Sayfa 497/852 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,969 - 3,976 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    S&P söylediğim gibi 3850 ye kadar indi orada durdu. Ya dönecek yada bir seviye daha inip 3820 den dönecek. Buralara inmesi yükseliş trendini bozmaz. Normal son dalganın formasyonu devam ediyor.

EK: Bugün öğle sonrası bizim BIST sanki S&P ye uymuş gibi. Beraber inmişler. Tamamen S&P ile hareket etse tahmini daha kolay olurdu.

Günler öncesi 3850 ye kadar inmesi normal gibi bişeyler yazmıştım. Sonra yukarı devam eder demiştim. 2 dakka grafiğine ve temel makro bir kaç verisine bakmam yetmişti.

S&P de manipulasyon yok. İzin vermiyorlar. İzin verseler her bir çıkar grubu S&P yi sallar durur. Güvenilirliği kalmaz, sonucundada uzun vadede oyuncu kalmaz. Aynen BIST e döner.

Çıkar gruplarının silkelemelerine, oyunlarına izin verilmediği için tüm dünya S&P de oynuyor.

İmkanım olsa bende oynayacağım. Aslında sorsalar ilgili kişilerin %80 i BIST yerine S&P yi tercih eder.

Her neyse... Yarın S&P ye uyarsak yeşil açarız. Tabi dovize atak gelmezse filan fıstık. Kafa yormak istemiyorum artık. Moral kalmadı.

.
    Son düzenleme : alicemal; 25-03-2021 saat: 19:37.

Selamlar, bol kazançlar.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    burda ve doalr topiğinde hdfgs pazarladım ama kimse dikkate almadı
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    abigail borsa olayına şanslı dalmış, bol şans dilerim. Klavuzunu doğru seçti.

Herkesi kovaladığım halde yüzeyi değil gerçeği gördü ve kaçmadı. "Bu adam efsane olmuş, belediye başganları adamın kapısında madalya takmak için sıraya girmiş bir bildikleri mutlaka vardır yaw." dedi.

Hoş ben kimseye senet önerecek durumda değilim, sadece orta uzun vade endeks konusunda yanılmamanızı sağlamaya çalışıyorum.

Ana olay bu, endeks yönünü orta-uzun vadede doğru bilmek, gerisi teferruat.

Benden bunu kapabilecek zekaya sahipseniz batmazsınız. En fazla az kazandım diye üzülürsünüz. Ben vermem, siz kapacaksınız. Ben niye vereyimki.? Düşün bi, bana ne faydan olduda ben sana iyilik yapayım. Sen yazdıklarımdan kapacaksın. Kapamazsan ben ne yapayım değilmi. Empati kur.

Klavuz çok önemli. Bak akp-mhp ikilisine takılanlar devlet yardımı ile geçinir hale düştüler(kaymak tabakaları hariç)
    Kılavuzumu doğru seçtiğime inanıyorum. En azından "ben vermem, siz kapacaksınız" mantalitesi bile bunu destekliyor. Sonuçta twitter, telegram, şurası burası xborsacı yborsacı çokkazandıranborsacı gibi garip garip isimler kullanan insanlarla dolu. Bu insanlar hemen hemen her gün sağdan soldan hisseler getirip adeta manipülasyon yaparcasına yanlış yönlendirmelerle binlerce takipçiye, aboneye sahip. Ben şöyle düşünüyorum. Bir insan bir öneride bulunuyor ise, ve bu öneri ona daha önceden zarar vermemiş, veya sonrasında zarar vermeyecek ise, yani -deyim yerindeyse- "tuzu kuru" ise durup düşünürüm. Yani mesela bir insan bir hisse senedini alın alın diye bağırıyor ise, ve kendisi o hisseden uzak duruyor ise bir problem vardır bence. Ha tabi o an nakit yoktur, vs vs bilemem ama peh, bir türlü düzgün cümleleri kuramadım sanırım. Yanlış anlaşılacağım gibi bir korku oluşmadı değil. :P Neyse, HDFGS'den devam ediyorum şimdilik :D
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    S&P yada DAX da işlem yapmak gerekir. Benim banka maalesef bu hizmeti sunmuyor.
    Bu mesajı görmeden önce kendimce araştırmamı yaptım aslında. Normalde olması gereken hiçbir şey bist'te olmuyor söyledikleriniz ve göz önünde bulunanlara bakınca. Acaba dedim madem bist oyununda kural yok, kurallı bir oyun oynamak istesek ne yapmamız gerekiyor?

İş bankasında yurt dışı piyasa işlemleri adı altında bir yatırım sekmesi var. Buradan yurt dışı piyasalarda hisse senedi, opsiyonlar, futures, efp'ler, futures opsiyonları, forex, bondlar, fonlar ve cfd'lerde alım satım yapabiliyormuşuz. Bu konuda ileri bilgiye sahip/tecrübeli biri varsa kendilerinden de birkaç cümle okumak isterim.

Bol şans.

3. hayirli aksamlar. dikkat dovizde bir kedi dolasiyor. cisim.yaklasiyor.

TL kazanmasi dilegiyle YTD

Ha mesajıma eklemeyi unutmuşum, Ziraat Bankası genel müdürü görevinden istifa ediyormuş, pardon, istifa değil görev devri imiş. Sanırım sağlık sorunları. Acaba aynı sağlık sorunları bir ailenin şahsına münhasır varlık fonunu da etkiler mi? Sonuçta bu herif fonda da yönetim kurulu üyesiymiş. :D Geçmişte müfettiş olması da önemli tabi. :D (müfettişliğin önemini bu topikten öğrendim :P)

Virgin adaları, batık krediler. İnsanlar neden iyi hatırlanmak için en ufak bir girişimde bile bulunmuyor?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün hiç TV açmamıştım. Bu sabahta ilk defa az önce açtım. TR dostu olmayan siyonist bluumbergi açtım. Baktım gıcır mavi giymiş bir konuk ekonomist.

Bir cümle dinledim "Doviz 3 TL lerden 8 TL lere gelmiş ihracat artmamışta, 8 TL den biraz daha yükselincemi artacak." dedi.

"ohaaaaa" dedim şoka girdim.
    "bluumberg ilk defa akıllı bir ekonomist çağırmış sanki yaw.? Lang kim bu adını firmasını alayım internette takip ederim" dedim.

İsim ve firmayı not ettim.

Soraki cümleleri dinledim moral tekrar sıfıra indi "eximbank yönetiminin değişmesi bana umut verdi." gibi zırvalamaya başladı. Açıl Sezer bir derin soru ile sıkıştırınca, adamın cilası döküldü, gevelemeye devam etti. Tabi Açıl, adam akıllı laf edince cezalandırmak amaçlı sıkıştırmış olabilir. Adamda Açıl'ın niyetini sezince "lang aptal ayağına yatıp geveleyeyim yoksa bu kanala beni, çok daha fazla parada versek bi daha çıkarmazlar" diye hesap yapmış olabilir.

Hemen adamın ismini sildim.

Şu sonuca vardım, "Doviz 3 TL lerden 8 TL lere gelmiş ihracat artmamışta, 8 TL den biraz daha yükselincemi artacak." şeklindeki tek akıllıca cümlesini bir yerden ezberlemiş kullanıyor. Arkasında yatan gerçeği anlayamamış, sadece ezberlemiş.

---

BIST den bugünde ümidim yok... Bugün gündüz işlem yapmayacağım, para piyasası ekranı başında olmayacağım. Az miktar long var o dursun yerinde. Önce yabancının yeni durumunu anlamam lazım. Yabancı yerli hangi gün ne yapar iyice zıvanadan çıktı.

Eğer dünki gibi S&P ye uyumlu hareket ederse bugünü 1400 üzerinde yeşil kaparız. Çünki S&P nin bugün 3900 altına ineceğini sanmıyorum.

Günlük grafikte görünen, Yeni ORTA VADE dalga formasyonuna girdi, bir önceki dalganın tepesini geçmesi gerekir. En az bir kaç gün sürecektir.

Önceki dalgada gecikme olmuştu. Temele dayanan sebebi vardı, bizdeki gibi çıkar grupları S&P yi sallayamıyor, mutlaka bir temel gelişme ile formasyonlar bozuluyorki bu bozulmalarda az oluyor ve tekrar rayına giriyor. Temelsiz saçmalık olmuyor. Önceki bozulma 10 yıllık tahvil faizlerinin ani hızlı artışı sebebi ile olmuştu. Büyük miktar para tahvillerden çıkmıştı, onun sebebide enflasyon hortluyor FED para çekecek korkusu ileydi.

Daha önceki bozulma ise virus 2. dalga sebebi ile aylar önce olmuştu. Mutlaka temele dayanan ciddi ve gerçekçi bir sebebi oluyor. Çıkar gruplarının milyonlarca oyuncu-yatırımcıyı soymasına izin vermiyorlar.

.
    Son düzenleme : alicemal; 26-03-2021 saat: 11:14.

Alıntı Originally Posted by abigailcat Yazıyı Oku
    Ha mesajıma eklemeyi unutmuşum, Ziraat Bankası genel müdürü görevinden istifa ediyormuş, pardon, istifa değil görev devri imiş. Sanırım sağlık sorunları. Acaba aynı sağlık sorunları bir ailenin şahsına münhasır varlık fonunu da etkiler mi? Sonuçta bu herif fonda da yönetim kurulu üyesiymiş. :D Geçmişte müfettiş olması da önemli tabi. :D (müfettişliğin önemini bu topikten öğrendim :P)

Virgin adaları, batık krediler. İnsanlar neden iyi hatırlanmak için en ufak bir girişimde bile bulunmuyor?
    yok geçen yıldan bu yana bırakmak istiyordu özellkle tarım bakanlkığı içinde adı geçiyor ziraati önce uçurdu sonra batırdı bırakacal-ktı zaten
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by abigailcat Yazıyı Oku
    .... İnsanlar neden iyi hatırlanmak için en ufak bir girişimde bile bulunmuyor?
    "gözleri var görmeyen, kulakları var duymayan, kalpleri mühürlenmiş insanlar" dünyanın her yerinde var maalesef.

bu tür insanlar çevremizde ise, onların tabiatını nasihat, sorgulama, duygusal empati yollarıyla değiştirmemiz imkansıza yakın, böyle kabul edip, ona göre davranacağız, hayatımıza, kendimize/akıl sağlığımıza, sevdiklerimize özen göstereceğiz.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    tekirdağ
    Gönderi
    141
    bende izledim aynı programı hocam.Hatta yazayım size dedim içimden.adam baştan geveleyecek dedim ama iş ihracat-cari işlemler açığı olaylatına glince adam da biraz yükseldi.Açıl da tamamen kendi fikrimle soruyorum diyerek sormaya başladı.Olayın arkasında yatan sebebleri dediğiniz gibi ya bilmiyor ya da söylemek istemiyor gibiydi.tutturdu bir noktada.kurumunu bile ilk kez duydum.Esas bomba daha sonra devam etti bloombergte.Güzem ile konuşan iki konukta konuşmalarını bitiremedi.Bir ara atışma başlayacak dedim.

Sayfa 497/852 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •