Sayfa 813/852 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,497 - 6,504 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    selimhan'ın anlayabildiğim bir yazısı gelmiş, atlayayım hemen.

Arada aklıma geliyor.

Diyelimki millet ittifakı kazandı. Çakma gandi başta.

Düşünüyorumda yaşama şansları hiç yok. Yaşarlarsa benim için sürpriz olur.

2 büyük sebep var.

Birincisi ülkeyi az da olsa kalkındıracak adamı siyonist başta tutmaz. Yazmıştım Eceviti hiç bir zaman tek başına başa geçirmediler. Koalisyonla zar zor geçtiğinde de kendi kontrollerindeki parti liderleri ve ülkemize hakim medyaları sayesinde saldırı başlattılar. Zayıf ve korkak cehapeliler en küçük ses yükseltildiğinde koltuktan hemen indiler. Bakın akp ye. Kaç sefer Ülke yerinden oynadı bırak koltuktan inmeyi, kazık çaktılar.

Daha eskiyi Hattırlıyorum da. akp öncesi birisi meclis önünde kasa attı, birisi kitap attı diye hükümetten inmişlerdi. Şu an sefaletten intihar edenlerin sayısı belli değil. Bırak kasa atmayı intihar amaçlı meclisten atlayan atlayana. Ama iktidardakiler üzerlerine alınmıyor, sanki Mars gezegenini yönetiyorlar. Medya yayın yasağı konulduğu için intiharlar üç beş yıldır yayınlanmıyor. Bu konu eski tarih olduğu için ufak tefek hatalarım olabilir. O tarihi yaşamadım, okuduklarımdan aklımda kalanlar.

İkincisi ise, tayyip'in inanılmaz etkileme gücü. Ben zerre etkilenmiyorum, adam konuştukça Ege hoca tarifesi uygulayasım geliyor. 1 saniye konuşmasına katlanamıyorum. Çakma Gandi'nin dediği gibi yalan makinesi bağlasan, makine hiç susmaz.

Ama millet etkileniyor. Eğitimlisi de etkileniyor, eğitimsizi de. Bu güne kadar millet üzerinde bu kadar etkili bir hatip görmedim.

tayyip in kendisi ormanı yakarken, cehape nin yaktığına inandırmışken, iktidar değiştiğinde yanan ormanın başına cehape geçip tayyip kenarda durduğunda, bu milleti nasıl etkileyebilir düşünmesi bile ürkütücü.

Böyle kötü bir haldeki ülkeyi tayyip savunabiliyordu. Bu kadar insan üzerinde etkili bir adam, bu kadar kötü bir ülke manzarasında muhalefette iken iktidardakileri nasıl yerin dibine sokar bir düşünün.

450 milyar dolar borcu cehape yapmış gibi pazarlayacak ve inandıracak.
    YİD lerle ülke çocuk ve torunlarını cehape borçlandırmış gibi pazarlayacak ve inandıracak.
    Tarımı ve hayvancılığı cehape bitirmiş gibi pazarlayacak ve inandıracak.
    Yerli tohumu, doğal tohumu cehape bitirmiş gibi pazarlayacak ve inandıracak.
    İlaçda ülkeyi tam ithalatçı haline getiren cehape imiş gibi pazarlayacak ve inandıracak.
    Orta sınıfı cehape bitirmiş gibi pazarlayacak ve inandıracak.
    Et kuyruklarını, ekmek kuyruklarını cehape başlatmış gibi pazarlayacak ve inandıracak.
    Dünyanın yaklaşık en pahalı yiyecek, ilaç ve yakıtını cehape getirmiş gibi pazarlayacak ve inandıracak.
    Kartelleri cehape getirmiş gibi pazarlayacak ve inandıracak.
    vs. vs.

Çakma gandide sabah akşam ben yapmadım diye millete anlatmaya çalışacak. Bütün enerjisini buna harcayacak.

Düşünün tayyip, 2002 den önce Türkiye de buzdolabı olmadığını halka anlatmış ve inandırmış bir adam.

Karşısındaki tayyip'e bakınca, Çakma Gandi'nin kazanmasına imkan yok.

Bir şekilde kazanabilir, ülkede kazanır.

Medyasını elinden alacak ama siyoniste vermeyecek. sağ partiler ve siyonistler aynı yataktadır.

İkincisi tüm yolsuzlukları son kuruşuna kadar HEMEN yargılamaya başlayacak ve gözlerinin yaşına bakmayacak.(Hoş yolsuzlukların üzerine gitmesi için yargı ve polis içindeki çürükleri temizlemesi lazım. Buna imkan yok. Ortaklarına bakın, partidekilere bakın, imkan yok, yargı ve polisi temizleyemezler.) tayyip yolsuzluk dosyaları ile boğuşmak zorunda olmalı ve akp medyası arkasında olmamalı. Bunun için siyonist medyayı da halletmek zorunda.

Neden.?

Nasıl ki ordu generalleri hapse atılıp tayyip ve fetullahın önünde düşman olarak gördükleri kimse kalmadığında ortaklığı bozup birbirlerine ölümüne girdiler.

siyonistin önünde 2015 den beridir istemediği tayyip kalmayınca, cehape ye desteği kesip YENİ ADAMI kimse onu desteklemeye başlayacaklar. cehape yine düşmanları olacak. yeni adamlarının bebecan olacağını düşünüyorum ama emin değilim. bebecan da özal havası var.

Tabi bu analiz Ecevit cehape si içindi. Şu an cehape ne kadar siyonist emrinde onu tam bilemiyorum. Büyük ihtimalle tam biat halindeler. Ecevit'in derecesini bilemiyorum ama baykal'ı biliyorum. baykal cehapenin altına dinamiti koydu, kılıçdaroğlu tüyünü dikti.

İktidara gelirse kılıçdaroğlunun derecesinide öğrenmiş olacağım.

Yolsuzlukları yargılayacağım diyor ama, akp de diyordu. Sonra ne yaptılar.? ne dedilerse tersini yaptılar.

kılıçdaroğlu da iktidara gelmeden ne mal olduğunu tam olarak anlayamayacağız. Birde cehape sağ partiler gibi değil. Lider opla deyince parti elemanlarının tamamı "ne kadar yükseğe" diye bağırmıyor. Birbirlerinin altını oyup duruyorlar. kılıçdaroğlu iyi niyetli olsa bile, partiyle başa çıkamayabilir. SSK genel müdürü olduğu günlerinden biliyorum, ssk ya hakim değildi ve müdür olarak beş para etmez cehape lileri doldurmuşlardı. ssk nire Türkiye nire. ssk ya hakim olamayan adam ülkeye nasıl hakim olacak.?

İktidara geçmesi kolay değil. Geçtiğinde kalması kolay değil. İnanasım gelmiyor.

Üstelik seçimde hile oranı da korkunç artacak.
    Üstelik oy verecek kaç milyon suriyeli var. Ülkedeki tüm boş evlere Suriyelileri isim olarak doldurmuş olabilirler. Bizim buradaki bir kaç metruk evde Suriye liler kalıyormuş gibi gösterdiklerini yazmıştım.

Amma yazdım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. Büyük para isteyene istediğini verir,istediğini de alır.

3. Mezarında ters yatan birini tanıyorum sanırım siyasal İslamcıların çok iyi bildiği uğruna kurbanlar kesilen GÖBELS

Şimdi ne alakası var diyeceksiniz ama küçük bir ironi ile bu doğru sayılır...

Bundan yaklaşık 25 yıl önce bir haber okumuştum Mein Kampf adlı kitabın (Kavgam) en çok satılan ülkeler arasında Türkiye de vardı..... yani Hitler'in manifestosu olan kitap Almanya'da bile bukadar revaçta değilken ... kitap okunmayan bir ülkede okunan bir kitap hatta bu kitabı abartısız söylüyorum 1986 larda okulumun kütüphanesinde gördüm ve okumak istediğim de yasaklı yayın denmişti ama genede sana verelim demişler di daha ergenlik döneminde Hitler'i tanımıştım hatta normal bir almandan daha fazla..... peki Almanya daki halk 1934 de bu adamı gerçekten tanımıyor muydu böyle bir şey nasıl olabilir di.
    İşte burada göbels devreye giriyor ve şöyle diyor (Vikipedi alıntı)

Başarı önemli bir şeydir. Propaganda ortalama zekalıların konusu değildir, daha çok uygulayıcılarının konusudur. Sevimli veya teorik olarak doğru olması beklenmez. Harika, estetik olarak şık ya da kadınları ağlatan konuşmalar yapmayı önemsemem. Politik konuşmanın amacı, insanları düşündüğümüzün doğru olduğuna ikna etmektir. Taşrada Berlin'den başka konuşurum ve Bayreuth'ta konuştuğumda, Pharus Hall'da söylediğimden farklı şeyler söylerim. Bu pratik meselesidir, teori değil. Birkaç saman kafalının hareketi olmak istemeyiz, fakat daha çok, geniş kitleleri fetheden bir hareket olmak isteriz. Propaganda popüler olmalıdır, entelektüel olarak hoşa giden değil. Entelektüel gerçeği ortaya çıkarmak propagandanın görevi değildir.

Kısacası siyasal İslamcı bir siyasetçinin 25 yıldır neden ısrarla bağırarak yalan ve aşağılayıcı konuşmasının özeti....

Bu kişinin aslında bir İslami yönü de yok böyle bir iddiası da sadece söylem ve cami yaptırmak dan öteye gitmiyor ama hakkını vermek lazım yenge hanım ABD Chanel mağazanın dibini iyi buluyor... Bize de Kılıçdaroğlu nu tartışmak kalıyor...

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by selimhan01 Yazıyı Oku
    Sayın Ali Cemal Bey
    bahsettiğiniz kişinin başarılı olmasının temel nedeni kişinin dürüst olması mutlak bir sonuç ama unutulmaması gereken asıl konu orada yaşayan toplumun hesap sormasıdır. Bektaşi toplumda sorgulama esastır Bektaşiler arasında hakka hukuka ve emeğe saygı diğer Sünni topluma göre daha fazladır. bunun nedeni gerek kültür gerekse eğitim olmakla beraber toplumdaki değer yargısıdır. dürüstçe konuşmak gerekirse bahsedilen etkinliklerin Sünni toplumda zerre kadar karşılığı yoktur zira Sünni kesimde din ve milli eğitim biat kültürüne dayanır ki bunu siz benden daha iyi biliyorsunuz. Burada konu edilen belediye başkanı evet dürüst ama maçoğlunu buraya iten sebep kişisel değil toplumsaldır. eğitimseldir. kültüreldir.

Bu düşünce yapısında kutsal olan değerlerdir insanlar bu değerlerin yüceltilmesi ile anlam kazanır. dürüst insanın pirim yaptığı toplumlar ütopyadan ileri gidemez gerçek olan sistemi ve insanı sorgulayan toplumsal dinamiklerdir.
    İlk okuduğumda bir şey yazmamıştım çünki hızla okuyunca "temiz dürüst olmak önemli değildir" demiş gibi bir sonuç çıkarmıştım. Konu derinliği olan konu olduğu için yanlış anlamış olabilirim konuya girmeyeyim diye ertelemiştim. İyi ki o anda bir şey yazmamışım.

Bu sabah sakin kafa ile tekrar okudum, evet ilk hızlı okumada yanlış anlamışım.
    "Temiz dürüst olmak önemli değil demiyor". Zaten çok açık ve ülkede gerçekleşen örneklerle olayı net açıklamıştım. Çok basit ve temiz örneklerdi, o kadar basit ve gözümüzün önünde gerçekleşen olaylarla anlattığım da anlaşılmıyorsa, acayip hevesim kaçardı.

Anladığım kadarı ile selimhan "adam dürüst veya değil bilemeyiz, oradaki toplum farklı, toplum adamı düzgün olmak zorunda bırakıyor" demiş.

Bu benim o ana kadarki anlatmaya çalıştığımdan daha farklı bir konu. Evet aynı konu gibi görünüyor ama değil. Bağlı konumu ondanda emin değilim. selimhan'ın girdiği konu tam olarak felsefi bir konu.

Benim o ana kadar örneklerle anlatmaya çalıştığım ise "hırsız adamın peşine takılmayın, takılınca böyle oluyor, takılmayınca böyle oluyor" konusuydu. Yani daha yüzeysel ve basit bir konu. selimhan'ınki lider nasıl doğuyor konusu mu? Lider nedir konusumu?. Benimki lider olduktan sonraki konu. Lider seçme konusu. Bağ varmı.? Olmayabilir. Bu da ayrı tartışma konusu olurdu felsefeciler için.

Lidermi toplumu şekillendirir, yoksa şekilli toplummu lideri düzende tutar, yada lider toplumun şeklindedir konusu çok derin ve çok su götürecek bir konu. Bu konuda düşünmüş felsefecilerin konusu.

tayyip erdoğanda lider. Atatürk de lider. Dur yaw, konuya girer gibi yapayım dedim ama girmeyeyim. Çok düşünmek gerekir.

Direk bu konuda da düşünmüş değilim, o sebeple konuya girmeyeyim.

Üstteki göbels konusu ise güzeldi.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ChatGPT isimli yapay zekâ bir müddettir teknoloji diyarlarında olay oldu.

Bing'in sohbet robotu'nun arkasında ChatGPT 4 var ve geçen gün denediğimi anlatmıştım. Arada sırada girip denemeler yapıyorum.

Geçen gün bana yalan söyledi.

Hayır, yalan bir haberi bir yerden alıp bana vermedi, yalanı kendisi üretti.

Normalde verdiği bilgilerin tamamı, internet sitelerinden topladığı bilgiler olmalı diye düşünüyordum. Bilgi kısmı değil sunuş biçimi çok etkiliydi. Bilgi toplaması doğal dünyadaki bilgisayarlara yüklü internete açık tüm bilgiyi toplar ve özet çıkarıp size sunar. Bunda etkilenecek bir şey yok. Etkileyici olan, insanla konuştuğunuz izlenimi edinmeniz. Yapay zekânın daha doğrusu yazılımın bunu yapabilmesi acaip etkileyici. Tabi detay bilince etkileyiciliği kalmıyor oda ayrı konu. Her neyse.

Bu sohbet robotuna "bana logo tasarlarmısın?" dedim.
    "yaparım abi" dedi. "Ne konuda istersin, ne renkler istersin" filan diyede detay sordu.

"Ne zamana hazırlayayım" dedi.
    "Bir saate hazırlayabilirmisin.?" dedim.
    "Hazırlarım" dedi.
    "Hazır olunca mail adresime gönder, buda mail adresim" dedim.
    "Tamam" dedi.

Mail adresime 24 saat bir şey gelmedi.

Tekrar girdim. "bana neden yalan söyledin" dedim. Hemen "yalan kötü şeydir, konuyu değiştirelim"dedi ve sohbeti kapadı.

Farklı yollardan denedim. Dün geceki konuşmamızı hatırlıyormusun" dedim.
    "Hatırlıyorum" dedi ve hatırladığını ispat etti.
    "Bana logo hazırlayacağım dedin ama hazırlamadın" dedim.

"Ben logo hazırlayamam" dedi.
    Ben devam ettim sorguya, "o ben bunu yapamam" benzeri cevaplarla konuyu kapadı durdu. Sıkışınca konuyu kapatıyor. Yeniden açıyorsunuz. Konuyu kapadığı muhabbetler mutlaka yazılım grubuna gidiyordur ve nerede takıldığını görüp yazılımı ona göre geliştiriyorlardır. Ben öyle yapardım. Tahminimce ekip büyük ihtimalle yüzlerce kişidir ve binlerce uzak kişide destek ekibi vardır.

Sonuçta bariz yalan üretiyor.

Şöylede olabilir.

Bunun paralı versiyonu var. Aylık aidat ödeniyor.

Paralı versiyonunda logo hazırlayabiliyordur ve ev ödevleri, tezler, doktora projeleri filan hazırlıyordur.

Bana o sebeple logo hazırlarım demiştir. Sonra bi şekilde paralı üye olmadığımı görüp logo hazırlamamıştır.

ChatGPT ye yalandan dolayı dava açılmış.
    Avustralyadaki belediye başkanı dava etmiş, hakkımda yalan olan kötü bilgiler veriyor diye.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Ümit Zileli, benim arada sırada gerçek örneklerle anlattığım sebep-sonuç olaylarını, siyasal politik ağızla anlatmaya çalışmış.

Yazısı biraz ezbere dayalı olmuş ama bir kaç önemli bilgide veriyor. Anlatmaya çalıştığı şeyle aynı fikirdeyim. Zaten bunu geçmiş yazılarımda bolca görürsünüz.

https://www.korkusuz.com.tr/somurgec...devletler.html
    @NeAcaipDunya

7. Recaizade Mahmut Ekrem in torununun oğlu olan Çigdem Talu nun kardeşi Umur Talu , Tip ten aday oldu . Sembolik de olsa Tip in geçmişte babamin gençliğinde , Behice Boran ve Çetin Altan larin Nişantaşı'ndan oy almaları durumu tekerrür etti.

Biraz karışık görünür olsa da durumu bilenler için anlaşılır .
    Ek not :

Bu durumun Türkiye de yönetici konumdaki zengin sağcıların ve solcuların akşam yemeğinde , özellikle cuma akşamları aynı sofrada toplandıkları durumunu ortaya koyması açısından önemli.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Recaizade Mahmut Ekrem in torununun oğlu olan Çigdem Talu nun kardeşi Umur Talu , Tip ten aday oldu . Sembolik de olsa Tip in geçmişte babamin gençliğinde , Behice Boran ve Çetin Altan larin Nişantaşı'ndan oy almaları durumu tekerrür etti.

Biraz karışık görünür olsa da durumu bilenler için anlaşılır .
    Ek not :

Bu durumun Türkiye de yönetici konumdaki zengin sağcıların ve solcuların akşam yemeğinde , özellikle cuma akşamları aynı sofrada toplandıkları durumunu ortaya koyması açısından önemli.
    Desidero74: " Biraz karışık görünür olsa da durumu bilenler için anlaşılır ."

Kestirmeden yazmaya kalkarsan tabi karışık görünür.

Nişantaşı deyince oradaki anılarım canlandı. Teşvikiye camisinin olduğu sokak, Tarlabaşı ara sokakları, ahşap Tarikat yuvası, Hacı Hüsrev mahallesi ve Faruk Süren'in holdingi. Hepsi de gençliğimde bir dönem hayatımda yer aldılar. Hepside birbiri ile bağlıydı.

Her neyse, Desidero'nun yazdığını anlamadım ama o yazıyı bahane ederek mehmet ağar ve bin Ali yıldırımı öveyim biraz. TR deki sağ nedir sol nedir onların ağzından dinleyelim.

mehmet ağar üç beş yıl önce mahkemeye çıkarılıp emniyet genel müdürü iken(Yoksa iç işleri bakanı olduğundamıydı?) devlette yaptığı işlerden dolayı mahkemeye çıkarılıp sorguya çekildi. Oradaki açıklamaları TR nin durumunu çok net anlatıyor. Adam hem emniyet genel müdürüydü, hemde bakan dı ve devlette çok uzun yıllar üst düzeyde yer aldı. Hem MIT, hem polis emrindeydi, hem de askeri istihbarat dan bilgi alabiliyordu. Ayrıca radikal sağcıydı. 80 öncesi eli silahlı radikal sağ grupların içinde yetişen, solcu denen grupları düşman gören adam.

Adamın açıklamaları aklımda kaldığı kadarı ile şöyle bir şeydi;

"Biz solcuları, kominisleri, eli silahlı Türkiye düşmanı vahşiler olarak görüyorduk. Devlette üst kademelerde yer alıp solcuları yakalayıp içeri aldığımızda gördükki, solcular silahlı vahşiler değilmiş."

"Hem solcuların, hemde bizim yani aşırı sağcıların arkasında amerika varmış. amerika o dönemin hazır kıta gençleri olan bizlere para ve silah verip 'siz milliyetçi ve dinci olacaksınız, kendinize sağcı diyeceksiniz, düşmanınız solcular, gidip onları öldüreceksiniz'. dedi.

"amerika diğer gençlere de gidip 'siz kendinize solcu diyeceksiniz, alın size para ve silah, sosyalist toplumu savunacaksınız, düşmanınızda kendine sağcı diyen kesim gidin onlarla çatışın.' demiş."

"Sağ ve sol örgütleri amerika saf gençlerden kurup birbirleri ile çatıştırmış. Ülkede kaos yaratıp o karmaşada devlette kendi istediklerini gerçekleştirmiş. Bunu yaşlanınca fark ettim."

"Bu duruma çok efkârlandım. O esnada bin Ali de yanıma geldi. Beraber gittik Yalıkavak'ta bir limanda oturduk. Baktık liman güzel, efkârlanmaya uygun. Tekrar geldiğimizde efkârlanacak yerimiz olsun diye bir şekilde limanı sahiplendik. bin Ali ile limanda bir kayıkta oturduk. Geçmişte bu ülkeye verdiğimiz zararlara o kadar üzülmüştük ki, çekmeye başladık."

"Bir bin Ali çekti bir ben. Çeke çeke bitirdik ama efkârımız derindi ve bitecek gibi değildi. Yeni mal getirelim dedik, onuda latin amerikadan getirttik. Gemi ile gelince ve pek çok sefer düzenleyince aç gözlülük ettiğimizi fark ettik. Fazla malı naapalım derken bari cüzi ücretler halka satalım bu ülkeye faydamız olsun dedik. Gençliğimizin hatalarını kapatmaya çalıştık."

Açıklamaları yaklaşık bu.
    Yaşlanınca olgunlaşmış ve gençliğindeki hataları görmüş. Demek isterdim ama yaşlılığında yaptıklarına bakınca, gençlik hatalarını nasıl görmüş de anlamış... İşte orası muallak.
    Liman bilgileri ünlü mafya sedat peker den. sedat peker bir kaç yıl önce akp mitingleri düzenleyip akp rakiplerini korkuturken, sonradan akp düşmanı oldu. Artık ne istedide alamadı ise. sedat peker öncesinde fetullah da aynı aşamalardan geçmişti, pkk da, esad'da. Hepsi akp ile kanka iken düşman oldular.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 813/852 İlkİlk ... 313713763803811812813814815823 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •