Sayfa 548/852 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 4,377 - 4,384 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Aynen John Waynen Dayı ,

Habartürk ün sahibi Turgay in işleri hiç aksamadi bu ülkede düşük profilden soft muhalefet ve özgürlük cu sağ duyunun sesi olan kanalında gerekli göndermeleri yaptırıyor , Aslında herkes aynı yere çalışıyorsa aralarında neden kavga çıkıyor anlamıyorum �� , yoksa bazı kavgalar balon mu?

" Bilgi eksikliği korkunun kaynağıdır."

İleride , ilk mekteplerde 100 Türk atasözü içinde olarak belletilebilinir.
    turgay ciner'in tipine bakıyorum, su katılmamış ibrani tipi var. Yani israiloğullarından. abd li ortaklarıda siyonist ibrani'ler. Buda gözlemimin doğru olduğunu gösteriyor.

TR veya batıda hızla ÇOK yükselmişsen, ya bir icad yapmışsındır yakında senden yahudiler satın alırlar, yada yahudisindir önün açılmış devletide yemiş yutmuşsundur.

ciner abimizde her parti döneminde hızla devletten beslenerek büyüdü gelişti. Şirketleri devletten beslendiği için hükümetlerinde suyuna gitmek zorunda aynen diğer devletten beslenen şirketler gibi. Her ne kadar yahudiler tayyiple kapışmış gibi görünsede, baba oğul ilişkisi gibi bir ilişkileri vardır. "van minut" olayından sonra israil ile kanlı bıçaklı gibi göründük ama o olaydan sonra israil ile ticaretimizin 3 katına çıktığını unutmayalım.
    abd ile kavgalıyız ama abd nin her dediğini geçen kasım dan beridir yapmaya başladık. Nato toplantısınada aman dilemeye gidiyoruz.

Aslında bu cevap başka birine gibi oldu ya her neyse.

Özlü sözlerim tekrar saydım 25 olmuş.

.
    Son düzenleme : alicemal; 05-05-2021 saat: 08:17.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yellen dün akşam ortalığı şöyle bir sallamış. abd hisse borsaları toplamda pek etkilenmemiş. Alman dax aşırı düşmüş, onunda düşüşü 14:20 de başlamış, yellen ise akşam 19:00 civarı konuşmuş gibi görünüyor.

yellen ablamız "abd ekonomisi fazla ısınmasın diye faizleri ılımlı şekilde artırmayı düşünmek gerekir" gibi bişeyler söylemiş. Bunun üzerine FED parası ile yıllardır krallık sürdürenler telaşa kapılmış. İlk anda bir satış gelmiş sonra kendilerine gelmişler. "du yaw, hemen başlamıyorki." demişler.

yellen daha sonra tekrar açıklama yapıp, "bu bir tavsiye değildir, benide ırgalamaz" benzeri bişeyler diyerek durumu yumuşatmaya çalışmış.Böylelikle çatıya çıkan finans parazitleri çatıdan inmişler. "halkın sırtından üretmeden-çalışmadan krallık yapmaya devam edecekmişiz" diye bayram yapmışlar.

Bizde usdtry pek etkilenmemiş hala 8.30 görünüyor. Saat 9:00 a doğru bizim bankalar biraz artırıyorlar, belki bugünde yaparlar.

Yarın ve öbürgün penta teknoloji halka arz ediliyor, talep toplanacak. 20 milyon TL lik çok küçük bir halka arz BISTi etkilemez.

Bugün ne olur.? Fikrim yok, yabancılar bedava olan bankaları satmazsa yeşil kapatırız. Merkez bankasının yarınki faiz kararını etkilemek için dovizi yukarda, BISTi aşağıda tutuyorlar.

Aslında BIST de işlem yapan TR deki FON yöneticilerinin telefon ve mail sistemlerini takibe alsalar, özellikle batılıların ortak hareket ederek yasa çiğnediklerini hemen bulurlar. Eskiden bizim bankaların ortak hareket ederek faiz ve işlem ücretleri belirlediklerini bu yöntemle yakalamışlardı. Ancak çok küçük ceza vererek "aferim devam edin" demişlerdi.

dün akşam yellen ablamız altına bi çaktı bi an feleğini şaşırdı 1790 kusurlardan enredeyse 1770 in altına iniverdi 2 dakikada
    şimdi boynunu düzeltmeye çalışıyor kim ne derse desin yok abd para bassıyormuş yok parası pul olacakmış hikaye faiz arttırmayuı düşünmeye başlamaya başlasak mı dediği anda altın bile fedinsözü üzerine değersiz metale dönüyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    dün akşam yellen ablamız altına bi çaktı bi an feleğini şaşırdı 1790 kusurlardan enredeyse 1770 in altına iniverdi 2 dakikada
    şimdi boynunu düzeltmeye çalışıyor kim ne derse desin yok abd para bassıyormuş yok parası pul olacakmış hikaye faiz arttırmayuı düşünmeye başlamaya başlasak mı dediği anda altın bile fedinsözü üzerine değersiz metale dönüyor

Dün fark ettim, altın hafif düşünce sen bayağı bi panik yaptın. Altın portfoyunda epey ağırlıklı olmalı.

Altının fiyatı USD ile belirlendiğinden, USD diğer paralara karşı(özellikle avro) değer kazanınca, altına satış geliyor. Her zaman olmuyor ama genelde oluyor.

abd Faizinin artması demek, paranın piyasadan çekilip faize yatması demek. Para piyasadan çekilmişse azalmış demekti, azalan ürünün fiyatı değerlenir korelasyonu sebebi ile USD değer kazanır.

USD değer kazanıncada eğer ortada başka etken yoksa, USD ile fiyatı belirlenen ürünlerin fiyatı düşmeye başlar. EMTIA fiyatları USD ile belirlendiğinden, negatif korelasyon yüzünden fiyatlar düşer.

Peki neden düşüyor, neden bu korelasyon var.? Valla bilmiyorum, USDnin sahibi abd, abd liler ve ingilizler dünya finans sisteminin sahibi. Bu korelasyon abd nin işine geliyor olmalı. Bu şekilde dünyayı şartlandırmışlar.

USD nin değer kaybetmesi ile EMTIA arasında o kadar güçlü bir negatif korelasyon(bağ) yok, ama yükselmesi ile var.

Aslında ilk bakışta mantıkta yok işin içinde. Elinde 10 USD var. 10 litre petrol alıyorsun diyelim. USD nin değeri diğer paralara göre artınca 10 USD ile 11 litre petrol almaya başlıyorsun. Neden.? Neden petrolunde fiyatı artmıyor.?

Nedeni abd nin yaptığı bilinçli şartlandırma olsa gerek. Dünya medyasının %85 inin kontrolu yahudilerde deniyor. Medya ile kolaylıkla şartlandırma yapabilirsin. Bizdeki siyonist kanallar 7/24 bunu bize karşı uyguluyorlar.

Diğer Nedeni psikolojik olmalı. USD abd yi temsil ediyor. USD güçlenmişse abd güçlenmiş anlamı çıkar, sonuçta güçlüyüm herşeyi alırım psikolojisi devreye giriyor olmalı.

10 kişi arkadaşız diyelim. Hepimiz aynı yiyip içiyoruz. İçimizden biri dövüş sporuna gitti, vücut geliştirmeye gitti hayvan gibi oldu. Diğer 9 kişiden özellikle daha zayıf karakterli olanlarki bunların sayısı 7 dir, hemen yemeklerinin bir kısmını güçlenene vermeye başlarlar, en güzel köşeyi verirler, en güzel manzarayı verirler, konuşma önceliği fikir beyan etme önceliğini ona verirler, en güzel yatma yerini verirler filan, bunuda son derece doğal görürler. Lider olarak görürler, lidere biat etmeye başlarlar.

USD korelasyonuda böyle olsa gerek.

Gördüğünüz gibi olayı çözdüm, hayırlı olsun.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Şimdi matematiği devreye sokalım.

1USD=1AVRO
    1LTpetrol=1USD

1USD=1,1AVRO oldu diyelim USD %10 değer kazandı.
    Petrolun litresi ise hala 1USD. Avrupa firması 1LT petrolu 1 AVRO ya alabiliyorken 1.1 AVRO ya alabilir hale geldi. Petrol onun için pahalı hale geldi, Hali ile petrol talebini %10 kadar azalttı diyelim.

abd li hala 1USD ye 1LT petrol alabiliyor. Avrupalı talebi %10 kadar azaltınca petrol fiyatıda azalan talebe bağlı olarak %10 kadar düştü.
    Artık abd li 1 USD ye 1.1 LT petrol alabiliyor. Daha ucuza alabildiği için petrol talebini artırdı. Ne oldu talep artınca petrol yine yükseldi ve 1LTpetrol=1USD oldu.

Yeni fiyatlarla abdli aynı fiyata aynı miktar petrol alıyor. Avrupalı ise %10 daha pahalı petrol almaya başladı.

Petrolun fiyatı dengelendi, avrupalı nın yaşam kalitesi düştü. Yakıt fiyatı arttı ama geliri aynı kaldığından artık daha az arabaya biniyor. Fakirleşti.

Evet, olay şimdi mantığa büründü.

İşin içinde sadece USD ve AVRO varsa durum net. Şimdi asya da devreye girdi ve onlarda bu dünyada sadece abd ve AB yok demeye başladılar.

Petrol dün tersine yükselmiş görünüyor. Faiz lafı ile onunda düşmesi gerekirdi. Dediğim gibi başka etken yoksa korelasyon işliyor. Çoğunluklada piyasayı ve finans sistemini elinde tutan siyonistlerin işine ne geliyorsa onu uyguluyorlar. Nasıl olsa bahane bulması kolay. Dünya medyasıda ellerinde, istediklerini söylerler.
    Son düzenleme : alicemal; 05-05-2021 saat: 09:30.

Altında maliyetim 460 civarlarında 3-4 ayda faiz götürüsünü koy beli doğrultamadık. Bide yellen gşbş dürzüler işin içine gşrince heyecan leettiriyox
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Altında maliyetim 460 civarlarında 3-4 ayda faiz götürüsünü koy beli doğrultamadık. Bide yellen gşbş dürzüler işin içine gşrince heyecan leettiriyox
    Pahalı almışsın.

Dışardan akıl vermesi kolay. O sebeple biraz akıl vereyim.

ons hakkındaki görüşümü yazmıştım, ağustos eylüle kadar dalgalı hafif yukarı gider diye düşünüyorum. Sonra tapering(abd de para musluğunun kısılmaya başlanması) korkusu başlayacak. Sonrasını tahmin etmek şimdiden zor.

8. Altın ons longların yarısını şansa dünün zirvesinden verdim, kalanını da bugün çıktım. DXY atağının devamı gelebilir, bu yüzden dolar longu koruyorum. Bist alsan alınmaz,satsan satılmaz, bankaların güçsüzlüğü devam ettiği ve dolar atak potansiyeli taşıdığı için minnak miktarda banka şort girdim.

Sayfa 548/852 İlkİlk ... 48448498538546547548549550558598648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •