Sayfa 87/852 İlkİlk ... 3777858687888997137187587 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 689 - 696 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by HBYKCN Yazıyı Oku
    Ne yazık ki, söylediklerinizde haklısınız. Dolaylı olarak cevabımı aldım. Kolay gelsin.
    yaw ben hakkaten ciddi sorduğunu fark etmedim.
    Os sebeple sana cevap henüz vermedim.

Cevap verebilmem için olayı detaylı incelemem lazım. Tek tek şirketlerle ilgilenmiyorum, haber okurken denk gelirse şirketler hakkında bişeyler öğrenebiliyorum.

Şimdi senin soruna bu sefer ciddi dönelim. Önce soruyu anlamam lazımki 2 kere okudum anlamadım.

Bi daha okuyayım.

Evet anlar gibi oldum. Sanırım chp hisselerine el koyacağım diyen akp liler, şişecam hisseleri üzerinde oynuyorlar.

Valla detay bilmiyorum, ancak akp lilerin davranış tarzını 20 yılda çözdük herhalde.

Çevrede değerli bişey görürse, KURAL TANIMADAN alabiliyorsa, o şeyi alana kadar uğraşıyor. fetö nün yaptıkları ortada, çaldı, çırptı, hapse attı, öldürdü, ölümlere sebebiyet verdi.

Ne için?
    Para ve güç için.

Sınır tanımadı, ölçü bilmedi.
    O kafa tarikatçı kafası ve maalesef bizim ülke o tarafa gidiyor. akp ile beraber yürüyorlardı.

akp de sınır tanımıyor, bişeyi istiyorsa, o şeyi alana kadar HER YOLDAN uğraşıyor. Mantık aramayacaksın. Bunu mantıkla açıklayamazsın, bilimle, biyoloji ile açıklayabilirsin.

Evrildiğimiz üç maymunu arada açıklıyorum. 2 tanesi sınır tanımayan vahşi. 1 tanesi biraz ölçü biliyor, insafa geliyor.

Eğer çalıp çırpan, yalan söyleyen, öldüren biri varsa, o 2 vahşi maymun türünden birinden gelme. DOĞASINA UYGUN. Yaptığını doğal sanıyor. Kendisinin kötü olduğunun, zarar verdiğinin farkında değil. Toplu katliam yapsa, seri tecavüzcü olsa, yinede kendinin iyi biri olduğunu sanır. Doğası bu, normal zanneder.

Farketse, kendini haklı gösterecek sebepler arar ve buna kendini inandırır.
    Şii idi öldürdüm. Din düşmanıydı parasını aldım. Ben dindarım, oda bana karşı, demekki dine karşı, ne yapsam hak ediyor.
    Gibi Uydur uydur bitmez... kendini mutlaka haklı olduğuna inandırır.

Eğer biri karşısına dikilmezse de ölene kadar yapmaya devam eder, ölüncede çocukları mirasını devam ettirir.

Ancak biri karşısına dikilipte ne yapıyorsun derse duraksar. Sorada ne yapıyorsun diyeni tartmaya başlar. Yok edebilirmiyim diye.

Bizde siyasetçinin karşısında durabilecek kimse yok... Yahudiler bu sistemi kurdu. 80(gerçeği 500) yılda ülkeyi bilinçli olarak bu hale getirdiler ki kolay sömürsünler. Sömürüyorlarda.

MECLİSTEKİ PARTİLERDE, bu ülke çıkarına çalışan kimse kalmadı. Hepside bu ülkeyi sevenlerin düşmanı. Hepsi ülkenin kanını emen gruplardan oluşmuş. İçlerinde ülkeye zararı değil faydası olan insan %20 vardır yada yoktur. Bol keseden %20 dedim.

Yapacak bişey yok.
    Bunu bilerek yaşayacaksın ve önlemini alacaksın. O zaman yapılanlar seni ve aileni az etkiler, yada etkilemez. Yeteneğine bağlı...

aikido FELSEFESİ öğren, uyum sağlama sanatıdır.
    Kötüyü SANA düşman olmaktan çıkarır, onun gücünüde yanına alarak yeni güç oluşturur ve hangi yolda gidiyorsan, o yolda gitmeye devam edersin.

Hakiki aikidocu maalesef benim civarımda yok. Olsa gidecem. Belki ben bi salon açarım. İyi bi hoca bulmam lazım.
    5-6 hoca ile çalıştım, sadece Ankarada ki ilk hocam çok iyiydi. Ama oda felsefesinde değil, sporunda uzmandı. Felsefeyi ben öğreteyim, sporuda spor hocası...

nerden nereye geldik... gördüğün gibi taş değil odun olacaksın yoksa nehir seni eritir bitirir. Odun olursan nehrin üstünde keyifli bir gezi yaparsın...

evet ilk aikido FELSEFESİ dersini verdim. Soraki derste, "iyide, nasıl odun olucam" konusunu deşeceğiz.
    Son düzenleme : alicemal; 21-12-2018 saat: 11:10. Sebep: colored
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. Bu sömürü düzeninin bir parçası olmasaydık pardon dürtüleni iyymiş ama artık çok geç. Çok uzun vadeli bir planım var , ama uygulayabileceğim neşe yok. Bakalım, izleyelim. Sen yaz, ben seni okuyorum. Kızacaksınız da siz kızın. Sabır ve sakinlik duygularımı resetleyebilirsem, elimdeki Anadolu Cam'ı belli bir lota ulaştırıp, hakikaten de en az 3 - 5 yıl belki de daha fazla tutmayı planlıyorum.
    Hayırlı Cuma'lar...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    Bu sömürü düzeninin bir parçası olmasaydık pardon dürtüleni iyymiş ama artık çok geç. Çok uzun vadeli bir planım var , ama uygulayabileceğim neşe yok. Bakalım, izleyelim. Sen yaz, ben seni okuyorum. Kızacaksınız da siz kızın. Sabır ve sakinlik duygularımı resetleyebilirsem, elimdeki Anadolu Cam'ı belli bir lota ulaştırıp, hakikaten de en az 3 - 5 yıl belki de daha fazla tutmayı planlıyorum.
    Hayırlı Cuma'lar...
    Bende de trkcm var...korkma en fazla zaman kaybedersin....

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. El koyma çok abartılı geldi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sanada hayırlı cuma lar.

Yukarda 3 maymun açıklamam da, bi şeyi eksik bırakmışım.

Bu 2 tür vahşi maymunun olayı ölene kadar sürer. Bi şey istiyorsa yada yapıyorsa ölene kadar yapar, yapmaya çalışır, gazı ne kadar aldığına bağlı. Bunu yazmıştım.

Ama hep kötü şey yapmak zorunda değil.

Yani 10 kazanmış, 100 de gözü var. Bi şekilde 100 ü buldu diyelim, bu sefer 500 ister. Ölçü yoktur. 500 ü buldu, bu 500 yedi sülalesinin yedi sülalesine yeter diyelim. Yani yeni bir kazanca ihtiyacı yok.

Farketmez. Ölene kadar peşinde olduğu şeyin istifini yapar, elde edemediyse peşinde koşar. Dedim ölçüsü, kantarı, sınırı yok.

Ayrıntı şurda...
    Gazın yani EĞİTİMİN çocukluğunda verilmiş olması lazım. O zaman çok etkili.

Bu 2 tür maymun, özellikle şempanze, çocukluğunda ne eğitimi almışsa, ne görmüşse, ölene kadar onu yapar.

Öğreticisinden, İyilik eğitimi almışsa, ölene kadar durmaz iyilik yapar. Ondada ölçüsü yoktur.
    Kötülük eğitimi almışsa, kötülük yapar.

Öğreticisi, yanlış eğitimle büyümüş aileside olabilir. Ailesi başıboş bıraktıysa yada bir hocaya vermişse, o hocada veya çevreside olabilir.
    Çocuklukta, ister ailesinden, ister mahallesinden, ister Öğretmen yada Din Hocasından eğitim almış olsun. Çocuk ölene kadar öyle gider.

Hırsız mahallesinde büyümüşse, çocuğun şansı yoktur, karakter öyle oturur, ONUN DOĞRUSU BUDUR.
    Başka şey öğretemezsin. Her fırsatta çalar ve bunu doğal görür. Ancak sopa ile başında durursan hırsızlık yapmaz, arkanı dönersen yada senden güçlü hale gelmişse yine başlar çocukluğunda öğrendiği şeye...

O sebeple, çocukluk eğitimi çok önemli.
    Şempanze yada Makak diye illede kötü olacak değil. Çok çok iyide olabilir.

Bunu bilen yahudiler, o sebeple çocukları yobazların elinde yozlaştırıp, kültürlerini bozuyorlar...
    Çocuklara, senin mezhebinden değilse(bu senin süründen değilse anlamına gelir), her şeylerini alabilirsin, paralarını, çocuklarını, canlarını...

Bunu öğretiyorlar... Sonrada görüyorsun.

fetö nün parayamı ihtiyacı var. Zaten doldurmuş taşırmış milyarları. "hoplayın" deyince 10 bin kişi "kaç kez" diye bağırıyor.

Hem 7 canı olsa hepsine yetecek parası var hemde gücü var.
    gelmiş 70 yaşına ama hala para ve güç peşinde.

Olay çocukluk eğitiminde ve maalesef kuran kurslarında çocukları bu hale getiriyorlar... Okullardada maalesef artık yeterli eğitim yok, her şey paraya endekslenince, gençler hayat boyu para peşinde koşar oldu...

Her neyse yaw...

Olay aikido da... ama FELSEFESİNDE ve benim öğretmem lazım. Al işte Kuran süper bi öğretici ama kötünün elinde ne hale geliyor.

Os sebeple felsefesini ebnim öğretmem lazım... ilk ders, herkes kendini assın gelsin bakiim olmalı...
    Son düzenleme : alicemal; 21-12-2018 saat: 15:05. Sebep: colored
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    El koyma çok abartılı geldi.
    Bak öyle dedin sildim ,..ama bence trkcm almaliydin... satışların %65 i civarında yurtdışı..

Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Bak öyle dedin sildim ,..ama bence trkcm almaliydin... satışların %65 i civarında yurtdışı..

Bununda önemli bir bölümü yurtdışı. Yüzde 50 civarında. Ben bunu seçtim çünkü iki defa üst üste kapasite artışı yaptı. Hayırlısı olsun.
    Düşük maliyet ve GÜVEN her şey !
    Hayat Hoş,Gerisi Boş .

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Devlet bankaları tahvil ihracına çıkmış.

vay vay vay...

daha yeni milletin işsizlik fonundan 11 milyar aktardınız. O parayı ne çabuk hallettiniz... korkunç, korkunç...

11 milyar arkadaş... hakkaten korkunç... daha 4 ay bile olmadı...
    müthiş...

Çok karanlık günler bekliyor, hafifletilen kesimi... Halkın %60 ını çooook karanlıklar bekliyor...

Çok daha hızla fakirleşiyorlar ve fakirleştikçe daha kötü eğitim alıp daha kötü insanlara oy atıyorlar... kısır döngü...

vay vay vay...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 87/852 İlkİlk ... 3777858687888997137187587 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •