Sayfa 840/852 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,713 - 6,720 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by baddog Yazıyı Oku
    Seni üzdüm ....özür dilerim....!!!!!!!

Sizi seviyorum....

Saygılar....sevgiler....
    Hay allah yaw. Ben özür dilerim.

Evet onlarca dakika uğraşıp yazdıktan sonra defalarca üzerinden geçip düzeltme ekleme yapıyorum. Sonra uğraşıma değersiz denince, insan ister istemez moral olarak düşüyor. Biliyorum değersiz demedin ama o uğraştan sonra o yazıyı görünce öyle algılamak normal.

"Adam değilmişsin" deyip gidersin sanmıştım ama tersi oldu. Şimdi ben üzüldüm.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Alicemal ford 2 aydır zam yapmıyor. Diğerlerine bakmadım.
    Etede zam yok.
    Ama oazara girdin mi her hafta bir çok ürüne zam var

Mazotta benzinde her hafta pompa var. Buda direk başka ürünleri tetikliyor. Önümüzdeki nisan yada mayısa kadar kadar bu döngü sürer gibi. O tarihlerde mb faizi %40 üstüne atabilirse o zamanda insanlar paraya ulaşamadığından fşyatlar geriye gelir.
    Bu faiz olayıda çok ilginç.

2 gün önce banka mevduat faiz oranları na baktım.

Akbank, Ziraat dahil Bir kaç banka %40 faiz vermiş.(Ziraat'in faizini pandemiden beridir devleti(halkı) soyan arkadaşım söyledi, ben görmedim)

Diğer bankaların faizi %15 e kadar düşük. Hepside büyük bankalar. Bir yerde %40, diğer yerde %15. Çoğunluk %20 ile %30 arası vermiş.

Böylesini görmemiştim. %15 verenin paraya ihtiyacı kalmamış olmalı o zaman parayı nereden alıyor bu siyonist banka(TEB) MB yimi soyuyorlar nedir, onlarda politika faizini %25 e yükseltti.

Anlamadım faiz olayını. Hatta arkadaşıma Ziraat bankası %45 teklif etmiş diye hatırlıyorum. Yatıracağı para 5 -10 milyon arası.

Adam pandemi başında henüz dolar hızlı yükselişe başlamamışken bir kaç yüz binle ev atsa al-sat a başladı. Pandemi kredileri ile devam etti, dolar yükselince ev fiyatları uçltu. Adamın 3 yılda bir kaç yüz bin lirası sanırım 20 milyon TL civarı oldu.

Kuralımız neydi.?

"Üretmeden kazanılan para mutlaka ve mutlaka diğer insanlardan çıkar." O 20milyon(Üretmeden beslenenlerin cebine giren para) çalışan üreten halktan çıktı. Halkın %60'ının yaşam standardı biraz daha düştü.

al- sat da hiç üretim yok. İçini yaptırıp satsa yine az da olsa üretim yapmış olacak onuda yapmıyor. Gelir vergisi beyan edip onuda ödemiyor. tam akp sisteminin yasal soygunu. %60'ın cebinden vergilerle ve gaspla(belediyelerin arazilere %45 el koyma yetkisi var + hakkı ödenmeyen veya gereksiz kamulaştırmalar) çıkıp, %40 ın cebine krediler, teşvikler, hibeler, vergi afları, kabarık ihaleler, rüşvetler, yolsuzluklar, kayırmalar, haram maaşlar, haram ikramiyeler, haram primler, haram tonla ek ödemeler vb. giriyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kadın Voleybol milli takımlarının olimpiyat eleme maçları yarın başlıyor.

Bizimkilerde maçlara çıkacaklar. Bizim grubun maçları Japonya da oynandığından, canlı olarak çok erken saatlerde yayınlanacak. Banttan izlemekde mümkün.

Maçları TRT spor ve TRT spor yıldız kanalları veriyor. Bu 2 kanalın yayın akışı linki bu

https://www.trtspor.com.tr/yayin-akisi/trt-spor

Aslında TRT spor yıldız sadece futbol hariç sporları, TRT spor ise tamamen futbol veriyor. Ama TRT spor yıldız'ın yayınlaması gereken yüksek ratingli bir mücadele olursa, TRT spor'a alıyorlar. TRT spor'un rating ini artırıyorlar.

Neden bunu yapıyorlar aklıma iyi şeyler gelmiyor. 2 kanal da TRT nin, 2 kanalda aynı yerlerden teknik olarak izlenebiliyor, o zaman neden sadece futbol yayınlayan kanala ratingi yüksek voleybol maçını koyarsın.?

Rating için.

Neden TRT spor yıldız'dan, TRT spor'a rating aktarıyorsun.?

Futbol kanalının ratingini artırmak için. TR de futbolda güzel ve bol paralar kazanılıyor. Yayıncısı, yorumcusu, yöneticisi, menejeri, bunların yancılalrı.
    Ratingi yüksek olsunki o kanalda futbol yayınlayan ve yorumlayanlar aynı yayınlara devam edebilsin ve paylarını bolca alabilsin.

Neticede sadece programın değil kanalın ratingide önemli.? Reklam verenlere gidip bizim kanalın ratingi bu, programın ratingi bu diye pazarlıyorlar.

İlgili şahsiyetler parayı futboldan götürdükleri için olsa gerek.

Şaşırmayın onların kazandığı parada dolaylı yoldan çalışanların cebinden çıkıyor. Reklamını izleyerek her satın aldığınız ürünle bu haramzadelerin cebine para koyuyoruz. Ürünlerde reklam parası ilaveside var.

Alternatifi varsa, TV lerde reklamı olan hiç bir şeyi almam.
    @NeAcaipDunya

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Kadın Voleybol milli takımlarının olimpiyat eleme maçları yarın başlıyor.

Bizimkilerde maçlara çıkacaklar. Bizim grubun maçları Japonya da oynandığından, canlı olarak çok erken saatlerde yayınlanacak. Banttan izlemekde mümkün.

Maçları TRT spor ve TRT spor yıldız kanalları veriyor. Bu 2 kanalın yayın akışı linki bu

https://www.trtspor.com.tr/yayin-akisi/trt-spor

Aslında TRT spor yıldız sadece futbol hariç sporları, TRT spor ise tamamen futbol veriyor. Ama TRT spor yıldız'ın yayınlaması gereken yüksek ratingli bir mücadele olursa, TRT spor'a alıyorlar. TRT spor'un rating ini artırıyorlar.

Neden bunu yapıyorlar aklıma iyi şeyler gelmiyor. 2 kanal da TRT nin, 2 kanalda aynı yerlerden teknik olarak izlenebiliyor, o zaman neden sadece futbol yayınlayan kanala ratingi yüksek voleybol maçını koyarsın.?

Rating için.

Neden TRT spor yıldız'dan, TRT spor'a rating aktarıyorsun.?

Futbol kanalının ratingini artırmak için. TR de futbolda güzel ve bol paralar kazanılıyor. Yayıncısı, yorumcusu, yöneticisi, menejeri, bunların yancılalrı.
    Ratingi yüksek olsunki o kanalda futbol yayınlayan ve yorumlayanlar aynı yayınlara devam edebilsin ve paylarını bolca alabilsin.

Neticede sadece programın değil kanalın ratingide önemli.? Reklam verenlere gidip bizim kanalın ratingi bu, programın ratingi bu diye pazarlıyorlar.

İlgili şahsiyetler parayı futboldan götürdükleri için olsa gerek.

Şaşırmayın onların kazandığı parada dolaylı yoldan çalışanların cebinden çıkıyor. Reklamını izleyerek her satın aldığınız ürünle bu haramzadelerin cebine para koyuyoruz. Ürünlerde reklam parası ilaveside var.

Alternatifi varsa, TV lerde reklamı olan hiç bir şeyi almam.
    Selamlar Ali Cemal abi,

TRT demişsiniz de aklıma geldi sabahları arada ona da tıklarım haberleri gazeteleri takip etmek için yalnız Y.Şafak gazetesinde o kadar çok zaman geçiriyor ki kanalı satın aldılar sandım keza diğer zabah vs.

Saygılar

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    İyiyim dinlex. Umarım sende iyisindir.

Site kontrolumden çıktı. Onuda ekle bunuda ekle derken satır sayısı 150 bini filan geçti. Yazanların neden bahsettiğini anlayan kendi tasarımım yapay zeka bile koymuştum.

Kontrolumden çıkınca bitmeye yakın yazmayı bıraktım. Bırakalı bir kaç yıl olmuştur.

Yapay zekâyı ayırıp, onaysız öğrenme ekleyip başka bir yerde kullanmayı düşünmeye başladım. Sonra ondanda vazgeçtim çünki benzerlerini onlarca yıldır dev şirketler binlerce mühendisle geliştiriyorlar. Onlardan farklı bir şey sunamayacağım için hevesim yok. Sırf yapmış olmak için yapabilirim bellide olmaz. Çünkü eylenceliydi.

Bugünlerde Java çalışıyorum, cep telefonlarına oyun yazabilirim.
    Tüh üzülldüm yaw, baya emek vermiştin. Ben de daha önce bir kere denk geldim sitenin linkine, bakmıştım ama daha tam aktif değildi tabi. Şimdi 2 gündür hatırlamaya çalışıyorum bakmak için ama hatırlayamadım
    Sağlık olsun diyelim o zaman.
    Ve evet, çok fazla özellik ekleyince kontrolden çıkıyor sistem. Benzerini yaşadım ben de. Bir de üzerinden zaman geçince neyi nasıl yapmıştım hatırlamıyorum tabi
    Ben de Python öğrenmeye başladım boş zamanlarımda. Daha birkaç gün oldu başlayalı. Seneler evvel Java'ya başlayıp 3 gün sonra işler yoğunlaşınca bıraktım sonra devam etmedim bir daha. Bakalım python nereye kadar gidecek Bu arada python baya basit bir dil gibi. Eğer javada zorlanırsan geçiş yapabilirsin. Java daha karmaşıktı diye hatırlıyorum. Tabi Java ile mobil uygulama yapmak daha kolaydır. Python'ın mobil uygulama kütüphanesi olsa da Java kadar olamaz sanırım. Öyle diyorlar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Selamlar Ali Cemal abi,

TRT demişsiniz de aklıma geldi sabahları arada ona da tıklarım haberleri gazeteleri takip etmek için yalnız Y.Şafak gazetesinde o kadar çok zaman geçiriyor ki kanalı satın aldılar sandım keza diğer zabah vs.

Saygılar
    TRT nin sadece TRT spor yıldız'ını seyrediyorum.

Doğru yenişafak ta zaman geçiriyordur. Parasını da biz ödüyoruz.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by dinlex Yazıyı Oku
    Tüh üzülldüm yaw, baya emek vermiştin. Ben de daha önce bir kere denk geldim sitenin linkine, bakmıştım ama daha tam aktif değildi tabi. Şimdi 2 gündür hatırlamaya çalışıyorum bakmak için ama hatırlayamadım
    Sağlık olsun diyelim o zaman.
    Ve evet, çok fazla özellik ekleyince kontrolden çıkıyor sistem. Benzerini yaşadım ben de. Bir de üzerinden zaman geçince neyi nasıl yapmıştım hatırlamıyorum tabi
    Ben de Python öğrenmeye başladım boş zamanlarımda. Daha birkaç gün oldu başlayalı. Seneler evvel Java'ya başlayıp 3 gün sonra işler yoğunlaşınca bıraktım sonra devam etmedim bir daha. Bakalım python nereye kadar gidecek Bu arada python baya basit bir dil gibi. Eğer javada zorlanırsan geçiş yapabilirsin. Java daha karmaşıktı diye hatırlıyorum. Tabi Java ile mobil uygulama yapmak daha kolaydır. Python'ın mobil uygulama kütüphanesi olsa da Java kadar olamaz sanırım. Öyle diyorlar.
    Yapay zeka kütüphaneleri konusunda iyi olduğu için Python'la ilgilenmiştim. Sonra hedefim için şimdilik gereksiz deyip vazgeçtim.

Java ile neden ilgilendim.? Cep telefonunda sistem programları bile reklam yayınlıyor. O kadar sinir bozucuki.? Dosya programını açıyorsun reklam dayıyor, bir sürü izin istiyor. Müzik programını açıyorsun aynı, fataoğraf makinesini, hesap makinesini açıyorsun aynı.

Halbuki cep telefonunu satın alırken bunlarında parasını vermişsin, reklam gösteremez. Ama gösteriyor ve lanet olası hükümetin derdi halkı korumak olmadığından bu belayı çekiyoruz.

Java ile Kendi tamamlayıcı sistem programlarımı yazıp reklamdan kurtulmayı düşünüyorum.
    Java da zorlanmam sağol, bildiğim dillere çok benziyor. Yeterki hevesim kaçmasın.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ne zamandır köşeden yazar tokatlamıyorum. Onlarda değişen bir şey yok.

Süper ötesi delikanlı Fatih Altaylı haberimin türkü siyonist gazetesinde yazmayı bırakmıştı. Kendi sitesinde yazmaya başlamıştı. Bir kaç yazısını daha okumuştum sonra bırakmıştım. Demekki altaylı'nın değeri çalıştığı gazeteden geliyormuş. Gazeteyi bırakınca değer normale iniyor. Bazı yazarlar var, gazeteden ayrılsa bile arar bulur nerede yazıyorsa orada okursunuz. altaylı en azından benim için öyle değilmiş.

Ege Cansen hoca aynen devam ediyor. En bilgili ve aydın diyebileceğim köşeden yazar. Ama konu işçiler olunca maaşlarını indirin diye şarkısını söylemeye başlıyor. hali ile aydın lığı kalmıyor. Çalışanları tarlada saban çeken at olarak görüyor. Saman versen yeter, sadece yaşasın ve iş yapsın.

ermeni soner yalçın ve ermeni köşeden yazarların hepsi imamoğlu için seferber olmuşlar. cehape yi tam olarak ele geçirmeye çalışıyorlar. Aynı şevkle bunak çakma gandi ile savaşıp duruyorlar. Bu aralar nereye baksam ermeni görmeye başladım. tabi tipleri ve savundukları şeye bakarak çıkarım yapıyorum. Bir kısmı doğru olmayabilir. Ama bir ara siyaset bilimi okumuş ve devlette ilgili yerde çalışan bir arkadaşımla konuştum, tahminlerimin hepsi doğru çıktı.

Partilere bakıyorum chp dahil ermeni kontrolune geçmiş, diğer partilere bakıyorum önde gelenlerde hep ermeni tipliler var, siyonist TV lere bakıyorum sunucular ermeni tipli, köşeden yazarlara bakıyorum yarıya yakını ermeni tipli.

Sözcü gazetesi okuduğumdan sahibini geçmişte epey araştırmıştım anlamlı bir şey bulamamıştım. Sonra babasını araştırdım, anlamlı olabilecek bir şeyler bulup not etmiştim. O notları aradım bilgisayarımda bulamamdım. Aklımda kalandan da emin değilim.

Aklımda kalanlar şunlar. Sözcü sahibinin babası ertuğrul akbay. akbay'a ünlü silah kaçakçısı ve armatör adnan kaşıkçı deve yüküyle bolca para veriyor ve akbay'ı medya sahibi yapıyor. akbay parayı aldığında manken tipli, yakışıklı, parlak, medya bölümü üniversite mezunu bir delikanlı. akbay'ı neden süperlüks yatına almış, neden o kadar para verip gazete kurdurtmuş bilmiyorum. Tahminim iyi değil, o sebeple doğru olmama ihtimaline karşı yazmayacağım.

akbay oradan yürüyor, ünlü oluyor ve gazeteside adnan kaşıkçının reklamını yapıyor. Sonra sözcüyü ve kitab basım şirketini kuruyor. Ölünce oğlu bunların başına geçiyor.

Babasının ve oğlunun tipinden de net bir şey çıkaramadım.

akp geldikten sonra siyonistlerin hakim olduğu medyayı dağıtıp, devlet kredileri ile kendi adamlarına aldırıyor. O kredilerin ödenmediğinden de eminim. akp medyası ve siyonist medya oluşuyor. Aslında akp yi kuranda akp lilerin dediğine göre siyonistler. Kardeş kardeşle nasıl kavga eder ama zor anlarda yardımlaşırlarsa akp ve siyonist kardeşliğide aynı. Kavgalı görünselerde hedefleri, düşmanları aynı. Zaten akp li servetlerinin taşındığı yerlere bakarsanız, siyonistlerin yönettiği abd, ingiltere gibi ülkelerde.

Sözcü nün ne olduğunu anlama çalışmalarımda bir fikir edindim ancak net bir sonuç çıkaramadım. Umarım kökeni ne olursa olsun bu ülkeye çalışan, bu ülke dostu birileridir. Diğer medyayı zaten adam yerine koymuyorum, çıkar gruplarına çalışan bu ülkeyi sömüren talan örgütleri. Tabi sadece takip ettiklerim. Benim görmediklerimde çok temiz dürüst olanlar çoktur.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 840/852 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •