Sayfa 741/852 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791841 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 5,921 - 5,928 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
     Alıntı Originally Posted by Rehab Yazıyı Oku
    Bilimsel olarak bir türün başka bir türe dönüşebilmesinin imkansız olduğu, yani maymun insana insanın maymuna dönüşmesi mümkün olmadığı ispatlandı, biz insanı en mükemmel şekilde yarattık bu da ayet
    Evrim kuramı bugün bir teori değil, gerçek.
    Darwin, dünyadaki tüm biyologların % 99'unun saygı duyduğu bir bilim adamı.
    Yaradılışcı bilim adamı sayısı sadece % 1.

O yüzden üfürürken biraz daha usturuplu üfürün.
    Ama suç sizde değil.
    Din derslerini zorunlu kılan ve Recep gibi zübüklerin önünü açan, EVREN'de !!!

2.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Evrim kuramı bugün bir teori değil, gerçek.
    Darwin, dünyadaki tüm biyologların % 99'unun saygı duyduğu bir bilim adamı.
    Yaradılışcı bilim adamı sayısı sadece % 1.

O yüzden üfürürken biraz daha usturuplu üfürün.
    Ama suç sizde değil.
    Din derslerini zorunlu kılan ve Recep gibi zübüklerin önünü açan, EVREN'de !!!
    Sayısız yıldızların gezegenlerin olduğu evrende kum tanesi bile değiliz, bu büyüklük karşısında küçüklüğümüzü ifade bile edemeyiz, biz evreni genişletmekteyiz ayet bilim yeni keşfetti, nevtonun kafasına elma düştü yerçekimi kanunu bulundu güzel peki bu kanunu koyan kim, milyonlarca sperm arasından şampiyon olup dünyaya geliyoruz nasıl bir olasılık, çeşitli hastalıklar kaza vs ölümü açıklayabilirmi, bildiğim kadarıyla cern deneyinden çıkan sonuç yaşam dünya olmamalıydı ne demek bu yaratılışı desteklermi, memeli canlılarda doğum sonrası süt nasıl olabilir, inanmamanın bir faydasını gösterebilirmisin birinde inançsız ahiretsiz diğerinde sevgi dolu pırıl pırıl ahiret sabahı, bir tohum nasıl koca bir ağaca dönüşebilir, bunlara üfürükçü dediğin ben yorum getirmiyorum, cahillik ilim bilmemek değil hissedememektir, bir türün başka bir türe dönüşmeside mümkün değildir bilgi çağındayız araştır bir atomun yüzde 99 da boştur, yanıldığım yerler varsa bilgim kısıtlı olduğu için bu kadar yazabildim

3. Değerli Zamanımı daha fazla harcamayacağım, konu uzuyor lütfen kimse birşey yazmasın şahsıma, cevap vermeyeceğim,

4. En önemlisini yazmayı unutmuşum diyelim ki maymun zaman içinde omurga olanaksızlığına ragmen dikildi arac gerec kullanarak aklı gelişti insana dönüştü, peki soruyorum ayı neden akıllı ayı olmadı veya milyonlarca hayvan kendini akıllandıramadı, ve aradaki süreçteki yarı insanımsı maymun fosilleri nerede rahatsız etmeyin lütfen, kimseye cevap vermeyeceğim,

5. Evrime inanan dini kabul etmez..
    Evrim varsa Adem as. yoktur..
    Evrimi olanın Allah inancı yoktur..
    Evrim vardı da milyonlarca yıllık fosillerde aynı kalmış.Bir sinek fosili var sinek yine sinek..
    Balık var maymun var yine aynı hayvan..
    Neymiş bir hücre sonra çok hücre sonra balık ve maymun ve insan..
    Bir insanın bir gözünü bile bütün dünyadaki bilim insanları birleşse yapamıyorlarken evrenin şifresi gibi donatılmış komplike canlı insan nasılda tesadüfen olabilir..
    Bilim demek dinden uzaklaşmak değil bilakis bilim ve din içicedir..
    Milyarlarca insanın her birinin parmak uçlari izi farklı.Dusünün ölenlerin doğanların yaşayanların on milyarlarca insanin her birisinin parmak izi farklı.Bu tesadufen olabilir mi..Evrimin olmadıgina parmak izi bile delilldir..
    Bu durum bile 1400 yıl önce gelen kuranda vardır..
    Allaha inanmak ve ispatlamak kolaydir zor olan Allah yoktur diyebilmektir..Allah yoktur diyen bilimide inkar eder

SM-A515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399

Konu bayağı talip çekmiş, en son fibonacci uçuşa geçmiş. Kullandığı klavye bilgisayar bile tarikat imamları tarafından yapıldığından, doğal olarak güzel döktürmüş.

Her neyse gereksiz bir tartışma. Bu mükemmel dünyada mükemmel insanlar şu anda bile her dakika birbirlerine tecavüz edip, öldürüyorlar. Harika doğada her saniye trilyonlarca canlı birbirlerini öldürmeden parçalayıp canlı canlı bağırta bağırta yiyorlar, yangınlar canlıları yok edip öldürüyor, insanlar doğayı katlediyor, mükemmel insanın kurduğu fabrikaların çevresindeki dilovası, yatağan halkları mükemmel kanserlere yakalanıp sürünüyorlar, çaresizlik içinde altlarına kaçıra kaçıra ölüyorlar. tanıdığım doğa harikası üç gence efsanevi mükemmel dincilerin kurduğu tarikat yurtlarında yıllarca hem büyük öğrenciler hem çalışanlarca mükemmel tecavüz edilmiş.

Bu kadar mükemmel, açın, hastanın olmadığı dünyada, 3 ayda canlının genlerini değiştirip yeni canlılar yaratan genetikçiler varken, çocuğun ne renk gözlü ne renk saçlı olsun diyen genetikçiler varken, cansız maddelerden canlı hücre üreten labaratuvarlar 10 yıl içinde canlı et üretimine geçecekken, domuzun genetiğini değiştirip yeni canlı yaratıp kalbinide insana takan genetikçiler varken, insan genlerini değiştiren CRISP yöntemi on yıllar önce icad edilmişken, bilgisayarda yazılımla yapılan gözler doktorlardan daha iyi teşhis koyuyorken, böyle bir efsanevi dünyada din inançtır, isteyen inanır istemeyen inanmaz diyenler eşşek oğlu eşşektir. Bende eşşeğim. Bu konuda bidahada yazarsam hem eşşeğim hemde öküz.

Yanlız ayı niye akıllanmamış lafı güzeldi bak. 10 Bilim adamı gelse bunu çözemez, anca imam çözer. Ayıya sormak lazım niye ayı kaldın. Tabi bizi diğer canlılardan ayırmakda ilginç. Ayıda bize soruyormudur sen niye insan kaldın ayı olmadın diye. Bu mantıkla soruyordur. Mesela bana sorun "sen salakmısın niye 195cm uzun boy ve sarışın çok yakışıklı olmadın." Cevap hazır "Allah işini bilir yarattı ise sebebi vardır, senin içine hınç, çekememezlik intikam vahşilik açgözlülük duygularını koyduysa sebebi vardır. Salakmısın diye imtihan ediyor. ne suç işledinde imtihan ediyor.? Bu duygular doğuştan var, bebek ne suç işledi, neden bir kuş doğar doğmaz diğer yavru kuşları vahşice öldürüp tek kalır. Ölenlerin günahı ne.? odamı imtihanda. Kuşlarda nefis var, duygu yok. İncelesen sende olan tüm duyguların ondada olduğunu bilirsin. İmam incelemiş ben ondan öğrendim, kendim araştırmam, yerim içerim söyleneni yaparım."

Her neyse biraz güldük eğlendik. Gereksiz konu bende kapatıyorum.
    Bilgisizlik cahillik mutluluktur.(eğer senden akıllıların içinde değilsen)

.
    Son düzenleme : alicemal; 17-05-2022 saat: 12:51.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

7. Ali cemal kardeşim bana gizli bir sempati duyduğunu biliyorum, seni sana göstermeye çalıştım biraz, yazmaman olmaz ben bunun için yazmadım buraya her insanın canlının güzel bir yanı vardır muhakkak onu keşfetmek mutluluktur lütfen yazılarına devam et

8. Mesela domuz yasak yemek neden işte pislik yer eşine sadık falan değil din emretti diye cevap verirler ama demezler ki domuzun genetiği insana çok benzer maddi tarafı yanlış anlaşılmasın o sebeple bir çok organı insana uyumludur nakil yapılabilir e bu ne demek yamyamlık olur demek gibi anlarım ben

Sayfa 741/852 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791841 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •