Sayfa 169/852 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269669 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    FEDin faiz indirmeye başlayacağı ciddi ciddi konuşulmaya başlandı. Seviye verenler var.

Bu da demektirki, faiz indirimi ardında FEDin helikopterlerle para dağıtması var. trump istemiş bir göz, FED verecek 4 göz. trump ın aç gözlü saldırganlığı yüzünden, bu sefer FED daha fazla para basıp dağıtacaktır. Tabi hemen değil. Önce faizler inip sıfırlanacak sonrada para bas dağıt. Önümüzdeki yılın ortaları yada sonunu bulur. Belki geçer.

BIST adına bu ne demek.? Artık aşağı şelale hikayelerini unutun demek. Tabi tayyip bizi bir savaşa filan sokmazsa. Hoş onunda ömrü fazla değil.
    FEDin para saçmasından, üç beş TR de faydalanır...

Dur yaw.
    Para saçılırda TR ye çok ve ucuz para girerse, yeniden düşük faizler, yeniden halkın ve şirketlerin borçlanmaya devam etmesi, yeniden SAHTE bolluk dönemi. Vatndaşın zeka seviyesi ortada, tayyip yaptı sanıp yeniden oy verebilirler ve tayyipin padişahlığı, önümüzdeki cumbaba seçimindede devam edebilir.

Her neyse bunun önemi yok. tayyip giderse mayyip gelecek, bizi sevenlerin ismi değişecek, sevgi sistemi baki kalacak.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    FED e dönersek. Aklı başında olanlar ne görüyor. FED 2008 de para saçtı ama bugüne geldik. O paraların abd konomisine kalıcı faydası olmadı. Dünyada bi kaç yüz milyarder daha yarattı hepsi o. Mevcut milyarderlerinde servetleri katladı.

BATI ülkelerine zerre faydası olmadı. İlkeller çünki. Herkez benim gibi olamaz.

Aklı başında olanlar bunu görüyordur. FED para saçsada, dağıttığı müddetçe oluşan sanal hoş luğun dışında bir şey olmayacak. Ağrı kesiciden farkı yok. Acılar unutulacak, yara dahada derinleşecek ama ağrı kesici sebebi ile hissetmeyecekler. FED para dağıtmayı kesince, eskisinden çok daha kötü bir halle baş başa kalacaklar.

Kolay paraya alışan halk ve ekonomi sebebi ile, Daha obez bir halk. Daha pahalı bir üretim, daha hantal bir yapı...

Neyse, o kadar uzun vadeye gitmeyelim.

2008 krizinde FEDin dağıttığı paraları ve dünya ekonomilerinin tepkisini görünce, bugünü yazmıştım. Hiç bir şey düzelemez, bu para dağıtımı sebebi ile tekrar krize girilecek demiştim.

2008 de bugünü yazdım.

Şimdide yarını yazdım.
    FED in para saçması, batının çöküşünü hızlandırmaktan başka bir işe yaramıyor. Çalışmadan Bol para, batıyı hantallaştırıyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yeniden spora başladığımı yazmıştım. Bu konu herkesi ilgilendiriyordur o sebeple yazmam lazım.
    Baklavalar filan yeniden çıktı, sahil kumunda deparlarda başladı. Maşallah yani. 3 yıldır tartılmıyordum, geçen gün bi tartıldım. 74 kg çıktım.

Yuh dedim. 78 filanımdır sanıyordum. Normal kilom 78 dir, boyuma göre normal.
    Aslında güzel kilo 74, kendisini epey sevdim. Yinede 76 düşünüyorum.

Kilo alıp verme olayına girmek için bu konuyu açtım.

Çok kolaylıkla kilo alıp verebiliyorum.
    TVleri, gazeteleri, diyetisyenleri unutun. Onların geri planında hep para kazanmak vardır. Çoğu, ürün satan şirketlerden para alıp yazıyor. Bi ürün örenmişse, mesela "ahududu yeyin şunlara süper geliyor o kadar olur" demişse, ahududu ithalatçısı firmadan nakit aferim almış olabilir.
    Kendi kilo verme kampının reklamını yapıyor olabilir. Diyetisyenlede zayıflarsınız ama doktorun sopası tepenizdeyken. Doktor sopayı çektimi yine kilo almaya başlarsınız. Buda doktorların işine gelir, ömür boyu sizi haraca bağlar.
    Tabi doktor kamplarını sevgi ve ilgi görmek için kullananlar var. Onlara bişey diyemem, onlar için canız feda. Tabi benimki değil sizinki. Ama ciddi anlamda kimseye bağlı kalmadan kilo vermek almak istiyorsanız, doktorları unutun diyemem siz bilirsiniz, fazlada ileri gitmeyeyim.

Yanlız sanırım çelik gibi irade lazım.

Kilo vermek istiyorsan, yediğini azaltacaksın, hepsi o. Hala vermiyorsan, dahada azaltacaksın. Son 1 yıldır tek öğün yemek yiyorum. Ondan önceki yıl 2 öğündü. İlaveten akşam meyve ve süt olayına giriyordum.

3 yıldır masa başında oturduğumdan, sporuda bıraktığımdan, kilo almaya başlamıştım. Bunu farkedince hemen yediğimi azaltmaya başladım. Ya spora devam edecektim yada öğün azaltacaktım.
    Spora devam o an istemedim ve öğünleri azaltmak zorunda kaldım. Ekmeği sıfırlamıştım. Tatlıyı asitliyi zaten 10 yıldır sıfırlamıştım. Zararlı şeyi farkedince hemen kesebiliyorum, böyle bir irade var bende. Aynı irade sebebi ile hiç bir şeyin FANATİĞi değilim.

Olay budur. Yediğini azaltacaksın.
    Azalttığından emin olmak için, belli saatlerde belli öğün ye. Arada abur cubur sakın atıştırma. Abur cubur atıştırıyorsan, hayatta kilo veremezsin.

Pastane ürünlerini kesinlikle bırak. Kanserojen yağlardan şekerlerden sütlerden yapıyorlar.

Kilo vermeye başlayana kadar yediğini azaltaaksın.

İstediğin kiloya gelince, yeniden yemeye başlayacaksın ama hafif hafif artıracaksın.

Örneğin 74 kg a düştüğümü 3 gün önce tartılınca gördüm. Tek öğün akşam yiyordum, arada sebze ve meyveyi saymıyorum. Abartmamak şartı ile meyve ye, marul, roka filan sebze ye. Sorun yok, bol su iç.

Şimdi 76 kg a çıkmayı düşünüyorum. 75 de olur. Daha önemlisi kilo vermeyi durdurmam lazım. O sebeple hafif bir kahvaltıya başladım. Sadece peynir domates ve bir dilim esmer ekmek.
    Alıştığım için canım istemiyor ama yinede yiyorum. Bir müddet sonra canım istemeye başlayacak.

Sonuç: kg vermek için düzenli ye arada yeme ve kilo vermeye başlayana kadar yavaş yavaş yediğini azalt. Mesela 3 öğün yiyorsun ve arada abur cubur.

Önce abur cuburu kes. 2 hafta geçti baktın kilon aynı. O zaman 2 öğündeki yamaği azalt, yarım porsiyon ye. 2 öğün yarım porsiyon, bir öğün tam. Bunu 2 hafta sürdür, Baktın hala kilo vermeye başlamamdın. 1 öğünü kaldır. 2 öğün ye ve 2 hafta devam et...

İşte bu şekilde anlatabildimmi bilmiyorum.
    Kilo alırkende tersi.

Kilomu sabit tutmak istiyorum dersen. Onada çelik irade lazım.
    3 öğün ye arada sakın yeme.
    3 öğünde hamur işlerini abartmamak şartı ile İstediğini ye. Sadece şuna dikkat et. Doyduğunu hissettiğin anda yemeyi bırak. 1 kaşık bile fazla yeme. Zamanla doyacağın kadar yemek almaya alışırsın, tabakta yemek kalmaz.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Erkenmi başladılar USD yi aşağı indirmeye.?
    Seçimden sonra başlamalarını bekliyordum.

Geçen seçimdede eğer yanlış hatırlamıyorsam son 3 gün çakmışlardı aşağı.

Normalde bir yaptığını bir daha yapmazlar. Çünki kalabalık aynı şeyi bekler. Bunlarda kalabalığı imbiklediklerine göre, YEDİĞİ SÜRECE bi yaptıklarını bir daha yapmamaları normal.
    Geçen sefer son günlerde aşağı çakmışlardı, bu sefer her kes ona göre pozisyon almışsa çakmayabilirler.

Ancak bu sefer durum farklı, bu sefer bir amaçları var. Durumu olduğundan çok daha karamsar gösterip, seçimlerde kendi işlerine daha çok yarayacak adamı seçtirmek. O sebeple kısa vadede zararı göze alabileceklerini haftalar önce yazmıştım. Tavuk kaz hikayesi.

Bugün yarın kafa göz dalabilirler.

Tabi kafa göz olayı beni ilgilendirmez, her ihtimali hesaplayıp ona göre pozisyon alıyorum. Benim mesleğin özü bu, her ihtimali hesaplamak.

Okkalı alanlarıda görmüyorum, siyonist bankalarsa durum farklı, diğerleri ise durum farklı olur.
    Son düzenleme : alicemal; 18-06-2019 saat: 13:02.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kıbrıstada herşeyi ellerine yüzlerine bulaştırdılar.

Kıbrısın genelini ilgilendiren ama rum kesimi tarafında olan bölgede rumlar gaz, petrol aramasına başlama kararı alındığında. KKTC nin yapması gereken BENCE tek şey vardı. "Eğer rumlar kıbrısın geneline ait gaz ve petrolu, güneyde sahiplenirlerse, bizde TR ye dahil oluruz. KKTC illerinin tamamına İstanbul ismi veririz. rum sınırınada boydan boya sırıtan tayyip posterleri asarız."

O zaman rumlar tırsardı. TR ye dahil olmalarından çekinmezlerdide, tayyip posterlerine katlanamazlardı. Sınırda hoparlörden dakka başı "eeeyyyy rumistan" diyede tayyipin ünneme sesini verdilermi tamamdır.

Sonuçta geri adım atardı yada devam ederdi. Devam edince, Türkiye KKTC yi kendi topraklarına dahil ederdi, özerk ama bağlı yapardı. Büyük sorun olurdu ama sorunsuz bir günü varmı KKTC ve Türkiyenin.
    Uzun vadede, özerklikte kalkardı. İlk iş trafiği TR deki gibi sağdan düzenlemek. Yada TR yi KKTC deki gibi soldan düzenlemek. Aynı olsun, milletin başı dönmesin.

Sorada ingiliz üssünün çevresini kazıp deniz seviyesinin altına inerek, üssü bir ada haline getirmek. ingilizleride pasaportla gümrük kapısından içeri almak.

Güzel fikirler bunlar. Değerlendirmezseniz darılırım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399

Çok güldüm, Allhta onu güldürsün.

yahudi haberTurk gazetesinde abdurrahman yıldırımın yazısını okuyordum. Kendisi TR de GDO yok diyerek büyük bir gazetecilik başarısınada imza atmıştır. Belkide gazete yönetimi zorladı, bunu yazacaksın diye. O tür baskı çok yaygın ve bu baskıya boyun eğenler gazetelerde TVlerde kalabiliyorlar. Zaten alırken uygunluk derecene göre tartıp alıyorlardır.

Adam ekonominin kötü gidişatından bahsetmiş, otomobil ve ev satışlarının azalmasından bahsetmiş. Sonrada otomobil ve ev satışlarının düşmesine ilk sebep olarak millet arabayada evede doydu diye belirtmiş.

İşte burda kendimi tutamadım patladım, ihohohaa diye gülmeye başladım..

Bu adam ağır adam olarak baş medyamızda baş köşelerden birinde milleti ve gençliği aydın latıyor.

Otomobil fiyetlarının son birbuçuk yılda 2 katına çıkması, ev fiyatlarının 2003 den beri enflasyondan fazla yükselmesi, buna karşın halkın çoğunluğunun gelirlerinin düşmesi sonucu ne ev nede araba alamamalarını saymamış. Sayamamış Belki görmemiş.

Adamda haklı.

Belkide şunu diyor. Halkı soyan sektörler var. Devletle iş yapanlar, sağlık ve bankacılık sektörü gibi. Bu sektörler otomobile eve doydu, o sebeplede satışlar düştü.

Hmmmm. Bu açıdan bakınca haklı.
    Adama haksızlık etmiş olabilirim.

Bu kesimde az değil. Soyan sektörlerle, bol paralı bu sektörlere iş yapan grupların oranı %40 ı bulur herhalde. %40 olarak eve arabaya doyduk diyor adam. %60 ın canı cehenneme.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST de bugün biraz düşüş var.
    Dün yazdığım kafa göz yarma ihtimali konusu ile alakası yok gibi görünüyor. 2 gündür TR yi etkileyen bi sürü kötü veri geldi. Hem sanayi üretim, hem moodysin ülke ve banka notlarını düşürmesi ki moodys i kimse takmasada, bir sürü kötü veri ile birleşince rahatsızlık yaratıyor. Ekonomi haricinde daha önemli olarak medyanın bize pompaladığı, trump ve ekibi toplantı yapıyor, TR ye nasıl vuralım diye, bunada biraz alışmıştık ama sürpriz yumurtaki yine tayyipin sepetinden çıktı, önce fransa nın sonrada almanya liderliğindeki AB nin bize bazı yaptırımlar uygulayabileceği haberleri.

Güney kıbrıs denizlerinde gemi gezdirmemiz sonucu oralarda petrol ve gaz araması yapan avrupa ülkeleri, TR yi tehdit etmeye başladı. Bizim yaptığımız, arama gemisi süsü verilmiş gemi gezdirmek sahte, avrupanın tehdidi gerçek.

O konuda çok yanlış bir politika izleniyor. Taaaa annan'ın planından beri yanlış. KKTC yi ayırırsanız, TR ile birleştiririz politikasına başlanmalıydı taaaa annanın planı zamanından beri.

Hadi onu yapmadın, ciddi bir kaç sondaj gemisi üret ve ciddi sondaj yap. Hem karadenizde hem akdenizde. Sana en fazla 124 milyon dolara mal olur ama tonla petrol gaz bulursun. Güney kıbrısın yediği haltlardanda etkilenmezdin.
    Evet bi kaç arama gemisi getirtip karadeniz ve akdenizde arattık, ama onlar yabancı ülkelerin sondaj kuleleriydi. Petrolu gerçekten aramadılar ve yüzmilyonlarca doları alıp gittiler. Petrolu bulsalardı, kendilerine rakip yaratmış olacaklardı. Petrol üretip satan ülkeye, gel bizde petrol ara, bulursan petrol benim demek kadar acemice bişey olamaz. Aldılar yüzmilyonları gittiler. Ya kendi sondaj kuleni üreteceksin(ben öyle yapardım), yada batı uşağı araplar gibi gelin petrolu çıkarın, petrol sizin, benimde önüme bişeyler atın diyeceksin.

Sırf yıllık olarak dış ülkedeki gruplara yaptığın yardım milyarlarca dolar. Büyük ihtimalle tarikatlere yapıyordur gene kendilerine biat etsinler diye, mesela müslüman denen kardeşlere. O paralarla neler yapılmazdı yaw...

Her neyse... demem oki. Seçim sebebi ile düşseydi ciddiye almazdım ve altını satıp, senetlere takviye yapacak pozisyon arardım. Ama sebep özellikle avrupanın baskısı olunca durum değişiyor.

Aslında hem abd hemde avrupa bize ihracat yapıyor. yani bizden faydalanıyorlar. Aslında biz onları tehdit etmeliyiz, ithalatı keseriz diye. Ancak 80 yıldır öyle zavallı yöneticilerimiz olduki.?
    (Eceviti ayırmazsam ayıp ederim, kıbrısa çıkan oydu, suriyeden apo denen katili çıkaran oydu.)
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    imamoğlunun ses kaydı olayını ciddiye almamıştım, ancak vob tarafında konusu çok geçtiğinden bir araştırayım dedim. Bu konudaki kanunlar ne diyor.? Bildiğim kadarı ile, fetö nün, akp nin ve erdoğanın konuşmalarını içeren teyp bantlarını yayınlayınca, bu kanun yeniden düzenlenmiş ve gizli ses bantları delil olarak kabul edilmez denmişti. Bu şekilde erdoğan ın ve akp nin sıfırlamaları suç olmaktan çıkarılmıştı.

Kanunun son haline baktım. Maalesef tamamen mevcut hükümetin çıkarlarına göre düzenlenmiş. Ses bandında hükümetin hoşuna gitmeyen bişey varsa suç, hoşuna giden varsa suç değil. Bu türden bir sürü madde. Hali ile imamoğlunun o her yoruma açık ses bandını akp isterse kullanabilir, yargıda malum kabul edebilir.

Bu kanunlar neden bu hale geldi.?

Çünki daha önceki hükümetler, tüm kanunları yontmuşlardı, devlet, gazeteciler, TVciler, güçlü partiler ve hükümet ne yaparsa yapsın suç olmayacak şeklinde hafiften yoruma açık hale getirmişlerdi. Yargıyıda hafiften siyasileştirerek, medya ve partiler ufak ufak malı götürüyorlardı.

Düşünemedikleri şeyse, ya rakipleri başa geçerse.? Sizin açtığınız deliği caaart diye yırtıp kanunların ebesini kendi çıkarları doğrultusunda severse.

Netçede öyle oldu. Önceki hükümetlerin ufak ufak kanunları yontmalarını örnek alıp, akp kanunları tamaaamen değiştirerek tüy dikti. Herşeyi hükümetin çıkarına göre değiştirdi.

İşte aynı hataya onlarda düştüler. Ya kendilerinden nefret eden biri sonraki seçimi kazanırsa. Mevcut kanunlarla ne akp bırakır nede erdoğan. Her istedikleri şeyi yaparlar. Mal varlıklarına el koyarlar, ceza verirler, yargının polisin askerin bu hali iel herşeyi yapabilirler. En büyük cezayı, bu kanunları bu hale getirenler çeker. muhalif medya zaten eski krallıkları kalmadı bi ölçüde ceza çekiyorlar, şimdiki güçlülerde yarın çok daha beter olabilir...

Amma yazdım yaw, gereksizdi... her neyse yazdık bi kere...
    @NeAcaipDunya

Sayfa 169/852 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219269669 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •