Sayfa 284/852 İlkİlk ... 184234274282283284285286294334384784 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,265 - 2,272 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    fibo yıl başında dolar ve altın yorumu yapmıştım.

Savaş çıkmazsa, dolar devletin belirlediği seviyelerde kalacak, yani temmuzda 6.30 civarı yıl sonuda 6.60 civarı demiştim.
    Gram Altında enflasyon üzerinde kazandıracak demiştim. Hem dolar yükselişi sebebi ile hemde ons altın yükselişi sebebi ile. ons altında hafif yükselir demiştim.

Savaş çıktı. Virus, savaş etkisi yaptı tüm dünyada. Bu sebeple dolar/TL yılsonunda belirlenen devlet hedefine zamanından önce yaklaştı.
    Eğer dow da ikinci dalga %20 satış gelirse, TR de doların 6,60 seviyesini geçme ihtimali var. 7.0 yi geçmesi bence sürpriz olur. Batıda viruse ilave olarak Finansal kriz çıkarsa geçebilir.

MB doları tuttuğu için böyle, yoksa 7.0 yi belki 8.0 i çoktan geçmiştik.

Ons altın ise dünyada büyük zararda olan fonların kaldıraç kapamaları sebebi ile satış yedi diyorlar. Yoksa 1800 ü görmüştük. Sıradışı bir olay oldu.
    Altına tahmin yapmak artık zor. Yılbaşı tahminim geçersiz hale geldi. Şu an o ons altın konusunda kafam net değil. Bir sürü ihtimal var.
    dow satış yerse, yine kaldıraç kaparlarmı yoksa MB lerin para saçması ile bittimi o iş.?
    Virus yaza etkisini kaybettiğinde, belirsizlik bitti biraz altın satalım derlermi.? Zaten epey sattılar, yinede satış gelirmi.?

ons Altın konusunda net fikrim yok. Gram altındada virus etki yitirince dolar/TL bir miktar geri gelecektir. Yeniden 6 TL ye yaklaşacaktır, belki fazla yaklaşmaz ama 6,30 üzerinde kalacağını sanmam.(Tabi nerden inmeye başladığıda önemli, 6.60 dan inmeye başlarsa 6.30 altına inebilir, 7.0 üzerinden inmeye başlarsa 6.30 altına inmeyebilir, 6.30 a yaklaşmayabilir bile.) BIST de yükselişe geçeceğinden USD aşağı inerde, ne kadar iner tahmin zor. 6.0 nın altını görürmü.? Çok çok Küçükte olsa o ihtimalde var. Dolar inince gram altında inecektir. Tabi ons altının etkiside var, o esnada ons altın ne olur bilemiyorum.

Bu arada dolar sormayın. Yatırım için doviz alan ülkeye zarar vermiş olduğundan, o kişileri adam yerine koymuyorum.
    Bu sefer cevaplamış olduk, adam yerine koymadığımı unutmuşum.
    Son düzenleme : alicemal; 22-03-2020 saat: 11:40.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    fibo yıl başında dolar ve altın yorumu yapmıştım.

Savaş çıkmazsa, dolar devletin belirlediği seviyelerde kalacak, yani temmuzda 6.30 civarı yıl sonuda 6.60 civarı demiştim.
    Gram Altında enflasyon üzerinde kazandıracak demiştim. Hem dolar yükselişi sebebi ile hemde ons altın yükselişi sebebi ile. ons altında hafif yükselir demiştim.

Savaş çıktı. Virus, savaş etkisi yaptı tüm dünyada. Bu sebeple dolar/TL yılsonunda belirlenen devlet hedefine zamanından önce yaklaştı.
    Eğer dow da ikinci dalga %20 satış gelirse, TR de doların 6,60 seviyesini geçme ihtimali var. 7.0 yi geçmesi bence sürpriz olur. Batıda viruse ilave olarak Finansal kriz çıkarsa geçebilir.

MB doları tuttuğu için böyle, yoksa 7.0 yi belki 8.0 i çoktan geçmiştik.

Ons altın ise dünyada kaldıraç kapamaları sebebi ile satış yedi diyorlar. Yoksa 1800 ü görmüştük. Sıradışı bir olay oldu.
    Altına tahmin yapmak artık zor. Yılbaşı tahminim geçersiz hale geldi. Şu an o ons altın konusunda kafam net değil. Bir sürü ihtimal var.
    dow satış yerse, yine kaldıraç kaparlarmı yoksa MB lerin para saçması ile bittimi o iş.?
    Virus yaza etkisini kaybettiğinde, belirsizlik bitti biraz altın satalım derlermi.? Zaten epey sattılar, yinede satış gelirmi.?

ons Altın konusunda net fikrim yok. Gram altındada virus etki yitirince dolar/TL bir miktar geri gelecektir. Yeniden 6 TL ye yaklaşacaktır, belki fazla yaklaşmaz ama 6,30 üzerinde kalacağını sanmam. BIST de yükselişe geçeceğinden USd aşağı inerde, ne kadar iner tahmin zor. 6.0 nın altını görürmü.? Küçükte olsa o ihtimalde var. Dolar inince gram altında inecektir. Tabi ons altının etkiside var, o esnada ons altın ne olur bilemiyorum.

Bu arada dolar sormayın. Yatırım için doviz alan ülkeye zarar vermiş olduğundan, o kişileri adam yerine koymuyorum.
    Bu sefer cevaplamış olduk, adam yerine koymadığımı unutmuşum.
    ali cemal abi, bu yazıların bizim için değetrli...sadece bir iki kişiye yazmıyorsun...Lütfen bunun farkına var...Perde arkasından okuyoruz....yazmasakda....öngörülerin kuvvetli.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    human sağol.
    Kendi analizlerimi uygulayabilsem, köşeydim şimdi. Bana bi faydası olmadı.

---

Bu arada buraya büyük şehirlerden bayağı bi yazlıkçı geldi.
    Maalesef virus'uda beraber getirecekler.

Yahudi kanalları hergün "virus'u abd çıkarmadı komplo teorisi bunlar" diye savunma yapıyorlar. Çin de nasıl yayıldı diye Belgesel yayınlıyorlar. yahudi kanalların tüm marabaları sırayla bu konuşmayı yapıyor. Netçede yüklü maaşlarını siyonistten alıyorlar. Maraba kafalı olmayan, biat etmeyen oralarda barınamaz.

Ancak Nasıl barınır?
    Çok özel adamsındır, bilginle kanala seyirci kazandırıyorsundur, seni mecburen tutar çünki kanalın milleti kendi çıkarı doğrultusunda yönlendirebilmesi için çok seyirci lazım. Geri kalanda uşaktır, maraba kafalıdır, kullanışlı aptaldır.

Videosu bile var, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Direktörü Robert Redfield, virusun abd askerlerinde olduğunu, wuhan dan aylar önce bir toplantıda söylüyor. Videosu ortalıkta dolanıyor, açıklayanda Çin dışişleri bakanlığı sözcüsü.
    O karargahta labaratuvarda var. Virus kontrolden çıkmış askeri öldürmüştür, yada testi asker üzerinde yapmışlardır. abd ordusunda her milletten asker var. Daha sonra Virus'lu karargahın askerleri, bir etkinlik için wuhan a gidiyorlar. Ve wuhan da virus patlıyor.

"Sözcü Cao, Twitter'daki hesabından, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Direktörü Robert Redfield'in görüntülerine yer verilen bir video paylaşarak, Redfield'in daha önce gripten ölen bazı ABD vatandaşlarında Kovid-19 saptandığı sözlerini aktardı."

https://tr.euronews.com/2020/03/12/c...ciklama-borclu

.
    Son düzenleme : alicemal; 22-03-2020 saat: 12:07. Sebep: coat style
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    human sağol.
    Kendi analizlerimi uygulayabilsem, köşeydim şimdi. Bana bi faydası olmadı.

---

Bu arada buraya büyük şehirlerden bayağı bi yazlıkçı geldi.
    Maalesef virus'uda beraber getirecekler.
    ali cemal abi, zaten işin çoğu psikoloji..Ama işte görüleri dinleyip en mantıklılardan bir demet yapmaya zçalışıyorum.Ben asla borsada paramın %30 undan fazlası ile hareket etmşyorum bu aralar...Ama eğer olursa 77 bin ceivarına gellirsek bunu %60 a çıkarıp, belkide hiç gelmeyecek olan 60 binleri bekliyecem...Dolar yada altın almıyorum.Nakitte bekliyorum.Ama bunu yapmanın tek nedeni bu virüs olaynın bizim ülkede nereye gideceğini bilmemem..
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İtalyada Virusten ölenlerin yaş ortalaması. aydınlık.com.tr sitesinden.

https://cdn.aydinlik.com.tr/file/ayd...830fbf0d8.jpeg
    @NeAcaipDunya

6. merhabalar,
    2010 yılından buyana aktif hisse senetleri piyasası içerisinde yatırımlarımı çeşitlendirip yatırımlarıma yön vermeye gayret ediyorum.
    viop,varant,kaldıraçlı işlemlerden uzak durmaya çalışıyorum.yönetemiyeceğim riski taşımamaya gayret ediyorum.
    son düşüşte bende yatırımcısı olmaya karar verdiğim hisselerdeki pozisyonumu koruyorum,çıkış yapmayı kendi tercihimle düşünmedim,oyunun içinde kalmaya sonuna kadar devam etmeye karar verdim.
    bakıldığında hisse bazında yaklaşık yüzde elliye varan düşüşe rağmen birazda işi gırgıra vurarak tepkiyi kendimce yumuşatmaya çalışmaktan başka bi amacım yok yaptığım ibişliklerin.
    aslına bakarsak corona,dünya ekonomik problemlerinin yanında beni en çok şu süreçte korkutan şey türkiyenin kendi ekonomik şartlarının bi anda ön plana çıkarak işin içinden çıkılmaz bi hale gelmesi,ancak burdada gene olumlu olaylara bakmamı suan kadar sağlayan şey tek adam rejimi ve dışsal kapalılık
    ha bu arada benim şartlarımı şu an yaşasaydın Alicemal abi inan gerçek keçi olup dağlara vurmuştun,ben mi ben valla kendimi zor tutuyorum,
    syg,hürmetler

7. Ha bu arada ada çok önemli bi konuda nasıl Rusya sıcak denizlere Akdeniz'e Suriye uzerinden indiyse planın 2 aşaması da çin Avrupa'ya İtalya üzerinden inme hareketi nasıl şekillenecek,burada alamanya çok kritik öneme sahip bakalım ağırlığı hangi yöne verecek ,çok tatlı ve derin stratejik hamleler ,bu işin sonunu gorebilirsek veya gösterirlerse varya ufffff

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Başka haber "ABD Ordusu'ndan yüzlerce atlet, Ekim 2019'da Vuhan'daki Dünya Askeri Oyunları'na katıldı."

Doğudaki abd'nin biyolojik labaruvarları.
    "Irak, Afganistan, Pakistan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan"

ABD nin imzalamadığı Uluslararası bir sözleşme
    "mikrobiyolojik silahların önlenmesi sözleşmelerini imzalamadığına"

Bu el bombası ilkel batının elinde patlayacak gibi görünüyor. Çin ve İran, virusle mücadele konusunda çok başarılı oldular.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 284/852 İlkİlk ... 184234274282283284285286294334384784 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •