Sayfa 156/852 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256656 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 1,241 - 1,248 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    933
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Vay canına. Banka sitesine girince portfoyede bakayım dedim. Ekside olduğumu sanıyordum.
    Hala %2,5 artı dayım.

Portfoydeki %15 civarı altın ve yıl içi kazançlı altın satışlarım etkili olmuş.
    Eğer 23 haziranda akp kaybederse ve üzerine imf benzeri bi anlaşma filan çıkarsa. Benim portfoy uçar gider.
    kendim bile güldüm şu an. bizim hükümet en az 2 yeni kriz daha üretir. adamın serveti dolarda sanırsam.
    Eğer portföyünün ekside mi yoksa artıda mı olduğunu bilmiyor musunuz?. Yatırım yapan herkes portföyünü takip eder. Hatta ve hatta portföyünde şirketlerin karlılığını takip etmekle yükümlüdür kanımca. Yatırım kağıt alıp satmanın ötesinde çalışma ve stareteji gerektirir.
    Son düzenleme : paRs; 23-05-2019 saat: 02:41.
    Z a m a n ı S a t ı n A l a m a z s ı n !

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    pars, kendi açından doğru düşünüyorsun, söylediklerinide kaytarmadan uygularsan, kazanan azınlığın içinde olursun.
    Karşılıklı akıl verdik.
    Fazla olunca ağırlık yapıyor. Taşıyor resmen.

Şu an eksideyimdir, endeks 90ı geçince bakarım. Bide aybaşlarında bakıp yayınlıyorum.
    Seçimleri geçmemiz lazım. Şu an odaklanmak gerekli olan, nerde altın satıp hisseye takviye yapacağım.?

dow için 1 yıl önce eb fazla 26bin, 26500 den yataya sar son omuz ve yıllarca aşağı demiştik. Ama FED karışmazsa. Normalde son omuzuda yapmazdı ama FED in trump baskısı ile kartaldan güversine dönmesi dow a son omuz yaptırdı.
    Normalde artık yıllarca aşağı olması gerekir ama normalde. Normalde bizimde 160bin olmamız gerekirdi ancak anormaller bizde normal. bernanke ile beraber anormallik abd dede normal oldu.
    Bu arada abd için %60 obez yazıyordum. %40 mış. O %60 ı nerde gördümde yazdım hayret bir durum. Ciddi bir kaç yerden okumasam yazmazdım. Şaşkınım.

%40 da 100 milyon kişi ediyor az değil. Ürettiğinden fazla tüketen 100 milyon kişi. FED karşılıksız para basmasa abd felç. O kadar sömürgeye rağmen. abd resmen dinazor. FED den bağlanan serumla yaşıyor.
    Dünyaya yaygın yahudi medyası olmasa, o serum da işe yaramayacak. Tüm dünya abd şirketlerinin reklamı ile dolu. Her gün milyonlarca bedava reklam.

her neyse... seçimlere kadar piyasaya pek bakmayacağım... sadece yeterince düştüğünü gözlemlersem, altın satacağım senede takviye yapacağım. Daha 1 ay var ve şimdiden epey düştü.? Endeks epey düştü ama USD yi fazla çıkarmayı henüz başaramadılar.. Altın satacaksam USD yi yukardan, endeksi aşağıdan yakalamalıyım.
    Yahudiler içerden her koldan saldırıp duruyorlar, MB tek başına direniyor. Bilinçsiz millet, kim güçlü ise onun peşinde.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Biraz haberlere katlanayım dedim.
    1 kişi daha geçim sıkıntısından kendini yakmış.

akp den önce, kitap fırlatıldı veya kasa atıldı bahanesi ile, Türkiyedeki o dönem hakim medyası yahudi medyası, yaygarayı koparır, hükümeti düşürürdü. 2 kez yaygara yaparak düşürdüler.
    Tabi hükümetten inenlerde medeni idi. Barbar değildi. Suçu kendilerinde aradılar.

Şu an Kendini yakan üçüncü yada dördüncü kişi.

Yahudi medyası gazeteleri TV leri akp ye kaptırdığından, eskisi gibi yaygara koparamadı. Mevcut hükümet şu an işlerine yarıyor olsaydı, tüm istanbul kendini yaksa yinede haber yapmazlardı. Ama şu an işlerine yaramıyor o sebeple yaygara yapacaklar ama ellerinde medya pek kalmadı. Kalan medya hükümetin ekonomik baskısı altında açıkça yaygara yapamıyor. Dolaylı yollardan vurmaya çalışıyorlar.

Hükümette suçu kendinde aramıyor, başkasına yıkıyor, gitmeyede niyetleri yok.
    Zaten gitseler bişey değişmeyecek Belki 10 yıllık bir ara dönemden sonra, akp dende kötüsü gelecek. berbat özal ailesinden sonra ara geçişler oldu ve daha berbadı akp geldi.

Zaten çağa uygun olmayan Kültürün içine son 80 yılda iyice etmişler. Yahudiler TR halkını, kendi işlerine yarayacak şekilde dönüştürmeye çalışmış. Bu hale getirmiş.

Ülkeden eğitimliler kaçıyor. Bilinçsiz cahil halk artı suriyelilerle başbaşa kaldık.

Bu arada imamoğlunun orhan pamuk gibi bir ajansla çalışıyor olabileceğini ilk ben yazmıştım. Tabi nerde yazmıştım hatırlamıyorum. Şu an tüm medya bunla çalkalanıyor. imamoğlu acaba proje adamımı.? Yani güçlü bir grubun piyasaya sürdüğü bir adammı.? Açıkça abd nin yada diğer deyişle yahudilerin adamımı.?
    Her şey, tüm gösterge ve gelişmeler o ihtimali işaret ediyor.

Milletin anasının orasına koyan zihniyetmi.? Yoksa "orasına koyan" zihniyete sahip kalabalıkları yaratıp, sonrada kontrolu kaybeden sömürgeci yahudilermi.?
    Seç beğen al.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    ege hoca yine aynı. Tilki nin 10 tane hikayesi vardır, onuda tavuklar üzerinedir.

Yazısının başlığı ücretler ve enflasyon.
    Başlığı görünce içeriğe bakmaya ihtiyaç duymadım. Yine maaşları düşürün demiştir dedim.

Sorada bir bakayım dedim, belki yaşlandıkça, bu konudaki at gözlüğünü çıkarmış olabilir.?

At gözlüğü aynen devam.
    Enflasyon oranında maaşlar artarsa, enflasyonda artar kısır döngü oluşur ana fikrini işlemiş.

Adam sanki uzayda yaşıyor.

Söyledikleri "herşeyi ideal işleyen serbest piyasa" kanunlarına uygun.
    Her şey ideal işliyorsa, ne maaşlar artar ne enflasyon. Çalışan herkes yeterince kazanıyordur ve mutludur. Sorun yoktur.

Problemler ideal olmayan işleyişlerde görünmeye başlar. Hukuk işlemiyorsa, adalet olmaz. Adalet yoksada ülke TR gibi soyguncuların talancıların sömürgecilerin ülkesi olur.

Kalkıp böyle bir ülkede teorik bilgilerle olayları açıklamak kadar mantıksız bişey olamaz.
    Önce bizdeki enflasyonun sebeplerini bulmalı. Sonra çözüm önerisine geçmeli. Bizdeki sebep ne.? Eğitimli Çalışanların maaşları zaten 40 yıl öncesine göre yarıya inmiş. maaşlar sürekli düşmüş ve düşüyor ama ülke 40 yılda kurtulamamış. Demekki maaş artışları enflasyonun ANA sebebi değil. En azından bizde öyle olduğu kesin.

Ege hocaya karşı hala kelimeleri itina ile seçiyorum, hakaret etmemeye çalışıyorum.

Belkide artık onu okumayı kesmeliyim. Ancak bazen bilmediğim şeyler yazıyor. O sebeple, fikirlerine katılmadığım kişilerinde yazılarını okurum. Nadirende olsa, bana bişeyler öğretebiliyorlar.

Öğretene karşı boynum kıldan ince. karşı fikirde bile olsak saygı duyarım. Ancak ege hoca, kötü olmakla, yanlış bilmek arasında sınırda dolanıp duruyor.
    @NeAcaipDunya

5. bu adam bedava konser verse gitmem

https://tr.sputniknews.com/ortadogu/...israil-konser/

yoksa diyorum israil bizmiyiz ?
    adamlar birde buna 1 milyon dolar vermiş

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    933
    Blog Entries
    1
    Selamlar,
    Geçen sene arkadaşlarla konuşuyorduk. Endeks 78 bine gelir dedim güldüler. Full hisse alırız keşke gelse muhabbetleri geçti.
    Dedim ki: Endeks 80bin seviyesine gelsin biriniz hisse alamaz. Çok zordur kriz zamanı hisse almak. Devamlı yeni dipler konuşulur hedef konur. Bugünler temeli sağlam hisseleri al ve unut zamanıdır benim için. Hisse arayanlar için Halilbuhur25 listesi referans olabilir.

Önemli olan bir staretejinizin olması ve buna uyabilecek bir disiplininizin olmasındır.

Beklemesini bilen bir insanın hiçbir şeyden taviz vermesine gerek yoktur. Sigmund Freud . ·
    Son düzenleme : paRs; 24-05-2019 saat: 01:49.
    Z a m a n ı S a t ı n A l a m a z s ı n !

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    ukc, dünyada ve bizde kalite gitgide düşüyor. Her yeni nesil, bir öncekinden daha az zeki oluyor. Ancak iyi eğitilenlerle eğitilmeyenler arasındada uçurum oluşuyor. %20 desek çok iyi eğitiliyor, ilerliyorlar. %80 ise uçurumdan aşağı.

pars, yine mantıklı yazmışsın, umarım hep böyle gidersin.
    Söylediğin gibi, yukarda satmak zor, çünki para hırsına kapılır daha fazla istersin, aşağıda almak zor, kaybetme korkun beyne hakim olur.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Haftasonundayız, ne yazsam acaba.
    Sporu haftada 2 güne çıkardım onumu yazsam.

1 gün yürüyüş, bir gün koşu. Sahilde dün yürüdüm, ortalık emekli avrupalı turist kaynıyor. Kıyıyı ve denizi doldurmuşlar. Mayıs ayında geldiklerine göre, ekstra indirimden faydalanan bitli turist. Kendi ülkelerinde pansiyonda kalacak paraları yoktur, burada 5 yıldızlı otellerde nerdeyse bedava yiyip içiyorlar. Almanyada 2 hafta kendi evlerinde kalmakla, bizde 5 yıldızlı otelde 2 hafta geçirmek arasında onlar için harcama açısından fark yoktur.

Bu arada oteller sahili parselliyorlar. Kendi önlerindeki kumsalı Tamamen kapatıyorlar. Halbuki her otelin kumsalla aralarında koca bahçeleri var. bahçeye koy şezlongu, kumsalı rahat bırak. Hiç bir belediye bunu akıl edemedi, yada cesaret edemedi. tabi halktan bol beslenen belediye başkanları da otelde kaldığından, otelin tarafında olması tabiata uygun.

Tabiata uygun demişken, insan vücudu harekete programlı. Bir kaç yıl az hareket ederseniz, vücut ta arızalar hemen başlıyor.
    Yeni nesil yürümüyor, arabadan eve, evden arabaya. Kızlar daha 15 yaşında kilolu yada selülitli dolaşıyor.

Bu arada belediye, sahili boydan boya yüksek hacimde asfalt kapladı demiştim. Asfalt ortamın ısısını artıran bir ürün. Buraları yanacak demiştim.
    Asfaltı boyamışlar. Boya güneşi belli ölçüde yansıtacağından. Belkide asfaltın zararı olmaz. Yinede mantıklı değil. Kolaya kaçıp asfalt döşeyip geçtiler. O boya sürekli bakım gerektirecek ve bakmayacaklar.
    Birde araba girmesine uygun hale gelmiş. Giren arabaya ceza yazanda olmadığından.. her neyse yaw. Sahile bir sürü yeni kabin konmuş 1 ay geçmeden kıyılardan çürümeye başlamışlar. Belediye işleri böyle oluyor. Baştan savma. Önce araştır kumlu tuzlu nemli ortama uygun malzemeyi. Sonrada garantili mal al.. yine birilerine parayı boca etmişler.

her neyse...

Bilime dalayım diyorumda sıcaklar başladı. Klima bana yasak. beyin hamur olmazsa iyi.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 156/852 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •