Sayfa 220/852 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320720 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,753 - 1,760 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    1 günlüğüne İzmir'e gitmek zorunda kaldım.

Gençliğim orda geçmişti. Liseye orada başlamıştım, üniversite bitene kadar oradaydım.

Aradan onlarca yıl geçmiş, o zaman ne ise şimdide aynı. üzerine ölü toprağı serpmişler.

Demografik yapı değişmiş görünüyor, güzel balkan göçmeni İzmir kızlarının yerini başkaları almış.

OtoYollar ve trenyolları rezalet.
    500 metrelik yolda tren aktarması yapman gerekiyor, güzergahı öyle rezil belirlemişlerki şaşarsın. Aktarma şeklide ayrı komik.

Hala yeterince dev ağaç ve çimen yok. Gençliğimde Yazları cehennemden farksızdı İzmir, hala öyle olmalı çünki bina sayısı artmış, her yer beton dolu ama yeşil miktarı yarıya düşmüş. Bornova ovası tarlaydı ağaçlıktı, tamamen bina olmuş.

Mevcut ağaçlarda sararmış solmuş. Çok azı tam yeşil ve canlı onlarda topçam.

İlçe merkezlerini, yeni yaptıkları yollarla karman çorman etmişler.
    bana kalsa, o oto yolları ve tren yollarını planlayanlarla, o oto ve tren köprülerini planlayanlarla artı ona müsade edenlerin kendilerini ve yedi sülalelerini afrikaya sürerdim. Yok yaw, yazık değilmi afrikaya.

Bu beş para etmez lavuklar saygın insan olarak en cafcaflı yerlerde yaşıyorlardır.

Her neyse...
    Partilerdeki siyasi kadrolar, kendi mesleklerinin en beş para etmezleri tarafından dolduruluyor olmalılar.
    Devlette çalışanlardan İyi olanlar anında özel sektörce kapılıyor, transfer teklifleri alıyor. Geriye tembeller le "kolay" para için orda olanlar kalıyor.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bir müddettir BIST e pek bakasım yoktu. akp hariç BIST önündeki engeller ortadan birer birer kalkıyordu.

Ya arkadaş görmemek imkansız, nereye baksan talan.

Hani 2 ülke savaşır, bir ülke kazanır, kananan ülkenin askerleri, kaybeden ülkeyi talan eder ya.

akp geldiğinden beri her yıl artan oranda korkunç bir "YASAL" talan var... akıl alır gibi değil. Sanki düşman ülkesine girmişler.

Türk Telekomuda araplara talan ettirdiler ve açık hırsızlığa hesap sorulmadı. Yönetim kurulundada akp li ler vardı yüksek maaşlarla olaya göz yummuş olmalılar, paylarını almışlardır.

Ülkeye girmiş düşman askeri gibiler.

İstanbul ve Ankara yı muhalif denen sürü aldı.
    Çarşaf çarşaf yağma haberleri yayınladılar hepsi o... Eyleme geçipte yağmaya hesap soran yok.

hapse giren patron temsilcisi için 600 km yürüyenler ortada yok.

Bu ülke, bu insanlar bana kâbus gibi geliyor. Bu hale neden nasıl geldiler detayına kadar biliyorumda, işkence çekmeme engel olmuyor bilmek.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST i EBRD mi etkiledi, başka bişeymi var, aslında araştırmam lazım.

Bazı günler hacimli satışlar görünüyor.? O hacme rağmen endeks iyi dayandı.

BIST deki oyuncularda değişimmi var acaba.? Bazıları çıkıp yerini akp sürüsünden insanlarmı alıyor.? Devleti BIST te tahtalara soktularsa, yakında ya çöküş yada büyük vurgun var demektir.

Kurallara az çok uyan yabancılar çıktı, yerine devlet parası ile akp geliyorsa, ya çöküş ya vurgun.

Bunlar ölçü bilmediğinden, hesap soranda olmadığından, yükseltirlerde yükseltirler.

Karşılarında yabancı payı gibi görünen bi %60 küsür var... Bunlar yükselirken, bu kadar kazanç yeter deyip satışa geçerler enayi değiller, vurgundan pay isterler. Onların satışını karşılayacak delikanlı varmı.? %60 küsürden bahsediyoruz. Tabi hepsi satmaz herhalde de, yinede çok büyük bir acayiplik olur..

Anlattıklarım sadece hayaldi, uçuk varsayımdı. Gerçeği ise araştırmam lazım ancak ara verdikten sonra tekrar konsantre olmam zor oluyor.
    Benim gibi ortamdaki GERÇEĞİ görebilme yeteneği olanda bulamadığımdan, beleşede konamıyorum.
    @NeAcaipDunya

4. Sn alicemal bey..
    Birde İş bankası olayı var.Mutlaka takip etmişsinizdir.Devlet banka hisselerini istiyor.Bankada parti olmamalı savından yola çıkarak CHP nin %28 lik banka hisselerini hazine istiyor..
    C.başkanı bunu çok dillendirdi.Sonrası gelmedi.Sanki bu olay meclise gelecek gibi.Kasaya para lazım.Birde olay CHP olunca siyasi hesaplaşma oluyor..
    Bu olayın bir diğer boyutu İş bankasının peçete gibi değersizleştirilen imtitazlı ve kurucu hisseleri var.Koskoca bankanın A ve B imtiyazları ve banka kurucu hisseleri borsada işlem görmesi dünyanın neresinde görülmüş..?Neyse bu konu daha derin..
    Ama ben hükümetten bu banka hisselerinin devrini beklerim.O zaman yabancının tavrı çok önemli..
    Buraya yazmamın maksadı sizin her yazınızı takip eder okurum.Sizin engin ve çok boyutlu görüşünüzü almak içindir..
    Saygılar sunarım..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Ya arkadaş görmemek imkansız, nereye baksan talan. .
    Al birini VUR diğerine adama baksana benim ülkemin başına bela olan PKK ***lerine destek çıkıyor ...

https://twitter.com/Yektani/status/1...633671680?s=20

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    fibonacci;
    Normalde şirketleri tek tek takip etmiyorum, makro analize odaklıyım.
    İş bankasının, akp tarafından el konulmaya çalışılması tabiki iş bankasını değil TR yi bağlıyor. O açıdan önemli ve şirketin boyutlarını aşıyor. O sebeple yüzeyselde olsa takip ediyorum. (İşin ahlaki yönüne girilse, chp nin pis işleride ortaya çıkar, bankadan kazanç payı almıyorlar ama verilen karanlık kredilerde, ahlaksız harcamalarda, ahlaksız konulan kurallarda, imzaları var, ahlaki boyuta girmeyeyim. )

Hoş, son yıllarda yapılanlara bakılırsa iş bankasına bırak devletin el koyması, tayyip direk nüfusuna alsa, o kadar etkili olmaz. Belediyelerden kişilerin çıkarına yapılan işler, yılda onlarca iş bankası eder herhalde. Tek başına suriye olayı bin tane iş bankası eder. Yapılanlar şu anı ve daha önemlisi geleceği kötü yönde etkilediğinden, 1 iş bankasına el koysa, TRnin geleceğine etkisi bakımından, iş bank değerini en az 10 la çarpıp, TR ye toplam zararını hesaplayacaksın. Her kötü işlemin hesabı böyle yapılmalı, bir tek şu anı değil geleceği bıçaklıyorsun.
    Şöyle düşün; Diyelim bir ailenin 4 tane kızı var. baba ve anne 1 tane kızlarına faişelik yapma izni verse ve bunu aileye doğalmış gibi gösterse, o ailenin gelecek bütün nesilleri faişe olur. Faişe olmayanlar istisna olur. En yakın örnek trump ve ailesi. Dede ********miş, serveti ordan yapmışlar. . Dur yaw. trump abd başganı oldu, boru değil abd başganı. Demekki tayyip doğruyu yapıyor olabilirmi.? İş bankasına el koymasına meyilli olmaya başladım şimdi.

Yinede iş bankasına el konulması, yabancıları ürkütür desek, ülkede aklı yerinde yabancı olduğunu sanmıyorum. Talana ve vur kaça gelen sömürgeci kurumlar var. TR de kendi medyaları, TC nüfus kağıtlı ortakları ve devletle beraber iş yaptıklarından, fazla korkmadan gelebiliyorlar.
    Yabancı gibi görünen paranın çoğuda, bıyıklı yabancı denilen, TR den yolsuzluk ve hırsızlık paralarını yurt dışına çıkarıp, yabancı para koruması altında gelenlerle, sömürgeci yahudilerin, yine yabancı para avantajlarından faydalanmak için yurt dışına çıkarıp, yabancıymış gibi içeri soktukları para. TR çalışanlarının emeği hepsi. Bi Alman servet yapıp parayıda hiç tanımadığı ve alman TV sinden izlediği TR ye getirmez. 17 trilyon negatif faizde yatıyor deniyor. Getirmezler.
    Son düzenleme : alicemal; 01-11-2019 saat: 18:09.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    1 günlüğüne İzmir'e gitmek zorunda kaldım.

Gençliğim orda geçmişti. Liseye orada başlamıştım, üniversite bitene kadar oradaydım.

Aradan onlarca yıl geçmiş, o zaman ne ise şimdide aynı. üzerine ölü toprağı serpmişler.

Demografik yapı değişmiş görünüyor, güzel balkan göçmeni İzmir kızlarının yerini başkaları almış.

OtoYollar ve trenyolları rezalet.
    500 metrelik yolda tren aktarması yapman gerekiyor, güzergahı öyle rezil belirlemişlerki şaşarsın. Aktarma şeklide ayrı komik.

Hala yeterince dev ağaç ve çimen yok. Gençliğimde Yazları cehennemden farksızdı İzmir, hala öyle olmalı çünki bina sayısı artmış, her yer beton dolu ama yeşil miktarı yarıya düşmüş. Bornova ovası tarlaydı ağaçlıktı, tamamen bina olmuş.

Mevcut ağaçlarda sararmış solmuş. Çok azı tam yeşil ve canlı onlarda topçam.

İlçe merkezlerini, yeni yaptıkları yollarla karman çorman etmişler.
    bana kalsa, o oto yolları ve tren yollarını planlayanlarla, o oto ve tren köprülerini planlayanlarla artı ona müsade edenlerin kendilerini ve yedi sülalelerini afrikaya sürerdim. Yok yaw, yazık değilmi afrikaya.

Bu beş para etmez lavuklar saygın insan olarak en cafcaflı yerlerde yaşıyorlardır.

Her neyse...
    Partilerdeki siyasi kadrolar, kendi mesleklerinin en beş para etmezleri tarafından dolduruluyor olmalılar.
    Devlette çalışanlardan İyi olanlar anında özel sektörce kapılıyor, transfer teklifleri alıyor. Geriye tembeller le "kolay" para için orda olanlar kalıyor.
    İzmir den bahsetmek bile beni biraz ferahlatıyor. Sanırım gençliğim orada geçtiği için.
    Bolca ve erkence yollar yapıldığı için trafik pek sıkışmamış. Yinede net görmek için iş saatinde trafiğe çıkıp bakmak lazım ya.!
    O yollar mahfetmiş İzmir'i.
    Daha pahalı olur ama kesinlikle yer altından yapılmalıydı.?
    Aklı evveller şimdi çıkar "orası deniz seviyesi, yer altından yapılamaz" der, bende kafa kırmaya başlarım.
    Metronun bile bir bölümü yer üstü. Ne yer üstüsü, çelik direkler dikip 5 metrede toprak üstünden geçirmişler, bayrak misali çevreden çelik yığınlarını seyrettiriyorlar.
    Acaba yolları ve metroyu merkezi hükümetmi planladı.? Ankara ve İslambol da benzer.

Obez genç kız sayısı artmış. Evet tek tek saydım.
    başörtülü sayısı çok artmış. İlk defa arapça konuşanları gördüm.

Karşıyakaya geçme fırsatım olmadı, bir dahakine artık. İzmirde 7 yıl yaşadı isem 4 yılı karşıyakada geçti. Küçük italyan arabalı doktorun kızına platonik şekilde aşık olmuştum.
    Gençliğimin geçtiği yerlerde rahat ve huzurlu oluyorum. Bilmiyorum herkestede öylemi.
    @NeAcaipDunya

8.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    Al birini VUR diğerine adama baksana benim ülkemin başına bela olan PKK ***lerine destek çıkıyor ...

https://twitter.com/Yektani/status/1...633671680?s=20
    Aynı soydan(ya da soysuzluktan) olsa gerek......İstanbul bunu haketmiyor,ama zorla kaşındılar.....

Sayfa 220/852 İlkİlk ... 120170210218219220221222230270320720 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •