Sayfa 320/852 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420820 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,553 - 2,560 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. dolarla ilgili etkisini yorumlamayabilir misiniz

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    osed, öncelikle burası soru cevap yeri değil, benim ağlama yerim gibi bişey oldu. İkincisi sorunu anlamadım. Yinede bişeyler yumurtlayayım. Teknik ve çok önemliymiş gibi görünen bir cevap istiyorsan, diğer topiklere bakman lazım.

USD/TL devlet tarafından kontrol ediliyor. Seviyesini ancak onlar bilir.

Bir tahmin yapamam. Yapanı ciddiye almam. Olması gerekeni ise söyleyebilirim.
    Bu Hükümetin değeri USD/TL olarak bu 6.70 TL ler,
    Türkiyenin değeri 3.0 - 4,0 TL arası olması gerekir.
    Henüz imam hatibe dönüşmemiş okullarımızda Eğittiğimiz gençlerimizin değeri ise USD dende avro danda daha değerli.
    İmam hatibe dönüşmüş okullarımızda okuyan gençlerimizse, onlar harcanmış olan kaynaklarımız. Hayat boyu acı çekecekler ve verdikleri kararlarla bu ülkeyede acı çektirecekler. Çektiriyorlar. Hiçbirzamanda verdikleri zararın farkında olmayacaklar. Doğru yaptıklarını zannedecekler.

USD/EUR filan diyorsan, o konu takibimde değil. Devletler kendi ÇIKARLARI doğrultusunda kendi paralarının seviyesini kontrol ediyorlar. Kendi gücü yetmeyen ülkelerin paraları ise, siyonist yahudilerin çıkarları doğrultusunda londra ve new york finans piyasasında belirleniyor.

Bizim gibi yahudi kontrolundeki ülkelerde ise, kendi paranı kontrol etmeye çalıştığında, yahudi medya ve yahudi akademisyenler "yandık, bittik, yanlış, böyle olmaz, yoksa gelmezler" diye her gün bağırıyorlar. Kendi besledikleri maraba sürüsü ve şartlandırılmış ergenlerde onları takip ediyor.

---

S&P de dün akşam korkulan olmadı. Düşmedi.
    Tabi bu düşmeyecek demek değil. Elbette düzeltme gelecek. Ancak bu kadar korkmanın alemi yok demek istedim.

Biraz içiniz doluymuş gibi görünün fon yöneticileri.

Korku, bilgi ölçüsüdür.
    Bak yaw, yine özlü söz yumurtladım. hemen not edeyim, harika bişeye benziyor. Virgül olan yerde duraksamayı unutmayın. Duraksayıp nefes alın. "Korku," sonra "bilgi ölçüsüdür." Bu şekilde okumazsanız heba olur.

Ne kadar korkuyorsan, İLGİLİ KONUDA bilgin o kadar azdır.

Kolay hazımlı gaz yapmayan birde örnek vereyim. Anlamayan kalmasın. "Gölün sularının içinde ne olduğunu biliyorsan, bilgin ölçüsünde korkmazsın." Kafan net olur, göle girersin yada girmezsin.
    Gölde bişey olmadığını iyi bilirsin, suya girersin.
    Veya gölde timsah olduğunu biliyorsun, timsahların boyunu, insanlara bugüne kadarki etkierini, sayılarını biliyorsundur, güvenli mesafede durur korkmazsın ama göle de girmezsin. tehlikeye göre önceden önlemini alırsın bu sebeple korkmazsın.

Fon yöneticisi.
    Korku ile iş yapıyorsan, mesleğinde bilgin yetersiz demektir. Hemen eğitim almalısın. Yada meslek değiştirmelisin. Eminim yapabileceğin harika işler vardır.

.
    Son düzenleme : alicemal; 09-06-2020 saat: 09:19. Sebep: coat style
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Vay canına yine aynısı oldu.

S&P future da, normalden biraz daha uzun kırmızı bir çizgi oluştu, aynen dün akşamki S&P saat 17:00 küsürdeki gibi. 3 saniye içinde BIST yine 1000 puan düştü.

Sanırım aracı kurumlarımız, eli en çabuk elemanlarını kırmızı tuşun başına koymuşlar.

Yandık valla.

Böyle devam ederse, bu borsa adamı tabuta koyar.

abd future lara neden satış gelmiş.? abd nin resmi resesyona girdiği açıklanmış.
    Aman ne sürpriz.

---

ben neden şikayetçiyim.?
    Dün Long azalttım ama ilave short almadım o sebeple. Short almış olsaydım şu an düşmesi lazım fikrini savunacaktım.

Ne biliyoruz. Beyin, aldığı pozisyonu haklı çıkaracak argümanlar üretmeye başlar.

netçede keçi beynide hayvan beyni.?

Not: Yanlız 3200 e kadar düşüş, haber üzerine PANİK satış sebepli olduğu için, bu haberide bilinen yani önemsiz gördüğüm için, S&P deki bu düşüşü operasyon amaçlı kullandım. 4-5 saat içinde S&P future eski yerine gelecektir yada yaklaşacaktır. İlave bir haber gelmezse.

realizasyon başlasaydı, bu tür bir habere ihtiyaç duymazdı.

Bakalım operasyon başarılı olacakmı.? Yoksa Yanılacakmıyım.?
    Başarılı olursa, kazanacağım ekstra parayı akşam yiyeceğim.

.
    Son düzenleme : alicemal; 09-06-2020 saat: 11:02.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Tahmin ettiğim gibi oldu. S&P tekrar yükseldi ve eski yerine geldi.

Satış asya değilde abd de başlasaydı, durum farklı olabilirdi.

BIST ise 108500 desteğinde tutundu. Bizim fon yöneticileri orada alışa geçti. O kadarda boş kişiler değillermiş, kendileride karar verebiliyorlar anlaşılan. Tabi son 5 ayda ellerine verilen 45 milyar TL leri var.

Biraz profesyonel olun ve size paralarını emanet eden 350 bin kişiyi koruyun. Sadece para babası spekülatörleri korumayın. Kanını emdiğiniz beden ölürse, sizde ölürsünüz.

Toplanıp gidin BIST yönetimine. Bir fon oluşturmalarını söyleyin. "Küçük Yatırımcıları", Spekülatörlerin ekonomik temele dayanmayan, BISTi toptan silkeleme ve aşırı alım bölgelerindeki "gel gel" yapma yöntemi ile başlattıkları mal dağıtımından korusun.

Bunun önemini anlatın. KY yi koruduğunuzda, BISTi korumuş olursunuz, dolayısı ile kendinizi korumuş olursunuz. Anlamak çok zor olmasa gerek.

BIST de güvenilirli artınca, katılımcı sayısı belki 5 milyona çıkacak.

Tüm dünyadan yatırımcı yağar diyemiyorum, onun için hükümetide düzeltmeniz gerekir. Onu yapamazsınız ama BIST yönetimini, dolayısı ile BISTi düzeltebilirsiniz. Kendinizi korumak için KYyi koruyun, bunun için BIST yönetimini düzeltin. yada daha iyi yapın, düzeltin demek ağır olabilir.

Son örnek: Olduğu zaman yazmıştım, 90 binden 82 bine doğal olmayan bir hızlı hareket oldu. Açıkça silkelemeydi. Eğer FON olsaydı, 90 bin altında alışa geçer ve silkelemeye geçen spekülatörü cezalandırırdı. Bir dahada bu tür bir şeye hiç bir spekülatör cesaret edemezdi. FON yönetimi aldığı mallarıda, endeks in aşırı yükseldiği yerlerde ufaktan vermeye başlardı. Hızlı aşırı düşüşlerde alır, aşırı ve hızlı yükselişlerde satar. Tabi bunun yöntemini ben söyleyemem, o konunun içinde olan profesyoneller kuralları oluşturmalı ve uygulamaya sokmalı. Ben sadece doğru YOLU gösterebilirim.

---

O 1.5 milyon kişinin en az 1.4milyonu KY dir herhalde.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Gelişime bakarak S&P de dün realizasyon başlamayacağını söyledim, haklıda çıktım. Ancak şunuda söyledim, bende realizasyon bekliyorum. Dün olmadı ama bugün yada yarın da olmayacak demek değil.

Longları azalttım, ilk fırsatta short da ekleyip aynı anda long ve shortlu pozisyonada geçeceğim. Long var, yanına short koyacağım. İyi yerden koymam gerekir, fırsat kollayacağım.

Şu da varki, tüm dünya abd de realizasyon bekliyorken, realizasyon olurmu.?
    Herkesin beklediği şey hisse borsalarında pek olmaz.

Bilmiyorum, önlemimi alayım bekleyip göreceğiz.

Dün Umarım, realizasyon başladı satayım diyen ASYA'lı büyüklerin bir miktar gazı alınmıştır. Böylece derin bir realizasyon görmeyiz.

Dünki satış abd uykudayken başladı. Demektirki asya lı büyükler sattılar. Satanlar gerçek asya lımıydı yoksa asya daki abd bankalarının şubelerimiydi onu bilemiyorum. Endeks geri döndüğüne göre sanırım gerçek asya lı fonlar satmış olsa gerek. Satışları başarılı olmadı.

Araba abd nin, Direksiyonda abd liler olduğuna göre, dünki başarısız hikaye, şoföre "kenara çek" diyen bi kaç saki içmiş japon yolcu olsa gerek diye düşünüyorum. Şoför kenara çekmedi, hareket halinde 2 sarhoşu camdan dışarı attı.

Tabi bunların hepsi hayali senaryo. Gerçekte ne oldu bilemem.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Dün sabah, haberle başlayan S&P düşüşüne inanmadığımı, küçük bir operasyon yaptığımı, akşamada kazanacağım parayı yiyeceğimi yazmıştım.

Dün sabah aldığım extra longları Dün akşam kapatamadım, ancak bu sabah kapattım.

Kazandığım paranın ise ancak küçük kısmını yiyebilirim, netçede bir ağzımız var. Lüksede düşkün değilim. Bu durumda benim gibi evrimin tepelerinde dolaşan efsane bir dağ keçisi ne yapar.? Fazla parayı stoklamaz, halkın eğitimi için kullanır.

Bugün gidip artacak para ile vişne ağacı dalları satın alayım. Onları oduna dönüştüreyim. Odunlu eğitim kampına ilk yatırımı yapmış olayım.

Şimdi gözlerim yaşardı. Bir keçi bu kadarmı yüce olur. Kendi parasını eğitim için, bilim için kullanan bir ermiş keçi. Ayıptır söylemesi mükemmelim yaw.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İlginç. Dünki aynı satte yeniden S&P ye aynı görüntüde satış geldi.? Sabah 09:00 civarı doğuda hangi borsa açılıyorki.? Moskovamı satıyor yoksa.?
    Dünün benzerimi olacakki.?

Bilinmez. Bu sefer operasyon düşünmüyorum.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    SPk başgan'ı konuşmuş. Baktım hikaye. Hakiki bir siyasetçi gibi bomboş konuşmuş.

Şu kadar manipülatör e bu kadar yüz milyon ceza kestik demiş. Bu ise yüz kızartıcı.

Neden.?

Örnekle anlatayım.

Ben İstanbuldaki bir manipülatör üm. Bir tahtada, şirket sahibi patronla anlaşıp oynama yaptım. 10 bin kişiyi çarptım. Patronla parayı paylaştık.

SPK beni yakaladı. yakalıyorda.
    Bana 30 milyon ceza kesti, benden aldı parayı cebe indirdi. Patrona ellemedi, o kazandığı ile kaldı. Biliniyorki, çoğu manipülasyonda patronla ortak çalışırlar.

Patronu geçtik. Peki Zarar gören 10bin kişi.?

Onlar yedikleri kazıkla kalıyorlar.
    SPK onlara diyorki.? Kardeşim biz tahtada manipülatör ü yakaladık, sizde gidin mahkemeye verin paranızı alın.

Çüşş, resmen terbiyesizlik.

Adam Bingöl'de yada Adana'da bu senetden almış, 20 bin TLsi gitmiş.
    Avukat tutacak, avukat istanbula gidip manipülatörün mal varlığını arayıp bulacak, bulursa haciz işlemi başlatacak filan.

Bir avukata gidin, durumu anlatın. "kardeşim ben İstanbul dan nasıl adamı bulayımda paranı alayım" diyecektir. Dürüst olmayanı ise paranı alacaktır ama haczedecek mal bulamadım deyip işin içinde çıkacaktır.

Olması gereken. SPK nın avukatları var, gücü var. manipulatör'ün çarptığı miktar belli, kimleri ne kadar çarptığı aracı kurumlarda var. Tüm gücünle bastır al manipulatör den neyi var neyi yoksa, en son avukatların masrafı ve ücretini kes, kalanını çarpılanlara dağıt.
    30 milyonu cebe indir, utanmadan kenara çekil.

peki bu işten kim kaybetti, kim kazandı.

SPK kazandı, 30 milyonu cebe indirdi. SPK yöneticileri yıl sonunda bu paralardan prim alacaklar.
    Patron kazandı attığı kazık cebinde kaldı.
    10bin KY kaybetti, yedikleri kazıkla kaldılar. Belki güçlü 5-10 kişi peşine düşer belki bi kaçı parasını geri alır hepsi o.

SPK başganı maval okumuş.(maval okumanın anlamını bilmiyorum)

---
    Balinaları ise konuşmada es geçmiş. Netçede karides kardeşliği var.

Manipulatörler tahta bazında işlem yapıyor ama spekülatör balinalar toplu katliam yapıyorlar. Silkelediklerinde büyük küçük tüm oyuncular zarar görüyor.
    Silkelemeye karşı bir açıklama ise yok. FON kur, silkelemelerde karşı bacağı oluştur. hepsi o. Fon un parasınıda yapılan işlemlerden küçük miktar kesersin, zamanla büyür dev olur. Sonra para kesmeyi bırakırsın. Zaten aşağıda alıp yukarıda satacağın için, FON kendi kendine büyür.
    Son düzenleme : alicemal; 10-06-2020 saat: 15:22.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 320/852 İlkİlk ... 220270310318319320321322330370420820 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •