Special Days Image
Sayfa 372/852 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,969 - 2,976 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. 550 olan vekil sayısını da en az yarıya düşüreceksen bir oy da benden...

Selam alicemal, ilk ve son yaklaşık 15 sayfayı okudum. Hem dolu dolu hem de eğlenceli bir mekanın var imiş. :D

Bu arada, rüşvetçiler hk. fikirlerin inanılmaz hoşuma gitti. Gümrük memurlarının yatacak yeri yok.

Konuyu takipteyim, kim bilir belki benden de oy alırsın )

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    izmirli senin ve pek çok kişininde bildiği gibi vekiller şu anki sistemde tamamen parazitler. İçlerinden 20 tanesinin ülkeye faydası ya vardır ya yoktur.
    BIST yüzünden dünden beridir kafam karışık net düşünemiyorum ancak vekil olayının bu şekilde yürümeyeceği açık. Hem sayı azaltılmalı hemde çalışma şekilleri değiştirilmeli. O konuda düşünmek lazım.

abigail sağol.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün, abd'nin banka soruşturması sebep gösterilerek batı da satış vardı.

Gerçek sebep virus 2. dalga.

Virus vaka sayılarının abd, fransa, ispanya, ingiltere, hollanda gibi büyük ülkelerde çok artması, üzerine virusun yayılış hızının artacağı düşünülen sonbahar'a girilmesi, para piyasalarında aşırı stress yaratmış olmalaıydı.

Üzerine banka soruşturması yumruğunu yiyince devrildi.

Virus vaka artışı olmasa, bu yumruğu kısa bir sendeleme ile atlatırdı. Şu an BATI BORSALARININ kısa vade veya orta vade aşağı trende dönmüş olma ihtimali yüksek.

abd zaten dönmüştü. Trilyonluk paket çıkmayınca satışların devam edeceğini söylemiştim. Trilyonluk paketten hala ses yok.

Asıl sorun bizdeki rezillik.

Bizde çok daha fazla sorun var. abd nin bankalara soruşturması bizi ilgilendirmiyor gibi görünürken, abd soruşturması sorunu ile zaten bedavadan hallice olan bizdeki bankalara satış geldi.

vakıfbank tam olarak F/K sı üçe indi ve kazancı artan KÖKLÜ DEVLET şirketi, batan özel sektör şirketi değil.

Dünya borsalarının böyle bir korelasyonu var. abd ve ab finans devleri zora girince, tüm dünya satış yiyor. Bu finans devlerinin tüm dünyada parası var, zora girdiklerinde her yerde satıyorlar.

Bizde dünki satışta bunun gerçekleşmesi idi. Tabi bir sürü haber okudum, pek bilgi yok ama TRyi ciddi etkileyen bir durum değil gibiydi. Belki görmediğim bir şey vardır.?

Kötü yanı, işlem hacmi son haftanın hafif üzerindeydi ve kapanışı dipten yaptı. Yani bugünde satacağım diyerek endeksi kapadı.

Batıda satışlar devam ederse ki bir müddet devam edebilir, bizdede satacaklar demektir. Bankaların bu F/K ve PD/DD leri ile nasılda satıyorlar insanın inanası gelmiyor.

Tabi asıl sebep, 2-3 yıl önceki papaz olayı ile başlayan siyasi sorunlar zinciri. tayyip in siyasi kriz çıkarma politikası ve diğer ülkelerdeki saldırgan tutumu asıl sebep. Bu ülkede para kazanamayız diyerek yabancılar çıkmaya başladılar.

---

Maaalesef umutsuzluğa kapılmış durumdayım.
    Dünki 3 F/K lı bankalara gelen yüksek satışla beraber, bu yıl viop zararımı çıkarma umudum bitti.
    Keyfim çok kaçtı.
    Günlükçü olmakta istemiyorum.

Tüm gün Sürekli ekran başında stress yaşamak bana göre değil.
    Temel ve teknik verilere göre al yat durumuda işlemiyor. Bizim tayyipin ürettiği krizlere birde virus eklendi.

Bu yıldan önce 2 yıl, TR deki büyük sorunlara rağmen sermayeyi artırmayı başarmıştım. Herkese para piyasaları aklı veriyordum.
    virus ile beraber yediğim dayaklar sebebi ile bayağı bir yılmış durumdayım. Alman yada abd borsasında olsam yine iyi giderdim ancak BIST te derinlik yok ve kontrol mekanizması yok. spek ler çok kötü silkeliyor, çok rezil bir borsa.

kanıtı forumun viop topiği. Bir sene yazanlar ertesi sene kayboluyor. bakıyorsun yeni yazarlar gelmiş. Buda BIST de KY lerin sürekli dayak yediğini ve yok olduklarını gösterir.

BIST yönetimide güçlünün yani speklerin yanında. Lafla KY korumaya çalışıyorlar. karısını dövdükten sonra "seni seviyorum" diyen öküz gibiler. Devre kesicilerle video oynuyorlar.

---

Bu düşüşün nereye kadar ineceğini bilmiyorum o sebeple biraz kenardan seyredeyim.

3 ile 5 arası F/K lı bankalara satış geldiğinden, yani işin içinde mantık olmadığından, short da oynayamam. Kafa yapıma ters. Kumar gibi gelir bana.
    Temelsiz, ayağımı yere basmadan hareket edemem. O sebeple biraz seyredeyim.

Onların bir kısmı forumdan atılıp yeni nikle geliyorlar.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Farklı nik le gelenler %10 yoktur herhalde. viop oyuncusu olmayıpda muhabbet ve aktif bilgi için viop da olanlarda %10 dur. Birbirini dengeler.

---

Kişi başı gelirle ilgili viop tarafında kafa karışıklığı olmuş. 2 teknik bilgili arkadaş anlatmışlar ancak bende halkın anlayacağı şekilde anlatıp ilave bilgi vereyim.

Birincisi akp döneminde kişi başı milli geliri yüksek göstermek için birden fazla kez hesaplama yöntemi değiştirildi.
    Bugün kişi başı milli gelir atıyorum 10TL, akşama hesap değişti, yarın kişi başı milli gelir 12 TL oldu. Bu şekilde zamanla pek çok kez hesap değiştirildi.
    "Yaw" dersin, "dün 10TL kazanıyorduk, gece ne yaptımda 12 TL kazanır hale geldim.?"

2bin yılındaki hesaplama yöntemi ile yapsalar, büyük ihtimalle şu anki rakamı ikiye bölmen gerekir.

Asıl sorunsa gelir dağılımı bozukluğu. Bunu en basit hali ile anlatayım.

kişi başı milli gelir heaplanırken, toplam gelir, toplam nüfusa bölünür.

Örneğin ülkede 10 kişi yaşıyor, milli gelir o yıl 100 TL olsun. 100 bölü 10 eşittir kişi başı 10 TL milli gelir var denir.

Yani kişi başına cebine 10 TL giriyor denir.
    Gerçekte ise 10 kişiden;
    1 tanesinin cebine 40 TL girmiştir,
    2 tanesinin cebine 20 er TL girmiştir,
    3 tanesinin cebine 5 er TL girmiştir.
    4 tanesinin cebinede 1 TL girmiştir, son 1 TL kayıp.

Sonuçta 7 kişinin cebine ortalama 2,5 TL girmiş, 3 kişinin cebine ortalama 25 TL girmiş.

kişi başı milli gelir ise 10 TL açıklanmış. Halbuki halkın 7 kişisinin cebine 2,5 TL girmiş 10 TL değil.

Soyulan 7 kişi içindeysen "böyle saçma şeymi olur" dersin.
    Soyan ve onlardan beslenen kesimin içindeysen, "bu milli gelir hesabı" az dersin.

Soyulanmısın, soyanmısın, durduğun yere göre bakış açın değişir.

Yine karışıkmı anlattım.? Çok net olmadı sanki.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    izmirli senin ve pek çok kişininde bildiği gibi vekiller şu anki sistemde tamamen parazitler. İçlerinden 20 tanesinin ülkeye faydası ya vardır ya yoktur.
    BIST yüzünden dünden beridir kafam karışık net düşünemiyorum ancak vekil olayının bu şekilde yürümeyeceği açık. Hem sayı azaltılmalı hemde çalışma şekilleri değiştirilmeli. O konuda düşünmek lazım.

abigail sağol.
    Bu arada viop a geçtiğimden beridir, sinir stress yüzünden pek gırgır geçemiyorum.

abigail, oy verin önce mahalleyi düzelteyim, sonra şehri, sonrada ülkeyi.
    Yeni nesilleri, önce ailelerini, sonra mahallerini, sonra şehir ve ülkelerini seven insanlar olarak yetiştireyim.

Bu cümleler güzel oldu. tanıtımda kullanırım. Burada yazınca siyasi partilerden cümlelerimi kullananlarda oluyor. kapıyorlar. Seçimlerde Bir kaç cümlem chp tarafından kullanıldı, 1 projem Haydar Baş'ın partisince, kullanıldı.

Os sebeple projelerimi yazmıyorum.

.

8. Bana bir tüyo verenin gırk yıl kölesi olurum.

Sayfa 372/852 İlkİlk ... 272322362370371372373374382422472 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •