Sayfa 626/852 İlkİlk ... 126526576616624625626627628636676726 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,001 - 5,008 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,331
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Soy hangi ailenden geldiğinle alakalıdır, Irk ise o ailenin hangi hayvandan evrildiği ile. Ben böyle yorumluyorum, bazen akademik açıklamalar farklı olabiliyor, umrumda olmuyor. Neticede akademik kitaplarıda benim gibi hayatı anlamaya çalışan insanlar yazıyorlar. Bazılarınınki kabul görüyor kitap oluyor okullarda okutuluyor, çoğunluk kabul görmüyor silinip gidiyorlar. Benimkiler yanlışsa unutulup giderim sorun değil.

Temel HER davranışımız ırkla ilgili. Diğerleri çocuklukla. Her neyse yaw, detaya girme isteğim yok.

Şunuda belirteyim, ibraniler sadece bir soy. Irk değil. Araplar, Persler(İran'lılar), Kürtler, İbraniler(israil'liler), Afganlar, Pakistanlılar, Batı hintliler hep aynı IRK danlar ancak her ülke farklı soydan gelme.

5 bin yıl önce yaşadığımı farzedelim. Benim 15 çocuğum olsun. Geçmişte kadınlar çocuk makinesiydi. Kalabalık demek güç demekti, hayatta kalmak demekti. Pakistanda yaşıyoruz diyelim. 15 çocuğum dan Ahmet çuvalını aldı gitti. Suriyeye yerleşti. Orada eş buldu 15 çocuk yaptı, 15 çocuğun yüzlerce çocuğu oldu onların binlerce. 3 nesilde binlere ulaştık. zamanla milyonlara ulaştık ve devlet olduk, isminede Suriye dedik. Suriyelilerin soyu bana dayanıyor. 15 çocuğum 15 farklı yere gitti 5 bin yılda çoğaldılar ve 15 ülke kurdular. Bu 15 ülke aynı soydan geliyor yani benden. Ben ise 1 milyon yıl önceki Orangutandan evrilmişim. Orangutandan gelenler bir IRK. Şempanzeden gelenler başka IRK, Makak(Rhesus) dan gelenler başka IRK ve bu 3 tür maymunun davranış kalıpları farklıdır.

Bu maymunlardan gelen soy larında davranış kalıpları kendi atalarına benzerler.

Olay anlattığım kadar berrak değil. Birincisi farklı maymun türlerinden evrildiğimiz benim teorim. Bilim dünyasında kabul görmüş bir teori değil. Ancak olay oraya doğru gidiyor.
    Başka konuda 10 binlerce yılda ırk'lar birbirine girmiş ve melezleşmişler. Bende baskın gen Orangutan ancak Şempanze ve Makak genlerimde var. Hangi TEMEL davranışım hangi maymundan geliyor biliyorum. Bu 3 maymun türünün davranışlarını kendi çapımda biliyorum. Elimdeki çok az veri ile böyle bir sonuca ulaştım. Neticede mesleğim değil. mesleğim olsaydı hayatım bununla geçerdi ve ansiklopediler dolusu veri olurdu elimde.

Her neyse yaw.

Anlattıklarım benim görüşümdür, okursunuz aklınıza yatmazsa güler geçersiniz, sorun değil.
    Pazar pazar beynimi yaktın be alicemal abi. Cahildik mutluyduk yaw..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    human farklı görüşler iyidir yaw.

---

Maalesef BIST'i kötü etkileme ihtimali olan bir haber.

Bayramda KKTC ye giden erdoğan orada bazı açıklamalar yapacakmış. KKTC ile ilgili sömürgeci toplu katil batı ülkelerinin hoşuna gitmeyecek açıklamalar yapma ihtimali yüksek.

Maraş-KKTC ile ilgili bazı açıklamalar ve KKTC nin tanınması veya ismi ile ilgili bazı açıklamalar deniyor.

Muhtemel açıklamalardan BIST kötü etkilenebilir. Bakalım ne yumurtlayacak.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sanırım erdoğanın müjdesi açıklanmış. KKTC de devlet yönetimi için bir kaç büyük bina yapacakmış. Oturdukları küçük binalar utanç vericiymiş.
    Aklı başında birinin acı acı güleceği şeyler bunlar. Eğer KKTC konusunda tüm açıklamaları buysa, BIST de olumsuz etkilenme olmaz.
    @NeAcaipDunya

Selam, bol şans.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by abigailcat Yazıyı Oku
    Selam, bol şans.
    Sağol abigailCat, sanada bol şans.

---

Sevdiklerinizle mutlu bir bayram diliyorum.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Arada olimpiyatlara bakıyorum. Bizim sporcular yeniliyorlar ve spiker her seferinde yenilgiye kılıf arıyor. "Rakibin ayağı uzundu kazanamazdık" filan. O zaman müsabakaya gerek yok ayak uzunluklarını ölç şampiyonu belirle.

Vay efendim "olimpiyatlara gelmek yeterli galibiyet önemli değil."
    Bu spikerleri dinleyerek büyüyen gençlerde "olimpiyatlara gitmek yeterli, orada kazanmam gerekmez" gibi düşünecek, daha fazla çalışma ihtiyacı, kendini geliştirme ihtiyacı hissetmeyecekler. Sonuç ortada.

Sesi kapatıp izliyorum.

Futbol ve dövüş sanatları sporlarıda aynı. Spikerlerin saçmalamalarını duymamak için sesi kapatıp izliyorum.

Futbolda 30 yıl önceye döndük, gelenden geçenden 5 yiyoruz. Diğer branşlardada yenilmeyi kahramanlık olarak sunuyorlar. KABİLE KAFASI.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Uzun bayram tatilinde BIST açısından kötü bir siyasi gelişme olmadı. tayyip arıza çıkarmadı. nato zirvesinde epeyce bir köşeye kıstırılmış olmalı. Tabi tayyip temsilinde köşeye kıstırılan bu halk yani biziz. Adam bu ülkeyi ve bizi yönetiyor, geleceğimizi belirliyor.

Henüz yaz tatili geçmedi yaklaşık ortasındayız. abd borsaları yükselişine devam ediyor, uluslararası bir sorunda yok ancak BIST deki büyükler alıcılı değil. Daha çok yatay da yukarı aşağı götürerek mevcut 2 milyon oyuncuyu soymaya çalışıyorlar.

Ağustos sonuna kadar ciddi bir yükseliş olmayabilir. O tarihten sonrada kimbilir ne sorunlarla boğuşuyor oluruz. Siyasi kaç tane problem çıkar, faiz konusunda siyonistler kimbilir ne yaygara koparırlar.

Evet pek ümidim yok. BIST deki görüntü yeni giren 1,5 milyon KY nin BIST piyasa yapıcıları tarafından soyululmaya çalışıldığı yönünde.

Dünyada ve bizde vaka sayıları yeniden artmaya başladı. 4. dalgaya girildi. Aşı sebebi ile ölüm sayıları artmadığı için borsalarda sorun yaratacağını sanmıyorum.

TR bankaları açılır açılmas USD yede küçük bir atak geldi. Gün içi ne olacak fikrim yok, olumsuz bir gelişmede yok, fiyat ucuz ancak büyük oyuncular alıcı değil.

İyi bir hafta diliyorum. Bol şans.
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Uzun bayram tatilinde BIST açısından kötü bir siyasi gelişme olmadı. tayyip arıza çıkarmadı. nato zirvesinde epeyce bir köşeye kıstırılmış olmalı. Tabi tayyip temsilinde köşeye kıstırılan bu halk yani biziz. Adam bu ülkeyi ve bizi yönetiyor, geleceğimizi belirliyor.

Henüz yaz tatili geçmedi yaklaşık ortasındayız. abd borsaları yükselişine devam ediyor, uluslararası bir sorunda yok ancak BIST deki büyükler alıcılı değil. Daha çok yatay da yukarı aşağı götürerek mevcut 2 milyon oyuncuyu soymaya çalışıyorlar.

Ağustos sonuna kadar ciddi bir yükseliş olmayabilir. O tarihten sonrada kimbilir ne sorunlarla boğuşuyor oluruz. Siyasi kaç tane problem çıkar, faiz konusunda siyonistler kimbilir ne yaygara koparırlar.

Evet pek ümidim yok. BIST deki görüntü yeni giren 1,5 milyon KY nin BIST piyasa yapıcıları tarafından soyululmaya çalışıldığı yönünde.

İyi bir hafta diliyorum. Bol şans.
    Çin haftaya kötü başladı.
    %4.89 aşağıda China 50.
    Bir şeyler var gibi küreselde.
    Yeni yatırımcıyım. Benim yazdığımla yatırım yapmayınız. Selamlar.

Sayfa 626/852 İlkİlk ... 126526576616624625626627628636676726 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •