Special Days Image
Sayfa 258/852 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358758 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    S400 ü satın aldık, patriot istiyoruz ama bizimde hava savunma sistemimiz var.

İsmi HİSAR-A.
    Kısa menzilli hava savunma füze sistemi. Seri üretime hazır ve testler bitti.

Aselsan ve roketsan üretimi. İki firmada devlete bağlı.

Hiç bir teşvik almadan, tersine akp döneminde sürekli engellenerek ilerlemeye çalışıyorlar. Teknolojileri sürekli çalınıyor ve aktarılıyor. Personeline iş yaramaz tarikat mensupları yerleştiriliyor.

Yinede yavaşda olsa ilerlemeye devam ediyorlar.

HİSAR-A 15 km menzilli.
    Aynı zamanda 25km menzilli hava savunma füze sistemi HİSAR-O da çalışmalar devam ediyor. Bir kaç yıla oda devreye girecek. Sonrada HİSAR-U, uzun menzilli hava savunma füze sistemi. Bu sistemin menzili 100km civarı gibi deniyor. s400 lerin menzili 600 km ve balistik füzelere karşıda etkili. Bizim HİSAR sistemleri balistik füzelere etkili değil. Öyle bir çalışmada henüz açıklanmadı. 300 km den fazla menzile sahip BORA füzemiz var. HİSAR sistemleri nde kullanılabilirmi.? Ama 600 km menzilli radar sistemi gerekli, tek başına füze yeterli değil.

Ayrıca Fransız/İtalyan EUROSAM firması ilede ortak çalışıyorlarmış. Rahatsız edici ancak detayı bilmek gerekir neden eurosam var işin içinde.

TEİ nin motor üretim fabrikalarındada abd li general elektrik ile ortaktık, ancak sonradan bu firmayı dışarda bıraktık. Şu an 3 tip jet motoru ve yeni nesil dizel motor üretiyoruz. Bu dizeli arabalara UYARLAYIP koymak kimsenin aklındanda geçmiyor ya.! Vardır bir sebebi.

Belki eurosam, sonradan devre dışı bırakılır.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. Bir mermi kaç liradan,bir füze kaç liraya gidersek vatandaş kemerine bir delik daha açmak zorunda kalır herhalde.Ama neyse ki kemer sıkma kültürü olan bir toplumuz.
    Neandertallikten kurtulup,sapiens olamamış ara türün kompleksleri ve ne yardan ne serden geçememesi de ayrı bir dert.İşin içinden çıkamayan,egosistemin oluşturduğu bu değişik tür, nedense gidip bir şekilde atalarıyla ortak kökende buluşurlar.Umut vaadedeni var mıdır? Belki vardır.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dediğim gibi VİOP kafayı fazla meşgul ettiğinden, günümü normal geçiremiyorum. kafayı başka şeylere tam anlamı ile yoramıyorum.

Çin deki virus olayı dünyayı fazla korkuttu. Çok fazla virus filmi seyredildiğide anlaşılmış oldu.

Bizdeki BIST düşüşünüde virus e bağlayan ekonomistler var. Aslında pek takip edemedim.

Bodrum daki 10 günlük renkli yolculuk bitti. Eski düzene döndüm.

Şimdi detaylı bir araştırma yapayım.

Olayı sadece virus e bağladılarsa, olay realizasyonla sınırlı kalır. en fazla 118 de durur diye düşünüyorum.
    Ama silkeleme amaçlı korku satışları yaptırablirler.

Şimdi çalışma zamanı.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    2 hafta önce kâfir balinalar 107 milyon USD senet satmış. BIST yükselişi yaklaşık 7.000 puan.
    1 hafta önce kâfir balinalar 200 milyon USD senet ALMIŞ. BIST yükselişi yaklaşık 3.500 puan.

Kâfir balinalar satarken endeks uçmuş, alırken pek kıpırdamamış.
    Ne anladım.?
    Bişey anlamadım. Bi kaç ihtimal yazdım sildim.

Bakalım bu virus olayının sonu nereye varacak.?
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    albayrak holding vatoz isimli bir elektroşok cihazı üretiyor. Şöyle bir akıllara zarar açıklama yapmışlar."vatoz silahına dünyadan sipariş yağıyor, 750 bin tane acil sipariş üretmemiz gerekiyor. Siparişi yetiştiremediğimiz için fabrikayı satışa çıkardık, bu işten çekileceğiz.".
    Tam tarikat liderinin, kendi sürüsüne uygun masal açıklaması. Yersen.
    Belliki devletten para istedi, alamadı, böyle bi uydurma açıklama ile koyunlara sesleniyor. Garanti 750bin sipariş alsan, tüm dünya bankaları sana kredi verir.

Aydınlık sitesinde yine akıllara zarar bir yazı daha var. yazının sahipleri PROF. DR. CENGİZ ÇAKIR / SÜLEYMAN YURDDAŞER-ZİR. YÜK. MÜH. Bu isimleri unutmayın.

Yazdıkları yazıda "hibrit tohum kısır değildir" diye bölüm var. Hibrit tohumu savunuyorlar.
    Açıkça belliki ya gerizekalılar, ya bu yazıyı yazmak için güzel para almışlar, yada ülkede keçi yok sanıyorlar. Var.

Hibrit tohum nedir, GDO mudur diye detaylı bir yazı epey geride yazmıştım.

Hibrit tohum GDO ludur. Sadece farklı yoldan genetiği değiştiriliyor.
    Genetiği değiştiği içinde, o tohumdan aldığınız ürünün tohumunu bir daha kullanamıyorsunuz. Yeniden gidip tohum satın almanız gerekiyor.

Hibrit karpuz tohumunu ektim. Normal karpuz oldu. O karpuzun çekirdeğini, ertesi sene diktim, normal, yenebilen karpuz olmadı. Ham gibi, tatsız, küçük acaip bişey oldu. hali ile yeniden gidip tohum almak zorundasın. Tohum firmalarıda hep yahudilerin elinde. Şirket Brezilyalı, Arjantinli, abd li yada Türk filan görünür ama şirketin sahibi yahudidir. Topraklar ve labaratuvarları tüm dünayaya yayılmıştır.

Türkiyede hibrit tohumu(GDOlu tohumdur) savunanlar, bu yahudi firmalarla bağı vardır. Dünyada tonla sağlık konusunda örnek var. yahudi şirketler sağlık kurum ve ünlü doktorlara para yağdırıyorlar.

Bu 2 tane bol etiketli yaşam formu, sizin dostunuz değil.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Borneo ormanlarından Amazon ormanlarına,Alp dağlarından buzdağlarına kadar gitmiş,köpekbalıklarıyla yüzmüş adama memur dedin ya,ağlamakla gülmek arasında kaldım. Ayrıca süpürge işi bende olduğu için,pek kafama yeme ihtimalim de yok. Ne demişler önce tedbir sonra tevekkül.
    Hem göçebe hayatından yerleşik düzene geçmek için,hem de artık şu deprem lanetinden uzaklaşmak için son dönemde ucuz görünen seçenekler acaba fırsat mıdır diye merak etmiştim,ancak iyi yerler 1.5 olduğuna göre 500 denen yerler anladığım kadarıyla hüsran yaratabilir.
    Yaw gittiğin yerlere bakılırsa, o mübarek kadın seni temizlemeye çalışıyor.
    Görünen oki gözün toprağa bakıyor, günlerin sayılı, gitmeden o 500bini çatır çatır ye derim.

Bodrumda fiyat araştırması yapmadım, pek çok bölgesi var. Sadece kaldığım yer yaşanabilecek yerdi. Benim kafada insanlar.

Tabi bu tip insanlar, bodrum dışında denize yakın villa bölgelerinde yaşıyor. Bu bölgelerdeki fiyatlarında maşallahı var.

İnşaattan girersen, ilk ödeme uygun olabiliyor.
    Tavsiyem 500 bini ilk ödeme olarak ver. kalanını ayda 72 bin TL'den den sittin sene öde.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    VİOP tarafını çok fazla karamsarlık bürümüş.

Belkide haklılardır.

Ölü fiyatlara kademeli üç beş long kontrat yazdım.

yarın sabahtan ne kadar kaybettiğime bakarım.

Şimdilik kârları eritiyoruz.. karamsarlık ve belirsizlik evet ancak ben hala aşırı karamsar değilim. Virus ile karışık kâr realizasyonu gözü ile bakıyorum.

Yanlız helal balina olayında yine şüpheye düştüm. Acaba kurumsal helal balina değilde, yabancıların yokluğunda üç beş büyük spekülatör birleşip bi numaralarmı çevirdiller. Güçleri yetermi.?

Bilinmez...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Endeks iyi açmış.
    Bu realizasyondaki planım şu. İndikçe ikişer üçer kontrat kademeli alacağım.
    118bin de alırım.
    115 binde alırım.
    110binde alırım.

Teminatım 90bin endekste bile yeterli.
    Sürekli kafayı eyvah düşüyor teminat yetecekmi diye yorarsan ormanı göremezsin.

Trend in değiştiğinide düşünmüyorum. Yabancıların virus korkusu sonucu belirsizlik görmeleri, bu sebeple satışları. Yerlinin kar realizasyonu olayı olmuştur diye bakıyorum.

Tekrar mallanmak için endeksi aşağı sürebilirler. Sürsünler işime yarar. Kısa vadede çok zarar yazarım ama orta vadede yine yeterince kazanırım.

Yaw bol şans bana.

Bugün BISTi takip etmeyeceğim. Dün ölü yerlere yazdıklarımdan bi kaçı gelmiş.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 258/852 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308358758 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •