Sayfa 165/852 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265665 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,313 - 1,320 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    vay alicemalim...tgorgum...dostum...

yeni gordum topaani...ve biraz okudum...

harikasin...yahu...

eskilerdeki gibi...

hatta asmissin...guru...olmussun be yav...

takip edecegim bi topaam oldu...
    son faprika kapandiginda, son insan issiz kaldiginda...fed paranin yenemeyen bisi oldugunu anlayacaktir
    ...ytd...by beybaba

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    piskopan hoşgeldin.

eski arkadaşları görmek hakkaten güzel, şaka demiyorum. yetkisizde bi ara uğradı. Bi daha gören olmadı. Yobaz topiklerinde takılıyor diye duydum. :9

ingiliz trendhound a meraba dedim. O yerinden kıpırdamadı. Ağır abi takılıyor. Ben arada gidip ne yazmış diye bakıyorum. :9 Lüküs gemi almış, metre'sini bile yazmış, tavşan avında sürekli. Bi kaç ay denizlerde gezecekmiş.

sende tavukları yüklenip mikonos yada rio de jenerio ya yerleşmişsindir herhalde.

Yer değiştirdinmi bilmem ama, yaşadığın o körfeze ünlü bir müteahhit 18bin200 kişilik şehir kuracak dendi. Bilmiyorum başladımı, 3 yıldır bodrum tarafına uğramadım.

Şimdi hava durumu. Yazları, kışları iyidir.
    Haberleri izlediniz.

Aşma konusunu henüz başaramadım ama kişilerle sidik yarıştırmıyorum artık. O konuda epey olgunlaştım.

Yaw sen hala herkesle kavgalısın.
    Bilgi olarak benim bilgimi ikiye katlar yüzle çarparsın ama egonun sivri kısımlarını törpülemedin gitti.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vakit ayırdım, büyük şirketlerden 22 tanesinin bilançosunu yüzeysel inceledim.
    Sadece 2 tanesi zarar açıklamış.

Büyük çoğunluk kâr azaltmış ortalama %20 kadar. Tüpraşta özel bişey olmalıki zarar açıklamış. Detay bilmek gerekir.
    denizli ve anadolu cam. İkiside satışlarını %40 civarı artırmış süper. Ancak denizli cam son çeyrekte zarar yazmış. Anadolu cam kârını %60 artırmış. 2 şirkette şişe camın alt şirketi. nasıl böyle bir fark var detaya inmek lazım.

Görünen oki, BIST in şu anki değeri, şirketlerin şu anki değerini yansıtmıyor. Zaten bunu söylemiştim. Tamamen içimizdeki ülkeye hakim sömürgecilerin kurduğu tiyatronun içindeyiz.
    F/K lar korkunç inmiş. Dev bankalardan F/K sı 5in altında olanlar var.

5 ne demek.? Bu bankanın 5 yıllık net kârı ile bu bankayı satın alırsın demek. Bunlar köklü bankalar. Aynı bankayı aynı kazanç ve personelle almanyaya koy, anında F/K sı 15 i geçer belki 20 yide geçer. Dışarının sektör F/K ortalamalarını bilmiyorum doğrusu. Tahmin yazdım.
    Dünyadaki bu para bolluğunda, güçlü ülkelerdeki sıfır faiz durumunda, 5 F/K ile bizdeki dev bankayı almamak için böyle bir tiyatronun içinde olmak lazım.

Hakkaten korkunç.

Korkunçluk tayyip ten yada akp den kaynaklanmıyor, tayyip ve akp mevcut sistemin ÜRÜNü.

her neyse artık.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    arada PISKOPAN ın topiğindede yazayım. Orada sadece ekonomi yazarım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    banka degerlendirmelerin icin katki olsun...

en son "prensipte" satilan...ama satisi henuz tamamlanmayan...denizbankin degeri...piyasa defter degeri uzerinden tam bire bir...degere el degistirecek...

eger tum bankalar bu fiyatlamayla borsada da degerlendirilecek olsa...

xbankin...tekrar bakmam lazim ama...simdikinden %120 den fazla olmasi lazimdi son baktigimda...

reel ile...borsa fiyatlarindaki bu kadar buyuk fark...istah acici...

ancak bu s400 vs...cozumlenmeden...atlamamak lazim sanki...
    son faprika kapandiginda, son insan issiz kaldiginda...fed paranin yenemeyen bisi oldugunu anlayacaktir
    ...ytd...by beybaba

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd ve batı ile kavgayı bitirmezse, ve tayyiple devam edilirse, bu 5 F/Klar bile yüksek kalabilir. Kim gelir alırki tüm dünyayala ve kendi halkı ile kavga eden birinin ülkesindeki şirketi.
    Üstelik yargı diye bişey görünmüyorken.?
    Türk işadamı alır dense, TR parası zaten belli bir kesimin elinde toplanmış. Şirketler ve bankalarda onlarda. Başkasını sokmuyolar. Son 20 yılda bi tek fetö şirketleri girebildi aralarına. Onlarda ülkeyi talan ederek yükseldiler.

denizbankın F/K 24. Diğer bankalar arasında sırıtıyor. Gerçek değeri olmalı. Yanlış hatırlamıyorsam, epey bi el değiştirdi bu denizbank.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    May 2019
    İkamet
    35.5 KARSIYAKA
    Gönderi
    2,212
    denizbank borsa fiyatini baz almamak lazim...diger banklar icin...

yanilmiyorsam...denizbank borsa aciklik orani...%1...veya civarlarda bisi idi...

ama iyi bi piyasada...denizbankin borsa fk degil ama...en azindan bu en son ki...denizbank...prensipte satis eldegistirme fiyati yani piyasa defter degeri...bize yol gosterebilir...digerleri icin...

ama...belki hersey cok guzel oldugunda...
    ...ytd...by beybaba

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    Türkiye de asıl sanayi şirketleri ucuz.bankakar değil.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 165/852 İlkİlk ... 65115155163164165166167175215265665 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •