Sayfa 86/852 İlkİlk ... 3676848586878896136186586 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 681 - 688 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ABD gerçekten pılını pırtını toplayıp çekilirmi.?

İnanması zor. Şimdiden yandaş denen besleme(bizim paramızla, vergilerimizle) medya, abd yi kaçırdık yaygaralarına başlarlar.
    Yerel seçimlerde avantajı artar.

Ama abd tarafına bak.
    İran ve Rusya yı al aşağı etmek.
    Ortadoğuyu israilin uşağı haline getirip, madenleri, Dicle, Fırat ı ve insanları ile beraber yahudilere teslim etmek.
    Ortadoğuda kalarak, şirketlerine petrollerini rahat taşımak... gibi bir sürü amaçları var...
    Üstüne aylardır binlerce tır silah ı doğu Fırata yığdılar.

Tilki nin tüm planları nasıl tavuk üstüne ise, abd nin ingilterenin sahibi, fransanın halası, diğer ülkelerin dayısı olan yahudilerinde tüm planları dünyayı köleleştirmek üzerine. Ortadoğu gibi küçük halkların olduğu bir bölgeyi gaptırırsan, dünyanın güçlü ülkeleri ile nasıl baş edeceksin.?

Gerçekten çıkacaklarına inanması zor.

Diğer taraftan onlar açısından bakarsan, gerçek rakipleri Çin.
    Tüm güçlerini Çin için kullanmaya karar vermiş olabilirler...

Belkide beynide obezleşen batıyı artık fazla ciddiye almak gerekmiyordur...

Günümüzde, labaratuvarlarda tek bir icad yapman, dünyayı yenmen için yeterli. Şu an öyle bir teknoloji çağındayız.
    Ruslardan bi halt olmadığı belli ama Çinliler makak, Almanlar şempanze ırkından. İki maymun türüde aşırı sürü cü, bölgeci, yağmacı, talancı. Şempanze aynı zamanda katil ve yamyam.

Yani Çin'e değil, Alman'a dikkat.
    Çin e de arkanı dönme. Makak, şempanze kadar ilkel değil ama yağmacı ve talancı. Affetmez. Sınır tanımaz. Gözünü kırptınmı, gitti gümüşler.

Aman çevrenizde alman varsa dikkat. 2 dünya şavaşınında göbeğindeydiler. Tabi savaşları onlar başlattı diyemem, arkalarında ne döndüğünü bilemezsizn, ama koş deyince koşan bi millet. ye dersen ne yaparlar belli...

Yine konudan uzaklaştırıyorsunuz ki son anda fark ettim...

trump kararının BISTe etkisi ne olacak...
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    evet, vakit geçti, abd niye bizim hükümeti öptü tam çıkaramadım. Şimdi bizim hükümette o gazla gelip bizi öpecek.

kamış hikayesine benziyor.
    Adam karısını yaşlı bi vekille basmış. Vekil devlet parası ile kamış taktırmış onu vekilliğini yaptığı milleti üzerinde deniyor.
    Adam köpürmüş, "sen benim karıma nasıl kamışını dürtersin."
    Vekil, "kamış benim değil senin, parasını sen vergi olarak bize verdin, ben sadece aracıyım."
    Adam sakinleşmiş, "peki bendede sorun var bedava kamış taktırabilirmiyim."
    Vekil "hayır" demiş. Senin paranla ben isviçre de kamış taktırdım, senin karında deneme yapıyorum, oğlumda yine senin oğlunun parası ile kızın üzerinde denemeler yapacak, ama sen parasız hiç bir halt yiyemezsin. Üstelik kendi paranla kazık tarifeden kamış taktırabilirsin çünki vekiller senin paranla kuyrukta, fiyatlar çok yükseldi."
    Adam kaderine küsmüş, "o zaman bende gidip güzel bi kız bulup, hala iş yapabiliyoken biraz dürteyim, benim karı meşgul."
    Vekil demişki, "zor dürtersin, güzel kızlar popçu, topçu, devlet ihalesi alan iş adamı ve vekil peşinde, hepsinede sen paranı veriyorsun, senin paranla biz kamış dürteriz ama sen dürtemezsin, sistemi böyle kurmuşlar, sende oy atarak onay veriyorsun, Hadi naş, bizi rahat bırakta teste devam edeyim."

Çok vakit geçti. İşime döneyim...

FED sebebi ile düşük açtık. Bu FED olayı tamamen "tavşanları araba farı ile şok etmeye" benziyor.

FED in yıllık %üç beş faizine TEMİZ para gider. Kirli para yüksek faiz peşindedir gitmez. Kirliyse sahibide kolay para kazanan kirli insanlardır.

Bizim para piyasalarında ise dışardan gelen temiz para yok. Bizim kara para sahibi bıyıklı yabancıyla, vur kaçcı hedge fonlar.
    Birde son 20 yılda, burdaki sermayesini dışarı çıkarıp, yabancı para olarak buraya dönüp borsadan şirket alanlar var. Onlar içinde temiz olanlarda vardır mutlaka. Parayı içerde tutsa, böyle bi ülkede sağlam kalacağının garantisi yok. Ama netçede bıyıklı yabancı.

Yani FED faizi %10 yapsa, bizim piyasalardan bu sebeple kuruş çıkmaz. Zaten çıkacak kuruş bırakmıyorlar, her yıl milyarlarca dolar, yasal ve yasal olmayan yollarla dışarı çıkarılıyor. Sömürgeyiz.

Peki FED neden her seferinde aylarca bizde tartışılıyor.?

Şartlandırma yüzünden.

Yahudi ekonomi kanalları bu şekilde şartlandırmış. Seni üretim yapılan sanayiye değilde, sanayinin üretimini temsil eden paraya odaklandırmış. Para, üretimin sonucudur.(tabi abd gibi karşılıksız basmıyorsan)
    Yani sonuca odaklandırmış. Sonuç, havuç yada sopa dır.

Seni sebebe değil sonuca odaklanarak gütmeyi hedeflemiş ve başarmış.
    Tabi adamların 80(gerçekte 500 yıl) yıllık emekleri var. ABD yahudisinin parası ile içerdeki yahudileri güçlendirip, seni sömürge haline getirmişler.

Her neyse... yahudiyede bağladığımıza göre, piyasayı bırakıp, işime dönebilirim...

Şartlar görüntüde TRnin lehine dönmeye başladı... Şartlar kötüyken aşağı trend oluşturmadılarda, şartlar iyiyken yaparlarmı.?
    Yaparlar. Ama neden yapmayacaklarını epeyce açıkladım... Yinede pozisyonlarına uygunsa aşağı yapabilirler...

Pozisyonum hala yukarı yönde ve endeks 100 bin altındaykende değişmeyecek..
    Son düzenleme : alicemal; 20-12-2018 saat: 11:58. Sebep: colored
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Aslında şu an senet alsam, benim 97bin hisse maliyetinin epey altında olacak.? Ama nakit kalmadı. Altın bozmam gerekir. Ons altın yükselecek ama TR altın USD fiyatı düşeceğinden düşecek.

hmmmm, bu konuda bi kaç gün düşüneyim...
    @NeAcaipDunya

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    ilginç endeksi o kadar kötü veriye ve hükümetin,yerel seçimlerde oy alma amaçlı fıratın doğusuna girecem demesine rağmen...

yaw bu hükümet lafı bile ağır gelmeye başladı... hangi insan artık ihtiyacı olmayan bi kaç milyon para için 80 milyon insanın kaderi ile oynar...???

Hangi "insan" oynar...???

Tabi neden, niye, niçin hepsini biliyorum... 53 yıllık hayatımda gözlemledim, sonra araştırdım öğrendim. Tamamen evrildiğimiz maymunlarla ilgili... Şempanze ve makak dan geliyorsan, çal-çırp, 80 milyon değil 80 trilyon insanı süründür, öldür sorun değil, doğana uygun ne yaptığının bilincinde değilsin. Örnek şu an için ingiliztere-abd, geçmişte önce Moğollar, sora Türkler, sora yahudiler başlıyor hala bitiremediler...
    Os sebeple orangutanlar, dinleri çıkarıp seni yola sokmaya çalışmış ama nafile...

Sinirlerim kaldırmıyor...

her neyse
    yarına sakinleşirim herhalde...

Endeksin düşmemesine şaşırdım, ama zaman, büyükler için sorun değil... Alım satım tahtalarına bakarlar, ne zaman kendileri için uygunsa, o zaman indirmeye veya çıkarmaya karar verirler... Aradaki sürede üç beş orta irilikteki spekülatörün oyuncağı olursun... şu aylarda olduğu gibi...

Os sebeple çelik gibi sinir ve temel analize dayalı uzun vadeli oyun lazım. Bende uzun vade tamamda, çelik gibi sinir mafiş...
    Sinirlerim her an bozulmaya hazır...

Bu gün de acaip moralim sıfırın altında... os sebeple kimseye ağır laf etmemek için kısa keseyim...
    Bu spekülatörlerde birazcık bizim gibi fırsatçı geçinen ama bir o kadar da analiz yoksunu küçük yatırımcıdan faydalanıyorlar.Benim Moralim = 0 olmadı daha ama, gene de o raddeye gelmek üzereyim.

Çözemedim zihnimde şunu bir türlü. Şimdi İş Bankasına CHP hissedar. İş Bankası'da Şişecam'a. Diyelimki el koydun CHP'nin hissesine...Zaten dolaylı olarak Şişe hissedarısın... Ayrıca özel olarak bir çalışma yapıp Şişecam'a nasıl hissedar olacaksın? Onu anlamadım... Yani aynı hisselere iki kere mi ortak olacaksın? Ölçtüm - biçtim bir sonuca ulaşamadım.
    Düşük maliyet ve GÜVEN her şey !
    Hayat Hoş,Gerisi Boş .

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    HBY abimiz insan tarafını açık etmiş. Kıvama gelirse ağlamayada başlar. Yook artık, burası benim ağlama yerim.

Bu borsaların kuruluş amacı mantıklı. Parası olan, şirket sahiplerine verir, onlarda işleri geliştirirler, kazandıkları para ilede temettü vererek para yatıranları kazanca ortak ederler.

Ama insanoğlu, zamanla herşeyin içine eder. Hisse al-sat ı anladıkta.

Türev, açığa satış, kaldıraç da ne oluyor.?

Bunlarla tamamen borsayı amacından saptırmışsın, yatırımcıyı ve fabrika sahibini oyun oynamaya sevk etmişsin. Muhasebe oyunlarına izin vermişsin, fabrika sahibi temettü vermemiş, zarar yada aşırı kâr göstermiş, kendi hisseleri ile oynamış. Fabrikada üreterek değil, borsada kendi tahtasında KOLAY kazanmaya sevk etmişsin. Manipulatörleri hacim yapıyorlar diye cezalandırmamışsın. Yakaladıklarına saçma sapan ceza verip, zarar gören on binlere su içtirmişsin.

Maymun işte...
    eline bıçağı vermişsin, havuçları soy yemek yap diye, bıçakla seni doğramaya çalışıyor, havucu bi tarafına sokmaya çalışıyor.

Gençler bu yazıyı okusun. Borsanın amacı kumarhane değil. Fabrika sahiplerine yeni fabrikalar kursunlar, işlerini geliştirsinler diye kolay para sağlamak. Ticaretten anlamayan parayı verenleride temettü ile kazanca ortak etmek. İki tarafada kazandırması gereken bir sistem. di.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Haber okuyacağına, kendine elektrik ver daha iyi.

Şehirlerdeki askeri alanları boşalttırdılar. Tamamen şehir içinde kalmış, askerlerin az bina yaptığı ve ağaç diktiği alanlardı.
    Askerleri çıkarıp oraları imara açıyorlar. Tamamen cahilin talanı.

Askeri fabrikayı özelleştiriyorlar. Arsasımı değerli, fabrikaya birimi göz koydu.? İhaleler adrese teslim açılıyor.

Şimdi bu talancılar, şehirlerdeki tüm yeşil alanlara bina dikip satıyorlar. Trafik ve binalar, hayatı çekilmez kılıyor.

Peki milyonluk soru.?
    Bu rezilliği yapanlar, o şehirde ettikleri pisliğe basıyorlarmı. Yani binalarla dolu, trafiği harap şehirde yaşamak zorunda kalıyorlarmı.?

HAYIR.

talandan sonra cepleri dolunca, gidip bol yeşillikli, düzgün planlanmış zengin ülkelerdeki şehirlerde zenginlik yaşıyorlar. Kendi ülkesini henüz soymamış siyasetçi ve ahlaksızların olmadığı ülkelerde.

Aslında böyledir diye salladımda, doğrulamak için istanbul ve ankaranın eski belediye başkanlarına bakmak lazım, en çok talan gören şehirler oraları. Eski belediye başkanları nerelerde yaşıyor, bakmak lazım. Eski devlet başkanları ve ihaleci kamu kurumları başkanları nerelerde yaşıyorlar bakmak lazım. Yurt içindeyselerde zengin semtlerinde, trafiğe karışmadan yaşıyorlardır.
    @NeAcaipDunya

7. Ne yazık ki, söylediklerinizde haklısınız. Dolaylı olarak cevabımı aldım. Kolay gelsin.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ABD, Suriyeden çıkma kararını açıkladı.

Ne yapmaya çalışıyor diye dün biraz kafa yormuştuk ama sonuca varamamıştık. Varamazsında. Dünyadaki terörü yaratan ve finanse eden bir ülke var karşında ve çok zaman ve emek harcayarak yarattığı kaostan çekilmek istediğini açıklıyor.? Hemen çiftetelliye oturamazsın.

Arkasından ne geldiğini bulman lazım eğer tren altında kalmak istemiyorsan.

Siz bulun ben geliyom.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 86/852 İlkİlk ... 3676848586878896136186586 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •