Sayfa 414/852 İlkİlk ... 314364404412413414415416424464514 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 3,305 - 3,312 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Bugünlerde USDTRY hariç pek pozisyonum yok.

BIST de kenarda duruyorum çünki hem yukarı hemde aşağı gitmesi için ciddi sebepler var ve BIST artık ucuz değil. Bankalar ve bazı merkez senetler ucuz, onuda ancak yabancı alırsa yükseliyor. İstikrarlı bir alışlarıda olmadığından, kısa vade açısından bayağı bir problem benim açımdan.

Yukarı gitmez demiyorum. Sadece kendimden emin değilim.

Geçmişte kendimden emin değilkende bu endeks aylarca yükseldi.
    Şu an BISTin manipulatörü hala long da olsa gerek. O kadar yüksek hacimler sonrasında bile aşağı dönme ihtiyacı hissetmediler.

Sadece banka endeksi çok etkiledi. BIST e Büyük dalgalar yaptırdı.

Henüz BIST xu030 a yeniden girmeye karar vermedim.

ONS altın ortada duruyor. Son pozisyonu zarar kapatınca biraz nefes alma ihtiyacı hissettim.

USDTRY deki shortları kapamadım, mantığım düşmesi gerektiğini söylüyor ve yükselmeye sebepte mantıklı açıklayan göremedim.

EVET TR de doviz kıtlığı var. Evet ülke çok kötü yönetiliyor, afrika ülkeleri gibiyiz.

Ancak USD de 8 TL. 1 TL değil.

TR nin eğitim ve üretim durumuna bakıyorum. Sanayimize ve hizmet sistemimize bakıyorum. Olmamız gereken yer 3-4 TL arası.

Şu anki 8 TL taamen akp nin ve tayyipin değeri. TR nin değeri değil. akp ve benzer partilere oy verenlerin kafa yapısının değeri bu 8 TL. TRnin toplam değeri değil.

USD TL 3 küsürlerde olması gerektiğini düşündüğümden. Bütün kötü her şey zaten 8 TL nin içinde hemde çok fazlası ile içinde.

Yükselmesinin tek sebebi tayyip e sopa. İstediklerini yaptırmak için kullanıyorlar.

Nasıl akp başa geçince siyonistin yoluna girince HAVUÇ verdiler.
    aferimler yağdı, sırt sıvazlamalar tayyiple foto çekmeler ve doviz TR ye yağdı.

tayyip siyonistin yoluna itiraz edincede sopa yı gösterdiler. dovizi uçurdular.

tayyip şimdi tamam yeniden sizin yolunuza gireceğim dedi. Ama siyonist önce emin olmak istiyor, karşısında güvenilir, karakteri sağlam ne yaptığını bilen biri yok. trump gibi havuç ve sopa ile yönetilen biri var.

Neyse uzatmayayım.

Bir müddettir USDTRY de short dayım. Düşmesi gerektiğini düşünüyorum. Buralardan biraz shortları artırdım.
    Aralık vade short almaya başladım.

Niyetim orta vade.

Yanlış anlamada olmasın, 3 - 4 TL ye düşer demiyorum. Buralar yüksek diyorum.

tayyip siyonistin yoluna tekrar itiraz etmezse, iki üç hafta içinde en azından bir 7 TL yi görmemiz gerekir diye düşünüyorum.

Bu yakınlarda AB toplantısı olacaktı. Yaptırım kararlaları alacaklardı. abd veya AB ülkeleri ciddi yaptırımlar yaparsa o zaman yine doviz hemen hoplar. Yine sopa olarak kullanırlar. Dovizin düşeceğinin garantisi yok. Ülke olarak siyoniste göbeğimizi gösterdiğimiz müddetçe, dovizi ufak ufak düşürürler. Göbeği kapayıp diklendinmi anında sopa dışarı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Bir haftadır benim mahalledeki covid nedeni ile kafamı toparlayamıyordum, ayrıca 1 haftalık bir ekstra projeyi halletmem gerekti. Kafamı para piyasalarına veremedim.

Bugün ve bu hafta sonu biraz verileri kafamda toparlayıp, pozisyonumu gözden geçireyim.

Son 2 hafta çok çekingen davrandım.

ONS vadeliye de girdiğim son 60 günden beri sermayeyi 2.7 katına kadar çıkardım. Sonra son 2 hafta ki kafayı toparlayamamam sebebi ile %10 kadar sermaye eridi. USDTRY vadeli shortlar sayesinde kaybı geri topluyorum.

XU030 vadeli ve ONS vadeli hakkında kafamı netleştirmem gerekiyor.
    Olumlu olumsuz verileri yazıp, bir karara varacağım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    OLUMLU

tayyip "bankalar ne istiyorsa verin" demiş olmalı.
    Bankaları kredi vermeye zorlayan bütün kuralları teker teker kaldırıyorlar.

Yabancı son 2 haftadır BISTi yüksek alıyor. Önce 614 sonra 389 milyon USD lik almışlar. Bu haftada yüksek aldıkları açık.

Aşı ya çok az kaldı. Umut yüzünden endekslere alış geliyor. Bu bir iki aylık kötü bilançoları kimse takmayabilir. Çoşkuyla Çıkış bir müddet daha devam edebilir.???

biden ın seçilmesi dünya ticaret savaşlarını sonlandırabilir. Buna en çok almanya sevinir.

Trilyonluk paketler rafta bekliyor. AB paketi 1.8 trilyon, abd paketi 2.2 trilyon.

Alternatif piyasalar. ons düşme eğiliminde, faizler sıfır. Aşı gelip ekonomiler canlanacak beklentisi ile EMTİA ya para gidebilir, petrol yükseliyor.

OLUMSUZ
    BIST de İşlem hacim ve endeks rekorları geldi. Ciddi bir realizasyon her an başlayabilir.

10 Aralıkta AB yaptırım toplantıları var. Geçmişte Bişey çıkmadı. TR deki dev şirketler zaten yerli şirketler değil. alman, fransız, abd li. Yerli gibi görünenlerinde tonla yabancı ortağı var.

Virus 2. dalga sebebi ile Avrupa ve abd de kapanmalar, kısıtlamalar. Şu ana kadar borsacılar pek takmadılar bu durumu. İki veya üç aylık şirket bilançoları olumsuz etkilenebilir.

TR de kredi pahalandı, inşaat eylülde duraksadı. KREDİLİ konut satışları Nisan 6 bin, Temmuz 39bin, eylül 11 bin.

Trilyonluk paketler bir türlü çıkmadı. AB paketi 1.8 trilyon, abd paketi 2.2 trilyon.

Avrupada PMI lar hala 50 nin altında. abd de ise 54 ve üzerinde. abd nin ab ye göre durumunun iyi görünmesi USD değerini AVRO ya göre artırması gerekir ama tersi oluyor. Burada birşeyi kaçırıyor olmalıyım.! Olurda USD değeri avro ya göre ciddi artarsa ons altın negatif etkilenir.

---

Sonuç düşüncem.

BIST hisse endeksde orta vade yön yukarı. Tek sorun manipulatör ciddi bir realizasyona ne zaman girecek. Kısa vade yön benim için riskli.
    Hissede olsam realizasyonu takmam ama viop da yukarda verdiklerini aşağıda geri alabilmek için anormal düşürüyorlar. yahudi ve fetö medyasındanda destek görüyorlar. Maalesef para piyasası kanallarında tarafsız bir kanal da göremedim. 2 tane var, ikiside çıkar gruplarına, global para babalarına hizmet ediyor.

ONS altında 1850 ana direnç oldu.
    1820 ara direnç
    Trilyonluk paketlerden bir kaç gün daha haber çıkmazsa 1800 aşağı kırılacak gibi görünüyor.
    Trilyonluk paket haberi gelirse uzun yeşil bar lar görebiliriz, ama kalıcı olma ihtimali ne kadar.?
    Bence %51 ihtimalle 1800 aşağı kırılacak, çok az kontratla buna oynanabilirim. Trilyonluk paket haberleri gelirse bu pozisyon zarar yazar. Bu riske girmeye değermi.?

USDTRY de shortlar duruyor. BIST endeks le şu an negatif korelasyon oluşturdu. Ancak BIST endeks 1 çıkarken USDTRY 2 iniyor. Oran olarak birebir karşılamıyor. BIST endeksin çıkışınada düşük oranda eşlik ediyor. Yön aşağı. Bu gidişatı tayyibin yabancı ile tersleşmesi bozar gibi görünüyor. Yada BIST endeks de manipulatör ciddi bir realizasyona girerse, bir müddet USDTRY de yön yukarı olabilir. Ama bunu oyuncular short almak için kullanır, fazla miktarda yukarı çıkamaz diye düşünüyorum. 7.90 ları bir daha göremeyebiliriz eğer tayyip yeni bir arıza çıkarmazsa. Son 3 yılda her yıl, sürekli yılda üç beş arıza çıkardı. Bu sefer farklı taktik deniyor bakalım ne olacak göreceğiz.
    Tahminim %52 aşağı yön.

---

Kafam biraz netleşti.
    Kaçırdığım haber gelişme varmı biraz onlara odaklanayım. Son 1 hafta epey uzak kaldım piyasadan.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Benim açımdan ilginç bir cuma günü oldu.

BIST endeks aşağı inince USDTRY yukarı çıktı benim USDTRY den kazanç uçtu. Ama shortlar duruyor. Çok hızlı inmesini beklemiyorum zaten orta vade düşündüğümü söylemiştim. Aralık vade aldığımı yazmıştım, kasım vadeleri de aralığa geçirdim. Gerekirse vadeyi dahada uzatacağım. Bu pozisyon nasıl zarar yazar onuda yukarda açıklamıştım. Bir tanesi BIST hisseye ciddi realizasyon gelmesi, ikincisi tayyipin saçmalıkları. Bu ikisinin olma ihtimali yüksek olduğundan yüksek kontrata girmiyorum.

BIST de kim hangi hareketi yapıyor oda bana göre muallak. 2 ayrı büyük oyuncu grubu var gibime geliyor. yabancılar ve BISTin manipulatörü. BISTin manipulatörü bu aralar kim, düşüncemi yazmıştım. Ya katarlılar yada fetö grubu. Belkide ikisi ortak tır.

BENCE BISTin manipulatörü 1100 den itibaren mal yüklenmeye başladı. Yabancı, bankaları satarken bazen bankalarıda alıp yükseltti. Yabancının çıkmış göründüğü bazı haftalarda, banka endeksi ciddi yükseldiği olmuştu. Yabancı satmışsa başka bir büyük almış demektir. Yeni giren 700 bin kişi ne alıyor, paraları FON yöneticilerindemi bilmiyorum O konuda veri görmedim.

Hacim ve endeks rekorları ile hala ne oluyor anlayamadım. Bankalar bir alınıyor bir satılıyor. Bankalar yüksek satılırken endeks çıkmaya çalışıyor filan. 2 ayrı grupmu? Başka bir şeylermi dönüyor hiç bilmiyorum. Belkide grup murup manipulatör yok, yükselişin doğası budur, şartlar bunu gerektirmiştir. Netçede çözemediğimden dışarıda duruyorum.

Yanlız kimse çözemedi ve uzak duruyorsa, endeks yükselmeye devam edecek demektir. Normalde dışarda durmam ancak bankalar ve bazı merkez senetler hariç kağıtlar pahalı durumda. Bu durum beni rahatsız ediyor.

Bu aylar kazanabilirsem USDTRY ve ONS altından kazanacağım demektir. Aslında petrol dede gözüm vardı ancak oda ucuz değil geç kaldım.

Önemli olan çok kazanmak değil sistemli ve prensipli oynamak gibime geliyor. Bu düşüncem işede yarıyor çünki sanırım viop da oynamayı öğrendim dediğimden beridir sermayeyi 2 kattan fazla artırdım hemde 2 ay kadar sürdü. Bu arada eski hataları yaptığımda oldu. Demekki çok kazanca değil prensibe oynamak sonuçta çok kazanmana sebep oluyor.

Tüm pozisyonlarımı yazmıyorum sadece emin olduklarımı yazıyorum. Okuyana zarar vermemek amaçlı yapıyorum bunu. Her pozisyonum kazanmıyor çünki. hatta zararlı kapadığım çok oluyor ama genelde zararlı kapadıklarım emin olmadığım pozisyonlar ve az kontratla oynamış oluyorum. hali ile zarar az olurken emin olduğum pozisyonlardan iyi kazanıyorum. Kaybettiğimde oldu.

Dün ONS 1800 ü %51 ihtimalle bir kaç gün içinde aşağı kıracak demiştim. Eğer trilyonluk paket haberi gelmezse diyede eklemiştim.
    Riske girip bir kaç kontratta short almıştım. Endeks 1800 ü kırar kırmaz, aşağı yönden emin olduğum için hemen shortlara yüklenmiştim. 1780 civarında kapadım.

O arada avrupa seansı kapandı. İndiren avrupaydı. abd seansı açılınca yukarı çıkardılar biraz, tekrar az miktar shortlandım. 1800 e yaklaşırsa shortları artıracağım. Olurda trilyonluk paket haberi gelirde yeşil barlar görünmeye başlarsada zararına kapatacağım. Bu riski aldım. yanlız haberi yeşil barlar başladıktan sonra alabiliyorum. Büyük oyuncular bu konuda bireysel yatırımcıdan daha avantajlılar.

ONS grafiğinde dün biraz teknik çalıştım. Nereye kadar ineceğini bilmem gerekiyor. Zamanında satamazsan o pozisyondaki kazançlar uçup zarara dönebiliyor. Bir önceki long ons altın pozisyonum aynende böyle oldu.

Aşağıda önemli gördüğüm destekler. 1750 psikolojik destek var. 1735 de dalga desteği var, 1725 de fibo desteği var. Ağırlıklı ortalamaya bakmayı unuttum, sonra onada bakayım.

BIST hissede orta vade yön yukarı. Kısa vade bilmiyorum.
    ONS altında kısa-orta vade yön aşağı.
    USDTRY de kısa vade yön aşağı, orta uzun vade ülkeyi imamlar güreşçiler yeliz ler yönetiyorken tahmin yapmak anlamsız.

Orduyu hapse atarken kullandıkları gizli tanıklar. Uyuşturucu tacirleri, ordunun savaştığı pkk lılar. Bunları gizli tanık yapıp generalleri hapse attılar ve BU ÜLKEDE hiç kimse yerinden kıpırdamadı. Hiç bir siyasi parti ayağa kalkmadı CİDDİ ve SONUNA KADAR eylem yapmadı. Laf söylemekle yetindiler.

Böyle bir geleceği batmış ülkede imam ın başa geçmesi doğal, BISTin hareketleri doğal.

Adam kanal istanbul u yapacağım diyor. O kanalın bir kaç bin kişiye çok büyük maddi faydası var ama tüm ülkenin geleceği harcanacak ve hiç bir parti bunu sana yaptırmam kardeşim diye ortaya çıkmadı. siyonist sermayesi temsilcisi biri için 600 km yürüyen soytarılar da lafta karşı çıkıyorlar. Bize oy vermedikleri için Halk bu imamları hakediyor diyorlar. Lam hıyarağası, ben ülkeyi korumak için kral maaşı almıyorum sen alıyorsun, senin görevin. Bu işi benim için sen yapacaksın, konuşacaksın diye para vermiyorum, güçsüzü bilgisizi koru diye maaş veriyorum allahın soytarısı. lafla korumaya gelse zaten internette bu işi binlerce kişi kral maaş ve olanakları almadan GÖNÜLLÜ yapıyor.

Dünyanın en kötü partilerinden biri akp ye karşı bile %30 oyu geçemediler. Şu ara oyları %20 deniyor. Hesapta hepsi yüksek eğitimli. Çözemediler neyi eksik yaptıklarını. Kapasite sıfır. Haram vekil koltuklarında oturuyorlar.

her neyse...

İyi akşamlar alicemal, kolay gelsin.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    abigail sağol.

20 yaşında iken spor toto da 13+1 tutturduğumu biliyormuydun.?

Tahminim bilmiyordun. Evet tutturdum.

Pek meraklısı değildim ama bazen şans oyunlarından oynarım. demirören grubuna geçtiğinden beridirde belki ilk yıllar hile yapmazlar diye her hafta 4 kolon düzenli çılgın sayısal loto yatırıyorum. Hep aynı numaralar. Büyük ikramiye çıkarsa dünyada olmayan çok farklı tasarımlı OTONOM bir otomobil yapacağım. tahminim %80-90 yerli parçalarla olur. otonom kısmını ya ekip kurar ben yaparım yada ANKA ların otonom sistemini üreten ekiple oturur anlaşırım, otomobile uyarlarız ve yer için geliştiririz.(tusaş, aselsan yada havelsan yapıyor olmalı)

13+1 e en büyük ödül veriliyor.

Büyük sevinçle gazetede ne ödül alacağım diye ararken baktım o hafta 3 maç sonradan spor toto çekilişinden çıkarılmış. Hali ile ödül mödül alamadım. Spor toto tarihinde 3 maç çıkarılması ile büyük ödülünde iptali hiç olmuşmudur bilemiyorum.

---

abigailin 20 yaşında spor toto tutturdunmu imalı cümlesine verdiğim cevaptan nereye varacağım.

Geçen 2 yılda hisse FON lardan güzel güzel kazanıyorken bu şubat ayında viop a geçtim. Daha viopda oyun tarzımı geliştiremeden Mart ayında virus sebebi ile borsaların çakılması ve benim sermayenin çakılması peş peşe geldi.

İmdi bu iki olayı neden anlattım, buradan bi yerlere varacaktım.

Aslında anlatacağım konuyu bir kitap yazıp anlatmam gerekiyor. İnternette yazınca bilgi tüm dünyaya yayılıyor ve bu bilgiyi yayanların ismi ile anılıyor.

Bilgiyi efsane keçi nin ürettiğini kimse bilmiyor.

Kitap yazıp anlatsam, efsane keçi ismi tüm dünyaya yayılacak. Ünlü olacağım. İlgi odağı olmayı sevmediğimden de maymun postu giyip gezmek durumunda kalacağım.

İnternette yazdığım ve tüm dünyaya yayılan bazı konular.

Döner tabladaki mıknatıslarla sonsuz elektrik üretme yöntemi. (bu erke dönengeci ismi ile birileri tarafından üretilip pazarlanmaya çalışıldı. Sonra başkası alıp geliştirdi ve hala pazarlıyor yada siyonist petrol-enerji firmaları tarafından adamlar yok edildi bilemiyorum.)

KİŞİ dediğimiz şeyin aslında bir elektrik topundaki bilgiden ibaret olduğu. (Bunu epey eskiden internette bi yerde yazmıştım. Geçen gün internet de film izlerken, film deki fizikçi rolündeki Rachel Weis bunu aynen söyledi.)

Evrenin büyük patlama ile oluşmadığı, BELKİ de insan aklının almayacağı büyüklükteki bir kara delik tarafından oluşturulduğumuzu. Buda bazı fizikçiler tarafından bu aralar dillendiriliyor. Ben tubitak a yazıp göndermiştim.

İnsanların tek maymun grubundan değil 3 farklı maymun grubundan evrildiği. Biliyorsunuz batılılar Kenyadaki tek maymundan evrildiğimizi savunuyorlardı. Son 10 yıldaki bulgularla benim fikrime dönmeye başladılar.

vs. vs. Aklıma şu an gelenler bunlar.

3 maymun grubu ile ilgili gözlemlerimin ve delillerimin olduğu detay araştırmam var. Bu notları bir gün bir yerde BELKİ yayınlarım.

Ayrıca bildiğim insan ve evrene ait çok şey var.

Ben şimdi bu konuya neden girdim.?

abigail soktu buralara.

Ne yazacağımıda unuttum.

İnsan beyninin çalışma şekli hakkında bildiğim şeyi anlatsam aklınız çıkar. O sebeple yazmıyorum.

Başta bahsettiğim spor toto mavzusuda insan yapısı ile alakalı.

her neyse yaw, netçede bilmeniz gereken anlaşılmıştır, süpermanim. Bir keçi nin bu kadar... her neyse, hava güzel ama keyfim yok nedense, güneşte biraz yürüyüş yapayım.

Türkiyedeki cahil kitleleri kandırıp peşlerinden sürükleyen din tüccarı gruplarından biri olan fetö cülerin batılılar tarafından nasıl kollanıp saklandığını anlatan yazılar okudum. Sinirlerim bozuldu.

Ne batılılara nede fetö cülere kızıyorum. Onlar çıkar grupları, aptal buldumu soyuyorlar. Kızdığım konu bizim miletin bunların peşine takılacak kadar yanlış şartlandırılmış olmasıda değil. Netçede 3 kuruşluk bilinci olan biri, hristiyanı kâfir gören bu din tüccarları neden batıda ev alıyor, neden kaçması gerektiğinde müslüman değil hristiyan ülkelere kaçıyor, neden hristiyanlar bunları koruyup kolluyor diye sorgular ve bu din tüccarlarının(selefi vahabi tarikatların) batılılarca üretilip üzerimize gönderildiğini anlarlardı. Ama buna kızmıyorum.

Anneme kızıyorum, niye bu ülkede doğurdun diye.

.
    Son düzenleme : alicemal; 29-11-2020 saat: 12:34.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    viop da ilginç açılış oldu. Cuma günü banka endeksi düşmeye devam edeceğim der gibi kapamıştı. BIST tümü ise aşağı bırakmamaya çalışıyorlardı. USDTRY ise BISTi kırmızı görünce çabuk yeşillenmişti.

Bu sabah viop x30 yüksek eksi açtı. Bu normal.

Hafif şaşırdığım ise BIST hisse deki bu yüksek kırmızıya, USDTRY vadelinin yüksek yeşille karşılık vermemesi. Cuma günü birebir ters hareket ediyordu.

USDTRY deki yükselişleri satış için kullananlar var.

BIST hissede kenardayım günlerdir. Kısa vade yönü bilmediğim için kenarda olduğumu söylemiştim. Oynak bir zemini var, ayakta duramadım bir türlü.

Orta vade yön ise yukarı. Hissede olanların korkacağı bir şey yok, realizasyonun gelmesi çok doğal olur. Rekorlar kırdık, bankalar ucuz ama BIST tüm artık ucuz değil. Endeksin yataya sarması gerekir. Bunun içinde %5 - 6 civarında düzeltmelerin olması gerekir.

Tabi bu %5 ler 6 lar batı borsalarında oluyor. Bizim manipulatör vurunca öldürüyor. %10 veya %20, milleti dökene kadar düşürüyor endeksi.

Bildiğin manipulasyon yapıyor.

Ceza almalı ama BIST yönetimi karışmadığı gibi piyasa profesyonelleride bu durumu normal görüyor. "Önce bir silkelemeli" diyen profesyoneller var. Bu adamları profesyonel ekonomist diye TV lere çıkarıyorlar ve size yön veriyorlar, kalabalıklarıda manipulasyonun normal olduğuna şartlandırıyorlar.

ONS altın beklediğim gibi hareket etti ama biz kapalı iken asya seansında yüksek düşmüş. Son aldığım mevcut short kontratları artıramadım. Aşağıda ki hedef aralıkları yazmıştım. Aşı dağıtılacak haberlerine kadar azar azar düşer. Aşı dağıtılmadan öncede yukarı tepki gelir ve düşüş durur diye düşünüyorum. Yada aşı dağıtılmaya başlanınca.

Beklentiler alınır, gerçekleşmeler satılır kuralını unutmayalım.

Yeni haftaya başladık.
    Bol şans.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    vay canına.

Yanlış bildiğim bir şeyin gerçeğini daha öğrendim.

özal ailesi döneminde asala denen ermeni terör örgütü vardı. Bir çok Türk diplomatı başka ülkelerde öldürmüşlerdi. Bugün pkk neyse o dönem asala da sayı olarak olmasada yaşattığı kargaşa açısından oydu.

Bu örgütü kuranlar abd ve avrupada yaşayan ermeni milyarderler.

özal döneminde asala üyelerinden bazıları MIT tarafından öldürülmüş ve sonunda asala dağılmış, ortadan yok olmuştu.

Bende özal ve MIT, asala yı bitirdi sanıyordum.

https://www.sozcu.com.tr/2020/yazarl...irdik-6145793/

bu linktende okuyacağınız gibi aslında asala bitirilmemiş. asalayla pazarlık yapılıp teslim olunmuş.

asala nın kendini dağıtması karşılığında ermenistan a;
    100bin ton buğday hibe edilmiş,
    350 milyon dolar kredi verilmiş,
    100bin ermeni işçisi Türkiyeye alınmış.

Resmen teslim olmuş tazminat vermişiz yada haraç adına ne derseniz deyin.

asala bitince yerine pkk geldi. pkk nın arkasında ise kimin olduğunu biliyorsunuz, abd var. Kuran ve yönetenler onlar. avrupada abd nin her işine destek verdikleri gibi pkk yada destek veriyorlar.

akp de pkk ya aynen özal gibi teslim olmuştu. karşılığında açılım adı altında teröristleri haburda çiçeklerle karşılamıştık. pkk yı koruyan barzaninin bayrağını dikmiştik. pkk nın siyasi ayağı hadep i meclise almıştık. Bunların hepsini akp yapmıştı. apo ile oturup pazarlıkta yapmışlardı.

asalayı özal döneminde MIT bitirdi sanıyordum. Meğerse özal teslim olup para karşılığı bizi rahat bırakmalarını sağlamış.

Kaynak güvenilir o dönemki özal ın kalem müdürü. akp medyası gibi üfürük bilgi değil.

Sayfa 414/852 İlkİlk ... 314364404412413414415416424464514 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •