Sayfa 755/852 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,033 - 6,040 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Geçmiş olsun

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

2. Ali Cemal domatis tohumu gönderecektin şu malum şahısların üretmediği adresi vereyim mektup zarfına koy gönder tabii iban ver mektup parasını vereyim , ne demiş atalar para peşin kırmızı meşin ne demekse , tabii tohumluklar başarılı olduysa .Selam .
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sağol secbul.

---
    desidero, domatis tohumu göndereyim dememişimdir çünki bende de yok. Geçen senekiler berbat çıktı yiyemedim.

Bu sene ben ekmedim komşu kadınlar ektiler organik diye. Geç ektikleri için henüz olmadı. Eğer düzgün çıkarlarsa hem ben tohum alırım hemde sana gönderirim.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Sağol secbul.

---
    desidero, domatis tohumu göndereyim dememişimdir çünki bende de yok. Geçen senekiler berbat çıktı yiyemedim.

Bu sene ben ekmedim komşu kadınlar ektiler organik diye. Geç ektikleri için henüz olmadı. Eğer düzgün çıkarlarsa hem ben tohum alırım hemde sana gönderirim.
    Tamam aga , sağol , kal sağlıcakla .
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bir kaç gündür motor tamircilerini dolaşıyordum. Şimdi borsa oyuncuları içindeki motor tamircilerini küstürme zamanı.

...........
    ...........

Evet bu bayağı rahatlatıcı oldu.

.
    Aynen katılıyorum size üstadım..
    Arada namuslu olanlar da vardır ama denk gelmedim.
    Bosch çamaşır makinem arızalandı, yetkili servisi çağırdım, motoru değişecek dedi.
    Fiyatta ve orginal olmasında anlaştık, motoru soktugunde bir fırsatını bulup elime aldım ve inceledim, Almanca yazıların yanında kocaman BOSCH kelimesi üzerindeki parça etiketinde yazıyordu.
    Adam ertesi gün geldi, hemen banyoya geçti. Kutudan motoru çıkardığında baktım farklı bir motor ve her şeyi Türkçe ve farklı bir isimde..

"Bu motor soktugunuzle aynı değil, Bosch yazmıyor" dedim.. "Bu daha iyi merak etmeyin" dedi. Sert bir ifadeyle ve gözlerine bakarak "ben bunu istemiyorum, soktugunuzle aynı markada ve sıfır olacaktı" dedim.. Birkaç süslü laf etti, kabul etmedim, mühendis olduğumu, olayı uzatmanın sizi şikayetle biteceğini söyledim..
    Gitti, ertesi gün orginali ile geldi ve taktı.

Bu bir çamaşır makinesi..
    Otoda dönen vurgun daha büyük..
    Yetkili oto servisleri de dahil. Tek bildikleri "remove and replace".

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by bortruva Yazıyı Oku
    Aynen katılıyorum size üstadım..
    Arada namuslu olanlar da vardır ama denk gelmedim.
    Bosch çamaşır makinem arızalandı, yetkili servisi çağırdım, motoru değişecek dedi.
    Fiyatta ve orginal olmasında anlaştık, motoru soktugunde bir fırsatını bulup elime aldım ve inceledim, Almanca yazıların yanında kocaman BOSCH kelimesi üzerindeki parça etiketinde yazıyordu.
    Adam ertesi gün geldi, hemen banyoya geçti. Kutudan motoru çıkardığında baktım farklı bir motor ve her şeyi Türkçe ve farklı bir isimde..

"Bu motor soktugunuzle aynı değil, Bosch yazmıyor" dedim.. "Bu daha iyi merak etmeyin" dedi. Sert bir ifadeyle ve gözlerine bakarak "ben bunu istemiyorum, soktugunuzle aynı markada ve sıfır olacaktı" dedim.. Birkaç süslü laf etti, kabul etmedim, mühendis olduğumu, olayı uzatmanın sizi şikayetle biteceğini söyledim..
    Gitti, ertesi gün orginali ile geldi ve taktı.

Bu bir çamaşır makinesi..
    Otoda dönen vurgun daha büyük..
    Yetkili oto servisleri de dahil. Tek bildikleri "remove and replace".
    Nihayet yaw. Rahatsız olan bir kişi daha çıktı.
    Tüm dünya karşımda gibi hissedip yinede yazıyordum. Çok huzursuz edici ve stressli bir yaşam tarzı.

Her meslekte tek tük ahlâksız çıkar. Ancak son 10 yılda benim ve çevremdekilerin yaşadığı örnekler, namussuzluğun normalleştiği yönünde. Yakında tek tük ahlâklı meslek erbabı göreceğiz gibi. Dünde arkadaşım anlattı, termosifondaki sızıntı sebebi ile tamirci kaç kez gelip gitmiş ve bin TL ye yakın para almış yinede sorun devam edebilir demiş. Eni sonu eli yatkın akrabası ile beraber kendileri söküp incelemişler ve 25 kuruşluk conta nın kırık olduğunu görüp değiştirmişler sorun çözülmüş.

Çevremden daha acı örnekte var.
    Yanlız yaşayan, emekli maaşı ile idare eden 85 yaşındaki kadın var. "Lavabom tıkandı " diyerek sıhhi tesisatçı çağırıyor. Tesisatçı gelip her mağazada satılan 20 TL lik lavabo açıcı döküyor, lavabo açılıyor. Kadından 250 TL alıyor. Lavabonun borusunu açıp düzgün temizlemediği için bir kaç ayda lavabo tekrar tıkanıyor ve yine aynı kazık. Ahlaksız herif yaşlı kadını sömürüyor. Camiden de çıkmayan bir yaşam formu.

Arada ahlâklı tamircileride görüyoruz. İş yerlerinde kuyruk oluyor ve kısa sürede bol para kazanıyorlar. Vergi de ödeyerek kazık atmadan kazanıyorlar.

akp dönemi 20 yıldan fazla sürdü ve bir nesli kendi zihniyetlerinde yetiştirdiler. Bu akp neslide evlenip yeni nesilleri kendi kafalarında yetiştirecekler.

Bitti sanmayın, daha kötüleri gelecek.

Herhalde 2010 dan beridir söylüyorum, bunlar iyi yıllarınız diye. Çok daha kötülerine hazır olun çünki akp sadece sonuç. Sistem akp yi üretti ve sistemi kuranlar hâlâ yerlerinde. Dahada güçlendiler çünki yeni nesiller onlara uygun yetişti.

Evet, gününüzü kararttıktan sonra rutin işlerime dönebilirim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugünki haber.

"Otomobilini satın alacağız ama önce tamirciye kontrol ettirelim" deyip kendi tamircilerine götürüyorlarmış. Araç sahibi çayını içerken tamirci otomobilin altında yer alan orjinal katalizörü çaktırmadan söküp başka hurda katalizörü takıyormuş. Sonra "arabayı beğenmedik" deyip satın almıyorlarmış.

Orjinal katalizörüde büyük ihtimalle merkezi tamircilere satıyorlar. Merkezi tamircilerde o katalizörlerin yağını tozunu alıp, boyayıp
    SIFIR parça diye Türkiyenin her yerine internetten satıyorlardır. Başımdan geçen klima kompresörü olayını yukarda yazmıştım. Benzeri sistem, otomobilin tüm parçalarında yapılıyor olabilir. Bunu yapanlar azılı sabıkalı hırzılar değiller. Sıradan vatandaşlar. Sorsan çevrelerinde namuslu ortalama vatandaşlar olarak biliniyorlardır.

Yaw nereye gidiyorsun Türkiye.

Geçmiş yıllarda benim arabadada pek çok parça tamircilerden sonra ya yerinde yoktu yada kırığı ile değiştirilmişti. Bu tür bir şeyden kesin emin olamazsınız o sebeple onlar aldı, değiştirdi diyemiyorsunuz. Tamircilerle bu türden pek çok olay başıma geldi ama kesin yaptılar diyemedim. Bugün ki haberi okuyunca onlar aklıma geldi. En az 4 parçayı değiştirdiler ve en az 2 kezde bilinçli olarak arabamın parçasına zarar vererek tekrar tamire gitmemi sağlamaya çalıştılar.

Benim japon arabanın yetkili servisi 3 saat uzaklıkta ve arada 72 tane kırmızı ışık olduğundan, BASİT İŞLER İÇİN yakın çevremdeki sanayide farklı tamircilere götürüyordum. O tamircilerin yediği haltlar hep. Birde İzmir deki yetkili serviste şüpheli olay gerçekleşti. Sonra o yetkili servis kapandı, başka semtte yenisi açıldı. Demekki vardı bişey.
    @NeAcaipDunya

herkese selam,

abi borsayı bıraktın mı

Sayfa 755/852 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •