorum , herkes elini taşın altına koymalı bir zam olacaksa herkese aynı oranda olmalı , para ise para vermeliyiz gösteri ise ben demokrasi içinde izinli gösteri hakkı kullanılmalı bu keyfilige dur denmezse çalışmadan yaşayabilen emekli bırakmazlar .
    Hak asla verilmez , hep alınır . Hakkımı helal etmiyorum falan laflarına bu adamlar sadece güler. Yüzde 25 verdim aaa bak olmadı yarın yüzde 5 daha vereyim falan bu döngü bizi bir yere götürmez.Veya nereye götürür iyi bilirsiniz"

Bende destek olayım

https://www.hisse.net/topluluk/showt...81#post6358881

Umudumuz alicemal
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yaw bu emeklilere yapılan zamlar olayı dehşet verici. Nereden tutsan elinde kalıyor.

En dehşeti, millete geçen yıl %80 civarı emekli zammı yapmışlar. Gerçek enflasyon geçen yıl %140 üzerindeydi ama dehşet olan o değil. Vekillerin kendilerine geçen yıl ikibuçuk kat zam yapmaları. Bu gerçekten de dehşet ve aklım almıyor. Vekillerin yaptığına aklım alıyor her zaman yazarım siyasetçi karakter olarak benim gözümde en... bunu yazmayayım hoş değil.

Güçlü emeklilerin itiraz etmemesine şaşırıyorum. Emekli olan binlerce avukat, doktor filan. Hiç biride vekiller ile halka yapılan zamlar insan haklarına aykırı filan diye ortaya çıkmadılar. Göstermelik bile olsa emekli dernekleri ortaya çıkmadı. Gazeteler ciddi olarak değinmedi. Gazetecileride anlıyorum, siyasetçilerle aynı yataktalar. Kendileride vekiller gibi ballı emeklilik aldıklarından o konuda yazmazlar. Böylede ... nedirler. Şimdi gerçeği yazıp onlarla da mahkemelik olmayayım. Konu canan olunca siyasilerle tüm sağ sol parti gazetecileri bana karşı birleşir. Hani geçen yazımda demiştim ya gazeteciler akp ye oy veren soyulan cahil adamdan daha zararlıdırlar diye.

Emeklilere Farklı oranlarda zamlar verince insanları birbirine düşürmüş oluyor. Çok aptalca ve düşüncesizce bir davranış.

Ana sorun emeklilerde kimin ne kadar zam aldığı değil. Herkese gerçek enflasyonu kadar zam verilmesi.

Adaletli olan her kesime enflasyon kadar zam verilmesi. Geçen yıl herkes %140 zam almalıydı. Bu yılda daha şimdiden enflasyon %50 yi geçti. Telefon şirketi arıyor olarda %80 üzeri zam yapmışlar. benim bulunduğum bölgede son 4 ayda et fiyatları neredeyse ikiye katladı.

En alt emekli ücreti alana sürekli daha çok zam yapmasının sebebi, oy hesabı. akp eğitimsiz kesimden en çok oyu alıyor. Eğitimsiz kesiminde gelir seviyesi daha düşük. Eğitim ve gelirin bir birine etkisi yani korelasyonu var. O sebeplede alt gelir gruplarına para vermeye çalışıyor.

Sorun şuradaki, verdiği para üretimden veya üretim üretim artışından kaynaklanmıyor.

Daha çok çalışan kesimden alıp daha az çalışan ve daha az vergi veren diğer gruplara para veriyor. Hali ile çalışıp biraz daha fazla kazanan kesimleride hızla fakirleştiriyor.

Vergi veren ve çok çalışanları sürekli cezalandırıyor.

Bugün hâlâ %30 oy alabiliyorsa, devlet yardımına muhtaç hale getirdiği, işsiz bıraktığı kesimden aldığı oylar. Onlar devlet yardımı kesilir diye oy veriyorlar. Bunu yukarda bir yerdede yazmıştım. Ülkenin üretimi artmadığından, mevcut çalışıp kazanan kesimlerden alıp, kafasına göre dağıtıyor. Orta sınıfı iyice fakirleştiriyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ayhan'ın koyduğu linkden biraz okudumda. Bana göre değilmiş.

Ahlaklı namuslu adalet duygusu güçlü insan orada katil olur.

O sebeple tek başına takılmak en iyisi. Böylece hayvani tarafın ayaklanmıyor ve olaylara felsefi açıdan tarafsızlıkla bakabiliyorsun. Tabi kapasiten ve kendini eğittiğin ölçüde.

Derin efes alıp kendime geleyim, o link sinirlerimi yıprattı. Utanmazlık normalleşmiş.(Yaw aslında iki-üç yazı okudum, belki yanlış anlamışımdır.)

Şu çok açık ki;

Kendini çok iyi eğitip çok çalıştığında kurtulamıyorsun.
    Eğitmediğin kesim gelip eni sonu ebenin sırtına çıkıyor.

"Çocuklarımı çok iyi eğittim, çocuklarım kurtuldu" demekle olmadı. "Ben yukarıdayım onlar aşağıda kaldı demekle olmadı." bak geldi 30 yıllık emeğini elinden aldı, çocukların kendilerinden nefret eden milyonların arasında yaşamak zorundalar. özdil mutlumu, altaylı mutlumu.? Hoş bunlar kötü örnek, siyasetçilerle ortak halkın sırtından kan emip, sonra onları aşağılıyorlar. Sabah akşam şikayetçiler. Büyük ihtimalle çocuklarınıda yurt dışına yerleştirirler.

"Ben yukarıdayım, başkalarından baa ne" dedin. Aha o başkalarının altında kaldın.

Tüm çocukları en iyi eğitimden geçirmelisin. Ayrıcalık yapmayacaksın tüm çocuklar aynı ve en iyi eğitimden geçirilmeli.

Sonra çalışır, çalışmaz kalanı ona kalmış ama Üniversite bitene kadar çok çok iyi eğitim tüm çocuklar için şart. koç ailesinin çocuğu ile dağdaki çobanın çocuğu aynı seviyede eğitim almalı.

Biliyorum bu fikir size saçma ve anormal geliyor. Başta banada anormal gibi gelmişti ama yaşadıkça fikrimin doğru olduğunu gördüm.(Belkide kendimi inandırdım)

SSCB öyleydi de ne oldu. Orada ibrani-yahudi azınlık vardı. SSCB yi bile onlar kurdular. Detay bilmeyip oradaki olaya hakim olmasamda sebebin ibrani azınlık olduğundan eminim. Sonuca bakarsanda düşüncemi destekliyor. Tüm varlıklar devlete aitken şu an tüm zenginlikler ibrani kökenlilerin elinde. Tüm özel dev şirketlerin sahibi onlar oldular ve SSCB dağılır dağılmaz bir kaç yılda sahiplendiler. Hazırlıkları tammış. İçerde onlar varsa, eni sonu işçi köleleri oluyorsun. Binlerce yıl üşenmeden ülke halklarını köleleştirmek için gizlice çaba sarf ediyorlar. Yine hakim değilim ama Finlandiya dada tüm çocuklar benzer zorlu eğitimden geçiyormuş ama dağılmadılar. Küçük ülke ve sıradışı maden kaynakları bildiğim kadarı ile yok, ibrani nin şimdilik hedefinde değillerdir de ondandır. Tabi bu kadar basit değil epey araştırmak gerekiyor.

.
    Son düzenleme : alicemal; 23-03-2023 saat: 13:39.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 809/852 İlkİlk ... 309709759799807808809810811819 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •