Sayfa 468/852 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 3,737 - 3,744 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    ermenistan dan hiç bir ülkeye bişey sıçramaz. Koca savaş oldu, ermenistan ve Azarbaycan hariç kimseyi etkilemedi.
    ^^^Dünya bir bütündür, örneğin Ermeni de ihtilal olması bize yada azerbaycana faydalı bir durum değildir. Stabil bir hayat her zaman daha faydalıdır. Gercek çalışan ve gerçek yatan ancak bu şekilde belli olur.

Örneğin kıyamet kopmadan 1 gün önce dün ölü ve dirilere af getirilse o zaman doğru yaşamanın ne anlamı kalır. Yıllarca emek vermiş ibadet etmiş ama son saniye herkese af geliyor.

Dün gece piyasalarda yaşanan stabil olmama durumunu bir kez daha bizlere gösterdi. Ne kadar iyi şirket olursan ol, dünya seni ilgilendiriyor.^^^

Sn.kizildag dan alintidir.

Alicemal abi etkilemez demişin ama bir düşündüm acaba da kaldim.

alicemal onsa senin destek atman lazım dolar tek başına yetmiyor
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. selam ahali napıyoruz burda

serbest kürsü mü felan mı?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bosh, yazdıklarına hak verdim ama alıntı yaptığın konu ile alaka kuramadım. Duyduğuma göre bugün biraz kazanmışsın, tebrik ederim.

---

ayhan, bir haftadır kafayı BIST hisseye takmış durumdayım, onsu hiç takip edemedim. Bu tahvil faizi olayı dünyayı karıştırdı. Ons'u takip etmemem benim zararıma. Yinede kapasitem üç tarafa birden yetmedi. Hem hisse vadeli, hem ons hemde usdtry. Bu hafta çuvalladım. Ben çuvalladıysam sizin halinizi düşünemiyorum yaw.

Şaka tabiki. Sanırım bu hafta en kötü bendim. Siz dovizciler kazandınız.
    Hepinizi bu sene odunlu yaz kampında eğlenceye bekliyorum. Sizinde eğleneceğinizden neredeyse eminim.

---

cokisacı bugün kazanmış olmalı. Kendisini tebrik ediyoruz.
    Evet, kürsü serbest ama pek talibi yok nedense.
    Suç keçi de diyenlere inanmayın, alakası yok.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST e gelirsem. Öğle sonrası para piyasası ekranı başında değildim.

Öğlene kadar takip ettiğim kadarı ile, abd tahvilleri bahane edilerek yine operasyona devam edildi.

Operasyon konusunu pazartesi yada salı gününden beri dillendiriyorum. Yanılıp yanılmadığımı önümüzdeki hafta gösterecek. Şu an ne desem havada kalır, boş.

abd tahvil faizi fazla abartıldı. Mevcut dünya düzenine uygun bir durum, benim kafa yapıma uygun değil.

abd tahvillerinde trilyon dolarlar var. Bir kısmını satıp çıkarlarsa, bu beni niye ırgalıyor.? Sattıkları tahvile ait trilyonları eğer akşam yemeğinde yemeyeceklerse, o para başka piyasalara girecek, neden hisse piyasaları rahatsız olur.?

Bunları düşünürseniz, şu sonuca varıyorsunuz.

Ayrıca TV egonomstlerinide dinleyince şu sonuca vardım. Aslında bu konu başlı başına bir kitabı götürür. Bir kaç cümle ile nasıl anlatırım bilemiyorum.

Kökende yatan karşılıksız basılıp belli kesimlerin kucağına verilen trilyonlar.

Para neydi.?
    Üretimin karşılığıydı.

Ahmet Elma ağacı dikmiştir 10 elma üretip satmıştır 10 TL kazanmıştır. Ayşe 10 kişiye hizmet vermiştir, kulunçlarını ovmuştur kelle başı 1 TL den 10 TL kazanmıştır. Üretip kazanmışlardır.

O para ile bütün Ayşe'ler, Ahmet'ler 1 ay ailelerini geçindirir mutlu mesut yaşarlar.

İmdi, Ahmet ve Ayşe'ye yattıkları yerde bin TL verirsen ne olur.?

İşte şu anki durum olur, Haydar'lar, Feride'ler, Müslüm'ler, Cevriye'ler ayvayı yer. Onlara bin TL vermedin. Sus payı olarak 16 TL verdin.(FED 7 trilyon doları son 12 senede finans ve şirketlere verdi. Vatandaşa ise son 12 senede sadece 600 milyar dolar civarında verdi. Finans ve şirketlere verdiği 7 trilyon 10 bin kişi arasında pay edildi(Bu rakam sallama ama boş sayılmaz.), halka verdiği 600 milyar dolarsa 200 milyon kişi arasında pay edildi. Umarım hesabı yapabilirsiniz. Asıl olaysa bu paraların üretim olarak karşılığı yok. Bu paralar dünyaya atılan kazık. Buda ayrı ansiklopedi konusu.)

Her neyse yaw, uzun bir kitap konusu. Kapitalist, serbest piyasa sistem teorisine bakarsanız her şey tıkır tıkır işler. Bu sisteme yazılı kuralların dışında müdehale olursa ne olur.?

Yaw bu konulara kim girdi.? Çok uzun anlatılması ve örneklerle pekiştirilmesi gereken bir konu, 3 cümle ile anlatamamki.

Şunu söyleyeyim, ne abd de nede TR de Kapitalist serbest piyasa düzeni yok. Bu sistemde devlet herkesin eşit şartlarda mücadele etmesini sağlaması gerekir.

10 tane dövüşçüyü ringe koyar ve dövüşün der. Dövüşçülerin tüm kurallara uygun davranmasına özen gösterir. Kural dışı vurana ağır ceza verir. Serbest piyasa düzeni teoride budur.

Tüm dünyada işleyen serbest piyasa düzeninde ise, 10 dövüşçü sahadadır, 2 tanesinin eline devlet silah vermiştir, 2 tanesine kurşun geçirmez yelek ve kılıç vermiştir. Teoride herkes eşittir ama devlet 4 kişiyi korur diğer 6 kişiyi dövsün diye. Diğer 6 kişi durumu anlamasın diyede onları imam hatip okullarına yazıp ebleh kalmalarını sağlamaya çalışır.

BIST e gelirsem demiştim nerelere getirdiniz.

Önümüzdeki hafta belli olacak. Bu arada bu hafta bayağı yara aldım. Hala amatörce davranıyorum. Büyük ihtimalle suçlu sizsiniz ya, affederim duruma göre.

---

Ege hoca nın son 2 yazısı ve serdar turgutun Çin ile ilgili son yazısı tam odunlu yaz kampına göre. Bu 2 arkadaşı kampa alacaksın, yazdıklarınızı tekrar bir anlatın diyeceksin. Tatlı niyetine yılmaz özdili de kampa davet edip bu 2 labunya nın arasına koyacaksın. Tabi özdile herkes bayıldığı için, onu araya katmam, beni adam yerine koymamanıza sebep oluyor. Yinede koyuyorum. Niye.? Ayrı boyutlardayız.
    Son düzenleme : alicemal; 26-02-2021 saat: 20:15.

6.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    BIST e gelirsem. Öğle sonrası para piyasası ekranı başında değildim.

Öğlene kadar takip ettiğim kadarı ile, abd tahvilleri bahane edilerek yine operasyona devam edildi.

Operasyon konusunu pazartesi yada salı gününden beri dillendiriyorum. Yanılıp yanılmadığımı önümüzdeki hafta gösterecek. Şu an ne desem havada kalır, boş.

abd tahvil faizi fazla abartıldı. Mevcut dünya düzenine uygun bir durum, benim kafa yapıma uygun değil.

abd tahvillerinde trilyon dolarlar var. Bir kısmını satıp çıkarlarsa, bu beni niye ırgalıyor.? Sattıkları tahvile ait trilyonları eğer akşam yemeğinde yemeyeceklerse, o para başka piyasalara girecek, neden hisse piyasaları rahatsız olur.?

Bunları düşünürseniz, şu sonuca varıyorsunuz.

Ayrıca TV egonomstlerinide dinleyince şu sonuca vardım. Aslında bu konu başlı başına bir kitabı götürür. Bir kaç cümle ile nasıl anlatırım bilemiyorum.

Kökende yatan karşılıksız basılıp belli kesimlerin kucağına verilen trilyonlar.

Para neydi.?
    Üretimin karşılığıydı.

Ahmet Elma ağacı dikmiştir 10 elma üretip satmıştır 10 TL kazanmıştır. Ayşe 10 kişiye hizmet vermiştir, kulunçlarını ovmuştur kelle başı 1 TL den 10 TL kazanmıştır. Üretip kazanmışlardır.

O para ile bütün Ayşe'ler, Ahmet'ler 1 ay ailelerini geçindirir mutlu mesut yaşarlar.

İmdi, Ahmet ve Ayşe'ye yattıkları yerde bin TL verirsen ne olur.?

İşte şu anki durum olur, Haydar'lar, Feride'ler, Müslüm'ler, Cevriye'ler ayvayı yer. Onlara bin TL vermedin. Sus payı olarak 16 TL verdin.(FED 7 trilyon doları son 12 senede finans ve şirketlere verdi. Vatandaşa ise son 12 senede sadece 600 milyar dolar civarında verdi. Finans ve şirketlere verdiği 7 trilyon 10 bin kişi arasında pay edildi(Bu rakam sallama ama boş sayılmaz.), halka verdiği 600 milyar dolarsa 200 milyon kişi arasında pay edildi. Umarım hesabı yapabilirsiniz. Asıl olaysa bu paraların üretim olarak karşılığı yok. Bu paralar dünyaya atılan kazık. Buda ayrı ansiklopedi konusu.)

Her neyse yaw, uzun bir kitap konusu. Kapitalist, serbest piyasa sistem teorisine bakarsanız her şey tıkır tıkır işler. Bu sisteme yazılı kuralların dışında müdehale olursa ne olur.?

Yaw bu konulara kim girdi.? Çok uzun anlatılması ve örneklerle pekiştirilmesi gereken bir konu, 3 cümle ile anlatamamki.

Şunu söyleyeyim, ne abd de nede TR de Kapitalist serbest piyasa düzeni yok. Bu sistemde devlet herkesin eşit şartlarda mücadele etmesini sağlaması gerekir.

10 tane dövüşçüyü ringe koyar ve dövüşün der. Dövüşçülerin tüm kurallara uygun davranmasına özen gösterir. Kural dışı vurana ağır ceza verir. Serbest piyasa düzeni teoride budur.

Tüm dünyada işleyen serbest piyasa düzeninde ise, 10 dövüşçü sahadadır, 2 tanesinin eline devlet silah vermiştir, 2 tanesine kurşun geçirmez yelek ve kılıç vermiştir. Teoride herkes eşittir ama devlet 4 kişiyi korur diğer 6 kişiyi dövsün diye. Diğer 6 kişi durumu anlamasın diyede onları imam hatip okullarına yazıp ebleh kalmalarını sağlamaya çalışır.

BIST e gelirsem demiştim nerelere getirdiniz.

Önümüzdeki hafta belli olacak. Bu arada bu hafta bayağı yara aldım. Hala amatörce davranıyorum. Büyük ihtimalle suçlu sizsiniz ya, affederim duruma göre.

---

Ege hoca nın son 2 yazısı ve serdar turgutun Çin ile ilgili son yazısı tam odunlu yaz kampına göre. Bu 2 arkadaşı kampa alacaksın, yazdıklarınızı tekrar bir anlatın diyeceksin. Tatlı niyetine yılmaz özdili de kampa davet edip bu 2 labunya nın arasına koyacaksın. Tabi özdile herkes bayıldığı için, onu araya katmam, beni adam yerine koymamanıza sebep oluyor. Yinede koyuyorum. Niye.? Ayrı boyutlardayız.
    size birisi ebleh dese hoşunuza gider mi?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    haytalı özür dilerim, sen yazınca fark ettim.

Sadece başka bir şey anlatmaya çalışıyordum, sen o kısma takılmışsın ama haklısın tabi.
    Genelde öyle oluyor, öz es geçiliyor, detaya takılınıyor. Sorun değil.

Tekrar özür dilerim.

8. Sayın alicemal yazacak pek birşeyim yok sadece okuyup takip ediyorum.

Faydalı bir bakış açısı oluyor.

Selamlar
    Son düzenleme : balık; 27-02-2021 saat: 14:17.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 468/852 İlkİlk ... 368418458466467468469470478518568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •