Sayfa 827/852 İlkİlk ... 327727777817825826827828829837 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,609 - 6,616 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    ...
    Buraya kadar okumuşsan soruma geri döneyim Almanya benim gördüğüm hep kendi oyununu oynama derdinde ama zılgıtı yiyip ABD karşısında varlık gösteremediği halde neden gelip gidip burayı yönetme derdine düşmüş , yoksa ben mi yanlış okuyorum. ABD varken biz Almanya ya nasıl itaat ederiz yoksa biraz da sen mi emret diyor ABD, Almanya'ya?

Bir de 2009 da genelkurmay önünde açıklama yapan gazeteci kimdi unutmuşum

Aslında Almanya, iki dünya savaşının da ortasında olduğu için benimde anlamaya çalıştığım bir ülke. Pek çok açıdan incelemeye çalıştım, hâlâ da Almanya soyu ve tarihi hakkında yazı bulursam mutlaka okuyorum.

Neden bizi yönetmeye çalışıyor sorusunun cevabı kolay. Büyük ve güçlü bir ülke, Avrupa da en güçlü ekonomiye sahip. Güçlü oldukları için Avrupa'nın geleceği konusunda söz sahibi olmak istiyorlar. Bu da doğal.

Türkiye Avrupa'nın geleceğini direkt ilgilendiren bir ülke. Bu sebeple bize karışmaları son derece doğal. Şöyle düşünelim.

Almanya Avrupa'nın en güçlüsü olduğu için kendini çoban olarak görüyor. Diğer ülkeleri ise ahırındaki evcilleştirilmiş atlar. Türkiye ise henüz ahıra girmeyen ama girmek isteyen bir at. Ahırdaki dişilere göz koymuşuz, ahıra girmek istiyoruz. O zaman Almanya doğal olarak kendi kural ve şartlarına uymamızı istiyor. Son derece doğal.

"Biz şartlarına uymayız" desek te bizi özgür bırakamaz çünkü büyük ve güçlü bir ülkeyiz. Gelecekte Almanya nın başına dert olma ihtimalimiz çok yüksek. Bunun tüm Avrupa farkında.

Türkiyeyi evcilleştirme konusunda tüm Avrupa ülkeleri ve amerika ortak davranıyorlar. Kendi aralarına almak için önce bu koca ülkeyi parçalara bölüp sonra almayı düşünüyorlar. kürdistan, ermenistan, rumistan, Türkistan gibi parçalara bölüp içlerinden bir kaçını veya hepsini içlerine alabilirler. Bize Irak tarifesi uyguluyorlar. Ülke içindeki insanları gruplara ayır, birbirlerine düşman et, ulus bilincini yok et. Sonra işgal etmesi çok kolay.

Şöyle düşünün. Bir odada 4 kişiyiz. Dışarıdan odayı ele geçirmeye çalışıyorlar. Biz 4 kişi ortak savaşırsak odaya giremiyorlar. 4 kişiyi birbirlerine düşman ederlerse odayı ele geçirmeleri kolay. 4 kişiden her biri, diğerinin istediği olacağına oda işgal edilsin daha iyi diye düşünmeye başlar.

Aklınızdan "ülkeyi yobazlar yöneteceğine, amerikalılar işgal etsin daha iyi" diyeniniz olmadımı hiç.? amerika yerine almanya, fransa, japonya, çin filan başka isimde koyabilirsiniz. sunni gerici tarikat sempatizanları "ülkeyi Atatürkçüler yöneteceğine, amerikalılar yönetsin" demiyorlarmı.? "Keşke yunanlılar işgal etseydi" demedilermi.?

Tamamen batı ülkelerinin planı dahilinde işliyor. Önce Kürt'leri düşman görmeye başladık, pkk yı kurmalarının amacı buydu. kavala gibilerin dernekleri Güney Doğuda hep çalışıp ora halkınıda işleyip "siz ayrısınız" bilinci oluşturdular. Sonra ilerici gerici gruplarına ayrıştık. Siyasi partilerin bir kısmı ermenilerin elinde, yakında elleri çok güçlenecek ve açığa çıkacaklar. Onlarda açıktan ayrı grup olacaklar. vs. vs.

ASLINDA GERİCİLERLE PROBLEM YAŞIYORUZ SANIYORSUNUZ AMA YANLIŞ. KARŞINIZDAKİ TAYYİP YADA GERİCİLER DEĞİL BATI ÜLKELERİ. Halkları değil yöneticileri. Halklar koyun sürüsü, nereye sürersen gider. Benzetme ağır oldu ama kolay anlaşılıyor.

Son hedefleri bu. Bu sebeplede yüzlerce yıldır bizi güçsüz düşürmek için düzenli altımızı oyuyorlar. Bu son derece doğal. İnsanın doğasında var. Bizim durumu anlayıp birlik olmamız gerekiyor. İlerici gerici, Kürt, Türk, Ermeni, Rum. Bu topraklarda yaşayan herkes kendini bir hissetmeli ve birlik olmalı. BUNU YAPMANIN TEK YOLUDA İBRANİLERİ ÜLKEDEN ATMAK. Başka yolu yok. Başta ben olsam ibranileri atmadanda sorunu barışçı yoldan halleder, ibraniler dahil herkesin işine yarayacak yolu bulurum. İş hayatımda hep böyleydi. Özel efsane bir kimseyim.

Türkiyeden faydalanma kısmına gelince abd ile Almanya çekişiyorlar. Almanya açıktan ses çıkaramıyor çünki kendi efendisi abd buna izin vermez. abd'nin bizim üzerimizde planları var. Almanya bu sebeple açıktan bize karışamıyor. batırma konusunda tüm batı ortaklar ama faydalanma denince sofranın başına abd var.

İkinci dünya savaşında abd'nin yendiği ülkelerden Almanya tamamen abd kontrolune girdi. Gizli servisini ve merkez bankasını abd kurdu ve kontrol ediyor. Almanya nın pek çok kaynağının başına yerleştiler. Ordu kurmalarına izin verilmedi. Almanyanın mercedes gibi pek çok dev şirketinin sahibi ibrani kökenliler. 2. Dünya savaşından önce kurulmuş şirketleride sanıyorum ibrani ler ele geçirdiler. Almanya şu an göbekten bağlı amerikaya ve ibrani kökenlilere. ingiltere ve abd yi yönetende ibrani kökenli yahudiler. Bu sebeple abd ye TR den faydalanma konusunda ses çıkaramıyor.

Almanya konusunda anlayamadığım şey ise, Almanya yı 200 yıldır kim yönetiyor. Dünya savaşlarında Alman soyu(Sanırım Germenler)nun katkısı ne kadar.? Tamam Almanya deniyor Almanlar deniyor ama Almanya yı yönetenler Alman demek anlamına gelmez.

Avrupanın tüm büyük ülkelerinde ibrani kökenli yahudi azınlıklar var. Hangi ülkede ne kadar etkinler o konu hakkında hâlâ net fikrim yok.

Kafamı karıştıran şeylerde oluyor. Mesela şu anki fransa lideri makron ibrani kökenli. Normalde abd ve ingiltere ile her konuda ortak hareket etmeli. Çünki abd ve ingiltere ibrani kökenlilerin elinde. Ama bakıyorum, makron son yıllarda abd den uzaklaşıp Rusya ve Çin e yaklaşmaya çalışıyor. Bunu anlamadım. Son aylarda abd baskısı ile mecburen Rusya ya karşı savaşıp Çin'i yok etme konusunda abd ye yardım ediyormuş gibi görünsede, geçmiş yıllarda pek çok hareketi ile abd ve ingiltereye karşı geldi. Her karşı gelişindede ülke içinde CIA nın çıkardığı ayaklanmalar oldu.

Sonuçta anlamaya çalıştığım çok şey var, her bulduğum kaynağı okuyorum.

.
    Son düzenleme : alicemal; 30-05-2023 saat: 18:17.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Aslında Almanya, iki dünya savaşının da ortasında olduğu için benimde anlamaya çalıştığım bir ülke. Pek çok açıdan incelemeye çalıştım, hâlâ da Almanya soyu ve tarihi hakkında yazı bulursam mutlaka okuyorum.

Neden bizi yönetmeye çalışıyor sorusunun cevabı kolay. Büyük ve güçlü bir ülke, Avrupa da en güçlü ekonomiye sahip. Güçlü oldukları için Avrupa'nın geleceği konusunda söz sahibi olmak istiyorlar. Bu da doğal.

Türkiye Avrupa'nın geleceğini direkt ilgilendiren bir ülke. Bu sebeple bize karışmaları son derece doğal. Şöyle düşünelim.

Almanya Avrupa'nın en güçlüsü olduğu için kendini çoban olarak görüyor. Diğer ülkeleri ise ahırındaki evcilleştirilmiş atlar. Türkiye ise henüz ahıra girmeyen ama girmek isteyen bir at. Ahırdaki dişilere göz koymuşuz, ahıra girmek istiyoruz. O zaman Almanya doğal olarak kendi kural ve şartlarına uymamızı istiyor. Son derece doğal.

"Biz şartlarına uymayız" desek te bizi özgür bırakamaz çünkü büyük ve güçlü bir ülkeyiz. Gelecekte Almanya nın başına dert olma ihtimalimiz çok yüksek. Bunun tüm Avrupa farkında.

Türkiyeyi evcilleştirme konusunda tüm Avrupa ülkeleri ve amerika ortak davranıyorlar. Kendi aralarına almak için önce bu koca ülkeyi parçalara bölüp sonra almayı düşünüyorlar. kürdistan, ermenistan, rumistan, Türkistan gibi parçalara bölüp içlerinden bir kaçını veya hepsini içlerine alabilirler. Bize Irak tarifesi uyguluyorlar. Ülke içindeki insanları gruplara ayır, birbirlerine düşman et, ulus bilincini yok et. Sonra işgal etmesi çok kolay.

Şöyle düşünün. Bir odada 4 kişiyiz. Dışarıdan odayı ele geçirmeye çalışıyorlar. Biz 4 kişi ortak savaşırsak odaya giremiyorlar. 4 kişiyi birbirlerine düşman ederlerse odayı ele geçirmeleri kolay. 4 kişiden her biri, diğerinin istediği olacağına oda işgal edilsin daha iyi diye düşünmeye başlar.

Aklınızdan "ülkeyi yobazlar yöneteceğine, amerikalılar işgal etsin daha iyi" diyeniniz olmadımı hiç.? amerika yerine almanya, fransa, japonya, çin filan başka isimde koyabilirsiniz. sunni gerici tarikat sempatizanları "ülkeyi Atatürkçüler yöneteceğine, amerikalılar yönetsin" demiyorlarmı.? "Keşke yunanlılar işgal etseydi" demedilermi.?

Tamamen batı ülkelerinin planı dahilinde işliyor. Önce Kürt'leri düşman görmeye başladık, pkk yı kurmalarının amacı buydu. kavala gibilerin dernekleri Güney Doğuda hep çalışıp ora halkınıda işleyip "siz ayrısınız" bilinci oluşturdular. Sonra ilerici gerici gruplarına ayrıştık. Siyasi partilerin bir kısmı ermenilerin elinde, yakında elleri çok güçlenecek ve açığa çıkacaklar. Onlarda açıktan ayrı grup olacaklar. vs. vs.

ASLINDA GERİCİLERLE PROBLEM YAŞIYORUZ SANIYORSUNUZ AMA YANLIŞ. KARŞINIZDAKİ TAYYİP YADA GERİCİLER DEĞİL BATI ÜLKELERİ. Halkları değil yöneticileri. Halklar koyun sürüsü, nereye sürersen gider. Benzetme ağır oldu ama kolay anlaşılıyor.

Son hedefleri bu. Bu sebeplede yüzlerce yıldır bizi güçsüz düşürmek için düzenli altımızı oyuyorlar. Bu son derece doğal. İnsanın doğasında var. Bizim durumu anlayıp birlik olmamız gerekiyor. İlerici gerici, Kürt, Türk, Ermeni, Rum. Bu topraklarda yaşayan herkes kendini bir hissetmeli ve birlik olmalı. BUNU YAPMANIN TEK YOLUDA İBRANİLERİ ÜLKEDEN ATMAK. Başka yolu yok. Başta ben olsam ibranileri atmadanda sorunu barışçı yoldan halleder, ibraniler dahil herkesin işine yarayacak yolu bulurum. İş hayatımda hep böyleydi. Özel efsane bir kimseyim.

Türkiyeden faydalanma kısmına gelince abd ile Almanya çekişiyorlar. Almanya açıktan ses çıkaramıyor çünki kendi efendisi abd buna izin vermez. abd'nin bizim üzerimizde planları var. Almanya bu sebeple açıktan bize karışamıyor. batırma konusunda tüm batı ortaklar ama faydalanma denince sofranın başına abd var.

İkinci dünya savaşında abd'nin yendiği ülkelerden Almanya tamamen abd kontrolune girdi. Gizli servisini ve merkez bankasını abd kurdu ve kontrol ediyor. Almanya nın pek çok kaynağının başına yerleştiler. Ordu kurmalarına izin verilmedi. Almanyanın mercedes gibi pek çok dev şirketinin sahibi ibrani kökenliler. 2. Dünya savaşından önce kurulmuş şirketleride sanıyorum ibrani ler ele geçirdiler. Almanya şu an göbekten bağlı amerikaya ve ibrani kökenlilere. ingiltere ve abd yi yönetende ibrani kökenli yahudiler. Bu sebeple abd ye TR den faydalanma konusunda ses çıkaramıyor.

Almanya konusunda anlayamadığım şey ise, Almanya yı 200 yıldır kim yönetiyor. Dünya savaşlarında Alman soyu(Sanırım Germenler)nun katkısı ne kadar.? Tamam Almanya deniyor Almanlar deniyor ama Almanya yı yönetenler Alman demek anlamına gelmez.

Avrupanın tüm büyük ülkelerinde ibrani kökenli yahudi azınlıklar var. Hangi ülkede ne kadar etkinler o konu hakkında hâlâ net fikrim yok.

Kafamı karıştıran şeylerde oluyor. Mesela şu anki fransa lideri makron ibrani kökenli. Normalde abd ve ingiltere ile her konuda ortak hareket etmeli. Çünki abd ve ingiltere ibrani kökenlilerin elinde. Ama bakıyorum, makron son yıllarda abd den uzaklaşıp Rusya ve Çin e yaklaşmaya çalışıyor. Bunu anlamadım. Son aylarda abd baskısı ile mecburen Rusya ya karşı savaşıp Çin'i yok etme konusunda abd ye yardım ediyormuş gibi görünsede, geçmiş yıllarda pek çok hareketi ile abd ve ingiltereye karşı geldi. Her karşı gelişindede ülke içinde CIA nın çıkardığı ayaklanmalar oldu.

Sonuçta anlamaya çalıştığım çok şey var, her bulduğum kaynağı okuyorum.

.
    Fransa konusunda dipnot vereyim sayin alicemal fransa abd nin kopegi olmaya tesnedir su anda kureselcilerin hukumu altindadirlar ama abd nin fransa ya dislayici konumu vardir ornek son yillarda gordugumuz pasifik blogunda gorudugu muammele ortak projelerden cikmasi vs fransa ic dinamikleri dengeleciyici rolu rusya ve cinde bulmaktadir ancak fazla da ileri gidemezler

Fransiz devletinin yapisi geregi fransizlar almanlari yendikten sonra ( abd olmazda ulkeleri isgal altindaydi abd bunu her firsatta fransanin yuzune vurur ) avrupa kitasinin tek buyuk bagimsiz devleti oldugunu varsayar avrupa daki tek askeri guc oldugunu dusunur. Bu konumundan dolayi guc carpaninda soz sahibi oldugunu gostermek istedigi zamanlar olmustur natodan cikis gibi gereksiz sivrilikleri de vardir. Ancak reel politik boyle degildir, fransanin toplumsal olarak asiri yumusak karinlarini bulunmaktadir. Abd siz degil fransa butun ab toplansa avrupayi koruyamaz hegomon bir guc direk avrupa kitasini ilk boslukta yutabilir ancak bu bosluk tarihsel olarak asla verilmez sopa gosterilir sonra terbiye edilir mevcut duzen devam eder

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sağol Corbaciyan.

---

Bu arada işsizliği kısa sürede bitirmenin yeni bir yolunu buldum. Bu yol aynı zamanda gelir dağılımını da HIZLA düzeltiyor. Eğer uygulanabilirse ki hiç bir sorun görmüyorum mucize gibi bir şey. Çok da basit. Basit ama bizim gibi yolsuzluğu gelenek hale getirmiş bir ülkede en basit şeylerin bile uygulanması kabus haline gelebiliyor.

Tabi tüm detayları ile incelenip kuralların belirlenmesi gerekiyor.

Çin'e demiryolu projemi anlamayıp, rüzgar o tarafa esince 15 yıl sonra yarım yamalak kullanan bunak çakma gandi, bu projeyi hiç anlayamaz. İlk defa birine hakaret eder gibi oldum. Ama hakkaten bunadığına inanmaya başladım.

Seçimi kaybedince artık gider diyordum, "gitmeyecem" demiş. Gidip gitmemesinin hiç bir önemi yok. Gitse yerine gelecek olanlar aşırı kirli aşırı sağcılar olacak.
    @NeAcaipDunya

4. 1908'de meşruti monarşiye geçiliyor ve egemenlik meclis ile paylaşılıyor.
    Ordunun modernizasyonu ve eğitimi meselesi 19.yy.dan itibaren Almanya (Prusya) ile yürütülüyor.
    Almanların asker (ittihatçı diye okuyunuz) üzerinden nüfuz çabaları daha o dönemlerden var.
    Buna mukabil Anglosaksonların (o zaman İngiltere şimdi ABD olarak okuyunuz) başta o dönemin Ahrar Fırkası olmak üzere liberaller ve muhafazakarlar üzerinden bir alan açma calışmaları var.
    Bu gelenek günümüzde de devam eder.
    1940 lı yıllarda hem devlet katında hem de ilk savaşta birlikte savaşmanın verdiği bir motivasyonla Almanlara karşı bir sempati var.
    Bahsi geçen dönemler Almanların egemen bir siyasi güç olarak Anglasakson dünya ile rekabet ettiği yıllar. İkinci Dünya Savaşının sona ermesi ile Almanya'nın siyasi egemenliği de ortadan kalkıyor.
    1950 lerden itibaren bu sempati ABD'ye kayıyor ve soğuk savaş yılları ve Nato üyeliği ile Türkiye' de ABD nüfuzu kendini iyice hissettiriyor.
    Alman nüfuz denemesi Davutoğlu'nun başbakanlığı döneminde kendini göstermek istiyor ama Davutoğlu'nun azli ile akamete uğruyor.
    Geçmişte, kamuoyunda karases olarak bilinen şeriatçı örgütlerin de Almanya'da himaye edildiği biliniyor.
    Günümüzde de sol örgütlerin ve fraksiyonların arkasında daha çok Alman istihbaratının olduğu söylenir. Yani her kanalı denedikleri görülüyor.
    Ben her ne kadar Amerikan kontrolü altında olsa da, Almanya'nın da kendine alan açmaya çalıştığını düşünüyorum.
    Muhtemeldir ki ABD'nin gözyumduğu ölçüde.
    "Yukarıda yazılanların gerçek kişiler kurumlar ve ülkelerle ilgisi tamamen hayal ürünüdür, gerceklerle ilgisi yoktur."

5. Türk Yatırım Fonunun kuruluşu bugün onaylanıyor.

Kurucu Ülkeler :

Türkiye
    Azerbaycan
    Kazakistan
    Özbekistan
    Kırgızistan

Yorumlarızı merakla bekliyorum.

6. Dünya uranyum rezervlerinin en az dortte biri Kazakistan da. Türkiye enerjide kral olacak.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sağol snkleyp.

---

hs37, boşuna sevinmeyelim.

Türki Cumhuriyetler dünya yolsuzluk sıralamalarında hep önde gidiyorlar. Bu Cumhuriyetlerde aynı bizdeki gibi abd+ingiltere ve batı ülkeleri cirit atıyor. Bize benzetmişler.
    Bizde Varlık Fonu kuruldu ne işimize yaradı. Fon kurmaktaki amaç, devletin para eden herşeyini sayıştay denetimi dışına çıkarmak. Devletin para eden varlıklarını devlet denetimi olmadan devletin başındaki kişiler diledikleri gibi kullanıyorlar. 1 kişinin emrine tüm ülkenin varlığı verildi ve denetimden çıkarıldı. Padişahta bu yetki varmıdır bilmiyorum.
    Varlık fonu ile bir kaç büyük müteahhidin zararı devlete yani bize girdi. Buda görünen yüz.

---

kastirsef,
    Bizim ülkeden altın, petrol, uranyum fışkırsa, çalışanlar yine fakir olur. Bazı çıkar grupları o paraları cebe indirir.
    Ülkede 2000 öncesi madenler yabancıya kapalıydı. akp geldi açtı. Altına yabancıların ve fetö nün hücumu başladı. Her yıl yüzlerce ton altın çıkıyor ve altın geliri olduğu gibi dışarı taşınıyor. Belki biraz vergi alınıyordur. Ne faydası oldu o altınların bu ülke halkına.
    Gazda geçiş hattı olacaz köşeyi döneceğiz dendi, tamamen algı yönetimiydi, cahil halkı yönlendirme amaçlıydı. Ülkenin her yerine gaz borusu döşendi ama Avrupa'dan daha pahalı gaz kullanıyoruz. (Rusya ile Avrupa savaşa girince o zaman Avrupa gazı pahalandı.)

Her zaman söylüyorum. Bu ülkenin tek sorunu var oda devletin ve siyasetçilerin yolsuzluğu. Çin doğal kaynakları ithal ediyor ama hızla zenginleşiyor, her yıl dolar fazlası veriyor. Japonya aynı, petrol dahil tüm doğal kaynakları ithal ediyor ama bizden kat kat zengin.

Şunu diyorum, Petrol Gaz bulmakla adam olmazsın, eğitim ve bilinçlendirilerek adam olursun. Tabi bu bir cümleyle anlatabileceğim bir şey değil.
    @NeAcaipDunya

8. hs37, boşuna sevinmeyelim.

''Türki Cumhuriyetler dünya yolsuzluk sıralamalarında hep önde gidiyorlar. Bu Cumhuriyetlerde aynı bizdeki gibi abd+ingiltere ve batı ülkeleri cirit atıyor. Bize benzetmişler.
    Bizde Varlık Fonu kuruldu ne işimize yaradı. Fon kurmaktaki amaç, devletin para eden herşeyini sayıştay denetimi dışına çıkarmak. Devletin para eden varlıklarını devlet denetimi olmadan devletin başındaki kişiler diledikleri gibi kullanıyorlar. 1 kişinin emrine tüm ülkenin varlığı verildi ve denetimden çıkarıldı. Padişahta bu yetki varmıdır bilmiyorum.
    Varlık fonu ile bir kaç büyük müteahhidin zararı devlete yani bize girdi. Buda görünen yüz.''
    https://turkicstates.org/tr/haberler...oplantisi_2530

Dört ülkenin daha katılacağından bahsedilmiş. Üçü belli dördüncüyü bulamadım.Aklıma Erbakanın D 8 i geldi.Yakında T 9 diye bir slogan ile karşımıza çıkacaktır.İsim hakkı için şimdiden tedbir alsam mı?

Sayfa 827/852 İlkİlk ... 327727777817825826827828829837 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •