Sayfa 822/852 İlkİlk ... 322722772812820821822823824832 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,569 - 6,576 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Kendimide eleştireyim biraz.

kılıçdaroğlu'nun arkasında durması gereken muhalif medya, kılıçdaroğlu'na çok geçirdi. siyonist proje olduğunu düşündüğüm imamoğlu'nun arkasında durdular.

medya oldukları için yaptıkları büyük hataydı. Anketlere bakıp "kazanma ihtimalimiz yüksek, ganimeti biz alalım" dediler ve kendi adamları imamoğlunu yüceltip, kılıçdaroğlu'nu gömdüler.

Bende kılıçdaroğlu'na çok çaktım ama pek çok kez yinede diğerlerinin yanında melek kalıyor diyerek yanlış yönlendirmeyi engellemeye çalıştım. Benim olumlu yada olumsuz etkim olmamıştır diye düşünüyorum. Hadi her okuyanı olumsuz etkiledim desem toplam 100 kişiyi geçmez.

Medyada programcı yada yazar olsaydım ona göre kontrollu yazardım. Burada okuyan az diye pek kontrollu yazmıyorum. Yani yaptığım doğrumuydu emin değilim ama bence yanlış değil.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Kendimide eleştireyim biraz.

kılıçdaroğlu'nun arkasında durması gereken muhalif medya, kılıçdaroğlu'na çok geçirdi. siyonist proje olduğunu düşündüğüm imamoğlu'nun arkasında durdular.

medya oldukları için yaptıkları büyük hataydı. Anketlere bakıp "kazanma ihtimalimiz yüksek, ganimeti biz alalım" dediler ve kendi adamları imamoğlunu yüceltip, kılıçdaroğlu'nu gömdüler.

Bende kılıçdaroğlu'na çok çaktım ama pek çok kez yinede diğerlerinin yanında melek kalıyor diyerek yanlış yönlendirmeyi engellemeye çalıştım. Benim olumlu yada olumsuz etkim olmamıştır diye düşünüyorum. Hadi her okuyanı olumsuz etkiledim desem toplam 100 kişiyi geçmez.

Medyada programcı yada yazar olsaydım ona göre kontrollu yazardım. Burada okuyan az diye pek kontrollu yazmıyorum. Yani yaptığım doğrumuydu emin değilim ama bence yanlış değil.
    Kılıçdaroğlu senin yüzünden kaybetti...en az ,%5 etkin var ...(kusura bakma birini suçlamam lazım)..Çok sinirliyim.. Şaka bir yana KK nin kazanacağını düşünsekde toplumda karşılığının olmadığını kabul edemedik...Yani gerçekler ortada aslında .Bu toplumun durumu ortadaydi. Kabul edemedik.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    Kılıçdaroğlu senin yüzünden kaybetti...en az ,%5 etkin var ...(kusura bakma birini suçlamam lazım)..Çok sinirliyim.. Şaka bir yana KK nin kazanacağını düşünsekde toplumda karşılığının olmadığını kabul edemedik...Yani gerçekler ortada aslında .Bu toplumun durumu ortadaydi. Kabul edemedik.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben sinirlendim mi emin değilim. Belki kısa sürede tam olarak batarsak, sonra tekrar kalkarız. Desemde kendimde inanmıyorum. İngiltere filan tam batmış kalkınmış deniyor, bize olmaz.

kılıçdaroğlunun kaybetme sebepleri neler olabilir.?

-tayyip özel bir adam, çoğunluğu çok kolay HERŞEYE inandırabiliyor. Özellikle bizim gibi yargı sistemi çok bozuk olan ülkelerde. tayyip kuzey avrupada başarı sağlayamaz mesela. Neden.? Anında tutuklanırda ondan. Şu şu konularda yalan söyledin, saptırdın, insanları aşağıladın, böldün filan diye hop içerde veya siyasetten men. Bol taşlı mercimek satmaya devam. Türkiye gibi yargının olmadığı ülkede tayyip gibi bir hatipin konuşmasına izin verirsen yenilgiyi kabul edeceksin. soros emri ile baykal denen adam erdoğan'ı hapisten çıkarıp siyasi hayata sokuyor. soros kim? siyonistlerin tepe elemanlarından.

-kılıçdaroğlu'nun kapasitesi çok sınırlı. Hem lider özelliği yok, hem bilge adam, danışman kalitesi yok. cehape deki öne sürülen ince, imamoğlu, mansur vb. alternatifler dahada berbat. Rakip partiler çok daha berbat ama tayyip gibi bir hatip ve lider var.(lider demek iyi adam demek değil. Hitler'de lider, fetö de lider, apo da lider. İyi liderden çok daha fazla kötü lider var. Lider bir nevi insanları peşine takabilen kişi demek.)

-Yargı sistemi olmayan yerlerde mafya tipi örgütlenmeler daha başarılı oluyorlar. O sebeple korkak ve diğer partilerden daha temiz bir cehape, hiç bir zaman tam başarı sağlayamıyor.

-Ülkemiz maalesef siyonist kontrolunde. Düzgün bir şey yapmaya kalkarsan onları karşında buluyorsun. O sebeple kılıçdaroğlu gibi biat sözü vermen gerekiyor. Yani kuyruğu veriyorsun ve onların çizdiği sınırlarda ilerliyorsun. ince'nin video su konusunda Rusya'yı suçlayıp anında hiç çekinmeden ağır konuşması, abd nin kuklası haline geldiğine son ve çok açık kanıt. Ankara dan İstanbul'a yürüdüğünde abd den emir aldığını anlamıştım. Ne alaka diyeceksiniz, benim beyin böyle. Dolaylı verileri birleştirip sonuca ulaşıyor.
    siyonistler doğal olarak ülkenin değil kendi sömürgeci amaçlarına yarayacak kitleleri destekliyorlar.

-Ülkemizin bilinç seviyesi maaaalesef çok düşük. 100 yıldır yanlış şeylere şartlandırılmışız, halada artarak devam ediyor. Kalabalıklar doğru seçim yapamıyorlar, o eğitim ve bilinç yok.

vb.

.
    Son düzenleme : alicemal; 15-05-2023 saat: 15:34.
    @NeAcaipDunya

4. *-Türk toplumunun ortalama zeka yaşı kaç, biliyor musunuz ?*
    *Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine 83 milyon insanımızın zeka yaş ortalaması net 11.*
    *Konsantrasyon süresi, yani dikkate alma süresi ise sadece 17 dakika. Algı kapasitesi ise 4 kelimelik kısa cümleler.*
    *Her 20 dakikada bir zihnini dağıtmazsan, ikinci 17. ci dakikayı dikkate alması mümkün değil.*
    *Mecburi eğitimde okunan kitaplardan sonra okunan kitap sayısı, aile başına ortalama YARIM KİTAP.*
    *"YANİ", "AYNEN", "BEN DE" gibi birçok kelimenin bir fikri, görüşü, temenniyi anlattığı tek dil, bizim dilimiz.*
    *Çünkü insanımızın kendini ifade edebilme yetisi yok maalesef...*
    *Toplum A-B-C-D kategorilerine ayrılmış.*
    *Hedef kitle, toplumun çoğunluğu olan 11 yaş zeka düzeyini oluşturan D segmenti olarak seçilmiş ve bütün politikalar buna göre hazırlanmış.*
    *Hangi segmentte olursak olalım aynı oksijeni soluyoruz ve her birimizin sadece BİR OYU var.*
    *Sosyal sınıf farkını demokrasiye oy sayısı olarak yansıtabilmiş olan sadece Japonya.*
    *Dolayısıyla hedef kitle olarak D segmentini seçersen ve ona göre söylemler oluşturursan ezici bir çoğunlukla ard arda seçimi kazanıyorsun.*
    *CHP'nin oyunu arttıramamasının sebebi de D segmentini kucaklayamamış olması oluyor bu durumda.
    *Demek ki C segmentindeki oy potansiyeli % 20-25 aralığında. Ne D'ye ne de B'ye çalışmıyorsan sürekli patinaj hali devam edecek demektir.*
    *Şimdi bu bilgileri bilmeyenler için TV de haberleri veya dizileri izlerken kızmak ya da ruh sağlığı için izlememek çok çok doğal.*
    *İktidarın insan ve toplum mühendisliği alanında çalışan müthiş bir ekibi var.*
    *Bu çalışmalar ve daha niceleri onların ellerinde bir bilgi bankası olarak muhafaza ediliyormuş.alıntıdır.

5. Seçimler özelinde ben de naçizane bir iki söz etmek isterim.
    Hem sn.alicemal'in yargı hususundaki tespitleri hem de sn.hs37'nin alıntıladığı tespitlerde doğruluk payı var.

Ben konuyu iki başlıkta ele almak isterim;

Birincisi, evet tüm toplumlar çesitli katmanlardan oluşur. Dünyanın en gelişmiş ülkesi gibi görünen abd'de ahalinin bir bölümü kendi meclislerini basma cüretini gösterdi.
    Taşranın ve taşra ahalisinin yaşam tarzı, ekonomisi, hayata bakışı, değer yargıları ve normları ile şehir insanınınkiler birbirinden farklıdır.
    Biz ülkemizde bu farklılığı çok derin bir biçimde yaşıyoruz. Türk siyasi hayatı esasında 1908'den beri bir tür kimlikler ve yaşam tarzları kavgası.
    Bu toplumu oluşturan parçaların tüm farklılıklara rağmen bir araya gelip üzerinde uzlaşabildikleri bir metin yazamadıkları da vakıadır.
    Katılmadıkları, hemfikir olmadıkları, fikirlerinin sorulmadığı, çoğunlukla kendilerine dayatılan ve silah zoruyla uymak zorunda kaldıkları anayasalara tabi olmak konusunda doğal olarak gönüllü olmadılar.
    Devlet ele geçirilmesi gereken bir sey, hukuk da kılıfına uydurulması gereken bir engel gibi görüldü.
    Mümtaz Sosysal'ın meşhur sözü "anayasaları yaşatan yazılı oldukları sözcukler değil, dışarıdaki hayattır"
    Bütün bunlar sn.alicemal'in yargı ile ilgili sözleri üzerine aklıma geldi. Evet, burası bir hukuk devleti olsa ve adam akıllı bir yargı erki olsa, seçim meydanlarında bunca çarpıtmaya ve yalana imkan bulamazdı siyasetçi. Ki bu siyasetçinin en kullanışlı aparatı gibi görünüyor.

İkinci husus, tüm bu 20 yıllik seçim yenilgilerine rağmen muhalefetin hala rakibini iyi etüt etmediğini görüyoruz.
    İsteniyor ki; hastalık, bitkinlik, yaşlılık gibi insani sebeplerden ya da ekonomik kriz ve deprem gibi sosyal ve doğa olayları nedeniyle rakibi seçimi kaybetsin.
    Muhalefet cumhurbaşkanının kapasitesine saygı duymuyor, yapabileceklerini hafife alıyor/aldı.
    Oysa erdoğan, tüm handikaplarına rağmen dersine çok iyi calışmış ve bana göre hiç de kendini yormadan ki buna sağlığı da elvermiyordu, kolay bir galibiyet aldı.

sn.hs37'nin alıntıladığı gibi kime hitap ettiğini zaten biliyor, ülkenin sosyolojisi hakkında bilgili ve kitlesine neyi nasıl söylemesi gerektiğini biliyor.
    Bütün seçim kampanyası boyunca "kandil, lgbt, kitapsızlar, dinsizler, iha, siha, diyanet..."
    Bu kadarı yetiyor hedef kitle için, daha fazlasına zaten gerek yok.
    Ama sadece bu değil, oyun masasını da kurguluyor;
    Muhalefetin "bence" en tehlikeli oyuncusunu yargı engeli ile berteraf ediyor
    Saadet ve gelecek gibi muhafazakar partilerin karşısına (sonradan anlaşılıyor ki) bunlardan daha etkili yrp'yi çıkarıyor.

Önce partiler anlaşıyor, sonra anlaşma bir sekilde bozuluyor ama yrp ile ittifak konusunda ısrarcı oluyorlar.
    Daha en başlarda muhalefetin suriyeli göçmenler hassasiyeti üzerinden zafer partisini sahaya sürüyor. Şimdi bakıyoruz; kemal bey'e gidebilecek oylar sinan ogan'a, muhalefete belki de mv kazandırabilecek % 2,5 oy ata ittifakına gidiyor.
    Hdp'nin karşısına aynı siklette olmasalar bile hüdapar'ı sürüyor. Hdp'nin de aslında küçük sol partilerin ve sehirlerde verilen stratejik oylarlarla %10 ları geçtiğini anlıyoruz. Yani gözümüzde biraz büyütmüşüz.
    Ve en nihayet, chp'nin karşısına da inceyi dikiyor. Chp geleneksel stratejisini terk edip muhafazakarlara ve kürtlere yaklaştıkça içindeki ulusalcı seçmenlerini kaybediyor.

Muhalefet anlamsız bir iyimserlik ve özgüvenle girdi seçime. Dersine cok iyi calışmış bir erdoğan'a karşı, tüm bu hamlelerin farkında bile olmayan bir muhalefet vardı sahada.
    Seçimin en onemli ayağı "meclis çoğunluğu" muhalefet cephesinde hiç gündeme bile getirilmedi.
    Ben kemal geliyorum. Gelemezsin kardeşim, karşınızdaki adamı hic tanımamışsınız. Bu seçime hiç hazırlanmamışsınız İlk defa favori çıktığınız maçta çok kolay bir yenilgi aldınız.
    Bu sonuçlar bize liyakat sözcüğünü ağzından düşürmeyen muhalefetin kurmay kadrolarının da aslında ne kadar yetersiz olduğunu gösteriyor.
    Kimsenin kimseyle ne tür bir ilişki kurduğuna dair bir bilgi veya belgeye sahip değilim, bu anlatılanlar tamamiyle kişisel yorumlarım.

6. GENELDE SEÇİM KONUŞMALARINI SEVERİM ÖZELLİKLEDE KAYBEDEN TARAFTA İSEM

Şimdi genel kanı adam kurnaz işi biliyor tam bir yetenek bu işin kompedanı olmuş adam bir dahi gibi yaklaşımların hiç birine katılmıyorum zira bu ülkede yaşıyanlar kuzey avrupa ülkesi vatandaşı olsa bırak iktidarı görmek ceza evlerinden çıkmazlardı nokta.

Hep derim bizim tek bir sorunumuz var toplumun kalitesiz olması her kesimi için bu geçerli hatta okumuş denilen beyaz yakalı kesimlerde dahil. entellektüel ve burjuva sınıfı içinde bunlar geçerli. bakın ben seçim günü AKP ilçe merkezine gittim ve insanları inceledim inan bana içlerinde bir tane yeterli eğitim almış yada diğer dünya ülkelerini gezmiş biri yoktu( gurbetçileri saymıyorum onlar dışarıda çalışırlar sosyal hayatı burada yaşarlar.) siz hiç müze gezen sanat izleyen bir gurbetçi yada AKP sevdalısı gördünüz mü? bir ara saat 01.00 de CHP öne geçer gibi oldu bazıları neredeyse ağlayacaktı. yaklaşık 100 civarı insan yığınını izledim büyük çoğunluğu makarnacı tabir edilen hayattan kopmuş insanlardı...ya deprem zede iller tamamı AKP aldı hatta yerle bir olan Hatay ve Maraş bile... peki neden ...? aşağıdaki yayını izlerseniz nedenini anlarsınız.......

https://twitter.com/REM__BEN/status/...976727556?s=20

mesele vaatler olsaydı muhalefet daha fazla teklif etti mesele milliy8etçilik olsaydı iyi parti vardı mesele muhafazakarlık olsaydı oda vardı ama dediğim gibi nedeni yukarıdaki yayında izleyin anlayacaksınız....
    hiçbir yorumum yatırım tavsiyesi değildir...

"O sebeple kılıçdaroğlu gibi biat sözü vermen gerekiyor. Yani kuyruğu veriyorsun ve onların çizdiği sınırlarda ilerliyorsun. ince'nin video su konusunda Rusya'yı suçlayıp anında hiç çekinmeden ağır konuşması, abd nin kuklası haline geldiğine son ve çok açık kanıt. "

biat ederek o koltukta oturdugunu düşündüğünüz KK ya destek vermeyi nasıl izah ediyorsunuz açar mısınız. Karşısındaki RTE nin batıya biattan daha tehlikeli olan yanlışı nedir ki son tahlilde KK secimi yaptiniz ?
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Ben sinirlendim mi emin değilim. Belki kısa sürede tam olarak batarsak, sonra tekrar kalkarız. Desemde kendimde inanmıyorum. İngiltere filan tam batmış kalkınmış deniyor, bize olmaz.

kılıçdaroğlunun kaybetme sebepleri neler olabilir.?

-tayyip özel bir adam, çoğunluğu çok kolay HERŞEYE inandırabiliyor. Özellikle bizim gibi yargı sistemi çok bozuk olan ülkelerde. tayyip kuzey avrupada başarı sağlayamaz mesela. Neden.? Anında tutuklanırda ondan. Şu şu konularda yalan söyledin, saptırdın, insanları aşağıladın, böldün filan diye hop içerde veya siyasetten men. Bol taşlı mercimek satmaya devam. Türkiye gibi yargının olmadığı ülkede tayyip gibi bir hatipin konuşmasına izin verirsen yenilgiyi kabul edeceksin. soros emri ile baykal denen adam erdoğan'ı hapisten çıkarıp siyasi hayata sokuyor. soros kim? siyonistlerin tepe elemanlarından.

-kılıçdaroğlu'nun kapasitesi çok sınırlı. Hem lider özelliği yok, hem bilge adam, danışman kalitesi yok. cehape deki öne sürülen ince, imamoğlu, mansur vb. alternatifler dahada berbat. Rakip partiler çok daha berbat ama tayyip gibi bir hatip ve lider var.(lider demek iyi adam demek değil. Hitler'de lider, fetö de lider, apo da lider. İyi liderden çok daha fazla kötü lider var. Lider bir nevi insanları peşine takabilen kişi demek.)

-Yargı sistemi olmayan yerlerde mafya tipi örgütlenmeler daha başarılı oluyorlar. O sebeple korkak ve diğer partilerden daha temiz bir cehape, hiç bir zaman tam başarı sağlayamıyor.

-Ülkemiz maalesef siyonist kontrolunde. Düzgün bir şey yapmaya kalkarsan onları karşında buluyorsun. O sebeple kılıçdaroğlu gibi biat sözü vermen gerekiyor. Yani kuyruğu veriyorsun ve onların çizdiği sınırlarda ilerliyorsun. ince'nin video su konusunda Rusya'yı suçlayıp anında hiç çekinmeden ağır konuşması, abd nin kuklası haline geldiğine son ve çok açık kanıt. Ankara dan İstanbul'a yürüdüğünde abd den emir aldığını anlamıştım. Ne alaka diyeceksiniz, benim beyin böyle. Dolaylı verileri birleştirip sonuca ulaşıyor.
    siyonistler doğal olarak ülkenin değil kendi sömürgeci amaçlarına yarayacak kitleleri destekliyorlar.

-Ülkemizin bilinç seviyesi maaaalesef çok düşük. 100 yıldır yanlış şeylere şartlandırılmışız, halada artarak devam ediyor. Kalabalıklar doğru seçim yapamıyorlar, o eğitim ve bilinç yok.

vb.

.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir, en doğru karar herkesin kendi şartlarına göre kendi vereceği karardır.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by hs37 Yazıyı Oku
    *-Türk toplumunun ortalama zeka yaşı kaç, biliyor musunuz ?*
    *Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine 83 milyon insanımızın zeka yaş ortalaması net 11.*
    *Konsantrasyon süresi, yani dikkate alma süresi ise sadece 17 dakika. Algı kapasitesi ise 4 kelimelik kısa cümleler.*
    *Her 20 dakikada bir zihnini dağıtmazsan, ikinci 17. ci dakikayı dikkate alması mümkün değil.*
    *Mecburi eğitimde okunan kitaplardan sonra okunan kitap sayısı, aile başına ortalama YARIM KİTAP.*
    *"YANİ", "AYNEN", "BEN DE" gibi birçok kelimenin bir fikri, görüşü, temenniyi anlattığı tek dil, bizim dilimiz.*
    *Çünkü insanımızın kendini ifade edebilme yetisi yok maalesef...*
    *Toplum A-B-C-D kategorilerine ayrılmış.*
    *Hedef kitle, toplumun çoğunluğu olan 11 yaş zeka düzeyini oluşturan D segmenti olarak seçilmiş ve bütün politikalar buna göre hazırlanmış.*
    *Hangi segmentte olursak olalım aynı oksijeni soluyoruz ve her birimizin sadece BİR OYU var.*
    *Sosyal sınıf farkını demokrasiye oy sayısı olarak yansıtabilmiş olan sadece Japonya.*
    *Dolayısıyla hedef kitle olarak D segmentini seçersen ve ona göre söylemler oluşturursan ezici bir çoğunlukla ard arda seçimi kazanıyorsun.*
    *CHP'nin oyunu arttıramamasının sebebi de D segmentini kucaklayamamış olması oluyor bu durumda.
    *Demek ki C segmentindeki oy potansiyeli % 20-25 aralığında. Ne D'ye ne de B'ye çalışmıyorsan sürekli patinaj hali devam edecek demektir.*
    *Şimdi bu bilgileri bilmeyenler için TV de haberleri veya dizileri izlerken kızmak ya da ruh sağlığı için izlememek çok çok doğal.*
    *İktidarın insan ve toplum mühendisliği alanında çalışan müthiş bir ekibi var.*
    *Bu çalışmalar ve daha niceleri onların ellerinde bir bilgi bankası olarak muhafaza ediliyormuş.alıntıdır.
    TR ve Batı ülkeleri ortalama Zeka yaşını 17 diye biliyorum. Aslında sadece yunan ve TR hakkında bu bilgiyi bir kaç yerden okumuştum, bütün batıyı ben dahil ettim. Sanırım 2 yerde okudum. Biri ünlü psikolog. Kuzey Asya yani çekik gözlü ırkının, batı ülkelerinden daha zeki olduğunu bizzat batılılar ölçmüşler. Bendende az buçuk bilgi olsun.

"Yaw batı ülkeleri bu kadar zengin ve medeni iken, bu kadar bilimsel açıdan ileri gitmişken, sen utanmıyormusun bunu demeye" diye içinizden geçirdiniz.
    Hepsinin açıklaması var ama uzun hikaye ve geçmiş yazılarda parça parça anlatmışımdır.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 822/852 İlkİlk ... 322722772812820821822823824832 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •