Sayfa 242/852 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342742 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,929 - 1,936 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Çin, abd ile ilk etap anlaşma imzalıyormuş. Bizim yahudi medya, bu süreçteki yanlı haberleri ile sürekli abd yi desteklediler. abd ile problemlerimizdede sürekli abd yanlısı yayın ile bize baskı kurup, halkı yanlış yönlendiriyorlar. medya bu kadar önemli. Sömürgecilere veya Türkiye düşmanlarına bırakamazsın.

Çin anlaşması altın'ı biraz etkiler, çıkışına engel olur gibi görünüyor ancak altın için hedef vermek çok akıllıca değil. Ayrıca Tam bir anlaşma değilmiş. 1. etap deniyor.

yılmaz özdil yazmaya başlamış. Atatürk ü kullanarak 10 milyon servet yapınca artık yazmayı yük olarak görür diye düşünülebilir. Bahane olarakta yine milleti yada aydınları kullanır "yıldım" filan der. Geri gelmiş. Yazmak danda kolay vazgeçemezsin. Üste para alsalar yinede yazmak istersin. Ama yazıları değişebilir, paraya gark olunca aydın doğanada ihtiyacı kalmadı, gazı alınmış olabilir.

powel'in 2020 de faiz artırmayacağız garantisi vermesi, bizim endeksi 110 bin üzerine çıkarmış gibi görünüyor.! İlginç. Bahane olarak powel kullanılmış gibi görünüyor. Bu yıl faiz indiğinde bizim ülkeye para yağdımıda, faiz çıktığında parada çıksın.
    yabancılar Geçen hafta 144 milyon dolarlık menkul almışlar.

SSCB şirketlerini yahudilere satan boris yeltsin in eş değeri boris johnson, ingiltereye hakim olmuş görünüyor. TV ler yaygınlaştığından beri, yeni gelen her nesil, devlet başkanı olarak öncekinden daha aptalını seçiyor.
    bush, trump, johnson.
    Seçtikleri insanlar, seçen kalabalıklarında aptallaşma yolunda ilerlediğini gösteriyor. Kültürel açıdan mı desem, zeka seviyesi açısındanmı desem, geri gidiyor dünya.
    fransa ile almanyada bu furyaya katılmalı. Onlarda bariz bir aptallaşan hükümet hareketi göremedim.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    habertürkHT nin yazarları abd basını gibi. tamamen patronlara çalışan bir yazı tarzları var. güntay şimşek le abdurrahman yıldırım, ne mal olduklarını gizlemeye bile gerek duymuyorlar. Açık açık ben buyum diye yazıyorlar.
    ekonomistleride vasat. Pek bir bilgi alamıyorsun. Genelde yönlendirme yazıları yazıyorlar. sözcü deki tek ekonomist yazar, bu üçünden daha fazla bilgi veriyor. Ondada at gözlüğü var.

oray eğin, arada sırada abd sokaklarını anlatan yazılar yazıyor, hoşuma gidiyor doğrusu. Bazende bizim medyanın kirli tarafını yazıyor.
    Bazen bilmediğim şeyleri anlatıyor.
    Yanlız pek çok yazısında reklam gömülmüştü. Bazı markaları parlatan yazılarıda var. Belki gazete yönetimi baskısıdır.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada BIST50 hatta BIST100 dışı SENET alanlar da iyi kazandılar gibi görünüyor.

Genelde oran olarak en iyi kazananlar, temel analiz ve teknik analiz birleştirip senet-sektör araştırarak senet alanlar. Hedef şirketleri sürekli takip edenler.
    Bunu daha öncede söylemiştim zaten.
    Fakat bu seferki kazançları ballı börek oldu gibi.

BIST 30 dışında bir kez senet almıştım geçmişte, o senetde yıllarca süründürmüştü beni. Patron, spekle anlaşmış. üzerine devletden alacağı garanti gözüken iş de, devletle iş yapan hırsızlara gidince, yıllarca o zararı çıkarmak için sabretmem gerekmişti. Ama çıktı. En büyük hatamdı ve şanssızlığımdı.

Bu sene Bi tek VOP çular nal topladılar gibi görünüyor.
    Önümüzdeki sene, belki bir miktar parayı VOB a koyarak, küçük çapta ORTA VADELİ işlemler yapabilirim. Belki tabi. Henüz kararımı vermedim.
    Çok geren bir iş ancak orta vade oynar ve her şeye atlamazsam, o kadarda gerilmem gibime geliyor. Vaz geçersemde sebebi banka şubesinde imzalatılan 73 tane belge sebebi ile olur. Tamamen saçmalık.
    73 sayfanın en önemli maddeleri 1 sayfa doldurmaz. O maddeleri tek sayfaya topla imzalat. O zamanda bankanın tamamen kendini koruduğu, müşteriyi mal gibi gördüğü ortaya çıkacak.
    her neyse yaw.
    İyi yönden bakacağız demiştik, takma kafaya.
    @NeAcaipDunya

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Çok ilginç,

sadi uzunoğlu isimli akademisyen, üniversiteleri dolaşıp bitcoin i anlatıyor.

bitcoin den bahsetmiştim.

CIA nın yarattığı, şu an yahudilerin kurduğu princeton universitesinin kontrolunde gibi görünen digital para.

Bi ara yahudi mahfi eğilmez bitcoin öğretisi yapıyordu, sonra sazı yahudi kanalları aldı, USD kuru verir gibi bitcoin fiyatı vermeye başladılar.

Şimdide sadi uzunoğlu ve ekibi, üniversiteleri dolaşıp gençleri bitcoin için hazırlıyorlar...

Geleceğimizi de abd kucağında hazırlayanların çalışmaları devam ediyor.

Derinden ilerliyorlar... Bıkmadan usanmadan, on yıllar boyu sürekli böyle dipten ülkeyi oyuyorlar... Para CIA dan olmalı. FED de basıp basıp kullanıyorlar.
    CIA nın bütçesi, Türkiyenin bütçesine yakın.

Gizli bütçesi ise uyuşturucu ticaretinden. Güney amerika ve afganistan uyuşturucu ticareti kontrollerinde...

Parayı da bizim gibi ülkelerdeki yahudilere yada satın aldıkları yaşam formlarına verip, ülkeyi sömürgeleştiriyorlar. Bizim durumumuzda, sömürgeliğe uysalca devam etmemizi sağlıyorlar.

internette, yahudilerle ermeni akademisyenler, ekonomistler, para piyasası oyuncuları, hep birbirlerinin haberlerini aktararak, ortak bir sürü oluşturuyorlar. Birini okumuşsan diğerlerinde yönlendiriyorlar. Güzel paslaşıyorlar.

Sizin beyninizi yıkıyorlar.

yapamayız edemeyizciler, kendi ülkelerinden nefret edenler, hep bu heriflerin eseri.

Eskiden robert kolej gibi misyoner okullarından yetişenler bu ülkenin ebesini bellemişlerdi, şimdi internetten devam ediyorlar.

Peki bu herifler neden üniversitelerde, TV de ve internette, milleti bitcoin e hazırlıyorlar.

Yarın ülkemiz bitcoine geçtiğinde, halk hiç sorun çıkarmadan kabul etsin diye.

Şu an değil ama belki 20 sene sonra, bitcoini eleştiriyorum diye gençler bana saldıracak. O kadar beyinleri yıkanmış bir sürüye dönüşmüş olacaklar.

Medyadaki yahudilerin ve satın alınmış olanların görevi bu, gençleri ve ülkeyi hazırlamak.
    CIA yani Amerika asla Bitcoin yada digital para istemez. Cunku Bitcoin asla takip edilemez. Bitcoin in yukselmesi dolarin cokmesi yani Amerikanin cokmesi demek

Ayrica Bitcoin yasadisi eylemlerde patlamaya onayaktir. Konunun CIA ile hicbir alakasi yoktur.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Çok bilgili abimiz ahmetG, kafadan fikir vererek başlamış. hayırlı uğurlu olsun. Bu zeka ile borsadada malı götürüyordur.

Yanlız bu topic te belgesiz yazmak yassak. Ahmet abimizin de, belgesi olmadan kataraktlı gözü ve klavyesiyle topice daldığı açık.

Ahmet abimiz, belge alabilmen için:
    cumartesi abimizin kuantum fiziği ile ilgili yazdığı bir kaç cümle var. 15-20 sayfa kadar geride.
    Oradaki hatayı bulursan, sana belge vereceğiz, sende rahat rahat burada yazabileceksin.

Haydi kolay gelsin.

Allaaaam ya ne kadar gereksiz şeylerle uğraşmak zorunda kalıyorum görüyorsunuz. Çok değerli zamanımı bu zibidilere harcıyorum. kitapçıdan yeni kurtulduk.
    İsmini andım diye "en büyük erdoğaaan" nidaları ile buraya dalmasın.?
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST e gelelim.

Cuma günü 110 bin üzerinde iyi gidiyordu. 110 bin altında satanlar, 110 bini geçti diye tekrar saldırdılar 114 de doğru yelken açmıştık ve istekliydi.

Bi yerde küçük çapta realizasyon gelecekti, 110 bin altında yükü taşıyanlar, bir kısmını verecekti. Ama ne oldu ise satış geldi ve hem biraz erken oldu hemde biraz fazla oldu. Korku satışı gibiydi.
    Hoş sürekli takip etmedim ya, yanılıyorda olabilirim belki tamamen tekniktir.
    bana İkinci s400 korkusu gibi geldi.

Bugün 110bin altını tekrar görecekmiyiz orayı beklememiz gerekiyor.
    Eğer endişe satışı gelirse, balinalar(tatile çıkmadılarsa) endeksi 108 binlere indirip, orada satışları karşılamayı tercih edebilirler. Sonra tekrar 110 üzerine çıkarıp, 108 de korkup satanlara 114 binden iade ederler.

Her zaman ne söylerim, bilgi azlığı korku getirir.
    Yeterli bilgi, sizi kendine güvenli yapar. Bu, hata yapmayacağınız anlamına gelmiyor, fakat hatalarınız çok azalır. (bunu özlü sözlerim arasına kayıt edeyim. Tabi zaten kayıt etmemişsem. O kadar çokki bildiğiniz gibi değil.)

110 bin altına, eğer siyasi arıza çıkmazsa(akdeniz, suriye, yaptırımlar vb.. ekstra ağır haber) ineceğimizi sanmıyorum. Tabi kalıcı olarak. Korku satışları gelirse, geçici olarak inebiliriz.
    Son düzenleme : alicemal; 16-12-2019 saat: 10:42.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Devletin açıkladığı işsizlik oranı rekor kırmış. Müdürünü değiştirmek lazım. Mevcut müdür, kağıt üzerinde ancak bu kadar indirebiliyor. Yeni müdür daha iyisini başarabilir.

Gençler de çok yüksek işsizlik var, işi olanların çoğuda asgari ücretin çok altında maaş alıyorlar.

Yaşlıyı aç ve umutsuz bırakırsan, kaderine katlanır. Ama genci umutsuz bırakırsan, hemen kestirme yollara başvurur.(Allaaam yarabbim, özlü söz yumurtladım yine. hemen kayıt, hemen kayıt.) akp döneminde hapishane sayımız 2 katına çıktı ve onlar bile yetmiyor. Ağır suçluları bile yer yok diye serbest bıraktıkları oluyor. Öldürmeye teşebbüs ediyor, yaralıyor karşısındakini. Serbest bırakıyorlar. tecavüz ediyor reşit olmayana, serbest bırakıyorlar. O kadar çokki bu tür haberler.

Borsamız mutlu tabi. Devleti soyanların evleri işyerleri korunaklı. Kendi zıçtıklarını, korumalı yüksek site duvarlarının arkasında bırakıyorlar.

---

Altın, abd çin kapıştı bahanesi ile 1500 e dayandı. abd Çin ilk anlaşmayı yaptı ama altın yerinde sayıyor.
    Gördüğünüz gibi altında bizi şartlandırdıkları şeylere bile uymuyorlar.

Uluslararası dolaşımda olan her şeyi, abd dolarına endeksliyorlar. abd parasının gücünü artırmak için. Böylece zahmetsizce, çalışmadan dünyadaki tüm değerli arsa ve şirketleri satın alabiliyorlar. abd nin tek gücü bastıkları para dan geliyor. O parayıda(kağıt yada digital aynı şey. para demek illada kağıda basılı demek değildir.) dünyanın en güçlü görünen ordusu ve CIA ile koruyorlar.

Altının düşmesi çok işime yarayacak, usd/TL düşmüyor çünki damat hedef fiyat olarak, bu yıl için 5.60 koymuştu, önümüzdeki yıl da yanlış hatırlamıyorsam 6.0 yı koydu. MB de buna uygun hareket ediyor.

Bu ne demek, yiyecek hariç hiç bir şeyin fiyatı düşmeyecek demek.

USD 2 katına çıktığında, zengin gibi görünen halkın bir kısmının gerçek durumu ortaya çıktı. En alttaki %40 a, en az bir %10 daha eklenmiştir. Ortadaki %20 nin %10 u aşağı kaymıştır, diğer %10 da en az bir seviye daha fakirleşmiştir.
    Bu yüzdeli bilgi, karışık oldu da. açmak için uğraşmayayım şimdi..

Tepedeki soyan ve soyanlarla iş yapan %20 nin durumu iyi. Gelecek senede pek çok milyoner çıkaracaklar.

Kural neydi. Üretim aynı ve birileri aynı çalışma ile fakirleşiyorsa, birileri mutlaka ve mutlaka onları soyuyordur.

Dün imar müdürlüğünden birinin muhabbeti geçti. Onla çalışan kişi anlattı. Adam belediyede imar müdürü iken 300 den fazla ev sahibi olmuş. DP belediyesi.
    o 300 ev, halktan çıktı(köy hikayesi kurallarını tekrar okuyun nasıl çıktı hatırlayın), itin birinin cebine girdi, ve çoğunuz bunu normal sayıyor.

Dur yaw ne yapıyorsun... her şeye iyi yönden bakacaktım..
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada akp döneminde devlet teşvikleri ve devlet bankalarının kredileri ile kurulan, büyüyen, şubeler açan ve ancak devlet parası ile ayakta kalabilen büyük şirketler oluştu.
    Devlet her yıl bunlara çeşitli adlar altında milyarlarca dolar veriyor.

Devlette bu şirketlere dağıtacak paralar azalınca, hepsi birer birer batmaya başladı. Tabi patronları batmıyor. Onlar devletten aldıklarının önemli kısmını yurt dışında stokladılar. Kendi babaları ingiltere, paraları orada stokluyorlar.
    Batan, şirket ve devletin parası.

Devlet o parayı nereden alıyor.

Halktan vergilerle tabiki.

Kural neydi. Sen, aynı miktarda çalıştığın halde fakirleşiyorsan, başkaları zenginleşiyordur. Devlet senden alıp birilerine veriyordur.

Bu iş özal döneminden beridir açıkça yapılmaya başladı. Ama hiç bu kadar açık hale gelmemişti. yahudi döneminde herşey gizli kapaklıydı çözmek zordu. Şimdi her şey meydanda ve öyle arsızca ki...

Tabi soydukları ben değilim.
    Dağdayım, bolca yeşillik ve taze hava var. Tek tabanca ovada olanları seyrediyorum. Haliniz harap abicim.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 242/852 İlkİlk ... 142192232240241242243244252292342742 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •