Sayfa 126/852 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Bazen soldan bazen sağdan imkan olsa ayak ucundan da yataktan kalkabilen birisiniz Sayın alicemal. Olsun, biz de kalkışınıza uygun zamanlarda ziyaret eder, hasbihal eyleriz. Saygılar.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Aklıma takılan ama cevabını bulamadığım bir konu vardı. En son yabancı dil sitelerede bakayım belki oralarda bulurum demiştim.
    Ancak cevabı buldum ve mantıklı izah ediliyor.

Aradığım cevap, hibrit denen tohumlar, aslında GDO lumu.? hibrit kelimesini sadece kamuflaj amaçlımı kullanıyorlar.?

Hibrit tohum nedir.? Kısır tohumdur. Satın alırsınız, çekirdeğini tekrar dikeyim yeniden ürün alayım dersiniz, alamazsınız. Normalde tüm doğal ürünlerin çekirdeğini diktiğinizde, aynı ürünü alırsınız.

Ama hibrit tohumu bir kez kullanabiliyorsunuz, onun çekirdeği kısır oluyor. Tekrar gidip tohum satın almanız gerekiyor.

Bu hibrit tohumları onaylayan ve satan firmalarla, onlara onay veren siyasetçiler, hibrit tohum doğal tohumdur GDO lu değildir diyorlar. Örnek olarakta katır kullanıyorlar. Bilmeyen olabilir açıklayayım. Atla eşek çiftleşirse katır doğar. Katır kısırdır. Olay doğa olayıdır.

Bu şekilde konuyu bilmeyen kalabalıkları kandırıyorlar. Bu işin sonunda teslimiyet var.

israille savaşa girdiniz, israil sana o yıl tohum vermez, tüm ülke aç kalır kırılır teslim olursun.

SANA TOHUMU SATAN ÜLKENİN KÖLESİ OLURSUN.

Hibrit tohumunda GDO lu tohum olduğunu anlatan yazı link i burada.
    https://patikayolculari.wordpress.co...dasimiz-verdi/

Açıklama çok uzun sadece ilgili bölümü kopyalayayım.

Hibrit ve kısır tohum da aslıda GDO" dur (meraklanmayın açıklayacağım). Bakınız sizin derneğinizin dokümanından hibrit tohum tanımı:

"Hibrid veya melez tohum, aynı bitki türüne ait ve uzak akraba konumunda olan iki doğal bitki kümesi veya popülasyonundan (örneğin A ve B) seçilen saf hatların veya bireylerin birbirleri ile çaprazlanması (A x B) sonucunda elde edilen ilk nesil (f1) melez tohumlara verilen isimdir."

Konuyu açmak içi detaylandırmak zorundayım. Hibrit tohum şöyle yapılır:

1- İki tane saf ırk tohum hattı bulunur. Bunlar özel bakıma alınır.

2- Bunlar uzun süre belli özellikleri geliştirilmek üzere klasik ıslaha maruz bırakılır ve bu hatların akrabalılık oranı sürekli arttırılır. Artık öyle bir noktaya gelinir ki ilk aldığınızda doğada neslini kolayca sürdürebilen bu hatlar, aşırı akrabalılık stresinden yaşam döngüsünü zor devam ettirebilir hale gelir.

3- İşte bu zavallı hale gelmiş iki tohum hattı birbiri ile melezlenir. Ortaya çıkan yeni hat ise hibrit, yani melez ancak doğru tanımı ile "melez azmanı" olur.

Şimdi lütfen önce kanun taslağındaki GDO tanımına, sonra sizin hibrit tanımınıza ve en son da benim hibritin nasıl oluşturulduğuna dair olan tanımıma bakın.

Soruyorum:

" Normal bir çiftçi, bir hibrit tohum yapabilir mi?

" Siz tek başınıza bir hibrit tohum yapabilir misiniz?

" Ben yapabilir miyim?

Yapamayız. Çünkü bunu yapmak için büyük ve modern bir teknolojik altyapıya sahip olmak zorunluluğu var. Böyle bir altyapınız olacak ki bu tohumlar doğal ortamlarından belki kilometrelerce uzakta bir araştırma sahasında, laboratuarda aslında doğada asla sahip olamayacakları bir genetik yapıyı kazanıp melez azmanı olsunlar!

Kabul ediniz ki hibrit tohumlar hiç doğal olmayan bir şekilde ve modern biyoteknolojik teknikler kullanılarak (örneğin çeşitli gen analizleri, doku kültürü tekleri vs.) genetik materyali değiştirilen tohumlardır.

GDO tanımının bu şekilde, yani aslında GDO" yu bizlere tam olarak tarif etmeyecek şekilde kimler hangi amaçla çıkardılarsa çıkarmış olsunlar, bu eski ve hatalı tanım değişmek zorundadır. Ve kabul edilmelidir ki melez azmanı hibrit tohumlar GDO" dur

Şimdide ÖZET yazayım.

GDO nedir.?

Bir hücreyi alırsın, mesela bir buğday tohumu hücresini. Labaratuvarda kerpetenle tohumun DNA sından bir geni çıkarırsın, yerine işine yarayan başka bir geni koyarsın.

En basit anlatımı bu. İşin özü bu. Tohumun doğal A geninini çıkar, başka yerden elde ettiğin ve tohumu kısır bırakacak X genini yerleştir. Tohum artık GDO lu ve kısır.

Hibrit nasıl GDO lu olur.?

Buğday tohumunu alıp öyle melezleme aşamalarından geçiriyorlarki, yıllar süren labratuvar melezleme aşamalarından sonra buğday tohumundaki A geni, X genine dönüşüyor. Kısır oluyor.

GDO da kerpetenle işi yapıyorsun.
    Hibritte aynı sonuca yıllar süren labratuvar melezleme aşamalarından sonra ulaşıyorsun.

İkisindede doğal buğday tohumunun genini değiştiriyorsun. Yöntem farklı.

Yabancılara hizmet eden hibrit tohumcu .... , ülkemizi köle yapma amacına hizmet ediyorlar. kelime oyunları ilede sürüyü ağıla götürüyorlar. (noktalar yerine konacak kelimeler size kalmış.)
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

3. GDO ve hibrit tohum olayı önünde sonunda hibrit ve GDOlu insan nesilleri yetiştirmeye yönelik olmalı. Malum dünyadaki nüfus artan bir ivmeyle çoğalmakta.

Sonsuz görünen evrenin içinde bir kum taneciğinden küçük dünyamız da bir laboratuar, bizler de deney hayvanları olmalıyız. Çok da önemsememek gerek herşeyi
    Yalanın evrensel olduğu bir zamanda, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    waaaay, kumraladada hibrit çi çıktı. monsanto dan maaş alıyormuş diye duyumladım.

Urun arkadaşlar durmayın, uruuun yahudi işbirlikçilerine, urun komayın.
    eyözgürlük sende ur.
    kanser olupta sürünen nesiller için vur, köle olacak gelecek nesiller için ur, tüm yolları kapayın kaçamasın.
    @NeAcaipDunya

5. İster koyun ol, ister keçi... En nihayetinde dönüp dolaşıp geleceğin yer, çobanın ağılı... Bu kapitalist düzende keçiye ancak tuz yalatırlar. Keçinin keçiliği de sağılıncaya kadar... O da olmazsa tüyünden, yününden, tiftiğinden... Bu işler böyle güzel kardeşim, sürüden ayrılanı kurt kapar. Çoban kime hizmet eder dersen, o da ağanın emir kulu sonuçta.

Zamanında Erbakan hocamıza türlü engeller çıkarmaları boşuna değildi. Bu gidişatı kökünden değiştirecek, sömürü düzenini yıkacak, ağır sanayiyi ve nitelikli üretimi ülkeye getirecek yegane insandı. İftiralarla, çamur atmalarla, yahudi basınının oyunlarıyla, senin gibi saf seçmenlerin zihinlerini bulandırdılar. Masonların emriyle adeta, partisinin kapısına kilit vurdular.

Şimdi sen biber aldım patlıcan sattım; mercimeği vadeliye yatırıp nohutu bonoya koydum gibi, günü kurtarmalık fasulyeden işlerle uğraşıyorsun güzel kardeşim. Kendi fasit dairende dönüp duruyorsun, ama farkında değilsin. Sol arka teker çamura yatmış, habire patinaj yapıyor. Oysa kurtlar sofrasında bir oğlaksın, ancak ağaların dişinin kovuğunda kalırsın. Atı alan üsküdarı çoktan geçmiş, üstelik yaş kemale ermiş.

Sana kendimizden örnek verdik. Katılım bankalarına gel, önce faizden yakanı kurtar. Kazancında bereket olsun. Sel ile gelen, yel ile gider... Ömrünün sonbaharında mevduatını sepet yap, stresten uzaklaş. Bir kısmını da yastık altına at.

Bu işte altın kural, ister arsa, ister ev, ne olursa olsun, yerine daha iyisini koyamadığın sürece hiçbirşey satma. Hayatını satmamak ve elden çıkarmamak üzere kur. Cin olmadan adam çarpmaya kalkma. Küçük büyük demeden tasarruf silahını elden bırakma. Ne namerde, ne de merde muhtaç ol. Sağ gözün, sol gözüne el açmasın.

Yoksa senin gibi sadece borsaya ve dövize bel bağlayan al-sat'çıların akıbeti, ABD'li bir papazın iki dudağından çıkacak söze kalır. Hem bu verimsiz işlerin de kumardan bir farkı olmaz. Her ne ise, söz gümüşse, sükut altındır. Abdal düğünden, çocuk oyundan usanmazmış derler. Vesselam.

6. Herhangi bir konuda başlık açmış olan forum yazarının engellediği yazarlar o başlıkta yazamamalı.

Görüşümdür.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Herhangi bir konuda başlık açmış olan forum yazarının engellediği yazarlar o başlıkta yazamamalı.

Görüşümdür.
    Yönetime sordum, engellediğim kişi beni göremesin, bende onu göremeyeyim diye.

Öyle bi seçenek yokmuş.

O seçeneğide ekleyemezler, çünki forum yazılımı kendilerinin değil. Maalesef, engellediğimiz kişilere katlanmak zorundayız.

Yazı kapalı geliyor, hayatta açıp okumam, ne yazdığınıda bilmiyorum. Umrumdada olmaz. Ama topiğe girenler okuyorlar.

Bu durum problem.

Tabi benim ne insanlardan beklentim kaldı, nede hayattan. O sebeple, hiç kimse umrumda değil. Bi tek iyi insan sandığım bi kaç kişi ile şakalaşırım, bana yeter.

Bana kalsa tüm siyasetçileri asarım. Ülkenin sırtına yükler. Nerde beş para etmez adam varsa, kolay para peşinde koşar.
    Siyaset de kolay para gibi göründüğünden, o bölgede düzgün adam göremezsin. Azı laf yapanları, kalın derili olanlarıda yükselirler.

Her neyse, ben işime bakayım...
    Son düzenleme : alicemal; 19-03-2019 saat: 16:34.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün söke starbaks günümdü.

Havada harika olduundan güzel bir gün geçirdim.

Şu an BIST e baktım, oda beni güzel karşıladı. Daaa noolsun.

Şimdide en sevdiğim yemeği yapmaya başlayayım. Sarımsaklı ıspanak kavurması... süpeeer..

Ağşamada dMax in programlarını seyrederim, birazda acun ılıcalı nın sörvayvır ına bakarım..

3-4 yıldır acun programlarını seyretmiyordum. Adam çok hırslı. Tabi siz hırslı gibi görmüyorsunuz, ancak bağ kurabilen beyinler adamın azgın hırsını görebilir.
    Bu hırsı sebebi ile, kamera arkasında finale gidenleri belirliyor. Bunu fark ettiğimde rahatsız oldum.
    Katılımcılarında önemli kısmının acun un çevresinden olduğunu fark ettiğimdede seyretmeyi tamamen bırakmıştım.

Geçen yıl o ses Türkiye de komedyen beyaz ı görünce yeniden biraz bakmaya başladım.

Sörvayvır dada Yunan grubunu görünce seyretmeye başladım...

Yunan grubunun kültürel özelliklerini merak ediyordum. Bu tür programları belgesel seyreder gibi bir gözle seyrederim.

Yunanlıları inceliyorum, epey şaşkınım. Anlamlandırmaya çalışıyorum. Anlamlandırabilmem için henüz erken. Karakterleri yarışmanın sonlarında doğru, işler iyice zorlaşmaya başladığında anlaşılır.

Bizimkiler ise, bildiğin bizimkiler. Gruplaşıp birbirlerinin altını oymaya başladılar. En çok alt oyan ve hakaret edenleride acun ön plana çıkarmaya başladı. Onlara daha çok süre verip daha çok soru sorarak onları öne alıyor. Büyük ihtimalle yine kendi çevresinden birileri. ya akrabası, ya spor hocası, ya uçağının pilotunun çocuğu, yada karısının kardeşi filandır.

Her neyse... bu gün dükkanı kapatayım..
    @NeAcaipDunya

Sayfa 126/852 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176226626 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •