Sayfa 234/852 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334734 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,865 - 1,872 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Borsaya girdiğimden beri altın ve BIST yorumu yapıyorum. Hatta altın direk USD ye bağlı olduğu için onla ilgilide uzun vade tahminler yazıyorum.

Bu sayfada bile var.

Son beş sayfada BIST diye tarama yapabilirmisin.? Orta uzun vadeli elmas değerinde analizler bulacaksın.

Aman diyeyim diğer yazıları okuma yoksa hayatın kararabilir. Çelik gibi irade lazım. Bak dün gencecik yaşta mausolos'u kaybettik. Yok yere telef oldu. Sanıyorum evde yanlızken yukarıdaki "Bir geriye gidiş haberi daha." cümlesi ile başlayan yazımı okumuş. Ailesi eve geldiinde 'mevta'yı camdan atlarken görmüşler.

"Allah rahmet eylesin" dicem ama Allah'ada emir vermiş oluyosun, ne diyeceğim arkasından bilemiyorum. Yeni nesle allah değilde evren'li cümle kursak daha iyi. "Evren ne istiyosa tiz göndersin, kuantum düşüncesi yanında olsun. Amin"

İmdi sen biliyorsunda bilmeyenler için söyleyeyim. Sayfada tarama yapmak için klavyede ctrl ve F tuşlarına aynı anda basıp bırakıyosun. Gelen küçük pencereye BIST yazıp entere basıyosun. Sayfadaki tüm BIST kelimelerinin arka planını sarı renk yapıyor.

Bu arada ben altın ve hisse FON alıp satıyorum. Senet alıp satmıyorum, sitene göz gezdirdimde.

Fakat senet alanların orta uzun vade trendi bilmeleri şart. Günlükçü vob oynayanlarında trendin yönünü bilmesi avantajlarına.

Siten güzelmiş. Senmi yazdın.? Hazır siteye benziyor. (sen'li yazmama aldırma alışkanlık, birazda yüzsüz hale gelmiş olabilirim.)
    Site benim ama çok vakit ayıramıyorum, benim portföy tam bir sepet oldu. Az ama öz büyüyor. Mecburen sepet yapıyorum çünkü yarın ne olacağı belli değil. Sadece Türkiye için değil Dünya için de böyle.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

2. Konu güzel yerlere gelmiş.Erkeklerin beceremeyip kadınların becerebildiği davranışlara gıpta etmemek mümkün değil.Bir erkek alışverişe çıktığında pantolon ihtiyacı varsa,çarşıda tarayıcılarını açar ve gidip "o" pantolonu alır.Bir kadın ise pantalonun yanına,ona uygun ayakkabı,ayakkabıya uygun çanta derken alışveriş sepetini çeşitli ürünlerle doldurur.Yani sepet yapmak kadınlar için kolay,erkekler için zordur.Yatırımda sepet yapmayan erkek ya batar,ya kazanır.Kazanırsa tekrar sepet yapmaz ve yine ya batar ya çıkar.Bu iş batana kadar böyle devam eder.
    Kuantum mekaniğine gelirsek...Kuantumda atom çekirdeği etrafında dönen elektronun nerede olduğunun tam olarak bilinememesi,belirsizlik prensibi vardır.Elektron belli bir yörüngede dönerken biz ona baktığımızda bir anda başka bir yere gider.Gözümüzü ona çevirmemiz bu etkiyi yapar diyebiliriz.Çünkü görme işlevi,ışığın bir cisme çarpıp yansıyarak gözümüze gelmesi ile çalışıyor.Elektronu görmemiz için elektrona çarpan ışık,yani foton,elektrona çarptığı anda onun yerini değiştiriyor,fotonun enerjisini üzerine alıp başka bir yerde dönmeye başlıyor.Oysa biz ona bakmasak başka bir yerde olacaktı.
    Bir başka kuantum prensibi de dolanıklık ilkesi.Kısaca bir parçanın dolanık olduğu cismi onun ikizi olarak tanımlarsak,bu ikizler ne kadar uzakta olursa olsun aynı anda birbirlerine göre tepki gösteriyorlar.
    Şimdi evren bu kurallara göre çalışıyorsa ekonomi neden çalışmasın? hiçkimse dolar veya biste bakmasa,hiçkimse kaç olduğunu bilmese dolar ve bist için her rakam mümkündür diyebiliriz.10 kişi veya 10 milyon kişi baktığı anda ise bambaşka rakamlar ortaya çıkacaktır.Geçen yıl atıyorum 1 milyon kişi yerine 10 kişi dolar almış olsa dolarda bambaşka fiyatlar görecektik,veya bugün 10 milyon kişi biste girsin bambaşka rakamlar olur.Kaç kişi girecek veya çıkacak biliyor muyuz? Bilmiyoruz ama diyelim gündemdeki olaylar,yönlendirmeler vs. ile bunu tahmin etmiş olalım,bu etkinin doları veya bisti yukarı mı yoksa aşağı mı iteceğini bilebiliyor muyuz? Biliriz diyen,büyük bir kitle dolara girdiğinde doların neden düştüğünü veya fırlayamadığını da açıklaması gerekir.Mal ithal eden,ürününün satış etiketini dolar 7.5 muş gibi yazıyor ama dolar 5.70.Sözün özü belirsizlik ilkesi nedeniyle kesin bir öngörü yapmak mümkün değildir.Kuantumda olasılık hesapları da çalışmaz,piyango ve lotoda çalışmadığı gibi.Belli zamanlarda bu olasılığa uygun hareket etmesi her zaman edecek anlamı da taşımaz.Yani teknik analiz de bir ihtimal tahmininden öte değildir.
    Şimdi dolanıklık ilkesine gelirsek,bu ilke bize nispeten bazı avantajlar sağlıyor çünkü parçacığın ikizinin hareketine göre diğerinin hareketini bulabiliyoruz.Bizim en dolanık olduğumuz ülke malum ABD.Onun ne yapacağı bilinirse bizde de ne olacağını bilmek mümkün.Orada topu hopu 100 tane senatör var,bunların altmışaltısının beynini okusak işi çözeriz.
    Tahminlerin kıymeti harbiyesi yoktur,o elektron buraya gelecek demenin de öyle.Kısmetinin ne olacağına takılmamak lazım,mühim olan eline gelen kısmetle ne yaptığın.Geçmişi görebilen ancak zaman boyutuna bağımlı,geleceği göremeyen minnak yaratıklarız.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Eyvah eyvah, bi şekilde cumartesi yi coşturduk.
    Benim ego dağlara taşlara sığmaz, buraya nasıl sığacaz bilemiyorum. Bende çekememezlikte var.

her neyse, İstanbul'da yaşıyosa, depreme az kaldı diyolar. Biraz sabredecez.
    Deprem çok acı bi olay ama güzel yanlarınıda görmek lazım.

---

Bu arada benim konuyu kadınlar okumaz sanıyordum ancak tüm dünyadan kadın okuyucularım varmış. Özel mesajdan bayağı bi yağdırdılar. oku oku bitmiyor.
    Dünyadan 83 kadın belediye başkanı aradı, 72 shemale aradı. Yannış aradınız dedim kapadım.

bağyan olayı tüm dünyanın derdi imiş.

Tabi bilirsiniz yüzeyde dolaşmam direk temele odaklanırım. Kadınlar neden bu kelimeden rahatsız.?

Her neyse, konuya girmeyeyim, tesbit diye açıklama yaparım, alınanlar çok olur. Erkeğin alınanı önemli değilde, kadının alınanı can yakar.

Gerçek anlamda can yakar. Hem siz üzülürsünüz, hemde kadın intikam aldımı direk oyar adamı. Acımaz.

Os sebeple bağyan konusunu devam ettirmeyeyim.

cumartesi ettirsin. Mezarına çeleng göndeririz.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kasım ayını kapadık. Bilançoyu asalım.

Hisse banka FON %13.96
    Hisse şirket FON %83.16
    Nakit %2.88
    Yılbaşından bu yana K/Z +%23.51

Şu an idare eder durumdayım. Yılbaşına kadar BIST endeks 110 bini geçerse ki bi terslik olmazsa geçeceğini düşünüyorum.
    Bu sene iyi iş çıkarmış olacağım.
    Bana yakışmadı ancak böyle hükümetle bu kadar. Bide tam zamanlı para piyasaları ile ilgilenmiyorum oda var. Avantajmı dezavantajmı tartışılır.
    @NeAcaipDunya

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Her neyse, konuya girmeyeyim, tesbit diye açıklama yaparım, alınanlar çok olur. Erkeğin alınanı önemli değilde, kadının alınanı can yakar.

Gerçek anlamda can yakar. Hem siz üzülürsünüz, hemde kadın intikam aldımı direk oyar adamı. Acımaz.

Os sebeple bağyan konusunu devam ettirmeyeyim.

cumartesi ettirsin. Mezarına çeleng göndeririz.
    Kadınlar için kötü birşey söylemiyorum,hep takdir ediyorum.Matematik mi daha güvenilir,kadınları hisleri mi diye sorsanız,kadınların hisleri derim.Hayatta kalmak için başka ne yapayım?

Çok şükür üstün zekalı değilim,üstün zekanın bir adım ötesi otizm.Bu ülkede Einsteinden daha zeki insanlar çıkıyor,bu somut bir gerçektir,laf ola beri gele bir söylem değil.Mevcut zekamı da hayatta kalma için çalıştırıyorum.1999 dan önce bir üniversiteye bir iş için gittiğim zaman ilk oturduğum konutun depremde yıkılabilecek durumda olduğunu öğrendim,o konuttan çıktım ev ararken bir başka apartmanda giriş katında bir araba galerisinin otomobilleri sokmak için kolon kestiğini gördüm ve güvenilir bir yere taşındım.Depremde o 2 apartmanda dümdüz oldu,birinden 42 cenaze çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam.Çoğu belediyenin kayıtları var,bazısına internetten erişilebiliyor,tek tek hangi konutun ne durumda olduğunu öğrenmek mümkün.Hayatta kalmak için için bu da 2. bilgi olsun.

Bu sayfada anca yancı olurum,çünkü dünya fani.Ama faydalı bilgilerden sonra absürt bir fikrimi söylemezsem olmaz.Farkettiğim kadarıyla ekonomimizde 5 aylık periyotlar halinde hareketler oluyor.Bu periyodik cetvel bana 1 Mart haftasını gösteriyor.Büyük olaylar olur demiyorum bir hareket görülür diyorum.Buna göre yatırım yapmayın, ola ki bu öngörü tuttu,belki kendi müridlerim olur,ben de kendi sayfamı açarım,maksadım bundan ibaret.

6. https://hizliresim.com/gPgk8b

o artık yok
    o bensiz ben onsuz
    artık evi kirletmiyor
    çiçeklerimi de yemiyor
    neye yarar ki?
    keşke olsa gene onları yapsaydı da kucağıma atlayıp otursaydı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    https://hizliresim.com/gPgk8b

o artık yok
    o bensiz ben onsuz
    artık evi kirletmiyor
    çiçeklerimi de yemiyor
    neye yarar ki?
    keşke olsa gene onları yapsaydı da kucağıma atlayıp otursaydı.
    Allah rahmet eylesin.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Kadınlar için kötü birşey söylemiyorum,hep takdir ediyorum.Matematik mi daha güvenilir,kadınları hisleri mi diye sorsanız,kadınların hisleri derim.Hayatta kalmak için başka ne yapayım?

Çok şükür üstün zekalı değilim,üstün zekanın bir adım ötesi otizm.Bu ülkede Einsteinden daha zeki insanlar çıkıyor,bu somut bir gerçektir,laf ola beri gele bir söylem değil.Mevcut zekamı da hayatta kalma için çalıştırıyorum.1999 dan önce bir üniversiteye bir iş için gittiğim zaman ilk oturduğum konutun depremde yıkılabilecek durumda olduğunu öğrendim,o konuttan çıktım ev ararken bir başka apartmanda giriş katında bir araba galerisinin otomobilleri sokmak için kolon kestiğini gördüm ve güvenilir bir yere taşındım.Depremde o 2 apartmanda dümdüz oldu,birinden 42 cenaze çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam.Çoğu belediyenin kayıtları var,bazısına internetten erişilebiliyor,tek tek hangi konutun ne durumda olduğunu öğrenmek mümkün.Hayatta kalmak için için bu da 2. bilgi olsun.

Bu sayfada anca yancı olurum,çünkü dünya fani.Ama faydalı bilgilerden sonra absürt bir fikrimi söylemezsem olmaz.Farkettiğim kadarıyla ekonomimizde 5 aylık periyotlar halinde hareketler oluyor.Bu periyodik cetvel bana 1 Mart haftasını gösteriyor.Büyük olaylar olur demiyorum bir hareket görülür diyorum.Buna göre yatırım yapmayın, ola ki bu öngörü tuttu,belki kendi müridlerim olur,ben de kendi sayfamı açarım,maksadım bundan ibaret.
    Geçmiş olsun cumartesi. Depremden sonra kolonlar çatladığı için bende Bakırköy'deki daireden çıkmıştım.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 234/852 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334734 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •