Sayfa 229/852 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329729 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,825 - 1,832 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    gundi konusunda artık karakter analizine geçmemiz gerekiyor.

Neden bu kadar karamsar? Savunması mantıklı değil.

Veya neden bu kadar KÖTÜ niyetli.?

İkisinden hangisi bilemiyoruz. Yani ben bilemiyorum HENÜZ... Kafayı da gundi ile meşgul etmek istemiyorum. Çünki negatif değerde söylemleri var. ÜLKEYE GÖrÜŞLERİ İLE ZARARLI BİRİ. Hayatımda rastladığım yada rast geleceğim milyonlarca sivrisinekten biri. Eminim kendini züper önemli görüyordur.

O sebeple genel TESBİT yapacağım.. Yani her olaya uyarlanabilecek bir TESBİT.

Yazdığım 200 sayfalık açıklayıcı bilgiye rağmen gundi niye böyle yapıyor.?

Bu arada 200 sayfa dedim ama 92 sayfa görünüyor.??? Şaşırdım.? Niye aklımda 200 kalmış.? VOB topiğide benzer durumda. Dışardan 500 sayfa görünüyor, girince 300 sayfa...

Her neyse.?

gundi niye sağlıklı bir beyne sahip insanın yapmayacağı bir yaklaşımda bulunuyor.? (İnsanların %80 i sağlıksız olduğunu unutmayalım. Yani çoğunluk sağlıksız bu sebeple gundi nin durumu istisna değil. İstisna olan, bu kadar CESUR olması.)

İmdi. Tesbit e geçiyoruz.

gundi niye bu kadar cesur?

2 sebep aklıma geliyor.

Birincisi: Beyni boştur. Boş beyin korku ile dolar. (biliyorum ben mühendisim filan diyecek, mühendis olmanın dolu beyinle alakası yok.? Özellikle TR de alakası yok.). Yerli üretim olursa, işimi kaybederim, ailemi ve kazandığım olanakları kaybederim diye korkuyordur.

İkincisi: Kendisi yahudi yada yahudi uşağıdır. Bunu hakaret olarak algılamayın. Yerine kelime bulamadım. Hoş aramadımda.! Hani filmlerde vampirlere hizmet eden insanlar var ya. Bir gün vampir onuda emer de vampir olup ölümsüzlüğe kavuşur diye. İşte onlardan biridir.

gundi için bu aralar düşündüğüm şey, ya kendisi yahudi. reno fiat pejo mercedes ford vosvos vb. gibi yahudi firmaların krallığı bozulmasın istiyor
    Yada yahudi uşağı olarak, efendisi yahudiler kaybetmesin istiyor. O zaman kendiside aç kalacak diye hesaplıyor. O kadar korkmuş durumda.

Halbuki benim yarattığım ülkede, hiç kimse aç değil ve işsiz değil. Tek derdiniz, niye bu kız(yada erkek) bana pas vermedi olacaktır. İnsanların aç ve sefil olduğu dünya, yahudilerin krallığıdır, benim değil. Hali ile gundi nin korkmaması gerekir. Sakin. calm down please.

2 seçenekten hangisi emin değilim. gundi ye kafa yormadığımdan, sonucu kestiremiyorum.
    Tek kişi umrumda olmaz.

Baştan okudu iseniz, toplu olarak yoğururum. Tek kişi ile uğraşmanın anlamsızlığını bilirim. (İmdi sahile vuran binlerce deniz yıldızlarıı hikayesini anlatmayın, yediririm o hikayeyi.)

gundi tek kişi.?
    Kalabalığa mesaj vermek için bazen tek kişiyi tokatlamanız gerekebilir.
    Son düzenleme : alicemal; 23-11-2019 saat: 16:51. Sebep: syntax
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    gundi, engellenmeye doğru gidiyor...ha gayret. hacı denen saadetli ile diğerlerinin yanında yer alacak. (Farkındayım kendisinin umrunda olmayacaktır.)
    gundi nin zihniyeti, ezmemiz ve geçmemiz gereken bir zihniyet. Yoksa bu ülke ayağa kalkamaz.

urun kafasına. çenesinede urun. Boş komayın ağalar. kırılmadık tek inciği kalmasın.
    Son düzenleme : alicemal; 23-11-2019 saat: 17:12.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ince, imamoğlu ve kılıçdaroğlu.

Ülkeye fayda açısından -10 ile +10 arasında puanlarsak.

kılıçdaroğluna vereceğim puan. +4 Yani idare eder. Kötülerden iyidir anlamında.
    maaarrem ince ye vereceğim puan -3. akp ile yarışamaz ama kapıda simit sattırmam, ülkeye faydasından çok zararı olur anlamında.
    imamoğluna vereceğim puan -6. ince ve kılıçdaroğlunun eline su dökemez anlamında.. (biliyorum görüntüde iyi görünüyor. İşte sizle aramızdaki fark o. Bende X ışınlı görme yeteneği bi şekilde var.)

akp ve diğer partilerin puanı -10 dan çok çok daha aşağıda olacağından, puanlamaya giremediler.
    @NeAcaipDunya

4.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Bizim nufus az + batı özentisi aşırı..Kimse turk malı araca binmez..

Uluslararası otomobil piyasasında rekabet şansın SIFIR..
    100 - 120 yıllık bilgi birikim teknoloji ar-ge dünya pazarının bilmem kaçta biri marka bilinirliği bunların hepsini bir anda sollayıp fransa da michael e almanyada hans a ABD de george araba SATAMAZSIN..

Yıllar önce BMW üretim hattında birebir dinlediğim bir mühendisden bi hatıra anlatim de araba üretmek kolay mış mıy neymiş nasılmış kendin karar ver..
    BMW bir modelin fabrika içi test aşamasında mühendis beyefendi arka koltuğa bi oturuyor ki arabanın tavanı ile kafası arasında bir kaç cm var..Araba kasiste arkada oturanın kafası tavana çarpar yani..
    Sonuç..
    O model komple üretimden çekildi..

Bir minik hata..
    Öyle koltuğu aşşa alırım iş çözülür de değil...

Bir minicik hata ve koca model üretimden çekiliyor..Ama BMW ye bir şey oluyor mu..
    Tabikide hayır..Çünkü yollarda yüzlerce modeli zaten geziyor..
    Biraz zararı sineye çekip yola devam ederler..
    Soruyorum
    1 tane modeli bile yolda gezmeyen turk malı bir otomobilde 1 milyon parça dan 2 tanesinde bu tip bir üretim hatası çıksa..
    Ne yaparız..??

Her işi de yahudiler bizi tutuyor abi ye bağlamamak lazım.
    Yaygın sektörlerden tekstil olsun,beyaz eşya olsun, gören bilen çoktur, iç piyasaya verilen ürünle ihraç ürününe aynı özen gösterilmez hatta aynı parça kullanılmaz. Ürün iç piyasaya gidecekse daya gitsin yaklaşımı hakimdir.Hatta gıda sektöründe bu alışkanlıktan dolayı ihraç mallarının iade edildiği malumdur.İç piyasaya gidecekse tohumuna para mı verdik felsefesi ürün değil tüketici için geçerlidir. Bu bağlamda otomobil için de farklı bir durum beklemem. Zaten bu durumu yabancılar da bildiği için bazı ürünleri daya gitsin şeklinde bize satmaktalar. Mesela Fransızlar Libya'ya meşhur markalarının,dünyanın hiçbir yerinde olmayan konserve kutusu versiyonunu satıyorlardı,keza bize de dost ve kardeş bir ülke aynısını reva görüyordu.Eh,milletin de büyük kısmı bu durumu bildiği için yolda rot başı çıkar takla atarım korkusuyla yerli otoya sıcak bakmayacak,güven kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim diyene gidecektir.

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Nooolmuş burası yaw. Çocuk parkına dönmüş.

gundwane ve ank yi görmemezlikten gelelim, gereksiz kalabalık etmişler.
    kuscu ve cumartesiden dan uzak dur. Gereksiz energi ve vakit kaybetme.
    cumartesi verdiğim cevabı anlamamış. Kendini göstermeye çalıştığı seviyede bi cevap vermiştim. Şimdi bu cümleyide anlamayacak.

her neyse.

Kaç defa dedik yazmayın diye.
    Hatta benim açtığım konuya kimse girmesin diye yönetime baykuş ile mektup göndermiştim. Giriyosanız da bi köşede sessiz oturun yaw.

Sabaha kötü başladık.
    Neyseki BIST de, bu yıl üçüncü defadır iyi duruma geçtikte, fazla kafamı bozmuyorum.
    Forumda yazmıyacaksın o halde.Arzun böyleyse kendi bilgisayarında yazıp kendin oku.Forumun anlamı ne? Belli irtifanın altına inemediğim için anlamamış olabilirim

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bende tam cumartesi yi anacaktım. Baktım buraya gelmiş.
    Yine bana akıl vermeye kalkmış ya önemi yok artık.?

her neyse, ben cumartesinin yazdığına değil anlatış şekline kızmıştım. Olayların hepsi sanki kendi başına gelmiş gibi anlatmıştı. Buna kızmıştım. Halbuki TV de ve internette o tür konularla ilgili tonla bilgi var. Derlemiş ve anlatmış gibi bi tarz sezmiştim. Bu sefer herkesin anlayacağı şekilde yazdım. O gün cumartesi nin yaptığı edebi anlatımı bu topicte ben yaparım yaw. Başkası nasıl yapar.? Değilmi.?
    hayret yaw bugünlerde kimseye fazla kızamıyorum. ne gundi ye kızdım, nede cumartesi ye. Gözümmü toprağa bakıyor yoksa, FON da duran param bu aralar kazanıyor diyemi.? Para sen nelere kadirsin yaw.!

cumartesi yi neden anacaktım, dün AVM de ÜNLÜ ayakkabı mağazalarına girdim, bugün google da karşıma ayakkabı reklamları çıktı.

Bu ne anlama geliyor.?

Mağazaların kamera çekimleri, google a satılıyor.
    cumartesinin geçende hatırlattığı bilgiyi destekleyen bişey.

Bu yasal olmamalı. Senin rızan olmadan, mağazalar yüzünü çekiyor ve google a satıyor. nike adidas flo ve deichman. Aynı avm de dördünede girdim. Daha düşük ihtimal ama avm yönetimi de girdiğim mağazalar bilgisini satmış olabilir.
    Mağazaların ve avm lerin, müşterilere ait kamera kayıtlarını satma hakları olmamalı. Ancak satıyorlar.
    Cep telefonu şirketleride tüm bilgilerini ve telefon numaranı satıyorlar. Bunnu kabullenmek zorunda kalmıştım. Tabi şirketlere ve polise yazdığım yazılardan olumsuz yanıtlar alınca mecbur kalmıştım kuyruğu indirmeye.

Ben alınmasına kızmıyorum. İznin olmadan satılması na kızıyorum. Sonra durmadan reklam için arayan yapay zekâ yazılımlarını cevaplamak zorunda kalıyorsun, mesajlarına bakmak zorunda kalıyorsun.
    Benim için işkence gibi bişey.

Mesela cep telefonu parmak izi ve yüz tanıma teknolojisi.
    Benim telefonda var ancak kullanmıyorum. Biyolojik bilgilerimi telefon işletim sistemine vermek istemedim.?
    Neden.

Çünki yarın öbürgün, öldürülen birinin yanındaki silahta, benim parmak izim çıkabilir. Anlatabildimmi bilmiyorum. Bu yaşıma kadar milli piyango bana çıkmadı ama gizli servisin öldürdüğü adamlardan birinin suçlusu, telefona verdiğim parmak izim sayesinde ben çıkabilirim. Bu tür bir piyango bana çıkabilir.

Benim telefonum Çin malı. Ama yazılımları amerikan malı. 2 ülke gizli servisinede parmak izini ve yüz tanımını vermiş oluyorsun.

Hoş yüz tanımını kamerası sayesinde zaten alıyor kurtaramıyorsun ama parmak izimi vermek benim kontrolumde.

Her neyse, dünya değişiyor.

Aslına bakarsanız, kameradan değilde bilgisayar resim dosyalarından yüz tanıma teknolojisini bende kullanıyorum.
    Hatta bu aralar yazdığınız yazının neden bahsettiğini anlamaya çalışan bir yapay zekâ algoritması üzerinde çalışıyorum. Önce Türkçe dilbilgisine girmem gerekti. Bu aralar Türkçe kelimelerin kök ve eklerinin birleşme şekilleri ile güreş yapıyorum. Türkçe bayağı zorlu çıktı. Bakalım kim kazanacak.

Ne sonuç çıktı.?
    Yüz tanıma yazılımı bende kullanmışım. Yetmemiş insanların hangi konudan bahsettiğini anlayan robot(internet deyimi kullanayım) yazıyorum. Bide başkalarına kızıyorum değilmi.?

Evet esnek bir konu. Almalarına değil, iznim olmadan başkalarına satmalarına veya vermelerine kızıyorum... Ama bunuda mecburen kabulleneceğim. Hatta dahada ileri gidip, insanların konuştukları konuları google a bende satabilirim yaw... Bak parayı görünce ne çabuk adileştim.

İnsanın kendini satması tamamen para miktarı ile alakalı bi durum sanki.?
    Tabi bendeniz keçi olduğumdan daha pahalıya satmam normal karşılanmalı. Lütfen maymunlarla bir tutmayın.

gundi nin üstteki yazısını okumadım o sebeple ne yazı bilmiyorum. Belki yine sinirlendirecek bişey yazmıştır. Bugünüm güzel geçsin. cumartesi olgun olduundan ona kızgınlığım olmuyor, saman alevi gibi gidiyor. O sebeple yazısını okudum.
    Son düzenleme : alicemal; 24-11-2019 saat: 12:31.
    @NeAcaipDunya

7. Yüz tanıma değil de; telefonun konum servisi açıkken girdiğiniz mağazayı algılıyor, bu adam buraya gitmiş, bu mala ilgisi var diyip ona göre reklam sunuyor. Alışveriş de yapmışsanız zaten telefon numarasına, reklam vs. İzin verdiğinize dair doğrulama kodu geliyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Asıl ilginç olana yukarda girmemişim.
    AVM deki benim yüz tanımımla, benim bilgisayarımı nasıl eşleştirdi.? Buyrun burdan yakın. Benim bilgisayarda kamera yok.?

Nasıl birleştirdi.?

Azcık düşününce akla ilk ihtimal geliyor.

Google, android ve windows yazılımlarının sahipleri microsoft ve alphabet firmaları, bilgisayarda ve cepte sizi bilgilerinizi birleştirmeye zorluyor. Aynı mail adresleri ve şifrelerle, pek çok sisteme girmeniz gerekiyor.
    Hali ile, microsoft ve google ın sahibi alphabet firmaları, kolaylıkla her girdiğiniz bilgisayar IP sini elde ediyor.
    IP ile yüzünü nasıl eşleştiriyor.
    Girdiğin facebook, twitter, insatagram, diğer arkadaşlık siteleri gibi pek çok sitede profile fotoğrafını yüklüyorsun. Benimde var. IP ile yüz fotoğrafını eşleştiriyor.

Çok kullandığınız IP lerinde sizin cihazınız olduğunu saptaması zor olmuyor. Hoş benimki değişken IP ama bilgisayara ait diğer etiketlerden buluyordur, işletim sistemi adamın elinde, IP ye ihtiyaç kalmıyordur.

Şu an bu 2 firmanın hüküm sürdüğü tüm dünyada, parnak oynatsanız abd de alarm zilleri çalıyordur, "keçi barnak oynattı, keçi barnak oynattı" diye.

Ne güzel değilmi.!
    @NeAcaipDunya

Sayfa 229/852 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329729 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •