Sayfa 92/852 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 729 - 736 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Aralık ayı başında, S&P 500 short, ons altın long demiştim. Uzun vadeli oynayanlara öneri sunmuştum.
    Birde uyarı vermiştim, S&P de omuz var baş var, 6 ay kadar sürebilecek bir omuz daha yapabilir. Şimdi al, omuz olursa takviye yap demiştim.
    Son omuzu yapmadan iniyor gibi. OBO formasyonunu bozdu. Şu an tepki alımları geldi ama olayın teknik olduğunu düşünüyorum.
    Almış olsaydım, hiç kafa yormaz 2-3 yıl sonra durumu kontrol ederdim.
    Uluslararası oynama imkanım olmadığından ben alamadım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    O kadar çok merakımı çeken konu varki.? Hepsini araştırmam lazım ama ne kaynak yeterli nede ömrüm.

Tarihi bilgilerin batılılarca, özellikle son 300 yıla damga vuran İngilizler ce yazıldığını biliyorum. Bizde modern, medeni, bilgili, eğitimli olarak geçinenler aslında ingilizlerin yazdığı tarihi bilirler ve anlatırlar. Bu tarih batı çıkarlarına göre uydurulmuştur, doğrudan çok yalan vardır.

Onun dışında, zaman ne kadar geri giderse, bilgilerinde o kadar hatalı olduğunu gördüm.

Geçmiş 1000 yıla ait bilgilerin %50 si yanlışsa, 1000 yıldan daha eski bilgilerin belki %80 i yanlış. 2bin yıldan geri bilgilerinde belki %90 ı yanlış.

Tabi tarihi kaynakları kast ediyorum, bilim adamlarının labaratuvarda bulduklarını değil. Onlardada çok hata çıkıyor ama kötü niyet olmadığından, hata farlk edilince düzeltiliyor.

Geçenlerde okuduğum yazdıa, yahudi tarihinin tamamen yalan olduğu yazıyordu. MS sonra 400 yılında Yemen den gelmişler. Bu durumda İncil, Tevrattan önce gelmiş oluyor.
    Mümkün ama bi kaç yerden daha aynı bilgileri okuyup doğrulamam gerekir. Çok ilginç bir tarih ve merakımı çekiyor.

Bugün başka yazı okudum, şu anki Kuran ın, hz. Muhammed in yazdırdığı kuran dan farklı olduğu konusunda. emevi halifeleri, kendilerini rahatsız eden yerleri değiştirmişler ve ispatıda çok açık. Şüpheye yer bırakmıyor. Ama yinede yobaz tarafın yazılarınıda okumak lazım, tabi o kadar saçmalığa katlanabilirsen.

Çok ilginç şeyler bunlar, acaip merakımı çekiyor. Tarihçi yada jeolog filan olmam lazımmış. Bu aralar alaska altın arayıcılarını seyrediyorum, eskiden beridir maden arama işinede çok merakım var.

Atla diyorum bir ata, dağ dağ dolaş. yanımda bi doktorla bi hemşirede dolaştırabilsem, bunu yapmayı çok isterdim. tam hayallerimdeki iş.
    Tabi at yerine motorsikletmi kullansam. Ayrıca batı dağları karış karış parsellendi, doğu dağlarıda pkk yüzünden girilmiyor. Belkide pkk daha çok bu yüzden üretilmiştir. Doğu madenlerini Türkiye işlemesin diye.
    O kadar çok ellenmemiş dağ ve o kadar çok maden varki oralarda. Kimse araştıramıyor.
    @NeAcaipDunya

3. Alicemal abi bizi altın aramaya götür benimde çok ilgimi çekiyor o belgesel öyle bir imkan olsa pılımı pirtimi toplayıp giderim.
    Sen yazınca düşündüm de bizim memlekette o veya benzeri hiç imkan yok takilmisiz bir SSK peşine sorma gitsin...neyse
    Gencligimde çobanlık yaparken bir kaç defa kazı yapmak için atları sürmüslugum var daga bayira (at ayağı kaz başı resimlerine ) sonuç olarak millet demir bulur biz ona bile denk gelmedik. Geride bol yorgunluk uykusuzluk bol keseden sohbet anı kaldı senin anlayacağın kazma kürekçi lazımsa alo deyi ver

Venus_V3_5580 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    human abimizi, odunlu yaz kampına yazacam ama 3 milyon ZAR ı yokmuş gibi görünüyor.

Hemde tembel çıktı.

Başarılı olmak için gençliğinde destek almış. body li kıslar ekibinden moral almış, ünlü TV hocamızdan eğitimler almış, iş hayatınada atılmış. Sora yan gelip yatmış diyorlar. İş adamları dizlerini dövüyor, bodyli kızlarımız ağlıyor, gökyüzü kararmış dargın, urun o zaman, komayın...

Bi dakka gaza geldik, urmayın durun. Birde siz urmayın...

Olay psikolojik.. Meditasyonla geçer. Odunlu meditasyon kampına gelsen hallederiz. Şimdiden 2 işte çalışıp 3 milyon zarı denkleştirmen lazım.

Yada bi dernek kur, somali ve yemende katledilen ailelerin çocuklarını kurtar. Bu ara moda o. Annadın sen onu. 3 milyon ZARı iyi niyetli ama cahil sığır sürülerinden kısa sürede toplarsın. Devleti soy dicem, iyi niyetli olmayanlardanda toplamış olursun ama o beceri sende olmadığı anlaşılıyor. neyse, Somali Yemen taktiği. Yada cami yapacaz olayına gir ama o iş uzun sürer... Somali iyidir, tutuyor bu aralar, Yemen ide yeşillik olarak kat.
    Sorada beni bul. hadi bakiim.
    Bak bu cami derneği işini tuttum ....bir bakayım piyasada durum nasıl?

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son düzenleme : human01; 28-12-2018 saat: 13:47.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Bak bu cami derneği işini tuttum ....bir bakayım piyasada durum nasıl?

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Cami dernegi işi sonrasinda şu bozdurulan Benjolarin aktiğı 'man adası' yaparız ******'likta 1 dünya markası olmaya top1 den aday oluruz
    Ayakkabı kutulari in bu ara

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Cafe turundan döndük, canım son 53 yıldır olduğu gibi sıkkın.

7 yaşımda bi ara 10 dakka kadar tasasız bi şekilde mutlu olmuştum.
    10 dakka gülüp eğlenmiştim. Sık sık aklıma gelir. Ne dakkalardı onlar be.

Macar kazma kürek diyor, abicim doktorla hemşire lazım. Dağda nalları dikersemde oraya gömecek imam lazım. Bak hükümeti şimdi anladım. Dağda nalları dikersem, cesedi yıkıyacak biri lazım... Adamın günahını almışım. "herkes ceset yıkamayı öğrenmeli" diyordu.

Doktora söyliim, yaksın, dağlara savursun külleri.

human abimiz cami işine giriyor. Güzel seçim, beğendim.? Tabi hangi köşeye bağış cadırı kuracaksan, o bölgenin tarikatını bulman lazım. Komisyonu var bu işin. Maalesef her köşe kapılmış durumda.

Yanlız cami mutlaka yapman lazım. Diyelim 2 milyon topladın, 500bini ile camiyi mutlaka yapman lazım. Niye diceksin.? İkinci işine referans olur. 1,5 kesmez üç olsun diyebilirsin. Yada kuran kursu açar, kendine sürü yaparsın. Etinden budundan yapağısından faydalanırsın.

Hay allah yaw. Yazarken ciğerim ağrıyor ama ülkende her köşede bu gerçek var. Nasıl bir ülke olduk yarabbi.?

Avrupada müslümanları hangi tarikatların paylaştığı ile ilgili haberler var. İnanasım gelmiyor.
    Geçende sökeye giderken, hava kötü yol kenarında yaşlı bi adam var, arabaya aldım sökeye götürdüm. Almanyada yaşıyormuş. "Daha yeni Almanyada 5 milyon AVROya cami yaptırdık" diye övündü... Orda piyasa yüksek, almancıda para bol. Genelde konya da Almancılar hafifletiliyor ama bazı gruplar direk Almanyada hafifletme olayına girmiş.
    "Okul yaptınızmı?" diye sorunca sinirlendi. Onaylamamı beklerken, yanlış yapmışsınız anlamında cümle kurunca sapıttı. Zaten söğüşlenmenin verdiği ızdırabı, kendini kandırarak yeni yenmiş. Ben yeniden deşince, ızdırabı en yakınındakine nefrete döner. İlkelde böyledri. Kendine geçirene değil, gücü yettiğine saldırır. Aynen maymunlarda olduğu gibi. Doğa emrediyor.

5 milyonu alan 3 milyona cami yapıp orada aha paranız cami oldu dese, 2 milyonuda Türkiyeye taşır... 2 milyonu 7 ile çarp ne eder, ebesinin nikahı eder...
    vay vay vay...

Yaw hepsimi öyle.??? eskiden kötü niyetliler azınlıktı belki ama onlar ceza almayınca, kötüler ortalığı sardı, iyiler kovalandı. İnsanın doğası böyle... ceza vermezsen, yedi sülaleni inceler.
    Son düzenleme : alicemal; 29-12-2018 saat: 16:15.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    vay vay vay, inanılmaz abicim yaw...

kenan sofuoğlu denen, motor kullanmaktan başka bişey bildiği şüpheli adamı vekil yaptılar. Olay kenanda değil, 550 vekil varsa 500 tanesi böyledirde...
    danışmanının açıklamasından, meclisin nasıl bir yer olduğu anlaşılıyor.

Normalde danışmanlar hiç bir işe yaramıyor ama çok yüksek maaşları var. Vekiller hiç bir işe yaramıyorki danışmanları yarasın. Oturan adama danışman atıyorsun.

vekiller, boşa maaş alan danışmanlarından, maaşlarının belli oranını alıyorlarmış...

inanamıyorum. bu kadar açık anlatılamazdı, meclisin durumu. Almanyaya kaçak Suriye li götüren kaçakçılar var. Düzgün çalışanları orada Suriyelileri işe sokup, her ay maaşlarının bir kısmını alıyorlar.

meclisteki olay bundan çok daha adi bir olay çünki suriyeye göçmen götüren kaçakçı, suriyeliye iş buluyor. Yani bir fayda sağlıyor.. Suriyelide çalışıp üretiyor ülkeye katkı sağlıyor ve kaçakçının hakkını ödüyor...

vekillikte üretim sıfır.. sadece bakanlar kurulu ve başındaki iş yapıyor... ama iş yapıyor demek faydalı iş yapıyor anlamında değil. Boş durmuyor anlamında... vekiller tamamen üretimsiz. sıfır üretim... her biri bi sürü komisyona üye, bi sürü yurt dışı iş gezisi filan. hepsi kılıf...

her neyse..
    bundan daha korkunç meclisin nasıl çürüdüğü anlatılamazdı... vay vay vay... daha ağır yazardımda mahkemelik olmayayom diye yazmıyorum...

Gazeteler her gün manşetten vermeli ama vermiyorlar. Aynı yataktalar. Çalışanın maaşını paylaşıyorlar... meclisin ne kadar adi ise, gazete ve TV ler denen medyanda aynı derecede adidir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Savunma sanayii ile ilgili hem övündüğüm hemde kızdığım bi sürü haber var.

40 yıl önce kurulan fabrikalar, akp ve bi dönem parsel parsel beraber yürüdüğü fetö ye kadar iyi gidiyordu. Sora tarikatları içlerine sokup teknolojilerini özel fabrikalara taşımaya başladılar.

devlet yandaş iş adamına daha fabrikayı kurmadan para verip anlaşma yapıyor. Adamda o parayla gidip, devlet fabrikalarındaki mühendisleri transfer edip IHA yapıyor devlete veriyor. Yani cebinden tek kuruş çıkmadan devletin yani BİZİM IHAların fabrikasının sahibi oluyor. Para gerekse yine devlet bankasından çok uzun vadeli 3 yılı ödemesiz kredi. 3 yıl sonra fabrikanın kazancından kredi taksitini ödersin. Yine cepten kuruş çıkmıyor. Baktı yapamayacak, battım diyecek. Devletten alıp henüz Harcamadığı milyarlar cepte kalacak. Hesap soran yok... Ülkede hesap soran kafa olsa, zaten adam dışarda olmaz yada bu işlere kalkışan olmaz.

ilk yapan bayraktar ailesi idi. tusaşın IHA mühendislerini transfer etti.

Sonra bu yöntemin çok kazançlı olduğu görüldü ve herkes saldırdı. Devletin silah fabrikalarının kapısında bekliyorlar. akp bakanları 2 anlaşma imzaladı. biri tank. biri motor.

tankı ethem sancak üretecek ama adamın geçmişte tankla, zırhlı araçla uzaktan yakından alakası yok. Devlet tank yap diye para verdi.

Dünyada hiç bir gelişmiş ülkede göremezsiniz. Az gelişmiş ülkedede zor görürsünüz... bizde var.

Adam tank yapacam diye vergilerimizi aldı. Şimdi devletin tank paleti üreten fabrikasına gözünü dikmiş onu almaya çalışıyor. Tankın paleti böyle olacak.
    Motor.?
    Motor da TEI den. Devletin tei fabrikası 170-220 ve 1400 beygir gücünde motor üretti. TEI ye desenki tank yap. Anlaşılır. Zaten motoru bitirmek üzere. Tank bakım ve bazı parçalarını üreten fabrikalar yetişmiş elemanlar var. Ama TEI ye yap demiyor. Yandaş olduğu bilinen ethem sancaka diyor. katar devletininde ortak olduğu 3 firmaya iş verdiler. motor ve tank üretimi için.

Normal bir ülkede direk yargılanıp hapse atılacakları işler bunlar...

ne hale geldik... birde manyetik fırlatma teknolojimizi çalan firma var... her neyse dedik...

Her yıl devletin cebine girmesi gereken milyarlar, bu firmaların cebine giriyor, miktarda artıyor. Devletin cebinde para azalıncada bize zam ve vergi olarak yansıyor...

Hayırlı olsun.

Övündüğüm konuysa 280 km menzilli güdümlü mermi ve duvar delen mermi yaptık.
    Testler başarılı.

abd, 300 km yi geçen füze yapmaya yasak koyduğundan, küçük sömürge ve korkak devletler 300 km yi geçmemeye çalışıyor. Bizde 280 km yapmışız... Az daha yakıt koysan, 300 ü geçecek...

İran yaptı, Kuzey kore yaptı...

Bi haberde uçak gemimizden.
    Uçak inebilecek bi gemi inşaa halinde...? Neden.?

Ne yapacaksın uçak gemisini.? Bir tek mantıklı sebep söyle.? Uçak gemizi ne işe yarar.??? Ne işe yarar yaw.???

Uçak taşımaya.?
    Niye uçağı taşıyacaksınki.? Zaten uçuyor.?

Uzağa gidip gelmeye yakıtı yatmez. Mesela abd kıtasına yada Çin e yada avustralyaya gideceksin. Uçağın yakıtı yetmez...

Ne işin var başka kıtada.?

Senin 17 adanı son 5 yıl içinde yunanlılar işgal etti. daha komşuna söz geçiremiyorsun. Ne işin var avustralyada.?

Hadi yaptın uçak gemisini gittin avustralyaya. Uçak gemisi filo ile gider, tek dolaşmaz. Filo + uçak gemisi, yakıt, bakım, binlerce personel, her ay milyonlarca dolar masraf. Avustralyada al filo için 1 aylık yakıt, yemek. Ver parayı.!
    Ne vereceksin.?

ABD dolar veriyor bende TL veririm.?
    Almazlar.
    O zaman dolar veririm, abd de veriyor.
    ABD matbaada basıyor, sen nerden bulacaksın doları.? İhracatının 2 katı ithalatın var. USD ithalatına yetmiyor durmadan borçlandırn ve arazilerini sattın. Uçak gemisi filosuna nerden dolar bulacaksın.?

AVRO olmazmı.?

Rulo yapacaksan olur...

Her işlerine 2023 ü referans verdiler. Amaç, 1923 cumhuriyetin ilanının yüzüncü yılında cumhuriyeti devirmekti.

fetö ile kapışmasalar belki başarırlardı. Aptallar, zaten cumhuriyet diye bişey kalmamış, neyi devireceksiniz. Aha her oylamayı kazanıyorsun.
    Referandum dedin, oyladın kazandın.
    Başkanlık dedin, oyladın kazandın.

Oyla cumhuriyetide kaldır... Hoş kaldırsanda şu anki krallığından daha büyüğünü kuramazsın, şu an yaşadığından farklı bişey yaşayamazsın. Eline asa istiyorsan, karışanmı var. Bak müdürün biri, osmanlı tahtını kendi makam odasına taşıtmış. Sende taşıt bir taht. Tahtta otur. Tek fark o. Kim engel olabilirki.?

Ama beyin yokki.? Bi şeye taktımı, öyle gider...

Şempanze ve makak ta kötü yetirştirilmiş olanlar böyledir...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 92/852 İlkİlk ... 42829091929394102142192592 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •