Sayfa 198/852 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298698 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,577 - 1,584 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Almanya son çeyrekte negatif büyüme açıkladı.
    PMI 44 lerde dolanıyor.

fitch in verdiği kredi notu ne.? AAA
    yani en yüksek not. Daha yukarısı yok.

TRnin notu ne.? BB
    Yani yatırım yapılamaz.
    Büyüme artıda.

Niye bize beşpara etmez muamelesi yapılıyorda, Alman yaya kral muamelesi.?

Çünki devletimiz yolsuzluk içinde, yargı, polis, siyasi partiler, medya patronları, büyük kartel oluşturmuş holdingler bu sistemin ortağı durumundalar. Hep beraber çalışan halkı sömürüyorlar. Bunu gizlide yapmıyorlar, tüm dünya görüyor ve biliyor.
    1950 de başlamışlar sömürmeye, dozu artırarak devam etmişler. özal ailesi ile beraber yolsuzluk ayağa düşmüş, gizlemeye gerek duymamaya başlamışlar.

BB notu normal.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün akşam yahudi bluumbergde Ağaoğlu ve Necip Çakır iyi bilgiler verdiler. Halkı bilinçlendirecek bilgiler verdiler. Arada böyle bilgi veren insanlara denk geliyorum.
    Diğerleri her zaman olduğu gibi sistem insanları. İçinde oldukları nehrin en küçük farkında değiller. Nereye gittiklerini bilmeden yüzüp duruyorlar.

Oturum yöneticisi olarak çok başarılı bulduğum kişi ise bir kaç haftadır yorum yapmaya çalışıyor. Bildiği alanın dışına çıkıyor. Her çıkışta saçmalıyor. Yöneticiliğin dışına çıkmamalı. Bi şekilde ayranı kabarmış, artık piştim demeye başlamış.

Yaşar Erdinç ölmüş. Allah rahmet eylesin.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Necip çakır, dünyanın kast sistemine gittiğinden bahsetti.

Ağaoğluda verilen teşviklerin bir kısmının dolar alımında kullanıldığını söyledi.
    Bunu ben bir kaç ay önce yazmıştım.

Toplamda yüzmilyarlarca TL lik paketler açılıp duruyor. Ekonomi yinede aşağı gidiyor. O zaman o paralar nerede.?
    Ekonomiye gitmediği açık. Yatırım yapılsın diye para veriliyor, yatırım yok.? Nerde o paralar.

Artan ne.? Döviz hesapları.
    Devlet para veriyor, onlarda gidip doviz alıp ülkenin altına dinamit koyuyor. Yani devlet kendi ayağına sıkıyor. O kadar cahilce ve yanlış işler yapıyorlarki.?
    Bu kadar basit bir şeyi göremeyecek kadar akılları kendi ceplerinde. Kendi cepleri doluyormu.? Sorun yok. teşviklerin önemli kısmının onların çevresine gittiğini anlamak için dahi olmak gerekmez.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Suriyede Rus lar ilginç davranıyor.

Bi ara şöyle yazmıştım. Ruslar'la abd, her işte ortak hareket ediyor olabilir.
    Kesin inanıyorum demedim, şüphelerimi sıraladım.

Normalde nasıl görünüyor.?

Rus lar ile abd (+avrupa) dünyada her cephede savaşıyorlar. Birbirleri ile düşmanlar. Değilmi.?

Görüntü öyle. Şüpheye yer bırakmayacak kadar net.!

Ancak alt plandaki olaylara bakıyorsun, sanki ortak gibi davranıyorlar. Kanka bunlar diyorsun.

1. SSCB dağılıp ülke parçalandığında, yeltsin döneminde bütün büyük Rus, kamu şirketleri Rusya daki yahudi azınlığın eline geçti. Kendi söylediklerine göre 273 milyar dolara Rusya yı satın almışlar. Rus yahudiler 273 milyar doları kominist bir ülkede nasıl buldular.? Mal mülk edinmek yasak herkes aynı gelirli bir ülkede.??? Belliki abd ve ingiliztereyi yöneten yahudiler para vermiş. Rusya da ve Ukraynada yahudi azınlık var, Rus krallığını yıkan Lenin bile yahudi. Lenine fikir önderliği eden karl marks yahudi. Yeltsin döneminde Rus kamu şirketleri yahudi azınlığın eline geçince(TR dede 1950 den sonra ele geçirdiler), o şirketler her yıl milyarlarca dolar kazançlarını avrupaya ve abd ye taşıdılar. Putin ve Rus devleti buna ses çıkarmadı. Bir tek rus milyarder siyasetede karışmaya kalkınca putin onu hapse attı. Siyasete karışmasa bişey olmayacak. Her yıl milyarlarca doların Rusya dan çıkmasına, Rusya nın sömürülmesine putin ve Rus devleti izin veriyor. (TR dede aynı)

2. Düşman görünmeleri ne rağmen dünyada istedikleri her işi kolayca gerçekleştiriyorlar, birbirlerine engel olmuyorlar. abd ortadoğuda ve afrikada arap baharları ile istediğini çok kolay almadımı.? TERSİNE düşman görünmeleri işlerini çok kolaylaştırıyor. Ortak görünseler, Rusya, Suriyeye bu kadar kolay giremezdi. Suriye ne yaptı, abd saldırıyor diye Rusya yı çağırdı. Rusyada kolayca girdi. Arap ülkeleri Rusya saldıracak diye abd yi çağırıyor, hop oradalar. Orta doğu öyle. Afganistana Rusya saldırıyor diye abd afganistana yerleşti. Şu an orada uyuşturucu yetiştirip dünyaya satıyorlar CIA operasyonlarını finanse ediyorlar. Ukraynayı ise bölüp paylaştılar. Rusyada istediğini aldı, abd de.

3. Gelelim Suriyeye, Suriyenin üçte birini abd ele geçirmiş, yerleşmiş oraya. Türkiye ise kendi sınırını korumaya çalışıyor. Tabi akp liderleri abd ye yardım için başta suriyeye açıkça saldırdılar, bazı grupları kullanarak, ama Suriyede asıl işgalci abd. Türkiye onun uşağı oldu. Suriye ve Rusya açısından bakın. Ülkenin en sulak bölgesi olan üçte biri ele geçirmiş bir abd var, ve diğer tarafında kendi sınırında güvenli bölge oluşturmaya çalışan, daha fazla bişey alamayacak olan Türkiye var. abd nin asıl amacı ise tüm Suriyeyi ele geçirmek. Rusya ve Suriye olsanız hangisi ile savaşırsınız, abd ilemi TR ilemi.? Gerçek düşmanınız hangisi. Açıkça abd. Ancak Ruslar korumasında suriye abd ye ellemiyor, TR ye baskı kuruyorlar çık diye. Tabiki son derece haklılar asıl konu o değil. ABD yi görmezden gelmeleri asıl konu.

Bunun gibi göstergeler, rusya ve abd nin GERÇEKTE ortak olduğunu düşündürüyor.
    Ortaklar demiyorum. Arka plan görüntü böyle diyorum. Ortak değiller de demiyorum.

İlerde bir gün ortaya çıkacak ortaklarmı değillermi. abd yide yahudiler ele geçirmiş, rusya yıda abd yahudilerinin parası ile rus yahudiler ele geçirmiş. Ama ikisi birbirine düşman görünüyor.

Tarihe not düşülmesi gereken bir analiz oldu.

ÇİN devleti, abd saldıracak diye Rusya yı ülkelerine sokarlarsa çok büyük bir hata yapmış olabilirler. Rusya önemsiz askeri yardımlarla Çin le ortak gibi davranıyor ancak ÇİN devleti şimdilik Rusya ile mesafeyi koruyor.

Dünyada güçlü devlet olarak yahudilere teslim olmayan bir tek ÇİN kaldı.

Tarihe tanıklık ediyoruz, bakalım nelere şahit olacağız.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün Suriye konusunu niye eşeledim.?

Çünki BIST gereğinden fazla düştü. Normalde Eylül ayına kadar olacakları normal karşılardım. Nakit kalsaydı senede takviye yapardım. Ancak BIST in düşüşü BENCE biraz fazla oldu.
    Sebep araştırırken Suriye gözüme takıldı. Orada işler TR aleyhine kızışıyor.

Bizim fırıldak, şimdide abd ile anlaşıp üçüncü kez Rusya ya kazık attı. Rusya da Suriye ordusunun önündeki engeli kaldırdı. TR ye doğru ilerliyorlar. Bir yerde bizim askerleri çembere aldılar. Bir yerdede Rus uçakları TR nin beslediği el kaide uzantısı el nusra'ya giden silah konvoyunu bombaladılar. Arkasında Rusya var diye bizim ordu bişey yapamaz. Ancak TV den karşı laf söyleyebilir. Birde imamları toplarlar "lanetleme duası" na çıkabilirler. Varsa öyle bir dua. Yada akp den önce kurulan silah şirketlerimizin ürettiği silahlarla karşı koyarız ki yemez o iş. Zaten o şirketlerede tarikatları beslensinler diye doldurup duruyorlar.

Hey allahım yaw yine sinirlendim...

Ne yazacağımıda unuttum.

Suriyede belirsiz bir duruma girdik. abd ye dilenmeye başladı bizim fırıldaklar, karşılarına Rusya çıktı ve çembere aldı. Bizim askerler ve beslediğimiz, vergilerimizle maaşa bağladığımız el nusra denen el kaide uzantısı sürüyü çekmemiz gerekiyor.

Ülkemizi yöneten imamlar bakalım ne yapacaklar. Orada belirsizlik var. Sıkışmış durumdayız. 7 kocalı hürmüzümüz, hem abd, hemde rusya yı idare edebilecekmi bakalım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Tamamen yerli milli yolcu uçağımız için abd de yaşayan, kökeni net olmayan(bence ya kadın, ya koca, yada ikisi birden TC yahudisidir. Yoksa abd devlet ihaleleri ile, abd'de bu kadar hızlı yükselemezsin.) ama Türk denilen özmen ailesine tonla para verdik.
    Yerli milli uçağımızı alan türk ama amerikalı çift, uçağı almanyada üretecekmiş.

İmam ın yerli milli projeside böyle olur.

Hayırlı olsun. Okuyup üfledilermi işler tamam. Yersen yerli.
    Son düzenleme : alicemal; 22-08-2019 saat: 11:29.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İnşaat maliyetleri son 1 yılda %21 artmış.?

Yaw son bir yıldır USD yerinde sayıyor, konut satışları düştü, dolayısı ile inşaat malzemesi satışları düştü.?

Peki İnşaat maliyetlerinde %21 fiyat artırmayı nasıl başarıyorsunuz.?

İlginç.!
    @NeAcaipDunya

8.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Suriyede Rus lar ilginç davranıyor.

Bi ara şöyle yazmıştım. Ruslar'la abd, her işte ortak hareket ediyor olabilir.
    Kesin inanıyorum demedim, şüphelerimi sıraladım.

Normalde nasıl görünüyor.?

Rus lar ile abd (+avrupa) dünyada her cephede savaşıyorlar. Birbirleri ile düşmanlar. Değilmi.?

Görüntü öyle. Şüpheye yer bırakmayacak kadar net.!

Ancak alt plandaki olaylara bakıyorsun, sanki ortak gibi davranıyorlar. Kanka bunlar diyorsun.

1. SSCB dağılıp ülke parçalandığında, yeltsin döneminde bütün büyük Rus, kamu şirketleri Rusya daki yahudi azınlığın eline geçti. Kendi söylediklerine göre 273 milyar dolara Rusya yı satın almışlar. Rus yahudiler 273 milyar doları kominist bir ülkede nasıl buldular.? Mal mülk edinmek yasak herkes aynı gelirli bir ülkede.??? Belliki abd ve ingiliztereyi yöneten yahudiler para vermiş. Rusya da ve Ukraynada yahudi azınlık var, Rus krallığını yıkan Lenin bile yahudi. Lenine fikir önderliği eden karl marks yahudi. Yeltsin döneminde Rus kamu şirketleri yahudi azınlığın eline geçince(TR dede 1950 den sonra ele geçirdiler), o şirketler her yıl milyarlarca dolar kazançlarını avrupaya ve abd ye taşıdılar. Putin ve Rus devleti buna ses çıkarmadı. Bir tek rus milyarder siyasetede karışmaya kalkınca putin onu hapse attı. Siyasete karışmasa bişey olmayacak. Her yıl milyarlarca doların Rusya dan çıkmasına, Rusya nın sömürülmesine putin ve Rus devleti izin veriyor. (TR dede aynı)

2. Düşman görünmeleri ne rağmen dünyada istedikleri her işi kolayca gerçekleştiriyorlar, birbirlerine engel olmuyorlar. abd ortadoğuda ve afrikada arap baharları ile istediğini çok kolay almadımı.? TERSİNE düşman görünmeleri işlerini çok kolaylaştırıyor. Ortak görünseler, Rusya, Suriyeye bu kadar kolay giremezdi. Suriye ne yaptı, abd saldırıyor diye Rusya yı çağırdı. Rusyada kolayca girdi. Arap ülkeleri Rusya saldıracak diye abd yi çağırıyor, hop oradalar. Orta doğu öyle. Afganistana Rusya saldırıyor diye abd afganistana yerleşti. Şu an orada uyuşturucu yetiştirip dünyaya satıyorlar CIA operasyonlarını finanse ediyorlar. Ukraynayı ise bölüp paylaştılar. Rusyada istediğini aldı, abd de.

3. Gelelim Suriyeye, Suriyenin üçte birini abd ele geçirmiş, yerleşmiş oraya. Türkiye ise kendi sınırını korumaya çalışıyor. Tabi akp liderleri abd ye yardım için başta suriyeye açıkça saldırdılar, bazı grupları kullanarak, ama Suriyede asıl işgalci abd. Türkiye onun uşağı oldu. Suriye ve Rusya açısından bakın. Ülkenin en sulak bölgesi olan üçte biri ele geçirmiş bir abd var, ve diğer tarafında kendi sınırında güvenli bölge oluşturmaya çalışan, daha fazla bişey alamayacak olan Türkiye var. abd nin asıl amacı ise tüm Suriyeyi ele geçirmek. Rusya ve Suriye olsanız hangisi ile savaşırsınız, abd ilemi TR ilemi.? Gerçek düşmanınız hangisi. Açıkça abd. Ancak Ruslar korumasında suriye abd ye ellemiyor, TR ye baskı kuruyorlar çık diye. Tabiki son derece haklılar asıl konu o değil. ABD yi görmezden gelmeleri asıl konu.

Bunun gibi göstergeler, rusya ve abd nin GERÇEKTE ortak olduğunu düşündürüyor.
    Ortaklar demiyorum. Arka plan görüntü böyle diyorum. Ortak değiller de demiyorum.

İlerde bir gün ortaya çıkacak ortaklarmı değillermi. abd yide yahudiler ele geçirmiş, rusya yıda abd yahudilerinin parası ile rus yahudiler ele geçirmiş. Ama ikisi birbirine düşman görünüyor.

Tarihe not düşülmesi gereken bir analiz oldu.

ÇİN devleti, abd saldıracak diye Rusya yı ülkelerine sokarlarsa çok büyük bir hata yapmış olabilirler. Rusya önemsiz askeri yardımlarla Çin le ortak gibi davranıyor ancak ÇİN devleti şimdilik Rusya ile mesafeyi koruyor.

Dünyada güçlü devlet olarak yahudilere teslim olmayan bir tek ÇİN kaldı.

Tarihe tanıklık ediyoruz, bakalım nelere şahit olacağız.
    Harika bir yazı gerçekten...

Sayfa 198/852 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298698 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •