Sayfa 811/852 İlkİlk ... 311711761801809810811812813821 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,481 - 6,488 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Sıvı yakıtlı araçların önümüzdeki en az 20 30 yıl daha kullanımda kalacağını söyleyebiliriz.Kendi adıma Hidrojen yakıtlı araçlar kullanıma sunuluncaya kadar elektrikli araca geçiş düşünmüyorum.Mecbur bırakılırsam hibrid alır devam ederim.

2. Ali Cemal abi selamlar

Konudan bağımsız ama sormak istedim bu elon falan yapay zeka çalışmalarını ağırlaştırma bir ES verme tavsiyesinde bulunmuş anladığım kadarıyla chat GPT olayına aslında aynı iradeyi bizim diyanetten de beklerdim abi bu yapay zekadan sonra bizim müftü vaiz takımı kime nasihat edip vaaz verip ilmihal anlatacak yapay zeka çok daha doyurucu cevap verecek daha fazla veriye erişip hatta halk arasında bazı atkafaların anlatırken dahi fark etmediği çelişkileri bile bertaraf edecektir. Diyanette istihdam etseler ya bi versiyonunu zırhlı merso ya da gerek kalmaz.

saygılarımla.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by hs37 Yazıyı Oku
    Sıvı yakıtlı araçların önümüzdeki en az 20 30 yıl daha kullanımda kalacağını söyleyebiliriz.Kendi adıma Hidrojen yakıtlı araçlar kullanıma sunuluncaya kadar elektrikli araca geçiş düşünmüyorum.Mecbur bırakılırsam hibrid alır devam ederim.
    Bencede Türkiyede en az 20 yıl daha sıvı yakıtlı araç satılır. Kullanımı belki 40 yıl sürer. Bir ihtimalle 10 yıl içinde nükleer savaş olursa araba derdimiz kalmayacak. Nükleer savaş ihtimali artarak devam ediyor. abd-ingiltereyi yöneten siyonistler duraklamıyor, Çin ve Rusya'yı kışkırtmaya dozu artırarak devam ediyorlar.

Elektriğe karşı Hidrojeni neden tercih ediyorsun pek fikrim yok doğrusu?
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Ali Cemal abi selamlar

Konudan bağımsız ama sormak istedim bu elon falan yapay zeka çalışmalarını ağırlaştırma bir ES verme tavsiyesinde bulunmuş anladığım kadarıyla chat GPT olayına aslında aynı iradeyi bizim diyanetten de beklerdim abi bu yapay zekadan sonra bizim müftü vaiz takımı kime nasihat edip vaaz verip ilmihal anlatacak yapay zeka çok daha doyurucu cevap verecek daha fazla veriye erişip hatta halk arasında bazı atkafaların anlatırken dahi fark etmediği çelişkileri bile bertaraf edecektir. Diyanette istihdam etseler ya bi versiyonunu zırhlı merso ya da gerek kalmaz.

saygılarımla.
    Batman, olay din adamlarında değil.
    Problem ne.? Büyük kalabalıkların din adamları tarafından kullanılması değilmi.?

En önemli soru NEDEN?

Bu insanlar neden din adamı denen kişilerin peşine takılıyor.?

Normalde talep varsa yerden bulduğun taşı para ile satarsın. Yolda yürüyorsun, sağ taraf toprak ve devlet arazisi. Birisi geldi senden o topraktan bir avuç ver sana para vereyim dedi. Sen bedava verirsin ama kötü yetiştirilmiş kişiler hemen durumu görüp oraya doluşurlar.

Başkalarıda geldi ve bir avuç toprağa para vermeye başladılar. Kötü yetiştirilen kişiler seni oradan atarlar, kendileri orayı çevirir sahiplenir ve para ile satmaya başlarlar. Talep geldikçe fiyat artar.

Yani insanlar bir şeyi talep ediyorsa, orada bir sürü satıcı oluşur.

Din de aynı.

Talep olduğu için din adamları var.

Asıl soru neden talep var ve din'i pazarlayanlar neden kötü ler.

Peygamberleri demiyrum, onlar o dönemki kötü toplumları düzenlemeye çalışan iyi insanlar. Gerçek din adamlarınıda kast etmiyorum. İnsanlara nefret aşılayan, birbirlerinden ayıran, cemaatlerini kullanan, cemaatleri ile güçlenince diğer insanları soyan zarar veren din adamlarından bahsediyorum. Yani kötü olanlardan. abd nin ürettiği din adamlarının hepsi kötü. Zaten amaçta o, kötü olmaları ve ülkeye zarar vermeleri için ingiltere ve abd tarafında üretilip destekleniyorlar.

Gerçekte onlar aynı pkk gibi terör örgütleri. pkk nasıl Kürtçülüğü kullanıyorsa onlarda dini kullanıyorlar. pkk nın nasıl Kürtçülük Kürtler umrunda değilse tek amaçları abd ye hizmet ve abd sayesinde para güç sahibi olmaksa, ingilterenin abd nin ürettiği din adamlarıda aynı, din umurlarında değil, onlar için araç.

Her neyse bu aslında uzun konu kısa kesmem lazım. Bu konuda kitap yazarım çünki aslında konu din'i değil insan doğasını ilgilendiriyor.

Kısa kesersem nasıl anlatabilirim. Buraya kadar abd ye dolayısı ile siyoniste giydirdiğimden biraz stres attım kısa kesebilirim.

Soru cevapla geçeyim.

Din' e talep var.

Neden var.?

Güçsüz insan dine talep duyar. Güçsüz insan korunmak için güçlü birilerini arar. Din adamlarının sunduğu Allah dan daha büyük bir güç varmı.? Hem güç vaad ediyorlar hemde psikolojik rahatlama sunuyorlar. "Evet adam çaldı, ezdi, öldürdü ama öbür dünyada belasını bulacak. Senin azına ediyorlar ama ses çıkarma öbür dünyada acaip rahat edeceksin."

Güçsüz insanında alternatifi yok.

Normalde alternatif DEVLET dir. Ama bizde olduğu gibi bizzat devlet seni eziyorsa, devlet seni soyuyorsa.? din adamlarından başka alternatifin kalmıyor, din adamlarına yöneliyorsun.

Din demiyorum din adamları. Güçlü görünen en yakındaki cemaate yöneliyorsun.

Devletin halkını soymadığı ve desteklediği ülkelerde din yaygın değildir ve belirleyici değildir.
    Devletin halkını ezdiği ülkelerde din yaygındır ve belirleyicidir.

Buraya kadar anlattığım şu.

Bin yılda geçse, dünya robotikleşip uzay çağını yaşasa, talep varsa din adamları olacaktır.

Din'in şekli değişecektir ama güçsüzün din adamları tarafından kullanılması devam edecektir.

Olay din de değil. İnsanlar neden din talep ediyorlar, olay orada.

Güçsüz oldukları için.

Neden güçsüzler, kime karşı güçsüzler.?(Du yaw başa dönmüşüm burada)

Devlet onları eziyor, devlete karşı güçsüzler. Devlet organları, siyasetçi eziyor, belediyeler eziyor, polis eziyor, resmi kurumlar durmadan para isteyip eziyor. mahallede sorun yaşasan karşındaki devlette güç sahibi ise eziliyorsun. Karşındaki çok zenginse devlet de adam satın alıyor yine eziyor. Seni koruması gereken insanlar seni eziyor.

Devlete karşı güçsüzler. O sebeple din adamına gidiyorlar.

Nereye vardık.?

Devletin düzgün olacak.

Ne söylüyorum. Ülkemizdeki tüm sorunların kaynağı siyasetçilerin hırsızlığı. Yani devletin yolsuzluğu. İşte yine oraya geldik.

Ülkemizde din adamlarının egemenliği bitsin istiyorsak, sokağında, mahallende, ilçende, şehrinde, ülkende HIRSIZ KATİL OLDUĞUNU BİLDİĞİN SİYASETÇİYİ DESTEKLEMEYECEKSİN.

Tabi sana demiyorum Batman, bir politika söylüyorum.

Hırsızı destekliyorsan, başına gelecekler bellidir. Eni sonu batağa saplanırsın. Yavaş yavaş herşey çürür bozulur batman. Yapma etme hırsızın peşine takılma diyorum.

Tabi sana demiyorum yaw... Her neyse cıvımaya başladım. O zaman soruyoruz bana. "Neden cıvıyorsun emşerim.?"
    En önemli soru neydi Neden.?

Çünki boşa yazıyorum hiç bir şey değişmez, sadece tesbit benimkisi.

Başka soru da var, bizdeki din adamlarının çoğu neden kötü.?
    Çünki yüzyıllardır önce ingiltere sonra abd tarafından dünya ve ortadoğu şekillendirilmiş. Dünyayı geri bırakmak için buldukları yöntemlerden biri din adamlarını kullanmak. Bizdeki önde gelen Sunni din adamlarının ve çok azda olsa bazı Alevi olduğunu söyleyen ama gerçekte Alevi olmayan din adamları-dernekler ingiltere abd üretimi. Alevi dedeleri Peygamber soyundandır. Tipleri huyları bellidir. Alevi derneğiyim diyor ama hırsızlığa bulaşmış. Başındaki Alevi dedesine bakıyorsun tipi Peygamber soyundan olmadığını açıkça gösteriyor. Huyuna bakıyorsun hırsızlığa bulaşmış. Gerçekte Alevi dedesi değil ama "Peygamber soyundan geliyorum" deyip cahil milleti peşine takmış. Bir ara tayyip bile Peygamber soyundanım diyordu. Adamın tipine bakıyorsun uzaktan yakından geçmiyor. Kendisi Afrika Asya melezi bir Gürcü(Bunu kendisi söyledi, sonra inkar etti). Ne tipi ne huyu Peygamber soyuna yaklaşmıyor bile.

Du yaw nereye geldim.

Batman işte böyle.

Hırsız siyasetçi belediye başkanı seçmeyeceksin devlet düzgün olacak. Devlet düzgün olunca din adamlarının yavaş yavaş geriye çekildiğini ve hırsız din adamlarının ortadan kaybolduğunu göreceksin.

Hırsız siyasetçiyi seçmemek içinde halkın küçük yaştan itibaren beyinlerinin geliştirilmesi gerekiyor. Yine eğitime geldik. Bu arada ibrani azınlığıda ülkeden göndereceksin, yada konuşup anlaşacaksın. "Neden yapıyorsun Moiz" diyeceksin. Oda "ben üstünüm sen maymunsun" diyecek. İşte bu argümana cevap bulmak lazım.
    @NeAcaipDunya

5. ''Elektriğe karşı Hidrojeni neden tercih ediyorsun pek fikrim yok doğrusu?''
    Kısaca elektikten daha temiz ve uzun yıllar kullanım maliyeti daha düşük.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by hs37 Yazıyı Oku
    ''Elektriğe karşı Hidrojeni neden tercih ediyorsun pek fikrim yok doğrusu?''
    Kısaca elektikten daha temiz ve uzun yıllar kullanım maliyeti daha düşük.
    İlginçmiş. Hidrojen motorları hakkında çok çok az bilgim var. Demekki denk gelirsem okumam gerekiyor. O konuda biraz bilgi edinmeliyim gibi.
    @NeAcaipDunya

7. Toyota mirai Bmw x5 araştırabilirsiniz.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Donald Trump'dan son abd seçimlerinden beridir arada sırada bahsederim.

Özetle ne diyordum.?

Gerçekte bu adam geri zekâlı. Hakaret etmiyorum tesbit yapıyorum. hakikatende geri zekâlı. Ölçsünler 80 çıkmaz. 80 derece orta zekânın alt sınırı. Yunanistan ortalaması 72. Trump'ın 72 çıkacağını bile sanmıyorum. Görüldüğü gibi geri zekâ lı biri dünyanın en güçlü ülkesinin başına geçebiliyor. Servetleri dedesinin kadın satıcılığından, sonrasında da inşaat dan geliyor.

Tipi ve huyuna bakınca ibrani olmadığını görüyorsun.

"abd ve ingiltereyi yönetenler ibrani soyundan diyordun, abd yi yöneten trump'a da ibrani değil diyorsun.?" dediniz.

abd nin başına ibrani kökenli olmayan siyahi melez obama da geçti. Ama yönetmedi. Yöneten abd kurumlarıydı, abd başkanları göstermelik.

Kilit abd kurumlarının hepsi ibrani kökenlilerin elinde. CIA, Pentagon, FED, senato en önemlisi abd nin dev şirketleri ve medyası. Hepsi ibrani kökenlilerin elinde ve kontrolunde.

obama başa geçti ama ibraniler ne istedi ise onu yaptı.

ibranilerin istemediği şeyleri yapmaya çalışan abd başkanları, halk tabanında fazla güçlülerse hemen öldürüldüler. Örneğin Kenedy ibrani kökenli değildi, halk çok seviyordu, tekrar seçilmesi kesindi, ondan sonrada kardeşi büyük ihtimalle geçecekti. Öldürdüler. Sebebini okumuştum unuttum. Farklı yerlerde farklı şeyler yazıyorlardı. Büyük ihtimalle trump gibi ibrani kökenlilerin devletteki gücünü azaltmaya çalışmıştır.

trump'da TV şovları sayesinde ünlü oldu, parası ile siyasette bir yerlere geldi. Büyük ihtimalle ibranilerin gülüp oynayıp şaklaban niyetine kullandıkları biriydi. Ayrıca damadı ibrani kökenli.

Ama iş ciddileşti, trump TV yüzü sayesinde başkanlığa bile yükseldi. TV lerin insanların %80'i üzerinde hipnoz etkisi var demiştim.

abd halkının zekâ seviyesini ölçsek onlarda büyük ihtimalle Yunanistan kadar çıkar. Belki daha az. O sebeple trump lar, Boris'ler, Yeltsin'ler bu tür ülkelerde kolaylıkla yükselebiliyorlar.

Başta ibraniler önemsemediler, kullanışlı aptal olarak kullanırız dediler, zaten trump'ın damadı ibrani. Ancak onlar açısından işler sarpa sardı.

trump başkanlığı sırasında ibranilerin istemediği şeyleri yapmaya başladı. Adam geri zekâ lı her zaman kontrol edemezsin. Hele geri zekâ'lının eline güç geçmişse o zaman kaç. Mesela başka ülkelerde de oluyor bunlar, örneğin Libya-Kaddafi. Başka hangi ülke olabilir.? Irak Saddam, selman-suudiArabistan gibi. Her neyse abd ye dönelim.

trump başkanlığı döneminde birer birer kilit noktalarda ki ibrani kökenlileri işten atmaya başladı. O zaman ibraniler uyandılar. Bu adamla devam edemeyiz dediler.

Başkanlığı döneminde adamın yasa dışı küçük düşürücü şeylerini ortaya çıkardılar. Ortaya çıkarınca halkın desteği azalır sandılar. Hiç bir şey fark etmedi, halk yine arkasındaydı. Bu başka hangi ülkede oldu? Meselaaaaa suudi arabistan. Adamın gazeteciyi kıtır kıtır kestirttiği ortaya çıktı. Her neyse.

trump'ı başkanlığı döneminde yıpratamadılar. Sonraki seçimdede kıl payı trump kazanıyordu, seçimde hile ile Biden'ı başa geçirdiler. Seçim sırasında burada şüphelerimi yazmıştım. Başkanlığı trump'ın elinden aldılar.

Ancak ibraniler açısından sorun ortadan kalkmadı. trump hala mecliste ve yine başkan adayı olacak. Eğer seçime girerse de kazanma olasılığı yüksek. Adam New York meydanında 10 kişiyi öldürse yinede seçecekler. Sürü böyle birşey. Birini lider görmüşlerse, o lider onları kurtların inine bile götürse giderler.

Hali ile trump dan seçimden öce kurtulmaları lazım.

Mahkemeye vermişler. Mutlaka deliller gerçektir ve trump suçludur. Eğer suçlular siyasetten çekilselerdi herhalde dünyadaki siyasetçilerin %80'i siyaset yapamazdı. En az %30u hapislerde olur, en az %10 u idam edilirdi.

trump'ı başa geçirmemeye çalışıyorlar. Bakalım başarabileceklermi.!
    @NeAcaipDunya

Sayfa 811/852 İlkİlk ... 311711761801809810811812813821 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •