Sayfa 824/852 İlkİlk ... 324724774814822823824825826834 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,585 - 6,592 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    fatih altaylı siyonist ciner grup daki işi bırakmış.

Biraz üzüldüm, düzenli okuduğum yazarlardan biriydi. Mevcut medyada aynı kafada olduğum kimse yok sadece çok fazla okuduğumdan dolayı duygusal bağ kurduğum kişiler var.

Mevcut medya ülkeye değil çıkar gruplarına çalıştığından, bu medyada çalışanlar özgür olamazlar. O çıkar grubuna hizmet ederler. Bu sebeple benimle aynı kafada olan biri mevcut medyada barınamaz. Mecburlar çıkar grubuna az yada çok hizmet etmeye.

Bu yazarlardan altaylı gibi, özdil gibi halka kendini kabul ettirebilen biraz yetenekli olanları belli ölçüde özgür davranabiliyor. Patron bu yazarlar okunduğu için onu kaybetmemek adına kendine geçirmemek şartı ile özgürlük tanıyabiliyor. Medya seyredilmezse veya okunmazsa yaşayamaz. Okunan yazarları tutmak zorundalar.

altaylı da kendini okutturanlardandı. Bende okuyordum çünki pek çok konuda gerçek bilgi veriyordu. Bunun yanında içinde olduğu çıkar grubunun şirket ve ürünlerini parlatıp akladığıda oluyordu.

Devletten beslenen togg ve İstanbul yeni havalimanı gibi ürünleri yazarak normalleştirip sahiplerini aklamıştı. cübbeli gibi tarikat lideri birinide defalarca ekrana çıkarıp ünlü hale getirmişti. Ülkeye zarar veren bir davranıştı, bu tip zararlı bir adamı halkın gözünde normalleştirmişti. cübbelinin cemaati bu yayınlardan sonra çok çok büyümüştü.

fatih'in zararlı olduğunu düşündüğüm tarafına ben çok kızıp eleştiriyi aşan yazılar yazıyordum. Bilerekmi yapıyordu bilmeden aptallığından mı çözmeme pek imkan yok.

Belkide ben yarım akıllıyımdır, onların yaptığı doğrudur. İnsan kendini bilemez.

Seçim sonrası altaylı'nın yazısını dört gözle bekliyordum ama sizin tahmin ettiğiniz sebeple değil.

20 yıldır altaylı akp ve erdoğana ağır geçirmemişti, hep ölçülü ve seviyeli oldu. Kötü taraflarını hafif yazdı, iyi taraflarını bolca yazdı.

Ancak bu son seçime yaklaşırken, cehape ninde kazanacağı kesine yakın bir durumdayken altaylı, akp ve tayyip hakkında daha sert yazılar yazmaya başlamıştı. Bunu fark edip burada yazmıştım.

Şu an akp'nin kazanacağı neredeyse kesin gibi. altaylı tekrar akp ve tayyip'e karşı yumuşayacak mı diye pusuda çakal gibi bekliyordum. Bende az kötü adam değilim yaw. Ne istiyorsun adamdan diyeniniz vardır, yaw medya tipleri geleceğimizi belirlemede etkinler. Mecbruz onları iyi ise desteklemeye, kötü ise doğru yola sokmaya çalışmaya. Burada bir sorun var herkes kendisini doğru sanıyor.

Seçimi akp kazandıktan sonra altaylı akp ve tayyip e karşı sertliği bırakacakmı diye bekliyordum. Bırakacağından da emindim.
    Ama O, işi bıraktı. Kökten halletti.

Büyük ihtimalle akp kazandığı için.

Belkide bir müddet çok sevdiği fransa'sında yaşar. Ama okuyan kızı var fransa'ya yerleşemez. Hoş kızı nerde okuyor onuda bilmiyorum belki fransa da okuyordur. Belkide kızı büyüdü okulu bitti hiç bilmiyorum. ciner de ballı işe sokmuştur. İşte şans diye bişey yoktur diyenlere hatırlatayım. İstanbulda çingene mahallesindede doğabilirsin, altaylı gibi birinin kızı oğlu olarak ta. İki haldede neler yaşayacağın bellidir değiştiremezsin. Her neyse konudan uzaklaşmayayım.

Fransa'da bunu adam yerine koyanda olmaz. Burada kraldan farksız yaşıyor. Kralların sorumluluğu var bunun oda yok. Ülke batsa yeni ülkede krallığı devam edecek. Veriler kraldan iyi yaşadığı sonucunu destekledi.

Bir süre sonra kendi sitesi fatihaltayli.com.tr den devam edecekmiş. Siteye şöyle bir hafifçe baktım, blog gibi değil, haber sitesi benzeri bayağı dolu bir site. Buda sitedeki haberleri kendisi hazırlamıyor demek oluyor. Bir kişi yardım ediyor olmalı. Yalnız siteyi uzmanlığı web olan biri yazmamış gibi. Şirket uygulamaları yazan bir arkadaşı hazırlamış sanki.

Neticede biraz üzüldüm. Bana iki üç ay önce yazdığı son cevabı hala okumadım. Okumadan silmeyi düşünüyordum. Silmeyeyim dursun, belki okurum.

.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    snkleyp'in yazısı uzun sonra okuyacağım.

---

selimhan la farklı bakıyoruz. O toplum kötü diyor. Bense farklı görüyorum. Evet toplum kötü ama bize özel değil.

Tüm dünya az yada çok aynı. Bir toplumu iyiye yada kötüye doğru KOLAYLIKLA sürebilirsin. pek çok gerçek hayattan örnek verdim.

Çok kolay olarak tüm toplumu bir nesilde kötü yaparsın veya bir nesilde iyi yaparsın. Belki yarım nesil.

Bir ülke toplumunun iyi veya kötü görünmesinin sebebi var. Detay bilmek gerekiyor.

---

sanbeg'in değindiği konuya girmeyeyim, kendince haklı.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Milgram_deneyi

https://gonullupsikolog.org/blog/milgram-deneyi-nedir

https://www.youtube.com/watch?v=QDEYkzA6Z3Y
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yörük link koymuş ama yorum eklememiş. Düşüncesini öğrenemedim.

İlk linke girip Milgram deneylerini okudum. Deney şekli çok ince düşünülmemiş.
    Epey eskiden yapılmış. Bu sebeple olsa gerek ki deneyde bazı şeyler eksik. Denekler farklı yaş gruplarında, farklı eğitim seviyelerinde ve farklı gelir gruplarında. Bu ayrımların her birinin kendi sonuçlarını gözlemlememiş. Yaşa, eğitime ve gelir grubuna göre sonuçlar değişiyormu.?

Ben olsam Avrupa, Afrika, Kuzey Asya ve güney Batı Asya yı genetik olarak temsil eden insanları ayrı grup yapar deneyi öyle gerçekleştirirdim. 3 Maymun grubundan evrilmişiz teorimi test etmeye çalışırdım.

Deney ve çıkardığı sonuçlar fena değil.

Bu olayları daha temelde daha net açıklıyorum. Özellikle deney ünlü Yale üniversitesi adına değilde sıradan bir şirket adına yapıldığı söylenince sonuçların çok değişmesi de beni destekliyor. Tabi şu dediklerimi anlamanız için canlıların doğası konusunda yazdıklarımın tamamını okumuş ve doğruluğunu kabul etmeseniz de anlamış olmanız gerekir. Şu an yazdıklarımı kendime yazıyorum, sesli düşünme diyebiliriz.

Şaşırdığım bir şeyde oldu. Bir deneyde de acı verilen kişi yerine insan değil bilgisayar simülasyonu konmuş. Acı verme görevi olan denek de bunu biliyormuş, yinede sonuçlar değişmemiş. Bak bu benim için yeni. 🤔
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    snkleyp'in yazısını 2 kere okudum.
    Yargı konusunda hemfikiriz, seçimi ne etkiledi konusunda tam olarak hemfikir değiliz.

Aslında seçimi ne etkiliyor konusunda fazla düşünmedim. Şu ana kadar aklıma gelenleri yazdım. Neticede para verip tez yazdırmıyorlar. Fazla ciddi ye almadım sadece gözlemlerimi yazdım.

Şu konuda ise iddialıyım. BU SON SEÇİMİn şaşırılan kısmının bir kısmına kesinlikle tayyip'in dağıttığı para etkiledi. Ama sadece herhalde %3 bilemedin %5 etkilemiştir. Ben seçimdeki anketlere göre olan değişimi kast ediyorum.

Son dağıtılan paralar, seçmen kesiminin ortadaki yüzde üç beşini etkilemiştir. cumhur ittifakı %39 alacağına %44 almıştır. millet ittifakıda %55 alacağına %50 almıştır.

Hayır rakamlar hatalı değil. BENCE bu seçimde %5 hileli oynama var. akşenerden çıkıp mehape ye girmiş. cumhur'un %5 ini alıp millete koymak gerekiyor.

Daha öncede yazmıştım mehape nin %5'ini millet ittifakı sorgulasın dedim. Kesinlikle sorgulamalı. Olay mantık dışı.

Kendi düşünceme bugün Can Ataklı'nın bahsettiği konuyuda ekleyeyim. Normalde Can Ataklı yı vakit geçsin diye okurum bazen ilginç bilgiler verir ama verdiği bilgileri doğrulatmak gerekir. Uçar biraz. Bu seferki seçim hakkında verdiği şu bilgi AKLA YATKIN.

mehape neden akp listelerinden girmedi de kendi ismi ile vekil seçimlerine girdi. Barajı geçemezse tek vekil çıkaramazdı ve anketlerde barajın epey altında görünüyordu. Bu riske girmesi mantık dışıydı. barajı geçemezse tarihten silinecekti bir daha toparlayamaz yerini Akşener'le Sinan Ogan alır.

Neden o riske girdi, anketlerde o durumdayken kimse o riske girmez.

akp zorlamıştır, çakma gandi gibi mal'lık edip kendi vekillerini vermek istememiştir. Buda mantık dışı çünki akp oyları anketlerde çok düşmüş. mehape ye ihtiyacı her zamankinden daha çok. bahçeli isteseydi kabul etmesi mantıklıydı.

Ama sanki tayyip ve bahçeli kimsenin bilmediği bir şey biliyordu ve bu şekilde seçime girdiler. Başardılar. Anormal gibi görünen bir şekilde akşenerin %5 i gitmiş, bahçeliye %5 gelmiş. Asıl seçimi kaybettiren bu. Para dağıtımıda yardım etmiş.

Bu %5'i mutlaka çok iyi araştırıp bulmalılar ve eğer hile olmuşsa 28 mayıs seçiminde izin vermemeliler.

mehape nin anketlere göre çok oy artışı olan yerleri bulup sebeplerini araştırmalılar. Hile olduysa mehape oylarında oldu.

Bu işin ideolojilerle alakası yok. tayyip pkk'yı çiçeklerle karşıladı akp liler alkış tuttu. Sonra pkk ya ateş etti akp'liler alkış tuttu.

tayyip'in yanında tamamen yok olmuş bir mehape, birden bire %5 oy artırmak için hiç bir şey yapmadı. Yıllardır ne söylediyse aynısını devam ettiriyordu. Aslında ben siyasileri hiç dinlemedim sayılır. Ekstra bi numara yapsaydı medyada çok yer alacağı için ister istemez denk gelirdim diye düşünüyorum.

Olayı daha öncede yazdığım gibi akp tamamen BAŞLANGIÇTA arkasındaki amerika' nın gücü(parası, medyası, güçlenmiş fetö gibi abd terör örgütleri, destek olan içerideki dışarıdaki abd örgütleri, dernekleri hatta baykal'ın cehapesi bile vs. vs.) ile başladı, arkasından tayyip'in hatip yeteneği ve dağıttığı paralarla yükseldi. ideolojiler etkilese etkilese %6 yı etkiler bilemedin %10.
    Son düzenleme : alicemal; 18-05-2023 saat: 20:54.
    @NeAcaipDunya

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    yörük link koymuş ama yorum eklememiş. Düşüncesini öğrenemedim.

İlk linke girip Milgram deneylerini okudum. Deney şekli çok ince düşünülmemiş.
    Epey eskiden yapılmış. Bu sebeple olsa gerek ki deneyde bazı şeyler eksik. Denekler farklı yaş gruplarında, farklı eğitim seviyelerinde ve farklı gelir gruplarında. Bu ayrımların her birinin kendi sonuçlarını gözlemlememiş. Yaşa, eğitime ve gelir grubuna göre sonuçlar değişiyormu.?

Ben olsam Avrupa, Afrika, Kuzey Asya ve güney Batı Asya yı genetik olarak temsil eden insanları ayrı grup yapar deneyi öyle gerçekleştirirdim. 3 Maymun grubundan evrilmişiz teorimi test etmeye çalışırdım.

Deney ve çıkardığı sonuçlar fena değil.

Bu olayları daha temelde daha net açıklıyorum. Özellikle deney ünlü Yale üniversitesi adına değilde sıradan bir şirket adına yapıldığı söylenince sonuçların çok değişmesi de beni destekliyor. Tabi şu dediklerimi anlamanız için canlıların doğası konusunda yazdıklarımın tamamını okumuş ve doğruluğunu kabul etmeseniz de anlamış olmanız gerekir. Şu an yazdıklarımı kendime yazıyorum, sesli düşünme diyebiliriz.

Şaşırdığım bir şeyde oldu. Bir deneyde de acı verilen kişi yerine insan değil bilgisayar simülasyonu konmuş. Acı verme görevi olan denek de bunu biliyormuş, yinede sonuçlar değişmemiş. Bak bu benim için yeni. ��
    sn alicemal,
    deneyin konusu insanların otoriteye bağımlılığı.....
    otorite kavramını en genel anlamda karar alma olarak düşünelim....

deney farklı zamanlarda yapılmasına rağmen...
    insanların yüzde 61 ile 66 sı aynı sonucu vermiştir.....

deneklerin, cinsiyetinin, yaşlarının, eğitim durumlarının, gelirlerinin, makamlarının....
    herhangi bir etkisinin olmadığı görülmüştür....

hatta ahlak, vicdan gibi kavramlarında etkisiz olduğu görülmüştür.....

çıkarılan sonuç...
    insanların yüzde 61 ile 66 sı....otoritenin dediğini yapmaya meyilli olmasının sebebi.....
    kararı kendi alıp...sorumluluk almaktansa.......
    sorumluluğu kendinden atıp....otoriteye yüklemesidir.....

ayrıca deneklerin yüzde 15i....yine sorumluluğu kendi almayıp....
    doğru cevap verseymiş...bu duruma düşmezdi diye savunma yapmışlardır.....
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    sn alicemal,
    deneyin konusu insanların otoriteye bağımlılığı.....
    otorite kavramını en genel anlamda karar alma olarak düşünelim....

deney farklı zamanlarda yapılmasına rağmen...
    insanların yüzde 61 ile 66 sı aynı sonucu vermiştir.....

deneklerin, cinsiyetinin, yaşlarının, eğitim durumlarının, gelirlerinin, makamlarının....
    herhangi bir etkisinin olmadığı görülmüştür....

hatta ahlak, vicdan gibi kavramlarında etkisiz olduğu görülmüştür.....

çıkarılan sonuç...
    insanların yüzde 61 ile 66 sı....otoritenin dediğini yapmaya meyilli olmasının sebebi.....
    kararı kendi alıp...sorumluluk almaktansa.......
    sorumluluğu kendinden atıp....otoriteye yüklemesidir.....

ayrıca deneklerin yüzde 15i....yine sorumluluğu kendi almayıp....
    doğru cevap verseymiş...bu duruma düşmezdi diye savunma yapmışlardır.....
    Deneyi kaba taslak anladım.

Yazıyı astığın yerde konu insanlar kötü diye ileri sürülüyordu. Aslında Türkiye'deki insanlar kötü deniyordu.
    Sende bu deneyi ekleyince konu ile deneyi bağlamaya çalışmak gerekiyor. Gecenin bu saati beynimden duman çıkmaya başladı. İki konuyu bir yerden bağlayacağım bağlayamıyorum.

Şimdi yanlış bağlama yapmayayım sonraya bırakayım.
    Benim tezim açık... Du yaw, devam etmeyeyim, hatalı bişey yazmayayım. Zaten kalabalığa dinletemiyorum, tonlada gerçek hayattan örnek verdim. Her neyse. Bunlar biriksin, tayyip'e verir para ile okuturum. Herkez "waaaaay demek öyleymiş." diye 1 dakkada inanır. Tayyip'deki dinletme yeteneğine beyin eklesek müthiş olurdu.
    @NeAcaipDunya

7. akp'nin oy kayıplarından % 5'inin mhp'ye gitmesi de ihtimal dahilinde.
    iyip oylarının da chp, ata ittifakı ve sinan oğan'a geçmiş olabileceğini düşünüyorum. (% 5 değil de % 3 civarı)
    seçmen bu kadar kutuplaşmışken, karşıt ittifaklar arasında % 5 gibi önemli oranlarda oy geçişleri olması da "bana göre" pek mümkün görünmüyor.
    chp listesinden seçime giren dört küçük parti beklenen katkıyı sağlayamadı bana göre.
    meral masayı devirdiğinde kızanlar chp'ye geri döndü; masaya geri döndüğünde kızanlar da ata ittifakı ve sinan oğan'a gitti.
    iyip'in en büyük sıkıntısı deve mi kuş mu olduğunun anlaşılamaması. seçmeni zorluyor partiyi.
    onun dışında eğer "hala" hile hurda yapılıyorsa; bunu önleyemeyen muhalefetin de şapkayı önüne koyup düşünmesi gerekir.
    bence muhalefet seçimi kaybetti. stratejisi ile, danışmanları ile, seçtiği aday ile, kampanyası ile.
    seçim gecesi iki belediye başkanının eğlence programı sunucusu gibi kullanılması, üstelik de "yine" yanıltıcı bilgi verilmesi artık bardağı taşırdı.
    siyasi muhalefet toplumsal muhalefetle yedi, içti, gezdi tozdu sonra onu cami avlusunda terketti. kaybedilmiş bir seçimi, milliyetçi taklidi yaparak geri almak mümkün değil, milliyetçi taklidi yapmak da doğru değil, kampanya dönemi boyunca yapmadığın şeyleri yaparak seçimi geri almak da mümkün değil, mümkün olsa da o işi yapacak kişi kemal bey değil.
    28 mayıs ülkedeki son seçim mi olur bilemem ama, 14 mayıs benim oy kulandığım son seçimdir. allah herkesin yolunu açık etsin.

8. AKP'nin oyu eksilmez eksilmez de konjüktör buna uygun değil

Şu anda seçmenin blr kısmı zorlansada makarna ekmek gibi temel ihtiyaçlarını karşılıyor...
    Bir kısımda savunma sanayi üretiminin cazibesine kapılmış
    bazıları da vatan millet adı altında kendini kurtarıyor görüyor
    Birde menfaatleri olanları unutmayalım..

Ya muhalefet onkarda da KK adaylığına şüpheli olanlar vardı ve bir kısım protesto etti yada kerhen gitti sandığa

Muhalefet de seçim piar çalışmasını yapan tayfa şaibeli bir gruptu

Aynısı milletvekili listelerinde de yaşandı..

Milletin desteği ni alan BŞ belediye başkanları işini güzel yapsa bile aynısı nı yavru muhalefet adayların da göremedik hatta el altından ben bir küçük İslamcıyım yaklaşımını hissettik bu da CHP de alerjik reaksiyon gösterdi ve şüphecilik oluştu

Meral Akşener çıkışı doğru idi ama bitirişi arızalı olduğu için yerini MHP ve Sinan oğlan aldı...

Kısacası bu ülkede iktidarın kazanması için ne lazım ise muhalefet gerek adayı gerek piar çalışmasını eksiksiz yerine getirdiğini ifade ederek bitirelim

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

Sayfa 824/852 İlkİlk ... 324724774814822823824825826834 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •