Sayfa 311/852 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411811 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,481 - 2,488 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    adanalı yanlış öğretmişler.

Maalesef halk arasında da böyle şeyleri çok söylüyorlar, insanlarda ezberliyor.

ky 1 TL lik senet 10 TL ye gelmişse ve 50 olacak diye alıyorsa, onun hatası, ona zarar. Bizi ilgilendirmez.
    Dayak yiye yiye öğrenir yada tüm parasını kaybeder yada gider fon yöneticilerine müracaat eder. Bizi hiç ilgilendirmez. Onun parasından bize ne.? İsterse gider çöpe atar.

Sen yada ben, herhangi bir ky ye, neden saçmasapan oynuyorsun diye soramayız. Böyle bir hakkımız yok. Para onun bize ne.? Ne hakkımız var yaw.?

Bizi ilgilendiren tek bir kurum var, oda BIST yönetimi. Komisyonlarımızla onların maaşını ödüyoruz.

Neden ödüyoruz?

düzeni sağlasın diye. Manipulatörleri yakalasın cezalandırsın, paramızı geri alsın. Spekülatörlerinde yaptıkları aşırı işlemlerle borsanın geleceğine zarar vermesin, yöntemler bulsun.
    vs. vs.

Yaw bak ya. Tufaya geldim.

Ciddi ciddi yazmaya başladım...

Bireysel eğitimi bıraktım ben abicim. Odunlu kampta toplu eğitim veriyorum.
    Formu doldur, halledeceeeez. Zihnindeki bütün cürufu atacaaaz. Bütün ezberlerini, şartlandırmalarını atacaaaaz.

Ama ezbersizde yapamazsınız...? Bak şimdi, yerine yeni ezber koymak lazım.

Evet, bi adanalı yazıyordu topikte, onunda defterini dürdük. Hayırlı olsun. Yannız devam.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku

Evet, bi adanalı yazıyordu topikte, onunda defterini dürdük. Hayırlı olsun. Yannız devam.
    ...............

Kah::kah::kah...

Arada bir neşelendir bizleri.Ruhumuz karardı aylardan beri.

Vioptan ayrıldım.Şindi rahatim.
    Adrenalin bitti.Ohh beee.

Orta uzun vade 2 hissem var elimde.
    Ekranı kapattim.
    Aksamdan akşama kapanisina bakiyorum.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    boşyatirim, dün akşam kafa hafiften bulutluydu. Adanalıyı üzmek istemem tabiki.

BIST de güveni ve düzeni sağlasalar, günlükçü değilsen vioptan ayrılman gerekmezdi. Tamda yükseliş dönemindeyiz. Al teminat tutarının yarısı ile long kontratı, arkana bakma. 3 ay sonra bak ne olmuş.
    Tabi tayyip faktörü var, 3 ay tayyip için uzun süre, kimbilir neler çıkarır. Ayda bir işbankasına el koyuyor, haftada bir katarlılara bişeylerimizi veriyor, günde bir ihvan denen örgüte para yağdırıyor, her saat yeni vergi koyuyor, dakkada bir abd yada rusya ya madik atıyor ... bak yine sabah sabah sinirlerim karıncalandı.

tayyip akla gelince viop tan çıktığın iyi olmuş. Sinir harbi resmen. Evli ve çocuklu isen birde gerginliğini onlara yansıtacaksın.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ege cansen hocaya giydirerek biraz kafa dağıtalım.

hoca bu sabahki yazısında demişki.
    "Sanayide verimi artıran, kaliteyi yükselten ve fiyatı düşüren şey rekabettir. Yani serbest piyasadır.
    Daron Hoca'nın sözünü ettiği demokrasi içinde sanayide prodüktivite artışına dayanan, fiyat denetimi değil, serbest ve adil rekabet ortamı sağlar.
    "

daron hoca dediği kişi, yahudi medyanın şişirdiği bir ermeni akademisyen. Ermeniler dünyada ve Türkiyede çok profesyonelce pazarlanıyorlar. Arkalarında profesyonel pazarlama (PR)(insan pazarlayan) şirketleri oluyor.
    Mesela orhan pamuk fransız bir PR şirketi aracılığı ile nobel i aldı. Bizim imamoğlunun PR şirketi ile çalıştığı çok açık, belediye başkanı olduğu gün biyografi kitabı çıktı, parti başkanlığına oynuyor filan. Konu bu değildi yaw. Her konuda çok okuyunca saçıyorsun bilgiyi mübarek.

Ne diyordum, ege hoca.
    Serbest rekabet gerekli ve adil olmalıyı vurgulamış.

Lam şiş göbek, o zaman niye TV lerden bankalara ve kendi çalıştığın şirketlere destek isteyip duruyorsun.? Ha neden.?
    Devletin bir şirkete verdiği milyarlık destekler, diğer şirketlerin önünü tıkamıyormu.?

ege hoca sana soruyorum.

Almanya da dünya devi Opel 2008 de battı, Alman hükümeti opele tek kuruş vermedi destek için, Volvo battı İsveç hükümeti tek kuruş vemedi, Range Rover battı, İngiliz hükümeti, GM battı, abd hükümeti tek kuruş vermedi.
    Ama sen çıktın geçen aylarda hem bankalara hemde araba şirketlerine para istedin utanmadan.

Kötü yönetilen şirkete para vermek adil ve serbest rekabetmidir ege hoca.? Piyasada tekel oluşturmak değilmidir devletin sürekli aynı şirketlere destek vermesi. Rekabeti baltalamazmı.?
    Aşağıdan gelen şirketlere destek verip rekabeti artırması gerekmezmi devletin.? Dev şirketler, aşağıdan gelenleri görünce, daha verimli çalışmanın yani kaliteyi ucuza üretmenin ve satmanın yollarını aramazlarmı.?

Doğru olan, nedir.?
    Devlet kaynaklarını Tepedekileri sürekli beslemek için kullanmakmı.?
    Yoksa aşağıda olanlara teknoloji desteği vererek, yol yöntem göstererek, yurtdışı pazarlama desteği vererek yukarı ittirmekmi.?

Hangisi rekabeti artırır, fiyatları düşürür ege hoca.?

Pazarda aynı işi yapan az firma olmasımı yoksa çok firma olmasımı.?

Çok firma çok üretim demek, çok üretim aynı zamanda fiyatlarıda düşürmezmi.? Bak enflasyonuda sıfırladın alttan gelenlere destek olarak. MB nin ve bankaların kafasına, faiz düşürsünler, peşinden enflasyon düşsün diye silah dayaman gerekmedi.

Alttakilere destek olarak, üretimi artırdın, verimliliği artırdın, rekabeti artırdın, fiyatları dolayısı ile enflasyonu durdurdun, artan üretimle ihracatı artırdın ithalatı azalttın doviz açığı ihtiyacını hallettin.

HERŞEY MEĞERSE NE KADAR KOLAYMIŞ DEĞİLMİ.? Sadece yahudilere değil, alttan gelen üreticilere destek verdik. Tüm ülke kalkındı. İşçsiz kalmadı, aç kalmadı, fakir kalmadı diyemem onun yöntemi biraz daha erdem istiyor. Bende erdem bol, hallederiz.

Ne diyordum, Ama sen utanmadan TV lerde kendi çalıştığın yahudi şirketlerine para istiyorsun, sonrada kalkıp serbest rekabetin erdemlerinden bahsediyorsun.?

---

Resmen bilgi taşıyor her yerimden yaw.? Keçi olmak böyle bişey işte.

Tarihi bu yazıyla ege hoca'nın kelini tokatladık, daron balonunu patlattık.

ege hocaya çok eski yıllarda yine kızmıştım, "lam keltoş" diye başlayan bir mail göndermiştim. Adamın mailleri okuduğunu nereden bileyim bana cevap yazdı.

İstermisin bu yazıyıda okusun.?

Asaf hoca maillerini okumuyor, okuyor ise yanıt yazmıyor. Çok eskiden tüm yazarlara sinirli mailler atardım.

Çok Eskiden tuncay özkan denen iriBaş'ı ile mail ortamında kapışmıştık mesela. O dönem Tek temiz devlet adamı Ahmet Necdet Sezer'i alaşağı etmeye çalışanlardan biriydi. Kötü bir mail atmıştım, oda bana hakaretli bir cevap vermişti.

Ahmet Necdet Sezer döneminde, yahudi medya Devleti yeterince soyamadığı için, onu alaşağı etmek için grup kurmuşlardı. Bir kaç ahlaksız "gazeteci" yalan dolan bilgi yazıp, halkın gözünde düşürmeye çalışıyorlardı. Bende karşı savaş veriyordum. yahudiler kazandı tabiki. Özellikle o dönemin sabah gazetesi Ahmet Necdet Sezer'e çok yükleniyordu, başlarında zafer mutlu denen yaşam formu vardı.

çok değerli tuncay özkan'ıda kılıçdaroğlu sağ kolu yapmış. Bravo gandi bozuntusuna. Sağcıları, ermenileri doldurdu, yetmedi sivas katliamını yapanları tebrik eden o dönemin sivas belediye başkanı, bu dönemin saadet partisi genel başkanı karamollaoğlu ile yanyana oturdu.

.
    Son düzenleme : alicemal; 23-05-2020 saat: 10:00. Sebep: coat style
    @NeAcaipDunya

5. Alicemal abi Simdi guzide yazilarina sag ol
    Musaadeyle bi fikir sey ettirme isterim
    Ben o kadar cok yonlu dusunemesemde
    2 tek
    Onlarda salt teknik gozlem
    Kim sahip Kim calisan o da ilgi alanim degil
    Bu opel batinca kim aldi
    Psa grup = peugeot citroen grubu
    Dikkat et bak o gun bugun arabalari acaip iyilesti pazar paylari artti

6. Bugunlerde moda ne?
    Elektrikli oto
    Bunda da Koreli dev den muazzam atak bekliyorum
    Nitekim elektrik sirketi batarya pil sirketi dolu sirketi kiydi parayi bunyesine katti
    Basari salt marketing odakli bir pazarlama stratejisi degildir Tuketici inanilmaz bilinclendi hangi mal dayanikli hangisi degil anliyor

7. Yani azicik ozetle demem o ki artik kimse oyle pazar piyasasi dunyasinda o onun su bunun bakmiyor
    Daralan gdp lerde tek rasyo
    F/K orani kalitenin fiyata orani dusuk
    Sirket basarili
    Degil
    Basarisiz
    Bunu cikarimladim oto sektorunden

8. Bazen dusunuyorumda madem ticaret risk
    O bataklari alanlar hep kazandilar
    En azindan uygun fiyata knowhow lari oldu
    Almayanlar da birseyler yapariz diye yola cikmis olsalar da
    Hikaye ya yok ekip ruhu yok silkinip titreyip cok calisacaz satis kanallari vs vs onlar bahane Sen daha cillop gibi free kick i degerlendirip gol atamiyon malesef
    Zaten artik nerdeyse tek satis kanali kaldi
    O da ney? Internet. Mal belli fiyat belli lojistik teslim sekli
    Tek etmen malim iyi diye yogurdum eksi demeyenede (eksi olup bunu dogru beyan etmeyenler) tuketici inanmiyo ki Manipulasyona ne inansin zaten internette tum Bilgi yazili cizili okuyo ediyo karari verip alimini yapiyo Biz belki olaylara Fazla duygu katiyoz amma kapitalizmin ilk kurali neydi ? isliyosa elleme Yurusun
    Ikinci kural Adaptasyon yenilik caga ayak uydurma dar alanda kisa paslasmalar ve gol atma iste ya. Tuketici her daim satin aldigi mal 1 en tekamul etmis olsun 2 bunu da uygun bedelle satin alayim ister.
    Bunlar tuketici Yani alicinin gozunden goruken degerlemeler
    Satici Yani patron baska gozle bakar ve tabi batar
    Kapitalizm futboldur ve futbolda golu atamayana atarlar isterse on tane vuhan gribi gelsin Az bi sekte vurur ama yola devam edilir o yuzden her dayim uyanik olma elzem gelir Korkulu ruya gorcegine uyanik yat daha iyi. Artik oyle ucuzcu bakkal zihniyeti coktaan bitti demekki stratecik hamleli kapital duzene gectik
    Kusura kalma abi Fazla isgal ettim topigi
    Herkese simdiden iyi bayramlar
    Son düzenleme : Moruk; 23-05-2020 saat: 11:00.

Sayfa 311/852 İlkİlk ... 211261301309310311312313321361411811 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •