Sayfa 84/852 İlkİlk ... 3474828384858694134184584 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 665 - 672 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ABD de veriler karışık.

Otomotivde, bankaclıkta bazı bankalarda yüksek işten çıkarmalar var ama bazı ÇOK iyi veriler sebebi ile şimdilik es geçiliyor.
    trump, abd ekonomisinin düşüşünü hızlandıracak içe kapanma kararlarını alıp dünyaya savaş açtı.

Fazla değil abd nin 5 yıl sonrası karışık. Büyük ihtimalle trump bir kez daha kazanacaktır. Sonrada daha iyisi gelmez, bizdeki gibi hep daha kötüsü. Seçimi halka bırakmışsan ve onlarıda cahil bırakmışsan zaten başın belada demektir. İyiye gitmek için hiç şansın yok.

uzun vade dow short, ons altın long gidin keyfinize bakın demiştim.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yaw ben borsa harici sert yazılar yazıp geriye yaslanıyorum ama başkasının verdiği cevabı okumaya katlanamıyorum.

O sebeple, sert yazmışsam, kesinlikle cevap okumuyorum, sert cevap almışımdır diye.
    Adil olmuyor, hatta terbiyesizlik.

O sebeple ekonomi harici konulara girmemeye çalışacağım.

Tabi ekonomi demek hükümet demek. Maalesef öyle. Normalde devlet yönetimi tren yönetmek gibi olmalı. Sadece gelip oturup aynı raydan gideceksin. Ama maalesef bizde arazi aracı gibi yönetiliyor. Binilince tüm güzergah değişiyor. O sebeple ekonomi deyince hükümet den başkasını konuşamıyorsun.

E normal ülkede hükümetten bahsetmek sorun olmaz gerekmezde ama bizde hükümet deyince, din işin içine giriyor, tarikatlar giriyor, yahudiler hiç çıkmıyor, devlet yolsuzlukları giriyor, devletle iş yapan patronların ülkeye verdiği zarar giriyor.
    Ekonomi deyince, dilber Feride nin kırmızı donuna kadar konuşman gerekiyor. Rezil bil ülkeyiz.

Nasıl ekonomi dışına çıkmayayımki.???

Yinede çabalayacağım.

Kaçırmayın, uzun vadeci iseniz, dow short yapın keyfinize bakın. Yanlız şuna dikkat edin. Omuz var, baş var, bi omuz daha gelebilir, sonra yıllarca aşağı eğri seyredin.

Altında long diyorum ama altın fiyatları london da belirlendiğinden, çok kazandırmayabilir. Bence oda bi kaç yıl içinde, 2000 usd yi geçecek. Oda en az.
    Tabi labaratuvarda altın üretiliyorsa, o zaman durum değişebilir.

Elması fabrikada üretmeye başladıklarından beridir, elmasın süs eşyası olarak pek değeri kalmadı.
    Altında aynı durumdaysa, yani fabrikada üretilme aşamasına geldiyse, altın öenerisini unutun.

Altının labaratuvarda çok küçük miktarlarda üretilebildiğini biliyorum. Ama üretimi altının değerinden çok daha pahalıya geldiğinden, ticari olarak üretilmiyor diye biliyorum ama durum değişmiş olabilir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün Ege Cansen hocamın yazısına hiç bir itirazım yok. Hepsine katılıyorum.

Tabi sebeplere hiç girmiyor. Ülke neden bu durumda.

Sebeplere girse, aynen benim yazdıklarımı yazmak zorunda kalacak. Yani siyasete ve yolsuzluklara girmek zorunda kalacak.
    Sonrada siyasetçilerin ve yolsuzluk yapanların o mevkilere kadar nasıl gelebildiğine bakacak dolayısı ile yahudilerle karşılaşak.

Sanırım profesyonelce maaşlı iş yaptığı için, sebeplere bi aşamadan sonra girmiyor. Olay 10 katmansa, en üstteki 2 katmanda yüzüp duruyor.

Hükümete yapamayacağı, hükümeti oluşturan kişilerin doğasına uymayan önerilerde bulunuyor.

Ya bilinçli tercihi ki öyle olması lazım. Çünki her yazısından ve sürüye girmemesinden adamın en azından normal zekalı olduğu kesin.
    Tabi normal zekanın en alt seviye rakamı 80.
    100 de normal zekanın üst seviye rakamı.

Dünya ortalaması ise sanıyorum 72. yani dünya olarak gerizekalıyız. yunan ve biz 72 çıkmışız bu durumda dünyada ya öyledir yada üç aşağı beş yukarı aynıdır varsayımında cesaretle o rakamları verdim. Avrupalının mongol diye aşağıladığı Moğolların zeka ortalaması Avrupa dan daha yüksek çıktığını biliyormuydunuz.?

Her neyse.

Normal zekaya sahipseniz, 72 IQ lu dünyada dahi gibi kalıyorsunuz.

Ege hocamda bence gerçek sebeplere inmeyerek bilinçli tercih yapıyor. Zaten alt sebeplere inse, o zaman çalıştığı gazeteye destek olan siyasi grupları da yazması gerekecek. İlk fırsatta işten atarlar. İyi maaş aldığı ve 1. sınıf yolculuk yaptığı hurriyet gazetesinden, hiç bir ekonomi dışında şeye dokunmadığı, sadece ekonomik gerçekleri hatırlattığı için atıldı. yada çıkmak zorunda kaldı.

Evet fena yazı olmadı.
    Etliye sütlüye dokunmamaya çalıştım, gazete ve siyasetçi ismi vermedim.

Dahada törpüleyerek yazmalıyım...
    @NeAcaipDunya

4. Köyde özgür ve tasasız olmaktan bahsetmişsin alicemal, çoğu insanın da öyle bir özlemi var belki de, ama dönecek köy kaldı mı?
    Doğal ortam, doğal ve organik yaşamdır herhalde insan zekasını geliştiren, Moğolların da zeka seviyesi yaşadıkları ülkede doğallığın korunması olabilir mi?
    Özgürlüğün tanımı belki de az şeye ihtiyaç duymaktır ama aşağıda bir video var İstanbul'daki hür Araplarla ilgili, insan izleyince ya Türkler? diye düşünüyor.

https://twitter.com/tvnet/status/1069910102466093056
    Yalanın evrensel olduğu bir zamanda, gerçeği söylemek devrimci bir eylemdir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by kumralada Yazıyı Oku
    Köyde özgür ve tasasız olmaktan bahsetmişsin alicemal, çoğu insanın da öyle bir özlemi var belki de, ama dönecek köy kaldı mı?
    Doğal ortam, doğal ve organik yaşamdır herhalde insan zekasını geliştiren, Moğolların da zeka seviyesi yaşadıkları ülkede doğallığın korunması olabilir mi?
    Özgürlüğün tanımı belki de az şeye ihtiyaç duymaktır ama aşağıda bir video var İstanbul'daki hür Araplarla ilgili, insan izleyince ya Türkler? diye düşünüyor.

https://twitter.com/tvnet/status/1069910102466093056
    Deniz kenarında köy kalmadığı kesin. Turizm ile gelen yerli ve yabancı turistler, bu insanların gençlerini rezil etmiş, para ve cinsellik peşinde koşuyor. Yaşlıları, gerçek köy hayatını bilenler, arsa ve tarlaları para etmezken milyonlar ettiğinden hepsi paralanmış ama yerli turiste ve yabancıya öfke ile bakıyorlar. Damı akan, tuvaleti bahçede olan köy evi varken daha mutluydular. Çocukları yanlarındaydı.

Televizyonlar köylere kadar girip, girip gençlere başka bir hayat var hayali satmaya başladığından beri, ne köy kaldı, ne ahlak. Hep yazarım, TVleri milli eğitim bakanlığına bağlayın diye. Ama burda ilk yadım sanıyorum. Tabi olay MEB e bağlamakla bitmiyor. Kaynağa inip yahudinin kafasını kırmak gerekiyor.

Dün biraz osmanlı tarihine indim.1450 lere kadar. İspanyadan gelen sefarad yahudilerinin osmanlıya etkisini araştırıyordum. Her öğrendiğimle hayretler içinde kalıyorum.

En çok merak ettiğimse, amerika kıtasının onmilyonlarca yerlisini katledenlerin arkasında avrupalımı vardı, yoksa yine yahudilermi.
    O konudada biraz ilerledim ama internetteki tonlarca bilgi arasında kötü niyetle yazılmış sahtelerini ayıklamak zor.

Her neyse, yeni hafta başladı, bol şans herkese. 90bin üstünde kapamış, şaşırttı beni... düşürmek için büyüklere iyi fırsatttı bu Fırta'ın doğusu na girecem hikayesi..
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Fıratın doğusuna girecem hikayesi aynende tahmin ettiğim gibi çıktı.
    abd ile anlaşmışlar.

abd kontrolunda bazı yerlere girip, boş arazilere bomba atıp, TV lerden abd yi ve pyd yi dize getirdik hikayeleri anlatacaklar.

abd buna izin verecek karşılığındada kimbilir neler aldı. Yerel seçimlerden sonra ortaya çıkar.
    Bazen görürsünüz, şu hükümet şu bakanımıza onur madalyası taktı --> parayla.
    Şu üniversite, başkanımıza şu kürsüyü verip onurlandırdı. --> parayla.
    ABD de şu kurum, bizim öğrencimizi birinci seçti. Bunu Türkiyedeki fetö okullarının reklamı için batıdaki fetö okulları yapıyordu.
    nobelde bile çok milyon dönüyor, çok lobi yapılıyor, çok siyasete bulaşılıyor... her şey koyunları sağmak için.

HER ŞEY MADDİYAT.

Bizim hükümet, merkel ve macron ve trumpla yan yana fotoğraf çektirebilmek için ble milyarlarca dolar veriyor bizim cebimizden. Nasıl veriyor.

Fransaya gitmişse, 5 milyar dolarlık airbus satın alacam anlaşması imzalayıp geliyor. Bol bol fotolar, macron la çok önemli şeyler konuştuk. Aslında 5 milyarı Chirac başkanken verdi.

trumpla foto verip abd de önemli şeyler konuştuk demişse, 2 milyar dolarlık boing alma anlaşması yapmıştır.

Almanya-merkel iyi gizliyor, fransa ve abd gigi arka plan alışverişi ortaya dökülmüyor. Hoş 3 milyar avro göçmen parası verecez dediler ama o iş biraz farklıydı.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu yazıyı öne alayim.

Uluslararası uzun vadeli oynayan varsa,

[B]S&P 500 e short gitsin. küçük çarpanla.
    ons altına long gitsin.

S&P düşüş trendine girdi. 1 aylık(son bir ayı kast etmiyorum, son 10yıl) grafiğe bakın. En fazla 6 ay kadar sürecek bir omuz yapar, sonra yıllarca aşağı.
    Omuz yapınca bi %20 daha al.

Altın onsda 1-3 yıl içinde 2000 USD yi geçer. Tabi USD olarak değilde avro olarak hesaplamalı. USD nin sonu fazla uzakta değil.
    ons altın 1-3 yıl içinde en az bir %40 kazandırır.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İşsizlik oranı 11.4 olmuş. Tabi bu rakam saçmasapan bi yöntemle hesaplanıyor. Ciddiye alınacak rakam değil. gerçek rakamda değil. Tüm dünyada böyle.

Bütçe kasımda 7.6 milyar fazla verdi diye açıklanmış. Ya muhasebe oyunu, bu işlemde kolay. Yada ekonomi küçüldüğünden. O fazla denen 7.6 milyarda nakit olarak kasada duran bişey değil, kağıt üzerinde. Bizim bakanlar harıl harıl yüksek faizle para arıkyorlar yurt dışında, içerdede satacak şey arıyorlar. Aman her akşam yatmadan önce aile bireylerini sayın.

Avrupaya iltica eden ortadoğuluların çocuklarının organ mafyası, fuhuş mafyası, ailelere çocuk satan mafyaların eline düştüğünü biliyormuydunuz. En büyük Suriyeli ilticası olan yıl 10 bin çocuk, avrupaya gittikten sonra kaybolmuştu. Kendi verdikleri rakam.

Sanayi üretimi ekimde bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 5.7, bir önceki aya göre ise yüzde 1.9 azaldı.

Buda malum veri. Sürpriz yok.

akp başa geçip, doviz çok ucuzlayıncai kapanan ve yurtdışına çıkarılan bir sürü fabrika olmuştu. hepsini geri getirmek için fırsat. Üretimi artır, enflasyon düşsün.

Ama adalet yoksa, ne kadar fabrika kurdurursan kurdur, ne enflasyon KALICI düşer, ne düzen sağlanır. Her şey adalet ve eşitliğe çıkar.
    Türkiyenin tek sorunu var, oda devletin yolsuzluğu. O bitse, avrupayı kısa sürede yakalar geçeriz. Diğer tüm sorunlar, devletin kendi asıl işini yapmamasından kaynaklanıyor...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 84/852 İlkİlk ... 3474828384858694134184584 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •