Sayfa 255/852 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305355755 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,033 - 2,040 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    fransa'da "siyonist karşıtlığı" yapmak kanunen suç haline getirilmiş.

Yani avrupa ve abd yi yöneten şirketlerin hiçbirini eleştiremezsin. Köklü dev şirketlerin tamamı siyonistlerin. Batıdan eskiden bildiğiniz şirketlerin tamamına yakını gizli yada açık yahudilerin elinde.

Yahudilerin elinde olmayanları saymak gerekir.

Bu kanun şunu gösteriyor.

Fransa'yıda yahudiler yönetiyor.

abd ve ingiltere zaten yahudi kontrolunde. fransa da açıkça yahudi yönetimindeydi ancak arada sırada karşıymış gibi görünen hareketler yapıyordu.

Bu kanun gösterdiki, karşıymış gibi görünen hareketler istisna.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Geçende bir kanalda, Kırgızistana yeni yerleşmiş batılı bir çifti gösterdiler. Kazakistanmıydı.?

Çift kırgızistanı eleştiriyor. Fakirmişlerde, arabalar eskiymişte, evlerde şu yokmuşta.? Aşağıladılar durdular.

Yaw senin geldiğin batı nasıl.?

Kırgızistanda yeni araba sayısı azdır ama kadınlara tecavüz geldiğin ülkenin yüzde biri kadar dır.
    Kırgızistanda yeni konut sayısı azdır ama hırsızlık ve adam öldürme geldiğin ülkenin yüzde biri kadar dır.
    Kırgızistanda yollar eskidir belki ama evsiz, sokakta aç yatan insan sayısı geldiğin ülkenin yüzde biri kadar dır belki sıfırdır.
    Kırgızistanda barlar diskolar vbelki yoktur ama ısınmaya, ulaşıma ve yiyeceğe verdiğin para alım gücü açısından da geldiğin ülkenin beşte biri kadar dır.(bunu salladım ama büyük ihtimalle doğrudur.)

Kanal yahudi kanalı.

Bu şekilde tüm dünyada yayınlar yaparak, ülke halklarını kendi ülkelerinden nefret eder hale getiriyorlar.

Bizim TVlere bazen çıkan İran lılar, azeriler filan oluyor. Kendi ülkelerini aşağılayıp bizi yüceltiyorlar. Kıyaslasak bizden daha temiz çıkarlar büyük ihtimalle.

Mesela Küba'da evsiz yok, aç yok, eğitim sağlık bedava. En pahalı kanser ilacı bile bedava. Ancak kübalıların bir kısmı, ülkeden kaçıp abd de kanalizasyon temizlemeyi kendi ülkelerine tercih ediyorlar.

Tamamen kontrolsuz TVlerin etkisi. abd de herkesin lüks arabası var, kadınlar güzel filan fıstık... olm TV de öyle. Gidince onları ancak seyredebilirsin. 1 ay seyreder bıkarsın sonrada kalan hayatında kanal temizlemeye devam edersin.

TV de evden kaçıp ünlü olan artisleri görürsünüz. Bir eli yağda bir eli bal dadır. Onu gören kızlar evden kaçıp İstanbul'a giderler. Ama istatistiğe bakarsan evden kaçan 1000 kızdan biri ünlü olur, geri kalanı fuhuşa sürüklenir açtır.. Bunu TV göstermez, o 1 ünlüyü gösterir.

Maalesef TV ler dünyayı kötü yönde çok değiştirdi.
    @NeAcaipDunya

3. ali cemal abim
    karakolda doğru söyleyip mahkemede şaŞıyor sadece
    kırsa şu ön yargılarını
    görecek ti'ye alarak söylenenin aslında gerçeğin ta kendisi olduğunu.
    dünyada insanlığının vicdanıdır REİS, dünya lideridir o.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yaw kitapçı'nın bu anlama kapasitesi ile para piyasalarında 10 kere batmış olması gerekir.
    Arada taze para koyuyor olmalı.

Her neyse, bu ergenler vaktimi almasa olmaz. Gereksiz yeşillik yapıyorlar.

---

BIST düşmedi, çıkışa devam edecek gibi görünüyor. Düşseydi benim açımdan daha iyi olacaktı. Almadığım 17 kontrat daha var.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Libyadan bizim lehimize bişey çıkmadı. Asker göndermeyi engelleme imzası atarak, TR nin ayağını bağlamışlar.
    hafter asker yığmaya devam edecek kimse ses çıkarmayacak ama TR bir tek asker göndersin, tüm batı dünyası kükreyecek.

Sonuç bu görünüyor.

Ama yapılması gerekende değişen bişey yok. Rusya ile anlaşması gerekiyor.
    Bu herifin anlaşmadan anladığı gidip rusyaya maddi manevi ödünler verecek. Şimdi eli daha kötü. Asker ve silahta götüremeyecek.

rusya ile anlaşmalı, başka çıkışı yok. Rusyaya Suriye de en az 3 kez ağır kazık attığımız için, rusya hiç bir iyi niyet gösterisinde bulunmayacaktır. 3 almadan 2 vermeyecektir.

Arkadaşım dostum dediğin kişiyi 1 kez kandırırsın. İkincide iyi niyetinden faydalanırsın, üçüncüde karşında rakip görürsün.

Al bir özlü söz daha yaw. Akıyor resmen. hemen kaydet.

Yanlız bizim BIST'in dünya gelişmeleri ile pek alakası kalmamış görünüyor.

Kaç sefer yazdım. Ya çok kötü batacaz, ya çok pis kazanacaz.

Kötülerin işleri hep böyledir.

Gerçek Enflasyondan fazla kazandığımız her kuruş, bu milletin cebinden çıkacak, BIST de parası olmayanlardan çıkacak.(yükseliş trendlerinde büyük çoğunluğun kazandığını baz alırsak.)

Çünki bu yıllarda BIST e koyduğumuz para yatırıma dönmüyor. Yani üretim artmıyor. Kural neydi.? Üretim artmadan kazanıyorsan, mutlaka ve mutlaka diğerlerinin cebinden alıyorsundur. MB de para bassanda aynı, eğer herkese eşit dağıtmıyorsan sonuç etkisi değişmez. Talandan pay almayan çoğunluğu fakirleştiriyorsundur.

her neyse yaw...

İmdi VİOP'a koyamadığımız ve atıl duran parayı ne yapacağımızı düşüneyim. 13 kontrat çok az.

Şöyle okkalı bi realizasyon gelse süper olurdu, ama gelmeyecek.
    Son düzenleme : alicemal; 20-01-2020 saat: 13:35. Sebep: coloring and set up emşerim.
    @NeAcaipDunya

6. Haklısınız! o kadar haklusunz ki, bisti'in istisnasız tüm rekortmen hisselerini en diplerinde alıp çok ufak karlarla kaptırmışım., yada hakkında yazıp çizmişim.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Atıl duran para olduğu için, bugün yarın, biraz VİOP şirketlerini gözden geçireceğim. Uygun kalmış olan varsa ondan üç beş long pozisyon alabilirim.

Bugün yarın altın konusundada bir karara varmam gerekiyor. Altın pozisyonuda alabilirim.

Fakat bizim bankanın VİOP ekranlarına henüz alışamadım. Ne satıyorlar pek belli değil. Biraz alışmam gerekiyor. VİOP da en son 5 sene kadar önce bulunuyordum. O zaman hangi bankadan hangi ekranlardan işlem yapıyordum onu bile tam hatırlamıyorum.

Bu arada endeks 120 bin altına inip realizasyon başlatırsa, alımlar bekler. realizasyon dibini beklemek gerekir. Tabi yine kademeli alacağım.

USD ilginç.

En son ne teşhis'i koymuştum.
    İran gerginliği önceden haber alındığı için, TR deki yahudi bankalar USD yi yükseltiyor. İran gerginliği bitince USD 5.85 e kadar gerilemişti.

Sonra yeniden yükselmeye başladı, hemde BIST ile beraber. Yine aynı senaryo başladı. Bu seferde Libya ve berlin toplantısı beklentisi olsa gerek dedik. Bir önceki İran gerginliği olduğundan, benzer şey Libya ile var dedik.

Berlin'de Libya gerginliği yok olmamış görünüyor. tayyip'in elini bağlamış görünüyorlar. Geri pozisyona düştü. hafter ise saldırılara devam ve silah asker tedariğinede devam. İlkel ile anlaşma yapamazsın. Onunla yapacağın tek anlaşma, arkanı dönmemek ve elinde sürekli sopa ile gezmekle olur.
    hafter ve arkasındaki arap ülkeleri yöneticileri(milleti demedim, yöneticileri) ilkeller. rusya ile anlaşma yapabilirsin. tayyip rusya ile anlaşabildimi onuda henüz bilmiyoruz.

rusya ile anlaşırsa, geriye ilkeller kalıyor, onlarla baş edilebilir. Ancak tayyip hata yaptı ve avrupa ülkelerine paçayı verdi. hafter i değil, TR yi kontrol edecekleridir avrupa ülkeleri.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Son haftalardaki hikaye devam ediyor.
    BISt le beraber doviz yükseliyor.

Anlaşılan 120bin altından Long alamayacağım. Zaten böyle bir ihtimali %10 olarak görüyordum.
    Kademeli almasam, 120 bin altını, 0 pozisyonla bekliyor olurdum. Özellikle uzun vadede kademeli alış çok gerekli. Tabi şu an orta vade oynamaya çalışıyorum. Ancak hala günde en FAZLA 3-5 saatimi para piyasalarına ayırabiliyorum. O sebeple kademeli almam en mantıklı iş. Riske gimrek benim için kumar olur.

Hala VİOP şirket araştırması yapmadım. Altın araştırması yapmadım. Artık yarın sabah karar veririm.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 255/852 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305355755 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •