Sayfa 373/852 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: Bana kalırsa.

tüketici güven endeksindede sistem değişmiş bi anda güvenimiz artmış
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Dün, abd'nin banka soruşturması sebep gösterilerek batı da satış vardı.

Gerçek sebep virus 2. dalga.

Virus vaka sayılarının abd, fransa, ispanya, ingiltere, hollanda gibi büyük ülkelerde çok artması, üzerine virusun yayılış hızının artacağı düşünülen sonbahar'a girilmesi, para piyasalarında aşırı stress yaratmış olmalaıydı.

Üzerine banka soruşturması yumruğunu yiyince devrildi.

Virus vaka artışı olmasa, bu yumruğu kısa bir sendeleme ile atlatırdı. Şu an BATI BORSALARININ kısa vade veya orta vade aşağı trende dönmüş olma ihtimali yüksek.

abd zaten dönmüştü. Trilyonluk paket çıkmayınca satışların devam edeceğini söylemiştim. Trilyonluk paketten hala ses yok.

Asıl sorun bizdeki rezillik.

Bizde çok daha fazla sorun var. abd nin bankalara soruşturması bizi ilgilendirmiyor gibi görünürken, abd soruşturması sorunu ile zaten bedavadan hallice olan bizdeki bankalara satış geldi.

vakıfbank tam olarak F/K sı üçe indi ve kazancı artan KÖKLÜ DEVLET şirketi, batan özel sektör şirketi değil.

Dünya borsalarının böyle bir korelasyonu var. abd ve ab finans devleri zora girince, tüm dünya satış yiyor. Bu finans devlerinin tüm dünyada parası var, zora girdiklerinde her yerde satıyorlar.

Bizde dünki satışta bunun gerçekleşmesi idi. Tabi bir sürü haber okudum, pek bilgi yok ama TRyi ciddi etkileyen bir durum değil gibiydi. Belki görmediğim bir şey vardır.?

Kötü yanı, işlem hacmi son haftanın hafif üzerindeydi ve kapanışı dipten yaptı. Yani bugünde satacağım diyerek endeksi kapadı.

Batıda satışlar devam ederse ki bir müddet devam edebilir, bizdede satacaklar demektir. Bankaların bu F/K ve PD/DD leri ile nasılda satıyorlar insanın inanası gelmiyor.

Tabi asıl sebep, 2-3 yıl önceki papaz olayı ile başlayan siyasi sorunlar zinciri. tayyip in siyasi kriz çıkarma politikası ve diğer ülkelerdeki saldırgan tutumu asıl sebep. Bu ülkede para kazanamayız diyerek yabancılar çıkmaya başladılar.

---

Maaalesef umutsuzluğa kapılmış durumdayım.
    Dünki 3 F/K lı bankalara gelen yüksek satışla beraber, bu yıl viop zararımı çıkarma umudum bitti.
    Keyfim çok kaçtı.
    Günlükçü olmakta istemiyorum.

Tüm gün Sürekli ekran başında stress yaşamak bana göre değil.
    Temel ve teknik verilere göre al yat durumuda işlemiyor. Bizim tayyipin ürettiği krizlere birde virus eklendi.

Bu yıldan önce 2 yıl, TR deki büyük sorunlara rağmen sermayeyi artırmayı başarmıştım. Herkese para piyasaları aklı veriyordum.
    virus ile beraber yediğim dayaklar sebebi ile bayağı bir yılmış durumdayım. Alman yada abd borsasında olsam yine iyi giderdim ancak BIST te derinlik yok ve kontrol mekanizması yok. spek ler çok kötü silkeliyor, çok rezil bir borsa.

kanıtı forumun viop topiği. Bir sene yazanlar ertesi sene kayboluyor. bakıyorsun yeni yazarlar gelmiş. Buda BIST de KY lerin sürekli dayak yediğini ve yok olduklarını gösterir.

BIST yönetimide güçlünün yani speklerin yanında. Lafla KY korumaya çalışıyorlar. karısını dövdükten sonra "seni seviyorum" diyen öküz gibiler. Devre kesicilerle video oynuyorlar.

---

Bu düşüşün nereye kadar ineceğini bilmiyorum o sebeple biraz kenardan seyredeyim.

3 ile 5 arası F/K lı bankalara satış geldiğinden, yani işin içinde mantık olmadığından, short da oynayamam. Kafa yapıma ters. Kumar gibi gelir bana.
    Temelsiz, ayağımı yere basmadan hareket edemem. O sebeple biraz seyredeyim.
    Üstad dediğin gibi,Vakıfbank 0,35 pd/dd ile islem görüyor ,f/k oranı ise 3 ,bunun yanında bilançosunda geçmiş dönem kar yedeklerinde 22 milyar TL para var,ama hala insanlar korkarak alıyor ya kucağıma verirseler diye.... O kadar korkutmuşlar milleti.....

3. Sanirsam dunyada bankalari satma trendine ayak uyduruyo her yer

Cep telefonlari ve laptoplar,
    bankalara cokta ihtiyac birakmiycak
    belkide ondan

Ama buna kanan endekslerdede pek cok kagidin gocmesi
    Firsattan istifadecilik

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün kenarda durdum, kafam rahat etti. Bugünde piyasaya bakasım yok.

abd soruşturması ile AB bankalarına TR bankasına gelecek cezaları hesaplamışlardır. Dün belirsizlik kaybolmuştur.
    O sebeple hafif yeşillenmiş ortalık. Önceki günki kapanış, dün de satacam der gibiydi ama satmamışlar. kenarda boşa beklemişim, görüntü her zaman doğruyu söylemiyor.

Haber sebepli hareketler, ani olduğu için hazırsız yakalanıyorsun, haberin arkasında belirsizlik varsa ne olacağınıda bilemiyorsun ve sinir bozucu oluyor.

Ancak 2. dalga abd ve AB de devam ediyor. Özellikle AB de artarak devam ediyor. Üstelik sonbahara girdik, havalar soğuyacak yağmurlar nezle grip dönemi ve virus vaka sayıları artacak diye bekleniyor.

Fransa, İspanya, İngiltere gibi büyük ülkeler kendilerini kapayabilir. Almanyada 2. dalga yok ama vaka sayılarında hafif bir artış çizgisi var.

Vaka sayıları artış sebebi ile batıdada bizdede borsalarda pek bir artış beklemiyorum. Zaten günlerdir yazıyorum. AB borsalarının en azından yükselmemesini beklerim.

İyi yönden bakarsak, insanlar ölüyor ama para bolluğu var. Yeni teşvikler hazırda bekliyor o sebeple düşüş pek olmuyor.
    Diğer taraftan aşı ve ilaçlar bir ay sonra ulaşılır hale gelecek.

Borsalarda önceden aldığı için, global dev fonlar avrupada alışa geçebilir. Özellikle akdeniz ülkeleri borsaları çok az yükseldi. Bir tek almanya eski tepeye yakın dolanıyor.

BIST bankalar ucuz, bizim sorunumuz yabancı nın bankalar ve merkez hisselere satışı.
    Yabancının elindeki Merkez hisselerini, yerli fonlar almaya çekiniyor çünki satış yiyen kağıt yükselmez diye düşünüyor.

Dediğim gibi günlükçülerin zamanı. Bir kaç hafta zig zaglarla testerelerle devam edeceğiz. Herkes tetikte bekliyor.

abd de ve ab de çıkacak YENİ trilyonlar, durumu değiştirir.

.
    Son düzenleme : alicemal; 23-09-2020 saat: 10:47.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ons altını kaçırmışım. 2 gün önce sabahtan hızlı düşmeye başlamış.

Keskin ve Hızlı düştüğüne göre bir haberle düşmüş olmalı. Hangi haberle düştü orayı kaçırmışım. Sebebi bilmek önemli.

Yaklaşan sesin sebebini bilirsen, üzerinden uçakmı geçecek yoksa dağdan kaya koptu tepenemi inecek bilirsin. Ona göre kayanın önünden çekilirsin yada koltuğunu kurup uçağı seyredersin.

ons altının hızlı düşüş sebebini bilmiyorum o sebeple yorum yapamam.

Evet yazmıştım 2bine çıkışları satış olarak kullanacaklardır, bu sene 2bin üzerinde kalıcı olmaz. Aşı haberleri ve çıkışı ile beraber ons altın düşecektir. Belli aralığa düştükten sonrada önümüzdeki sene içinde NORMAL, ESKİ yükselişine tekrar başlayacaktır.

Belli aralık ne vermiştim, basit bir hesapla 1600 - 1700 aralığı demiştim.
    Sonra FED 5 sene KESİN faiz artırmayacağım(sonra 3 sene diye haber çıktı ya, 5 senemi 3 senemi bilmiyorum. Kısalması iyi değil.) deyince, 1600-1700 aralığını biraz yukarı çekmek gerekir demiştim.

Dip çalışmasına bu yıl sonu, önümüzdeki yıl ilk altı ayda yapar diye düşünüyorum. O zaman ons altına tekrar geçebilirim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Aylardır bloomberg haberlere bakmamıştım.

Uzun boylu güzel kızı ön plana almışlar. Önemli saatte BIST açılışında ekranda sunucu olarak o var.

Kız aptal bu sebeple cesur ve sürekli kendine güvenli ve güçlü konuşuyor. Kendine güvenli güçlü konuşması, güzel görüntüsü ile beraber iyi satar. Kanal yöneticisi olsam bende bu kızı öne çıkarırdım.

Diğerleri bundan daha akıllı olmalı. KÖTÜ GELİŞMELER onları etkiliyor, yüzleri düşüyor, kırık sesle ölgün konuşuyorlar. Kanal için çok kötü.

Tam profesyonel olsalar bunu yönetebilirler ama belliki değiller.

Bi tek akşam çıkan erkek maraba tam profesyonel. Marabalık ve oturum yönetimi konusunda çok yetenekli. Her fırsatta siyonistin işine yarayacak yorumlarda bulunuyor. Misafirlerini de çok iyi konuşturuyor, zayıf kırık halini hiç görmedim. Hep canlı. Çocuksu görüntüsü olmasa, büyük kanallar haber sunucusu olarak kaparlardı. Estetik lazım.

Sabahki kadınlar tam profesyonelleşememişler, duygularını dışa belli ediyorlar. Geriye güzel görünümlü "dibinde dibi var diyerek zeka seviyesini ortaya koymuş" kız kalmış, öne geçmiş. Çok mutludur mutlaka.

o hatunun malum üniversitede yada blombergde bi öpeni var.
    öptükçe ekrana çıkarıyor.
    kanal yöneticiside öne arkaya nereye bulursa çıakrtıyor işte
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ayhan, valla seveni olması normal olurdu. Kız çekici, kafası o işlere çalışıyorsada en tepe ile evin kolonlarını diker, gençlerlede bahçe çalışması yapar.

---

ons altın, haberle düşmedi ise AVRO/USD seviyesi sebebi ile düşmüştür. Bunuda kaçırmışım.

USD ile ons altın arasında negatif korelasyon var.

USD, avro karşısında değer kazanmaya başlamış, buda ons altını düşürmüş olmalı. USD, avro karşısında biraz değerlenmiş ama ons altın fazla düşmüş. Aşı ya yaklaşılmış olması sebebi iledir. Temelde aşı, üzerine USD yumruğu, devirmiş olmalı ons'u.

Sayfa 373/852 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •