Sayfa 261/852 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361761 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,081 - 2,088 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    virus problemide henüz tepe yani duraklama dönemine girmedi. Ölü sayısı oransal olarak her gün artıyor.

Bizim açımızdan bir miktar kurtarır durumsa, TRde virus yok, ilaç konusunda gelişmeler var.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Çin abd ye rakip olacak kadar güçlenme sinyalleri verince, Çin'de salgın hastalıklar başlamıştı. Kuş gribi, domuz gribi filan diye bizde isimlendirilmişti. (sars, mers)

Çin deki salgınları abd ve veya ingilterenin çıkardığına inandığımı yazmıştım.
    Labaratuvarda ürettikleri virüsleri kullanıyor olmalılar.

Ürettiği virüsün ilacınıda aynı anda üretmeleri gerekirki, kaza olursa tedavi edebilsinler diye. Virus hesapladıklarından daha farklı şekilde ilerler ve kendi ülkelerinide vurur. Bu sebeple gerektiğinde kullanmak amaçlı ilaç şart.

abd ilaç firması coronavirus'e karşı aşı geliştirdiğini açıkladı. "çok şaşırtıcı" değilmi.?

Diğer ip ucu ise kuluçka süresi. Bu virus daha hızlı yayılsın diye kuluçka süresi artırılmış. Kuluçka süresinde, virüs taşıdığını anlamıyorsun ve kendini izole edip ilaç almaya başlamıyorsun, günlük işlerini yaparken virüsü herkese bulaştırıyorsun. kuluçka süresi ne kadar uzun olursa o kadar çok kişiye bulaştırırsın.

Tabi söylediklerim tamamen yanlış da olabilir. Belki 30 - 40 sene öncede Çin de salgınlar vardı ama bizim haberimiz olmuyordu. Çin dünya gündeminde değildi. Bu sebeple haber gelmiyor olabilirdi. Ancak japonya o dönemlerdede gündemimizdeydi, Çinde ki ağır salgın japonyaya bulaşırdı ve dünyanın haberi olurdu.

Her neyse...
    Ölü sayısı hala umut vermiyor ama ilaç bulduk diye gelen açıklama, bugün BISTi yukarı çekebilir.

Ancak hala yukarı aşağı, oyuncular felç ediliyor.
    Artık yukarı çıkışları millet seyretmeye başladı. Ortam kıvama gelmiş gibi.
    Ortam tam kıvamdaysa çıkış başlayabilir. Kıvam tutmamışsa, oyuncuları yeniden yukarda odunlu virus tedavisine alıp, oyuncular pelte kıvamına geldikten sonrada onuncu kez BISTi aşağı sürebilirler.

Ölü yerlerden aldığım long kontratlarla, üçte bir oranımı çok az geçtim. Artık almayacağım.
    Ancak 117bin aşağı geçilirse yeniden almaya başlarım.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Düşündüğümden önce çıkışa başladı. Çinde günlük ölenlerin sayısını tutuyordum. Her gün, bir öncekinden fazlaydı.
    Ölüm sayısı, bir önceki ile aynı olduğunda çıkış başlar diyordum.

Toplam yatırdığım teminatın üçte birinden biraz fazlası kontrat ile long güzergahında seyrediyorum.
    Bu şekilde yükselirse, eksiden artıya en fazla 2 günde geçeceğim.

Buraya kadarını güzel yönettim sayılır. İmdi mesele bundan sonrasını yönetebilmek.

1. Ancak Coronavirus hala çok etkin.
    2. Rusya ile bozuşup yeniden abd ye yanaşma cilvelerine başladık. Cilve karşılık buldu. Libya ve Suriye de işlerin karışma potansiyeli yüksek. Zaten karışıkta, dahada karışma olasılığı.
    3. ekonomi de neymiş. Üfürme rüzgarı ile şişirdiğimiz yelkenli yi açtık uçuyoruz. Müridler şeyhin emri ile çarşafları kemer niyetine bağlasın yola çıktık. Çalışan vatandaşlar ellerini ceplerine atmaya devam etsin, şeyh beslenmeliki iyi üfürebilsin, helal balinalara da gayret gelsin.

Yanlız corona ve diğerleri Libya, Suriye ile ilgili her haberde satış yer bence.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada soner yalçın'ın yazdığına göre. Kuş gribi başladığında "ilacını ürettim alın" diye ortaya çıkan abd firması ile,
    "coronavirus'e karşı ilaç ürettim" diyen firma aynı.

Yönetiminde abd eski dışişleri bakanı meşhur donald rumsfeld var.

firma: Gilead Sciences
    sahibi michael riordan denen bir adam.

Ayrıca abd eskiden, biyolojik saldırı amaçlı, başka ülkelere virus gönderdiğinide itiraf etmiş.

"CDC, 1984'den 1989'a kadar Saddam döneminde Irak'a; Botulinum toksini, Batı Nil virüsü, Yersinia pestis ve Dang humması virüsü dahil olmak üzere birçok biyolojik savaş ajanı gönderdiğini itiraf etti!"
    CDC: ABD'nin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi"
    @NeAcaipDunya

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bu arada soner yalçın'ın yazdığına göre. Kuş gribi başladığında "ilacını ürettim alın" diye ortaya çıkan abd firması ile,
    "coronavirus'e karşı ilaç ürettim" diyen firma aynı.

Yönetiminde abd eski dışişleri bakanı meşhur donald rumsfeld var.

firma: Gilead Sciences
    sahibi michael riordan denen bir adam.

Ayrıca abd eskiden, biyolojik saldırı amaçlı, başka ülkelere virus gönderdiğinide itiraf etmiş.

"CDC, 1984'den 1989'a kadar Saddam döneminde Irak'a; Botulinum toksini, Batı Nil virüsü, Yersinia pestis ve Dang humması virüsü dahil olmak üzere birçok biyolojik savaş ajanı gönderdiğini itiraf etti!"
    CDC: ABD'nin Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi"
    laboratuvar test kitleri,üreticileri,Türkiye'deki dağıtıcıları araştırılsa,o sonuçlara bağlı yazılan ilaçlar, MR VS görüntülemeler,cihazları,
    alımlar,satımlar,ihaleler,vergi kaçırmalar,daha neler neler.
    Arkasındaki pisliğin haddi hesabı yok.Halkın yıllar boyu kullandığı ilaçlarla yeni hastalıklarla karşılaşması bonüsü üstelik.
    Devletten habersiz,yada devlete rağmen kimler yapabilir. KİMLERE YARAR?
    BİZ DEĞERİNİ ÖLÇERİZ,FİYATINA PİYASA KARAR VERİR.
    BURADA YER ALAN BİLGİLER YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİL,TAMAMI İLE ANALİZDİR.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    "Yaw bu işte bi terslik var" dedim üşenmedim araştırdım.

Normalde endeks 121 bini geçtiğimde viop zararı sıfırlamam gerekirdi.

Gördümki, viop tarafı şu an için 2bin puan kadar geriden gidiyor.

Yani öncekinde(16-01-20) endeks 121.500 de iken, viop 150bin civarındaymış. Şimdi endeks 122bine dayandı viop 148bin e gelemedi.

Kısmete bak. Olcak şey deil.
    Biri nazar değdirmiş olmalı.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün gece bluumberg deki ekonomi programı sunucusu lavuğa çok sinirlendim. Yine kendi fikrini söyleme gafletinde bulundu.
    Kendi fikrini söylemese, oturumları çok iyi yönetiyor. Söylediği anda saçmalıyor.

Almış karşısına yağlı bankacı ile diğer vatandaşı, "bunlar bizden" mantığı ile kendi fikrini söyleyecek cesareti gösterdi.

Çin deki son salgın yapan viruslerin abd tarafından yaratılıp Çin e aktarılma ihtimalini ben dahil yazıyoruz ya.

Komplo teorisi diyerek 10 dakka ağzını ayıra ayıra güldü. karşısındaki 2 parazitte onla beraber 32 dişlerini göstererek güldüler.

Maaşlarını yahudiden alıyorlar. Artık bu duruma maaşa hürmetenmi girdiler, yoksa konu hakkındaki cahilliklerindenmi bilinmez.

Yaşadıkları ülkede dönenleri biliyorlarmı acaba.

Bir yandan odunlu terapiye alacaksın, diğer yandanda soracaksın.

"Yaw dingil, asala yı kim yarattı besledi üzerimize saldı.?"
    Odunu yerleşireceksin.

"Lang zibidi, pkk yı kim yarattı besledi üzerimize saldı.?"
    Odunu yerleşireceksin.

"Allahın lavuğu, fetullahı kim yarattı besledi üzerimize saldı.?"
    Odunu yerleşireceksin.

Selefilik vahabilik, ürünleri el kaide, el nusra, ihvan denen müslüman kardeşler örgütü, işid... Bizdeki büyük tarikatlar, kim destekledi besledi büyüttü islam dünyasının üzerine saldı geri kalsınlar diye.

Odunla devam...

Bu kadarını anladı ise. Peki bunları yapanlar, başka ülkelere ne yapar diye dalacaksın...
    abd, afrika, güney asya yerlilerine yaptıklarına daha girmedim. İlk odunlu seanstan sağ çıkarsa, onlara gireceğim.

batılılar, geçmişte Hindistan dan sonra Çin i kontrolleri altına alabilmek için, tüm Çin lilere bedava uyuşturucu dağıtmışlar... Bunu bilmek bile yeterli.

Daha yeni Irak a sahte delillerle girdik orada yüzbinleri öldürdük, milyonları sefil ettik diye bizzat kendi bakanları ve başkanları tarafından itiraf ettiler. Bunları yapanlar neler yapmazlar. Arap baharları.?

Tabi bu zibidiler bu kadar salak olabilirlermi.? Sanmıyorum.. Zekiler ki ellerini ovuşturarak 10 dakka güldüler. belliki bi yerden para gelecek.

Çok sinirlendim çoook.
    Soraki twin Özlem'i bile dinleyemedim.

viop da eksiden artıya geçmem bile zerre sevindirmedi... okadar yani.

Bu arada selefilik ve vehhabiliğin doğuşunu ve ingilizlerin bu grupları geçmişte nasıl kullandıklarını araştırmaya başladım. Sonradan abd devraldı bu grupları, mossad da çok etkin. Konuyu Yüzeysel biliyorumda, not etmemişim, çoğunu unutmuşum. Bu sefer not edeceğim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugünde hızlı çıkıyor sayılır.

Anlaşılan öğle sonrası kısa vade tepeyi tekrar deneyecek.

124.500 civarı.

Bu civarda bir miktar long kontrat azaltmayı düşünüyorum. %10 veya %20 arası.

Eğer 125 e yaklaşırken, tekrar bir realizasyona döner ve ikinci tepe yapmış olursa, 120 binlere doğru salınır.

O zamanda, azalttıklarımı geri yerine koyabilirim.

Tabi ekran başında beklemek bana göre değil. En iyisi şimdiden çok yukarıda pasif yerlere bi %5 kontrat short yazayım. Akşama bakarım.
    Aslında bu yaptığım mantıklı değilde.

Netçede para piyasaları tali işim, asıl işim değil. Kısa vade şurdan al buradan azalt filan..
    Tüm günümü ekran seyrederek rakamlarla geçirmek istemem. Belki hiç kontratlara ellemem ve ikinci realizasyon olursa mal gibi tekrar yukarı dönmesini beklerim. Dahada aşağı gider diye ilavede yapamam. Tren seyreder gibi seyretmek zorunda kalırım.

Her neyse artık.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 261/852 İlkİlk ... 161211251259260261262263271311361761 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •