Sayfa 794/852 İlkİlk ... 294694744784792793794795796804844 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,345 - 6,352 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Yukaridaki yazını görmemiştim dünya bankası iyi para göndermiş keşke rantabl harcanabilse bütün yardımlar
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Ali Cemal yardım için sence en güvenilir bir adres nedir? İstersen mesaj olarakta gönder. İnsan ne yapacağını bilemiyor, bi faydam olabilse giderdim de ama ortama bakınca daha az işe yaramayan grupta kalırım bilemedim şimdi değil biraz ortam sakinleşince yardım işi olmalı mı çocuklara dedim kızılaya kan verin en azından diye. Kan bankası zaten kızılayda.
    Deprem bölgesine yakınsan, bizzat git ya fiziken yardım et veya temizlik, ısınma malzemeleri filan götür orada ver. Çok gönüllü olduğundan insan istemiyorlar ama yardım malzemesi oraya gidip çadır kentte verilebilir. Üşüyoruz diyorlar.
    Yakın değilsen önerebileceğim bir kuruluş yok. Giden tanıdığın varsa onla gönder. Para verme ihtiyaç malzemesi ver.
    Giden tanıdığın yoksa mahalle yada ilçenden en fakir aileyi bul, bir eksikleri varsa onu gider. Çamaşır makinesi yoktur yada çok eskidir. Çatısı akıyordur, ev boyasız rutubetlidir. Çocuğunun ayakkabısı sağlıksızdır filan.

Ben böyle yapıyorum. Tabi gücüm olduğu zaman ve gücüm oranında.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

3. Yok aga, İstanbul'dayım, anladım tamam.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

4. Benim beynim "canlılar neyi neden yapıyor" odaklı...
    yaşamak ve üremek...kısa cevap bu...henüz evrimin daha başlarındayız...
    evet haklısınız ibraniler aynen bahsettiğiniz gibidir..yinede cumartesi günleri çalışmadıkları halde onların diyanet makamı diyeyim deprem kurtarma çalışmalarında ara vermemeleri için fetva tarzı bir karar almışlar..
    dayanışma.. dayanışma..en kısa sürede yaraların sarılması umuduyla...

5. Sayın Alicemal;

Haarp gibi komple teorilerine bakış açiniz nedir?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    maltepe'nin son yazısına katılıyorum katılmasına da. Yazısına katılırsam Türkiye deki abd nin ülkeleri bölmek için nefret esaslı kurup yetiştirdiği tarikatların yaptıklarını onaylamış gibi hissediyorum kendimi. O sebeple katılmak rahatsız ediyor. Şu an midem ağrımaya başladı.

Nasıl rahatsız ediyor.
    Bu tarikatlardan en ünlüleri hangileri ismini vermeyeyim devletde çok güçlüler, polisle savcı ile başım belaya girer. Diyelimki A tarikatı.

A tarikatı yurtlardaki öğrencilerine tecavüz ediyor, devlet aracılığı ile halkı soyuyor, halkın yadımlarını cep ediyor. Ama piyasada konuşurlarken sürü oluşturmak için yardım, sevgi kardeşlik filan diyorlar.
    Adamların yaptıklarına bakıyorsun resmen şeytana hizmet ediyorlar, söylediklerine bakıyorsun sanki melek. Dilleri melek elleri şeytan.

Hali ile melek gibide konuşsa, o tarikat benim gözümde şeytandır tek cümle dahi konuşmak istemem, onun konuşacağı tek kişi vardır oda savcı, yargıç ve hakim. Yaptıklarının bedelini ödeyecek.

maltepe de bana tarikatları hatırlattığı için ne kadar iyi şeyler söylese de katılamıyorum.

Eskiden burada kitapçı vardı, benzer şey yaşamıştım. Birde yine iyi niyetli ama erbakan'ın partisini savunan biri vardı onunla da benzer şey yaşadım. Tek cümle bile konuşamadım çünkü savunduğu şeyin yeri hakim'in karşısı. kitapçı ile muhatab olmuştum çünki çocuk ruhluydu. Öğrenebilirdi. Öğrendimi bilmiyorum, ama yaşı büyük olan öğrenemez, neyse odur. Öğrendim diyorsa sadece yüzün dönük olduğun zamandır, arkan dönükse yine aynı bildiğini okur. Bu değişmez.

Birde gerçekte iyi olupta, hayatta kalabilmek için kötü olmak zorunda kalanlar var. Örneğin vergi kaçıranların çoğu. Bunlar hızla özlerine yani iyi tarafa dönerler yeterki liderleri iyi olsun. Bunlar çoğunlukta.

Yaşı ileri olupta din diyenlerin, değiştiğini görmedim. Problem DİN de değil. Tüm dinler iyidir. Problem abd nin yetiştirdiği din adamları ve mezheplerinde. Türkiyede baskın olan abd mezhepleri ve din adamları. Bunların gerçek dinle alakaları da yok. Araç olarak kullanıyorlar. Bu meheplere ait din adamlarını dinleyen halk, gerçekte kendilerini müslüman sanıyor ama değiller. abd nin para ile fetullah gibi paraya tapan kötü bir din adamına uydurttuğu bir mezhebin peşinde kullanılıyorlar. Bilmeden abd ye hizmet ediyorlar.

.
    Son düzenleme : alicemal; 12-02-2023 saat: 12:34.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by dealer35 Yazıyı Oku
    Sayın Alicemal;

Haarp gibi komple teorilerine bakış açiniz nedir?
    dealer, bu konuda geçmişte epey bilgi okumuştum. Haarp'ın yapabildikleri teorisi, uzaylıların dünyayı ziyareti teorileri ile aynı gibi. Teoride mümkün, gerçekte ise ispat gerekiyor.

Eldeki verilerle Doğru da diyemezsin, yanlış da.

Üç beş yıl eskidendi, belki daha eski. Rusya da şiddetli bir deprem oldu. Akabinde abd de orman yangınları çıktı ve neredeyse tüm abd yandı dendi.
    Bunun üzerine bazı haberler çıktı. Rusya daki depremi abd haarp sistemi gerçekleştirdi. Mevcut bir fayı tetikleyerek depremi başlattılar.
    Rusya bunu biliyordu ve abd ormanlarını yakmaya başladılar, dendi.

Bu bir haberdi. Doğrumu yanlışmı eldeki verilerle bilemiyorum. İlave verilerle desteklemek gerekiyor.

Aynısı değil ama ülkelerin davranış tarzı açısından başka örnek. yunanlılar pkk kampaları kurup orada pkk lıları barındırıyorlar. Blki 30-40 yıldır durum bu. Çiller dönemimiydi, bizim Ege ormanları anormal şekilde yanmaya başladı. Her yerde aynı anda orman yangınları çıkıyordu.

Sonraki aymıydı ertesi yılmıydı bu kezde yunan ormanları yanmaya başladı. Aynen Ege ormanlarının yanış şekli gibi yunan kıyı şeridi alev altında kaldı.

Sonrasında gelen bilgi. yunanlılar pkk lıları gönderip bizim ege adalarını yakmıştı, bizim devlet de karşılık vermişti. Geri zekalı yunan devleti yöneticileride bir daha böyle bir işe kalkışmadılar. Camdan evde oturuyorsan, başkasının evine taş atmazsın. Ama geri zekalı isen atarsın. Bedelini ödersin ve o yangında ölen, zarar gören binlerce, onbinlerce masum vatandaşada ödetirsin.

Yöneticilerin soysuzlukta uzmanlaşmış olanlarıda kendi yaptıklarını değil Türkiyenin yaktığı ormanları halka anlatır, suçu başkasına yükleyerek kendilerini kurtarır, yerlerini korurlar.

Konuyu dağıttım gibi.

Deprem tetiklemek mevcut teknolojilerle mümkün olabilir. 1 Litrelik pet şişesi büyüklüğündeki bir dalga yayan cihazla, 10 tonluk kayayı bir kaç saniyede parçalayabiliyorlar. Deprem bölgesinde gerilmiş olan kayaçlara gönderecekleri dalgalarla, 100 yıl sonra gerçekleşecek depremi öne almaları teoride mümkün. Linkini verdiğin yazıda da deprem tetikleme hatta şiddetini artırma zaten ispatlanmış. K.Maraş depremi ise israilin yıllardır petrol sondajları yaptığı bölgeye yakın.

Hangi hayvan bunu yapar. İnsan hayvanı bunu yapıyor, yapacak da.
    Yaw düşündümde o cihaz bende olsa yaparmıydım. Galiba yapardım bazı yerlerde. Netçede bende hayvanım yaw. Veriler onu gösteriyor. Bak keyfim yerine geldi tüy gibi hafifledim. 2. el o cihazdan varsa alabilirim.

.
    Son düzenleme : alicemal; 12-02-2023 saat: 12:49.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 794/852 İlkİlk ... 294694744784792793794795796804844 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •