Sayfa 81/852 İlkİlk ... 3171798081828391131181581 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 641 - 648 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yaw HBY abimiz, bu ikidir derste uyuyorsun, uyanıncada neler anlatıldığını bilmeden, son duyduğun kelimeye yorum yapıyosun.

Bak aklıma ne geldi.?
    Uluslararası yabancı bir firmadan eğitim alıyoruz. Sahibi dünyanın en ünlü hırsız olduğunu bildiğim yahudilerinden.

Her akşam 2 saat ders. Gündüzde normal işlerimizi yapıyoruz.

Kat 16 istanbul. Dışarda, içinde olduğumuz kuleden görünen cennet manzarası var ama ağır iş yükü altında cehennemi yaşıyoruz. Tüm ülkede bu mesleği yapanların ulaşmak istediği yerdeyiz, ama hepimiz allahım nasıl kurtulurum bu azaptan durumundayız.

Akşam ders başlıyor, bizim Cenap direk uykuya dalıyor. Hoca tahtada şemaları yazıp çiziyor. Yorgun uykulu dinliyoruz. 2 ay ders alacağız sonra öğrendiklerimizle, mevcut iş yüküne ek çok çok ağır bir projeye başlayacağız. Cenap uykuda, her ders uykuda.
    Arada biri dürtüyor, "hıı" diye uyanıyor, tahtada hoca bişeyler konuşuyor diyorki "Hazırladığımız bu fonksiyona şu sıfatı koyabiliriz, zeki, hemde çok zeki.". Cenap son duyduğu kelimeyle ilgili hemen soru soruyor, "Peki hocam, Zeki Müren de bizi görecekmi?"

Şimdi hoca naaapsın.?
    Yarın cevapları alacam. hazırlanın gelin.
    Neyse yaw, boşverin cevapları. Cevap kağıdı getireni vururum. Kimse gıpraşmasın.

Sakinleşip haber okuyayım.
    Son düzenleme : alicemal; 13-12-2018 saat: 09:54.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu seneden bişey çıkması son bir iki haftada çıkmayacak orası anlaşıldı.
    Suriyeye girecez olayı, aşağı RAHAT iniş için bahanede yarattı. Öyle satayım indireyimle olmaz bu işler, aşağı indirmekte sanattır. Medya desteği de gerekir.

Kendinizi balina yerine koyun. Koydunuzmu.? Ahada katil balinalar geldi, seni parça pincik yediler.
    Pardon yaw, HBY... kızdırdı yine. Bu ikidir ne yazdığımdan habersiz, son cümlelere yorum yapıyor.

Tümünü okusa ya aydınlanıp nirvanaya erecek, yada eline pala alıp peşime düşecek. İkisinede razıyım, böyle arada derede kalınca insanın somaliye yardım vakıflarına yönlendiresi geliyor.

Netçede bende insanım. Hatta tek insan benim gibime geliyor. Hiç bir dahiyane buluşum filanda yok, belkide tek hayvan benimdir ama sanmam. Aslında var bi kaç tane dahiyane buluşum ancak, aynı buluşları benden önce bulduklarını öğrendim, bi buluşuda internette yazınca gaptırdım.

Her neyse...

Banka BIST fonlarına bakıyorum, bankalar %10-20 zarar yazdırmış fonlarına. Naapıyorlar ki.? FONa para gelince gidip, önceden akıllı yazılımlarca belirlenmiş senedi alıp yatıyorlarmı.? Üstüne yüklü maaşla primde alıyorlar.
    Galiba öyle yapıyorlar hepsi yüksek zararda olduğuna göre. Üstüne birde işlettik komisyonu alıyorlar. Lan benim işim fon yöneticiliği değil yinede HISSE de banka FONlarından çok daha az eksi yazdım.

Her neyse... 2017 portfoyum açısından kayıp yıl oldu... Planlar süperdi, hükümet al papazı ver papazı olayına girince, abd burun sürtmek zorunda kaldı, burundan kıvılcımlar çıkıncada o kıvılcımlarla bende yandım.

2017 BIST de kayıp yıl oldu. Kim kazandı bu yıl.
    Devleti yönetenler ve onlardan ihale alanlar...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İspanya asgari ücreti 900 AVRO ya çıkarmış. Yaklaşık 6300 TL. Avrupanın gelişmemizi ve demokrasimizi kıskandığı Türkiyede asgari ücret ne kadar. Brüt 2000 net 1600. En bol el kesesinden siyasetçi kaç olsun istiyor. 2.200. İspanya kaç.? Biz süperiz onlar berbat.

Ya diceksinki, onlardaki fiyatlarda ona göre.
    Haklısında, hepsi burda benim gıdamı yiyor. Kış oldu, turiz bitmedi. Benim gıdamı ispanyol yiyince satıcılar fiyat artırıyor, oluyor fiyat ispanya gibi. Zaten otomobil ve ev fiyatlarında ispanyayla aynıyızdır. Gıdada ucuz, oda bu hızla gidersek eşitleriz. Bazı şeylerde bizde ucuz, krediler, vergiler gibi bazı şeylerdede onlarda ucuz ve devlet hizmetleri bize göre daha yüksektir. Hepsini karşılaştırırsak, öyle ciddiye alınacak bi avantaj yoktur.

Marmaristeki 200 odalı hükümet sarayı bitsin dahada süper olacağız. 10 odasını yılda 15 gün hükümetin ailesi ve hizmetçileri kullanacak, 90 oda, hükümeti vergi olarak parasını aldığı halkından korumak için korumalara tahsis, 100 odada korumalardan koruma amaçlı korumalar için.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    sputniknews, ortadoğu kanser haritası yayınlamış.
    Aşağıladığımız İran la nüfusumuz aynı. Ama yılda kanserden ölen sayımız İran ın 2 katından fazla.
    Mısırın nüfusu bizden 16 milyon fazla ama ölen kanser hastası sayısı çok daha az.

Öyle gelişmişizki bilemezsiniz.
    Üstelik 1990 İran Irak savaşında, abd her iki tarafada seyreltilmiş uranyumlu bomba sattı. yıl hatalıysa kumral abimiz düzeltir merak etmeyin. heyecan yok.
    Yani İranda kanser vakaları bizi kat kat geçmş olmalıydı. nasılda başarmışız ama.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vay canına çok uzun yazabileceğim sosyal bir haber okudum.

Japonyada 60 - 70 yaş üzerindeki yaşlılardan, sosyal güvencesi olmayan ve yanlız olanlar çokmuş.

İş bulamadıkları için, marketten bi kaç yüz dolarlık ürün çalıp hapse giriyorlarmış. Hırsız değiller, hapse girmek için, yakalanmak amacı ile yapıyorlarmış.
    tabi onların hapishaneleri bizimki gibi değil. Çok daha temiz, rahat ve sıcak.

Japonya, 2. dünya savaşında yenilip abd kontrolune giren ve yahudi sistemi dayatılan bir toplum. Tüm dünyaya yahudi sistemi dayatılıyor.

Normalde yaşlılar, insan toplumlarında nasıldır.? Aile yani çocuklar bakar.

Ama artık değil. Çocuklar para peşinde hayat boyunca koşar, çok yaşlanınca emekli maaşı olabilsinde aç kalmasın diye dua eder. Çok yaşlanıp emekli maaşı olanlarda, yanlız başında evlerinde otururken, kapıyı it uğursuz çalmasın diye dua eder. Çocukları kimbilir nerde daha fazla para peşindedir.

Dünyaya zorlanan yahudi sistemi bu.
    Peki tüm çalışanların emeği, parası nerde.? Eskiden neden yetiyorduda şimdi yetmiyor.?

Dünyanın çalışanların emeğinin yarısını temsil eden para ve altın, 2 şehirde depolarda stoklanmış duruyor. Sahipleri dünyayı sömüren yahudilerle, ülkelerini soyan işadamları ve ortağı siyasetçiler.
    O 2 şehir londra ve new york. paralar ise vergi cenneti denen 10-15 küçük ülke adına kayıtlı. O ülkeleri kuranlar ve hesaplarını tutanlar yahudiler ve bu 2 şehirde toplanmşlar.

Korkunç değilmi.?
    Değil.

Doğa kanunu bu. İnsanların %80 i, şempanze ve makaktan evrilmeler. Bu 2 hominid tür, tamamen bu sisteme uygun doğaya sahipler. O sebeple bu sistem var ve işliyor.

tek bir efsanevi dağ keçisi bu sistemi nasıl değiştirsin, el insaf...
    Değiştirememmi.? Değiştiririm ama biraz işlerim var. Bide meditasyona ne zamandır otramıyorum. Bi otursam, işi bitiririm.

Her neyse...
    her şey normalse, bi kaç haber daha okuyup, kendi işlerime bakayım. cenap uyusun.
    @NeAcaipDunya

6. Ali CEMAL abi bundan 30 yıl önce dedem hicri 1330 doğumlu ben 8 dokuz yaşlarındayım dewamlı kıyamet alametlerini bıkıp usanmadan anlatırdı aklımda çarpıcı olarak bir kaç şey kalmış senin fikrin ne
    A harfiyle başlayan bir devlet müslüman olacak imana gelecek babam ve akrabalar o zaman o devlet kesin almanya dır diyorlardı
    savaş ta karışıklıkta bize yardım edecek ..ve TÜRKİYE nin ilelebet payidar ve var olacağında bahsederdi
    şimdi dedem yaşasa 110 yaşında olacaktı ona bu alametleri çocukken öğretmişler yöre kayseri çevresi
    100 yıl önce de bizim topluma empozide edilen bu bu bilgileri kim neden yayıyordu
    ve o tek partili dönemde en çok yakındığı dedemin o yıllarda yaşanan zulüm baskıları anlatırdı ve hayatı boyunca anlattı
    bir parantez FEVZİ ÇAKMAK hayranıydı ama oda aynı grupla hareket ediyordu ne dersin bu konuda

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ukc abicim,
    tek tek cevap vermiyorum, toplu hallediyorum. Ama uzun zamandır değinmek istediğim bir konuyu aklıma getirdin. Bi kaç dakkada vaktim var. Açsammı diye düşünüyorum. Önemli bir sosyal psikoloji konusu. Dedenin A harfine bağlı bi konu.

Deden den hareket ederek, olayı topluca halledip, dürüp kaldırayım diyorum.
    Ama önemli olduğundan, ciddi yazmam ve yazdıktan sonrada, yazıyı kaydedip saklamam lazım. turşu kuracamda.

Konu çok önemli olduğundan, başka bi zaman açık zihinle yazayım diyorum. Deden in psikolojisi, aslında tüm toplumlarda görülen sosyal bir olay, dedene özgü değil.

Kağıda not yazayım bir zaman sonra güzeeelce açarım o konuyu yazarım. tabi sana denk gelir gelmez o önemli değil. Dedim ya, kişilere değil, genele odaklıyım. Kişilere odaklanma olayı, şempanze ve makakta var, keçilerde yok.

Bu cümlelerden sora beni ne kadar ciddiye alırsın, onuda hesaba katsammı.? Katmasam daha iyi, dedim ya kişiler önemsiz. keçiler önemli. Artık takmazsın heralde.

neyse işime bakayım, tükkanı kapatayım.
    (Çok ciddi sorduysan, gırgır için özür dilerim. Bugün keyfim yok, sanırım BIST den yediğim yumruklarla alakalı. Tabi yumruklar devletten, BIST aracı. Devleti seçen kim, bu halk. Demekki devlette aracı, yumruğu atanda yiyende vatandaş. Peki vatandaşı eğiten kim, devlet. Demekki... yaw yine devlete geldik. Tavuk yumurtaya döndü. O zaman devleti ilk kuranlara bakacaksın, temeli bilerek yamuk atmışlar. Her neyse... olay yine siyonist yahudilere dayandı, HBY "Zeki Müren..." diyecek, bende naapacağımı şaşıracam, saçbaş yolacam.)
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İlk 10 ayda, kaynağı belirsiz 18 milyar dolar Türkiyeye girmiş. Aslında bize giriyor yani halkın %60 ına.

Yaw para girmiş ne güzel diyen zibidiler olabilir.

Ekonomisi kötüye giden, yargısı yargı olmaktan çıkmış, sınırlarından terörist girişi nerdeyse serbest bırakılmış bir ülkeye bu kadar para neden girer.?

Senin 5 milyar doların var ve başka bir ülkede yaşıyorsun. ne yaparsın bu parayı.? hangi ülkeye götürüp yatırım yaparsın.?
    Sağlıklı kafayla dürüstçe karar verirsen, Türkiyeye getirmek son sıralarda olur. Paran, ülke içinde çalınmasın diye, yargı sistemi iyi çalışan, teröristlerin cirit atmadığı, eğitimli zenginlerin ülkeyi terketmediği, hırsızında, dürüstünde her yıl kazançlarını ülke dışına çıkarmadığı, iyi eğitilmiş halkı olan ve şirketlerden adil vergi alan bir ülkeye gidersin değilmi.?

Peki bu para neden bu ülkeye girdi.?

Sadece tahmin edebilirim.

Çıkmış 1 usd 2 TLden 6 TLye. Yani 5 milyar dolara bu ülkede 1 milyon dönüm arsa alabilecekken, artık 3 milyon dönüm arsa alabilirsin. Orman alabilirsin, tarla alabilirsin.

Bu ülkede emeli olanlar, ucuza şirket ve arazileri kapışıyordur. Bence daha çok arazi satın alıyorlardır. geleceğe yatırım. Satın alanlarda en çok yahudiler. TC kimlikli kripto yahudilerin üzerinden alıyorlar. Güneydoğu, doğu, çoktaaaan yağmalanmaya başladı. Çok önce başladı. yabancıya arazi satışı serbestisi ile tavan yaptı.

Gitti gider. Cenap uyusun.

Ahada tükkanı kapadım. Son haberdi 18 milyar dolar.

Adanada abd heyeti varmış, tarım işiyle uğraşanları dolaşıyorlarmış.
    Bu ne ilk nede son olacak. Bu işlerin arkasında yatanları görmeyip komplo deyip, aile toptan kanser olunca kadere bağlarsın..
    her neyse, boş işler bunlar, olacak olan olacak. milletde çekecek. keyif almalı ama nasıl?
    @NeAcaipDunya

Sayfa 81/852 İlkİlk ... 3171798081828391131181581 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •