Sayfa 390/852 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,113 - 3,120 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. Dünyada bikaç yüz belki Türkiyede 7 kişi urartuca biliyo
    Alfabesine bak
    Urartu lisanı
    Sözel olarak ermenicenin atası sayılır urartuca, yazılı olaraksa alakası bile yok.
    Bonobo da yapar o alfabeyi ya niye yapamıyo?
    Maymunun burnunun üstünde üst sinus kanalları
    Konuşma için lisan oluşturmaya uygun değil
    Fazla hava girince burundan içeri orda çok tutulup
    Hırıltı çıkarıyo hayvan
    Yazık o hayvanata da

Urartuca çok kalite bi lisan olabilir olmayabilirde yaşayan en eski antik dil
    Alfabesi çok basit ama - bizim için önemli olan o

Sözlü iletişim -> bunu yazıya dökme (alfabe) -> data ya transfer yani 0 yada 1 binary code

İnternette tüm binary code ların abd de -mount rushmore- benzeri düşmanın erişim sağlayamayacağı yerlerde depolandığını sanıyom hatta klasifike olarak tasnifleyerek depoluyolardır yoksa google filan ne ki. Yani: you are all classified man, me too
    Gün gelince çıkarıp kullanma maksatlı tabi
    Yoksa niye saklasın
    Avrupa Çin bunlar yapmaz öyle şeyler
    Onların kafası o kadar çalışmaz.
    Son düzenleme : Moruk; 17-10-2020 saat: 21:36.

2. Konuşmayı sökse alfabeyi de sökerdi bonobo

3. ameriga seçimlerinden sonra s400 testin bi karşılığı olurmu ? olursa nasıl ve neler bizi bekliyor ?
    bıdon- pelosi- ermeni diasporası üçgeninde çıkış nasıl olacak ?
    hazar' ın çocukları 500 sene sonra fatih in jestine nasıl karşılık verecek - mi ? hangi imtiyazlar talep edilecek ?
    rusya- çin -abd- avrupa topluluğu denkleminde 2023 kadar (erken seçim ötelendiği bu süreçte) nasıl yol alınacak,nasıl bi bedel ödenecek - ğiz ?
    sorular ve sorunlar yumağı uzayıp gidiyo ?
    para piyasalarında borsa faiz dolar üçgeninde vedahi emtia uygun pozisyonlar nasıl olacak -açılacak ?
    bla bla bla
    syg,hürmetler

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    moruk, maymun örneklerin güzeldi. Yanlız bi yerde bonobo yerine bonomo yazmışsın. Bonomo TC kimlikli bir ibrani kökenli şarkıcı.
    Yahudiler de destek olsun diye örovizyona gönderdik. Bişey çıkmadı.

Evet bonobo nun dahil olduğu şempanze grubu humanidler çok zeki ve çalışkan. Göz, el ve beyin koordinasyonunda eğitimli bir şempanze, insanların ulaşması imkansız olan seviyeye çıkmış.

Tabi zekâ tek başına yeterli değil. Zekâ larını kötü yönde kullananalar çok. Çok başarılı olan kötü ler, aslında zeki insanlar. Mesela hitler.

Zekâ ile Akıl farklı şeylerdir onu bir kaç kez anlatmıştım, konuyu bilmeyenler zeki deyince iyi insan anlarlar. Aman ha.
    Zeki olanlardan zekâsını kötülüğe kullanan var, iyiliğe kullanan var. Çocukken nasıl eğitildiğinle alakalı bir durum.

Hırsızlar kasabasında doğmuş büyümüşsen, sebebini bilmeden hayat boyu çalarsın. İhtiyacın olmasada çalarsın. Çocukken Beynin o şekilde yapılanmıştır. Daha sonra bunu değiştiremezsin.
    Zeki isen de, büyük hırsız olursun.

Akıllı insan ... her neyse yaw...

---

vurgun un endişelerinden bendede var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,326
    Himanid dedin ve kaybettin...oy moy yok artık sana Ali Cemal abi...humanif sözü pardon human sözü...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Avrupa virus vaka sayıları hızlı arttı. İkinci virus dalgaya bir kaç gündür almanya da dahil oldu.

abd ise ikinci dalgayı bitirdi. Dağıtılan trilyonlar ve ülkeyi kapamamaları sebebi ile, hisse borsaları pek etkilenmedi.

Avrupa da 2. dalgaya İspanya, Fransa gibi bazı ülkeler çoktan girmişti, Almanya gibi bir kaç ülke ise yeni giriyor.

Kısmi kapama ve kısıtlamalar yaptılar. Henüz borsalar etkilenmedi.
    Zaten abd ye nazaran avrupa nın başına gelenler, dünyayı daha az etkiliyor.

BIST de 1205 deki son tepeye geldik sayılır. Avrupadaki vaka artışlarıda korkutucu.
    Önümüzdeki haftayı kenarda seyretmeye niyetim var. Ons altına ağırlık vereceğim. XU030 viop kontratlarına ise ya çok az bulunduracağım, yada bulundurmayacağım.

Yanlız herkes benim gibi longları kapatır ve kenara çekilirse, 1205 direncini kolay geçerler, herkeste arkasından bakar kalır.

2 ay önce long'a geçen BISTin manipulatörleri, 1205 den realizasyona geçerlermi, geçmezlermi bilemem. Karşılarındaki kalabalığın ne yapacağına bağlıdır. Netçede karşılarındaki kalabalıklardan kazanıyorlar. terse oynamaları gerekir.

İşlerine gelmezlersede ve s400 ü takacaklarını sanırım, nede virus 2. dalgayı.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yaw human, oy verirsen eşşeksin.

Almıyorum oyunu.

Zaten oy verenler arasinda değilsin.

Böylede duygusal bir keçi yim yaw.

Kendim için oy istemiyorumki? Sizin gelecek nesilleriniz için.
    Ben zaten cumbaba yada başbagan olmayacam, bakan bile olmayacam.
    Arka plandaki ihtiyar heyetinde olacam.

Yine süperlik ettim yaw. Ne muhteşem bir yaratığım Tanrı bilir.
    Şu an oy yağarsa şaşırmam.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Bu arada google maps bir süredir haritada yolları çok silik gösteriyor.
    Yollar görünmeyince haritada adres bulmak çok zor oluyor.

navigasyonu demiyorum, bilgisayar başında bir yere bakacaksınız, nerede ne var yaklaşık yerini görmek, durumu anlamak istiyorsunuz. Mesela bölgedeki ciğercileri arıyorsunuz.
    Haritayı inceleyip. Plan yapacaksınız.

Yollar görünmeyince haritanın hiç bir anlamı olmuyor.

yandex e bakayım dedim, ondada maps var.
    Ruslar ve Çinliler bu iş için yıllar önce kendi uydularını gönderdiler ve google benzeri haritalar oluşturdular.

Çinlileri bilmem ama yandex maps, kullanışlılık açısından google dan daha başarılı. Navigasyonuda var.

yandex in dez avantajı, arama algoritması yeterli değil. Aranan şeyi bulma ve seçenek getirme açısından google algoritması, yandexinden çok daha başarılı.

yandex inkini lise öğrencisi yazmış gibi. Ancak maps için bu aralar yandexi tercih etmeye başladım.

yandexin eksik epey yönleri var. mesela fotoğraf olarak haritası yok ve arabanızda gidiyormuş gibi yolda 3 boyutlu ilerleyemiyorsunuz. Onlara ihtiyacım olduğunda google tek.

Ama kuşbakışı bölgeyi anlamak konusunda ise yandex çok daha temiz bir iş çıkarmış.
    Selam alicemal,

2016 yılında bu konu hakkında açılan sorguya Google tarafından verildiği iddia edilen şöyle bir mesaj var,

"oogle ürünleri konusunda yerel yasaları ve güvenlik kaygılarını son derece ciddiye alıyoruz. Google Haritalar servisimizde, piyasadaki mevcut uydu görüntülerini kullanıyoruz. maps.google.tr ve Google Haritalar mobil uygulamalarının Türkçe sürümünde kullanıcılar, ayrıntılı olarak uydu görüntülerini görmek için zum yapamaz."

Şöyle iki adet de fotoğraf koyayım da hangisi Türkiye üzerinden bağlantı hangisi Almanya üzerinden tahmin edelim. :D

Yazıları kapatmayı unutmuşum, yazılara bakıp kopya çekmeyin sakın

Sayfa 390/852 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •