Sayfa 778/852 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,217 - 6,224 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Zaten asgari ucretli emekliden düşük maaş alması çok saçmaydi.
    ...

Gecen senelerde 200 -300bine alinan bir daire simdi 2-3 milyon bandina oturdu...
    Bu kazanilan para bilin bakalim kimlerden cikti..

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. ......................
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

3. ...............
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

4. alıntı:
    Aslında tam olarak dinlenecek olursa saçma sapan bir türkü olmadığı gayet rahat görülebilir. Çok sağlam bir taşlama ve hiciv eseridir.
    Böyle sağlam bir eseri günümüzde kaleme alacak bir ya da iki kişi vardır.
    İşte Şemsi Yastıman'a ait Uzaylılar Hoşgeldiniz'in sözleri:

Duyduğuma göre siz uzaydan gelmişsiniz. Hele şöyle bir oturun bakalım, iki laf edek.
    Hangi rüzgar attı sizi, uzaylılar hoşgeldiniz.
    Kurcalardı zihnimiz, uzaylılar hoşgeldiniz.
    Sizi gördük sevindik çok, Karnınız aç mı yoksa tok.
    Atmosferde ne var ne yok, uzaylılar hoşgeldiniz.
    Uyruğunuz hangi fasıl, urbanız bu mudur asıl.
    Güneşle aranız nasıl, uzaylılar hoşgeldiniz.
    Merih mi ay mı iliniz, hangi lisandan diliniz.
    Sizin de çok mu deliniz, Uzaylılar hoşgeldiniz
    Ne durumda sizin devlet, liderlerde varmı hiddet
    Zor mu kurulur hükümet, uzaylılar hoş geldiniz
    Sizde kalp kırmak var mıdır, adam kayırmak var mıdır
    Sağ sol ayırmak var mıdır, uzaylılar hoş geldiniz
    Sizin ora kışmı karmı, bütçeniz geniş mi dar mı
    Petrol sıkıntınız var mı, uzaylılar hoş geldiniz
    Sizin orda nasıl geçim, demokrasiniz ne biçim
    Var mıdır kavgalı şeçim, uzaylılar hoş geldiniz
    Yapalım bir konsültasyon, ne yanda sizin istasyon.
    Sizde de var mı enflasyon, uzaylılar hoşgeldiniz.
    Belediye var mı sizde, hamdolsun bu yoktur bizde.
    Elektrik su krizde, uzaylılar hoşgeldiniz.
    Sizin çöpçü çöp alır mı, telefon açan bulur mu.
    Vergi kaçıran olur mu, uzaylılar hoşgeldiniz.
    Sizin çöpçü çöp alır mı, telefon açan bulur mu.
    Vergi kaçıran olur mu, uzaylılar hoşgeldiniz.
    Ayda var mıdır boş arsa, rüşvet ilen karaborsa.
    Biz de gelek beleş varsa, Uzaylılar hoşgeldiniz.
    Der Şemsi Yastıman size, dostça öğüt görev bize.
    Hemen dönün ülkenize, uzaylılar hoşgeldiniz.

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Uğur Dündar'la ilgili Özdil yazana kadar hiç bir kötü bilgi okumamıştım. Bir ara araştırmıştım internette Dündar göründüğü kadar temiz mi diye, kötü hiç bir şey bulamamıştım. Özdil yazınca Dündar'ın ahlaksız olduğu bilinen insanlarla çıkar ilişkisinde olduğunu okudum. Özdil den sonra bir kötü yazı daha çıkmıştı.

Tabi Özdil doğru hatırlıyorsam geçen yıl yazdı. Dündar geçen yıl 78 yaşındaydı. Acaba Dündar gençliğinden beri böylemi, yoksa çok yaşlanınca kafa gittide haramzade lerle dostluğa başladı.? Duayen denen dinazorlar hakkında diğer yazarlar kolay kolay kötü bir şey yazamazlar çünki o duayen denenlerin elleri tüm medyada var. patronuna ulaşıverir. başını ağrıtmak istemezsin. Dündar konusunu düşünmedim çünki Dündar geçen yıla kadar bildiğim, kaliteli biri ama hepsi o. Özel biri değil ne düşünür olarak ne yaratıcı beyin olarak. Özdil'in dediği doğru ise, bugün çıkar ilişkisine girdiği kişilerin karakterindeki tiplerle gençlik ve orta yaşında kavga ediyordu. Bu kavgalarla öne çıkmıştı.

Özdil'in dediği doğruysa yı sık sık yazdım çünki verdiği bilgiler bazen yanlış çıkabiliyor. Bilinçli mi yapıyor yoksa güvenerek alıp yazdığı bilgi yanlış mı çıkıyor onu bilemem.

Bazen bende güvendiğim bir site yada yazarın bilgisini alıp kullanıyorum. Yıllar sonra bakıyorum o bilgi yanlışmış. Olabiliyor. Gazetecide değilizki 3 yerden onaylatıp öyle kullanalım. Onlardaki olanak bizde yok. Gazeteci herhangi bir generale, belediye başkanına, dernek vakıf başkanına, şirket başkanına, vekil ve bakanlara kolaylıkla ulaşıp soru sorabiliyor, cevap alıyor. Bilgi veritabanları da onlara özel. Araştır diyebileceği yardımcıları var filan.
    Abi naçizane eklemek isterim normalde genel kabul görmüş böyle kişileri eleştirirsen halk seni taşlar o yüzden ispat edemeyeceğin dedikoduyu yaymazsın ama benim de eskiden malum programını sunarken bulduğu bazı açıkları ilgilisiyle oturup makul şekilde anlaştığı yönünde azımsanmayacak kadar söylenti vardı. Bize yansıyan haberlerin bir kısmı olur bu durumda. Ayrıca örnek vermek isterim diğer konuyla ilgili emektar bir sunucunun çiftleşme videosu da piyasandan silinip unutturuldu kolay olmasa gerek böyle bir aksiyon dediğiniz gibi eller kollar uzun.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by kemer77 Yazıyı Oku
    Zaten asgari ucretli emekliden düşük maaş alması çok saçmaydi.
    ...
    Bu yaklaşım doğru değil. Asgari ücretle emekli maaşını SEVİYE AÇISINDAN GÖSTERGE OLARAK karşılaştırıyoruz. HAK EDİYORMU ETMİYORMU diye karşılaştırmıyoruz.

O az almalı bu çok almalı dersek elma ile armutu karşılaştırırız.

Ama asgari ücretli ne kadar maaşı hak ediyor, emekli ne kadar maaşı hak ediyor diye incelersek o zaman doğru yapmış oluruz. Karşılaştırma değil hak etme konusu.

Asgari ücretli çok az alıyor neden.? Bak şimdi doğruya götürüyorum seni. batı ile aynı eğitimde, aynı işi yapan Türk asgari ücretli batılıdan çok daha az alıyor.

Bak bizle batı asgari ücretini karşılaştırırsın.

Emekli grupları arasındaki yaptığı işe göre karşılaştırmada yaparsın. Örneğin "vekiller 2 yıl vekillik yapıp vekil hakları ile emeklilik kazanıyorlar, mecliste oldukları saati toplasak ayda 10 saat etmez ama TR nin en yüksek emekli maaşını alıyorlar. Diğer yanda öğretmenler günde 8 saat AĞIR çalışıp yinede vekilin aldığının 4 te birini alamıyorlar." Diye karşılaştırabilirim.

Yaptığı işle hak ettiğini karşılaştırıyorum. HAK ETME OLAYI.

Umarım anlatabilmişimdir.

Asgari ücretli ile emeklinin maaşını hak etme açısından karşılaştırmak çok yanlış ve tehlikeli.

Asgari ücretli çalıştığının karşılığını alıyor, emekli 25-35 yıl çalışmış devlete aylık gelirinin bilmem ne kadarını ödemiş, emekli olunca verdiğinin karşılığını alıyor. hesap kitap meselesi. "Asgari ücretliden az yada çok alacaksın, alamazsın" diyemezsin. hak ettiği neyse almalı. Oda verdiği paradan hesaplanıyor.

Biz kıyası nasıl yapıyoruz. Seviye bazında.

Örnekle açıklayayım.

Asgari ücretlinin 2020 yılında emeği hesaplanmış 100 TL hak ediyorsun al denmiş.
    En düşük emekli maaşını alan grubun 2020 yılında, geçmişte çalışırken ödediği paralardan hak ettiği hesaplanmış 100 TL hak ediyorsun al denmiş. Niye bunu alıyorsun demedik bunu çalışarak HAK ETMİŞLER.

Olmuş 2030. Aradan 10 yıl geçmiş, asgari ücretli 200 alıyor emekli 300. 2020 yılına uyarlarsan asgari ücretli 50TL çıkıyor emekli 100 TL.

Yani ya ikisine birden yada sadece asgari ücretliye haksızlık yapılmış. Problem emekli nin 100 alması değil asgari ücretli nin maaşının yani alım gücünün düşmesi. Bunu nereden anladık. 2020 de seviyesini bildiğimiz asgari ücretli ve emekli maaşlarının kıyaslamasından. Emekli ve asgari ücretliyi birbirleri ile değilde simit alma hesabı ilede ölçebilirdik. hangisi zarar görmüş ortaya çıkardı. Kolay olacak diye ve ikiside aynı anda gündem olduğundan birbirleri ile SEVİYE açısından kıyaslanmış ki seviye olarak kıyaslamak doğru. Sonra hangisi haksızlığa uğramış onu hesaplamak gerekir. Maalesef kalitesiz gazetecilerde onu yapacak beyin yok. Gerçekte ikiside haksızlığa uğruyor.

Emekliye az verelimde asgari ücretliyle aynı olsun demek saçmalık. Neyi hak ediyorlarsa vereceksin. Olay HAK ETME olayı.

Daha nasıl anlatayım bilmiyorum. Gri olay, hesap kitap, hak hukuk, ekonomi filan az bilene nasıl anlatılır daha.

.
    Son düzenleme : alicemal; 09-01-2023 saat: 22:40.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Abi naçizane eklemek isterim normalde genel kabul görmüş böyle kişileri eleştirirsen halk seni taşlar o yüzden ispat edemeyeceğin dedikoduyu yaymazsın ama benim de eskiden malum programını sunarken bulduğu bazı açıkları ilgilisiyle oturup makul şekilde anlaştığı yönünde azımsanmayacak kadar söylenti vardı. Bize yansıyan haberlerin bir kısmı olur bu durumda. Ayrıca örnek vermek isterim diğer konuyla ilgili emektar bir sunucunun çiftleşme videosu da piyasandan silinip unutturuldu kolay olmasa gerek böyle bir aksiyon dediğiniz gibi eller kollar uzun.
    Bu tür söylentileri bende duydum. kaale almadım. Sebebi adam suçlularla savaşmış hali ile düşmanı çok. medya zaten suçlularla ortak çalışan bir ÖRGÜT. Hali ile Dündar gibilere pislik atıp karalamaya çalışan çok olur.

O sebeple söylentilere kulak asmadım. Başka BİR ÇOK veri ile desteklenirse o zaman "haaa Dündar da az çakal değilmiş" derdim. Eldeki verilere dayanarak henüz bir şey demiyorum. Ne suçlu dedim, ne suçsuz. Zamana bırakmak gerekir. Özdil de malum içinde olduğu grup ülkeyi devleti yani bizi sömüren grup. Özdil direk bizden alıp cebine atmıyor ama direk alıp cebine atanlardan ballı maaşlar alıyor(du). hakettiğinin onlarca katını alıyorlar.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,379
    https://www.dunya.com/dunya/hisse-de...-haberi-681559

Hisse değeri 3 yılda tam yüzde 42,000 arttı!
    2019’da sadece 40 çalışanı olan ve kimsenin tanımadığı Abu Dabi merkezli International Holding Company (IHC) ekonomistlerin kafasını allak bullak etti. Hisse değeri üç yıl içinde tam yüzde 42,000 artan Birleşik Arap Emirlikleri şirketi, Türkiye’de de yatırımlara başladı.
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

Sayfa 778/852 İlkİlk ... 278678728768776777778779780788828 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •