Sayfa 470/852 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,753 - 3,760 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    siyonist bluumberg in marabaları yılardır abd kontrolundeki bit-koin'in reklamını yapar dururlardı. Sayelerinde ülkemizde bayağı bir yaygınlaştı.

Şimdide devlete baskı yapmaya başladılar, bu parayı hukuk çerçevesine oturt diyorlar. Aynı kanalın iribaş'ı ise "yaw bu bit-koin TR de nasıl yaygınlaştı hala aklım almıyor" diyerek efsane keçiyi denyo yerine koymayada çalışmıştı. Aynı iribaş covid-19 da isveç'i örnek almalıyız diyerek isveç kralınıda denyo yerine koymuştu. 3 hafta önce isveç kralı TV ye çıkıp covid-19 olayında büyük hata yaptık diyerek ağlıyordu.

Eni sonu batının kripto paralarından birini kabul edeceğiz başka şansımız yok. Bu milletin yöneticileri 100 yıl önce abd mandasımı(uşağı-kölesi) olsak fransanın'mı diyerek tartışıyorlardı. Değişen bir şey yok. Hala uşak olmak için ülke arıyoruz.

Çin bit-coini taaa 2019 da yasakladı. halbuki en çok bit-coin üreten ülkelerden biriydi. Yasakladı kendi kripto parasını çıkardı.

---

Pazar günü olduğu için eğlenceli yazılar yazayım dedim. Eğlenceye hava güzel, bahçede komşularla bitki çayı olayı ile devam edeyim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Önceki hafta BIST hisse ile ilgili söylediğim herşey gerçekleşti. Son tepeye yaklaşmamız ve aşağı düşmemiz, 1500 ü aşağı kırmamız ve sonraki gelişmeler.

Ancak bilmek başka şey portfoyu yönetmek başka şey. Erken alıma geçtiğim için geçen hafta epey bir zarar yazdım.

Geçen hafta vade sonu operasyonudur dedim ve geçen yıl ağustos ayının benzeri oluyor dedim. Üzerine abd tahvil faizlerinin geçici artışı eklenince biraz fazla düştük ve operasyonu yapanların işine yaramış olmalı.

Bugün herşey normale dönmeye başlayacakmı göreceğiz. Eğer dediğim gibi operasyonsa bu hafta 1500 ü yukarı geçeriz, USD de yeniden yavaş yavaş aşağı doğru iner.

İyi bir hafta diliyorum, bol şans.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu hafta 1500 ü geçeriz diye düşünüyorum. Çok hızlı bir çıkış olmayabilir ancak ya bu hafta ya gelecek hafta 1550 yide görürüz.
    Tabi eğer siyasi bir kriz olmazsa ve abd tahvil faizinin hızlı anormal artışı gibi benim hesabımda olmayan bir gelişme olmazsa.

Eğer 1550 yi tekrar göreceksek bu viop tarafında yaklaşık 100 kuruşluk bir artış demektir.
    usdtry ise tekrar 7.0 ye yaklaşırsa buda 30-40 kuruşluk bir hareket demektir.

viop tarafına parayı bağlarsam, usdtry tarafından 2 kat fazla kazanacağım demektir. Tabi piyasalar plan dahilinde giderse.

Bu sebeple Mart vade usdtry shortuda zararına kapadım ve oradan gelen nakitide hisse vadeli long tarafında kullanacağım.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ekonomi kanalındaki iribaş yine saçmasapan bir tesbit bildirdi. Pandeminin yükünü bankalar çekmişmiş.

Bu lafı neden etti.? Ticari krediler erken kapamaya verilen ceza oranına %1 den başlayan ek artırım gelmiş, o konuda açıklama yaparken etti. Zavallı bankaları savunmak ona düştü.

Tanıdığım restoran pandemide kirasını ödeyemez hale geldi. Kira aynen duruyor ancak gelir %90 düşmüş durumda. paket servis ve devlet yardımı hiçbirşeyi karşılamıyor. Batmamak için Ticari kredi çekti. Hali ile restoran zarar yazarken, batmamak için çekilen ticari kredilerle bankalar ihya oldu.

Geçen yıl TR de banka kârları %22 artmış. batıda ise %36 azalmış.

Bu kadar bariz veriler varken kalkıpta pandeminin yükünü bankalar çekiyor demek için hakketen kör olmak lazım yada taraflı konuşuyor olmak lazım. Bu kör o TV ekonomik kanalının tepe yöneticisi. Bu kafa ile ekonomi kanalını yönetiyor. isveç pandemiyi süper yönetti diyen denyo bu.

Tabi bunlar çıkar gruplarına hizmet eden hizmetçiler. Bunlarda akıl mantık aramamak lazım. Kendi çıkar grubu lehine konuşuyor. Denyo dememem gerekirdi. Adam "işini" yapıyor.

Denyo ne demek onuda bilmiyorum. iribaş sıfatınıda adam üst yönetici olduğu için kullandım. Yani yönettiği diğer başların daha üstünde daha büyük anlamında.

Bu tür kötü niyetleri görünce sinirden dayanamayıp yazıyorum, arada kötü anlaşılabilecek kelimeler çıkarsa özür dilerim. Bu insanlar hakkaten bu ülkeye zararı olan insanlar. Kendi çıkarları için ülke halkını yakmaktan çekinmeyen tipler bunlar.

5. Değerli topik sakinleri,ben önümüzdeki günlerde borsada ciddi satış (sebebi belli değil) ,buna paralel Dolarda ve altında ciddi yükseliş bekliyorum.Piyasalar bunun tam aksini beklese de ,ben genelde ters hareketlerde güzel para kazanmıştım..........

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    adanalı ile inatlaşmam. Artık ona itiraz etmeyeceğim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Siyonist kanal bluumberg de teyit isimli bir organizasyonun reklamı yapılıyor. Yarım saattir anlatılıyor.

teyit isimli bu organizasyon ilgimi çekti biraz dinledim. Üniversiteden beri Günde 5-6 saat haber araştırma okuyan biri olarak bunlara faydam olabilirmi diye düşündüm. Öğrenebilen bir yapay zekâ uygulamam var, iyi niyetle bu uygulamayı onlara verebilirim ve internette kim hangi konudan bahsediyor kolaylıkla öğrenebilirler işlerine yarar diye düşündüm. Onlar sayesinde istekleri doğrultusunda uygulamayı geliştirebilirim diye düşündüm.

web sitelerine girdim şaşırdım.
    Biraz inceleyince şunu teyit edebilirim kesinlikle CIA projesi. Tamaaaamen abd çıkarlarını korumak amaçlı kurulmuş bir organizasyon.

Zararsız faydalı gibi görünüyor. Size bir sürü eğlenceli ve güzel bilgi veriyor. Ne zamana kadar. Siz abd ile kapışana kadar. O zamanlarda abd nin işine yarayacak haberler teyit edilecek, abd nin işine gelmeyen haberler yalanlanacak.

siyonist bluuumberg TR de hangi amaçla kurulmuşsa bu organizasyonda aynı amaçla kurulmuş. bluumbergi dinliyorsunuz tonla güzel bilgi veriyor gibi görünüyor ama arka planda yaptıkları her programla sizi abd ye bağlıyorlar. Kendi gruplarının ülkede ilerleyip gelişmesi üzerine kurgulanmışlar.

Kendi adamları sürekli TV de görünürken rakipler ancak kötü haberlerle TV de yer alabilirler.

Görünüşte iyi, ama gerçekte ülkenin altını oyan, halkı abd çıkarları doğrultusunda yönlendiren bir kuruluş. teyit isimli organizasyonda aynı.

"lang hiç bir bilgi yok nerden anladın komplo teorisyeni dingil" dediniz. Çok ayıp ettiniz.

Birincisi kâr amacı gütmeyen bir site ama 25 kişi tam zamanlı çalışıyor. Para nereden.?
    İkincisi siyonist bluumberg de reklamı yapılıyor, büroları çok çok pahalı kirası olan İstanbul'daki koç kulesinde. Koç grubu ya siyonist yada siyonistlerin elemanı. rahmi koç'un dünyanın en büyük siyonist devi JP Morgan finans kuruluşunun yönetim kurulunda sandalyesi var. Ayrıca koç ailesini inceledi iseniz 80 yıl kadar önce mobil, ford gibi yahudi ve siyonist şirketlerin dışarıdan desteği ile büyüyorlar.
    Üçüncüsü yine siyonist abd li zuckerberg(faceBook) den destek almışlar.

Bu sitenin amacı, fetö okulları gibi. abd çıkarları için bizim ülkeyi manipule etmek olmalı.

Savaş zamanında Suriyede beyaz yakalılar isimli bir grup vardı. Tamamen abd çıkarına çalışıyorlardı. İnternette savaşla ilgili tonla haber-görüntü yayıyorlardı, suriye devletinin katlettiği sivillerle ilgili. beyaz yakalılar'ın tüm haberlerinin uydurma olduğu, başka ülkelerde senaryo yazıp oynadıkları ve görüntüledikleri sonradan ortaya çıktı. Savaş sonrası bu grup şu anda bildiğim kadarı ile ingilterede yaşıyorlar. fetö nasıl abd de yaşıyorsa bunlarda babaları ingiltere-abd de yaşıyorlar. teyit gibi organizasyonlar, beyaz yakalılar haberlerini onaylayacak ve doğru haberleri eğer abd nin foyası ortaya çıkıyorsa onaylamayacaklar. Yalan diyecekler.

Tamamen TR de algı yönetmek için kurulmuş bir organizasyon. Dünyadaki organizasyonun bir kolu imiş.

Bu yıllarda akp ile abd kavgalı, akp trollerinin yalan haberlerini yalan diye ortaya çıkaracaklar hoşunuza gidecek. Ama akp ile abd ortak çalışmaya başladığında akp nin tüm yalanlarını onaylayacaklar. Şu an hoşunuza gidecek, ancak uzun vadede ebemizle dans edecekler.

efsane keçi bir olayı daha ortaya çıkardı. Üç dakkamı almadı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Endekse bakarsak, geçen hafta yazdığım teori doğru çıktı.

Geçen haftaki düşüşün, tamamen yerli balinaların pozisyon ayarlama amaçlı vade sonu hareketi olduğunu. Başarılı olabilmek amaçlı dovizi de bu işe alet ettiklerini. Vade sonu geçince BISTin yukarı, dovizin aşağı döneceğini yazmıştım.

Dovizide bu işe alet edebildilerse, bu işi yapan balinalar yerli büyük bankalardır.(Yabancımı, yerlimi ispatlayacak durumda değilim, gzlemim bu yönde) Tek bankada olamaz birden fazla büyük bankadır. Yoksa BISTi aşağı indireyim, dovizi yukarı çıkarayım işini banka harici aracı kurumlar, küçük finans kurumları yapamaz. tek başına bir büyük bankanın yapmasıda zor. Bir kaç banka birleşmiş olmalı.

Kartel oluşturmuşlar gibi izlenim edindim. Büyük ihtimalle piyasa yapıcı 3 bankada ya baş rolde yada bu işin içindeler. Piyasa yapıcılar karşındaysa, bu işi yapmanda zor. Piyasa yapıcı 3 bankadan 2 tanesi TR deki en büyük iki banka.(tabi eğer değiştirilmedi ise. işbank ve akbank dı)

Görüldüğü üzere kapitalist sistem tamamen halkları soymak üzere kurulmuşlar. Devletlerde bu işte güçlüye halkın emeğinden aktarım yapan aracı kurum rolundeler.

Dünyadaki bin zenginin toplam serveti kaç milyar kişinin servetine denkti yaw. Geçen aylarda açıklamışlardı. Sistem tamamen bunun üzerine kurgulanmış. Medya da ellerinde olduğu için halk denen kalabalıklara bu işleri normal olarak gösterebiliyorlar. Hatta soyulanların önemli kısmı, soyanlar için kavga edebilecek kadar bilinçsiz haldeler.

Gördünüz, nerden başladım nerede bitirdim. Bakıyorum böyle olmuş. Elimde değil.

Bir olayı açıklıyorsam temel sebebe kadar iniyorum. Bu sefer evrildiğimiz maymunlara kadar inmedim. İsteseydim inerdim.

Sayfa 470/852 İlkİlk ... 370420460468469470471472480520570 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •