Sayfa 256/852 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356756 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 2,041 - 2,048 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Evet, benim açımdan üzücü durum, hala dağlarda yanlızım.

Forumda, düşük ihtimal de olsa BIST de neler döndüğünü anlayabilecek bir kişi daha vardı. Bu seviyelerde oda gümledi. Yaptığı işlemlerle "Bende ezber beyinliyim, şempanzeyim" dedi.

Ne kadar iyi niyetli olursan ol, ne kadar iyi eğitim almışsan al. Maymunsan, maymunsundur. Kritik anlarda maymunum diye bağırırsın.

Peki ben nasıl bağırırım. Keçiyim diye. Tabi siz bunu "Me.Ee.Ee.Ee" diye anlıyorsunuz diye biliyorum. maymun dünyasının içinde olmadığımdan emin değilim.

Halbuki yazılarımla her türlü ip ucunu vermiştim.

Tam net yazamam çünki oyun sahası buna müsait değil. Tam doğru yazarsam ve çok fazla takipçim olursa Para Piyasalarından para kazanamam. Ancak takipçilerimden aidatla kazanabilirim. Bunu yapan iyi eğitimliler var.
    Tabi bunu yapan iyi eğitimliler para piyasalarından kazanamayıpda, bilgimi satayım bari diyenler. Para piyasasından kazansa, niye her gün 8 saat ekran başında millete çalışsın ki.? Değilmi.? hali ile takipçilerinede umutdan başka bişey kazandıramaz. Anlayan, takipi bırakır.

O sebeple yazdıklarımı yorumlamanız gerekiyor. Aslında yalan ve saptırmada yazmıyorum. Para için her türlü yamşaklığı yapacak karakterde değilim. İp uçlarım yeterince net. Hatta haddinden fazla net ve bariz. Bu kadar net yazarken Milletin maymunluğuna güveniyorum. Sağolsun TR milleti beni mahçup etmedi şu ana kadar. Hala yeterince kazanabiliyorum.

Ancak maymunsan, ne kadar net olursa olsun, senin anlayacağın tarzda sinyal göndermiyorsam, anlayamazsın.

O sinyalide veremem. Benimde paraya ihtiyacım var. Lüks için değil. kadınlara yedirmek içinde değil. Anlatsamda maymunsan anlamazsın.

Her neyse artık.

realizasyon gelmedi.

Temeli 13 long BIST30 kontratla oluşturduk.

Temel sağlam. kalanı biraz daha riskli oynayabilirim. Temelin sağlam olması, biraz risk almana izin verir.
    Başta yazdığım gibi, VİOPta olan şirketlere ve altına odaklanayım.

Bugün bakamadım, aslında bugün EN AZ 2 kontrat daha eklemeye niyetim vardı. Bodrum'un ebleh kızlarına odaklandığım için alamadım. Ebleh kızların negatif etkisine bizzat şahit oldunuz. Buradayken University de gibisiniz maşallah.

Yarın sabahtan bakacam.
    Son düzenleme : alicemal; 21-01-2020 saat: 20:29. Sebep: ebleh
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Yukardaki yazı biraz havaya girme yazısı olmuş. Kusura bakmayın artık.

O kadar günlük streslerden sonra, o kadarda olsun.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Bugün biraz daha BIST30 alıyorum. 125 bin bence ciddi direnç değil.

İlk ciddi direnç 129bin olmalı.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    TV de her akşam ne reklamı var. Elde yıkamayın, bulaşık makinesinde yıkayın, suyu heba edip gelecek nesillerin ebesini bellemeyin.

Bugün algılarınızı nasıl istekleri doğrultusunda yönlendirdiklerine dair bir örnek sunacağım. Sizi nasıl maymun gibi oynatıp, etinizden faydalanıyorlar.

Çevremdeki kadınlarda görüyorum, bu yönlendirme ile ağıla girmişler, diğer kadınlarıda uyarıyorlar. Bulaşık makinesi kullan diye.

maymun deneyini anlatmıştım. Hemde 2 kere. Şartlandırılan maymun, sonrakileride eğitiyor. Sonrakiler neden şartlandıklarını bile bilmeden, şartlı refleks oluşturuyorlar.

Kadınlarda aynen bu maymunlara dönmüş durumdalar.

Hiç biride çıkıp, "olm elde yıkayınca suyu yok mu ediyoruz" diye soramıyor. Öyle bir sihirli gücünüzmü var.?

Hayır, ister elde yıka, ister makinede, su kanalizasyon aracılığı ile yine döngüye giriyor. Suyu yok edemiyoruz.

Hatta bulaşık makinesi daha zararlı çünki elde yıkayınca tek deterjan kullanıyorsun.

Makinedeki ise çok daha güçlü ve doğaya zararlı bir deterjan. Çünki makinede ovma olayı olmadığından, deterjanın kimyasalı çok daha güçlü olmalı.

O kimyasal kanalizasyon aracılığı ile doğaya salınıyor. Elde yıkamaktan çok daha kötü.

Elde yıkama ile makinede yıkama arasında iyi ve köyü yönler var.

Elde yıkamanın avantajları.
    * Doğaya Az zararlı, ve miktar olarakda az deterjan kullanıyorsun.
    * Elektrik kullanmıyorsun.
    * Maliyet çok daha düşük, doğaya az zarar veriyorsun.
    Elde yıkamanın dez avantajı.
    - İstanbul izmir Ankara yada eskişehir gibi, su kıtlığı çeken şehirdeyseniz, ilerde su bulamayabilirsiniz. Su az olduğundan SU MALİYETİ artaracaktır. İnsan başına düşen su miktarı az olacaktır.

makinede yıkamanın avantajı.
    * Suyu az bölgede iseniz, makinede yıkamanın SU MALİYETİ daha düşük olacaktır.
    makinede yıkamanın dez avantajları.
    * Elde yıkamaya göre çok daha pahalı. en az 2 çeşit deterjan parlatıcı ve elektrik artı makine satın alıyorsun ve makineyi yenilemen gerekiyor.
    * Doğaya elde yıkamaya göre çok daha fazla zarar veriyorsun. Çok güçlü kimyasalları ortaya salıyorsun.

Eldede yıkasan, makinedede yıkasan, o su yok olmuyor. kanalizasyon aracılığı ile doğaya salınıyor. Bu har olup yağmura dönüşüyor ve tekrar evine geliyor.

Elde yıkadın diye o suyu yok etmiyorsun...

Kadınlar uyanın. yahudi maymunların pazarlama oyunlarına alet olmayın.
    kalabalık aile iseniz makine avantaj, kullan.

Ama benim gibi tek tabanca isen, elde yıka. Aaaaa makinen yokmu diyene de maymun muamelesi yap çünki maymun.

Benim makine var ama en son ne zaman kullandım hatırlamıyorum.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    BIST30 long 25 kontrat oldu.

Dediğim gibi 129 da ciddi direnç olacağını düşünüyorum. Buralarda ciddi realizasyon beklemiyorum. Sebep söylemem gerekirse, mantıkla uyuşan bir sebep yok. Ama bu ülkede mantıkla uyuşan ne varki.?

Sanırım yabancılar satışa devam ediyor. Son aylarda alanlar ise almaya devam ediyor. dow dan neyimiz eksik. hatta sidik yarışında onları geçebiliriz bile.?

Halk olarak biraz daha sıkarsak, biraz daha yaşam kalitemizden verirsek, dowu geçeriz. Aç gezeriz ama önemli olan dowu alt etmek. Böylece abd den üstün olduğumuzu kanıtlamış olacağız.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Yaw bu VİOP kafamı tüm gün meşgul ediyor.
    Yükselirkende, düşerkende beynim meşgul oluyor. VİOP a girdiğimden beri kendi işlerimi yapamaz oldum.

Huzursuz olduktan sonra kazandığın paranın anlamı pek kalmıyor. Tabi bunu söyleyen hayatta pek çok şeyi yapmış, olgunlaşmış, maddi manevi hazları yeterince tatmış, aç gözlülüğü, hırsı yeterince azalmış biri. Gençseniz kendinizle kıyaslamayın.

Bugün kontrat sayısını biraz düşüreyim. Kafamı meşgul etmeyecek seviyeye getireyim.

---

Endekse gelirsek, buralarda ciddi realizasyon beklemiyorum. 121.500 den veya en kötü 118binden dönmesi gerekir diye düşünüyorum.
    Bunu neye dayanarak söylüyorum, buraya kadarki kobra yükselişine bakarak söylüyorum.

Normalde fiyatlar ARTIK ucuz sayılmaz. Pahalıda değil. Mevcut duruma göre 130 binler görülmeli. Ekonomide iyileşme devam ederse, daha yukarılarada yavaş yavaş çıkılabilir. Tabi bu hemen gerçekleşmez.

Zamanla, yavaş yavaş.

Bugün endeksin ne yapacağını merak ediyorum doğrusu. 121.500 den dönerse, helal balina teorisi yürürlükte devam edecek. 120bin aşağı inerse helal balina teorisi konusunda şüpheye düşebilirim. Yok yaw. Yabancı yokken başka kim yükseltebilirki bu kadar. Büyük güç lazım, o güçte tek başına TR deki hiç bir şirkette yok. Milyarlarca dolarlık nakit lazım.

Koç desen onlar ailecek sıksa o nakiti bulur ama niye öyle geleceği karanlık delice bi işe girsin.? Üç beş holding birleşirse belki ama niye girsinler bu yük altına. Katar olabilir ancak onlarıda gördükki, 2 verip tayyipten 5 istiyorlar. Yani garanti yüksek kazanç yoksa katar lılar o işe girmiyor. geriye bu kafada ve güçte tek bir kişi kalıyor. Oda kılıçdaroğlu.

Her neyse.

Bu küçük düşüş, ayağımı denk almak konusunda 2 tokat çaktı bana. Son günlerde duyarsızlaşmıştım.

Hedge olayına girecek bir şey bulamadım. En sağlıklı olanı, fiyatı direk USD/TL ye bağlı olarak değişen ve BIST ile eskiden negatif korelasyonlu olan gram altın ile hedge etmekti.
    Onuda merkez bankası engelledi. USD/TL ile oynayanların burnuna yular taktı.
    İyide etti. ben kazanmayayım, ülke kazansın. Uzun vadede benim çocuklarım ve torunlarım kazanmış olur. Tabi önce çocuk yapmam lazım.

endeks Longun yanına şirket short koysan, oda anlamsız. Biraz kafa yormam gerekli. Şu ana kadar pek kafa yormamıştım. VİOP la beraber işler ciddileşti.
    Son düzenleme : alicemal; 23-01-2020 saat: 10:46.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Kendine delikanlı fatih altaylı bugün hakkaten çok zırvalamış.
    Her şeye iyi tarafından bakacağımı yazmasam lavuğa cevap vereceğim ama derin nefes alıp boş ver diyorum. davutoğlu yazısı değilde futbol ve kadınlar hakkında yazdığı. Ortalama bir insana yazılar iyi görünebilir...

Her neyse.

damat yine bi sürü zırva ortalığa saçmış.
    Kur rekabetçi olmalı diyerek 6 TL yi normal görmüş. Sizin bu yönetim tarzınızla 6 değil 20 TL olsa yine ülkede iyiye giden bişey olmaz.
    Önce devlet talanına engel olacaksınız.

Önceki yıl yazdığım yazıda USDnin 4-5 aralığında olması gerekir gibi bişeyler yazmıştım. Fakat bu yönetimle değil.
    Hırsızlara ve sömürgecilere teşvik yağdırıp duruyorlar. Mevcut sistem destekleniyor.

Halbuki teknoloji üretenler desteklenmeli. Kötü firmalar sırtımızda taşınmamalı, batacaklarsa batmalı. İyi yönetilen Yeni şirketler yerlerini almalı. Kötü yönetilenler batınca işlerini kaybedenler, yeni şirketlerde yerlerini alırlar. Ülkedeki kazanç çok artacağından, işsizlere iş yaratacak ve işsizkende herkesi doyuracak gelir oluşur.

Her neyse, çık bu konulardan.

ekonomi kanallarını dinliyorum, sürekli deve geviş getirmeleri. Yüzeyde dolanıp duruyorlar. Sürekli ne olduğunu anlatıyorlar. NEDEN konusuna girecek cesareti ve kendine güveni olan yok.

Benim gibi efsane olmuş, yine benim gibi kapasitesi dağları taşları aşmış 3 kişiyi alacaksın. Kanalda program yapacaksın. Hoş 3 kişiyi nerden bulacaksın.? Benden başka 2 kişi daha lazım. Bir tane himalayalarda varmış diye duydum, üçüncü yok.
    Zaten ilk gün beni içeri alırlar, geriye himalayalı keçi kalır.

Her neyse.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,398
    Bi kaç gündür Çin'de ortaya çıkan virus salgını ile ilgili endişeler var.

Akla ne geliyor.?

Üç yüz yıl kadar önce avrupa'lılar, Hindistanı ve güney asyayı işgal etmiş ve sömürgeleri haline getirmişlerdi.
    Çin'i de ele geçirmek istiyorlardı. Buldukları çözüm ise Çin'e bedava uyşturucu dağıtalım, hepsi zamanla uyuşturucu bağımlısı olur ve kolayca ele geçiririz. Bizdede uyuşturucu olarak ingilizlerin ürettiği selefi vahabi dini kullanılıyor.

1990 lı yıllarda ne yaptılar, İran ve Irak svaşında 2 tarafada seyreltilmiş uranyumlu bombalar satarak, 2 ülkenin gelecek nesillerini sakat bırakmaya çalıştılar.

Üç beş yıldır Çin de ne oluyor.?

Yeni yeni salgın hastalıklar ortaya çıkıyor. Eskiden afrikada çıkardı, zenci neslini yok etmek istiyorlar derdik. Salgın hastalıklar Zenciler yerine avrupalı ve abd li eşcinselleri yok etmeye başlayınca, afrikada biraz duruldu salgın hastalıklar.

Derken Çin de başladı esrarengiz salgın hastalıklar. Bakalım bunun sonu nereye varacak. Üstün zannettiğiniz batılıların beyni bu şekilde çalışıyor. "Bildiğiniz ilkel vahşiler emşerim." dediğinizi duyar gibiyim.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 256/852 İlkİlk ... 156206246254255256257258266306356756 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •