Sayfa 270/852 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370770 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,153 - 2,160 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST 117500 e teker dayamış.

"117 - 118 aralığında, azalttıklarını yerine koymaya çalış" yazmıştım.

Ancak hem yeterince long azaltamadığımdan, hemde suriye olayında ciddi bir gelişme olmadığından. Sanırım eksilttiklerimi BUGÜN yerine koymayacağım.

Biraz düşünmem gerekir.

Az önce Nato destekte açıklamış. tayyip ilave gazı almıştır.

BENİM için, 117 de almak şu an için mantıklı görünmemeye başladı. Çünki zaten çok long var elimde. Birde hiç ışık görünmüyor. abd ve nato bize "savaşa gir arkandayız" diyor. Ruslar ında geri çekildiği yok.

115 i beklesem daha iyi olacak. Hızlı indik, long çok.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    115bin civarı ve 112 bine kadar, ölü yerlere birer long kontrat yazmaya başladım.
    Henüz gelmedi, endekste 116 ya yaklaştı.

Acelesi yok.

İdlib konusunda iyi haber gelmezse, 115bin altına önümüzdeki günlerde düşme ihtimali %50 nin üzerinde diye düşünüyorum.
    Aşağı inişlerde acele etmeden çok az miktarda long almaya çalışacağım.

Teminatım, mevcut kontrat sayım ile 110 bine kadar riskte değil, ancak yinede yarın bir miktar daha teminat aktarmayı düşünüyorum.

Amaç kafamın rahat olması, yoksa herşey kontrolumden çıkar.

Hoş tayyip niyeti bozmuş. Hangi kontrolden bahsediyorsam.?

Şansa bak arkadaş. viop a geçtik, hesap edilmesi imkansız olaylar üst üste geldi.
    Önce virus, sonra suriye de sınıra yerleşme planı ve idlib tehdidimiz.

tayyip ve rusya işi tadında hallederse, bu işten kazançlı çıkabilirim, yoksa teminatın üzerine su içmem gerekecek.
    @NeAcaipDunya

3. Sn. alicemal,

Yanlış yoldasınız. vadelide ortalama düşürülmez, paçal yapılmaz. Yol yakınken kol kesmenizde fayda var, aksi halde olacak şeyi zaten kendiniz yazmışsınız. Demedi demeyin.... İmza : Bir dost

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    115bin civarı ve 112 bine kadar, ölü yerlere birer long kontrat yazmaya başladım.
    Henüz gelmedi, endekste 116 ya yaklaştı.

Acelesi yok.

İdlib konusunda iyi haber gelmezse, 115bin altına önümüzdeki günlerde düşme ihtimali %50 nin üzerinde diye düşünüyorum.
    Aşağı inişlerde acele etmeden çok az miktarda long almaya çalışacağım.

Teminatım, mevcut kontrat sayım ile 110 bine kadar riskte değil, ancak yinede yarın bir miktar daha teminat aktarmayı düşünüyorum.

Amaç kafamın rahat olması, yoksa herşey kontrolumden çıkar.

Hoş tayyip niyeti bozmuş. Hangi kontrolden bahsediyorsam.?

Şansa bak arkadaş. viop a geçtik, hesap edilmesi imkansız olaylar üst üste geldi.
    Önce virus, sonra suriye de sınıra yerleşme planı ve idlib tehdidimiz.

tayyip ve rusya işi tadında hallederse, bu işten kazançlı çıkabilirim, yoksa teminatın üzerine su içmem gerekecek.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    dragon haklı. Ancak tam oyuncular için.

Benim gibi uzun vadeci günlük al satlar yapmayan ve tam vaktini ayırmayan için geçerlimi tartışılır. Bence geçerli değil.
    Oyun tarzım iyi, sorun anormal şeylerin üst üste gelmesinde.
    Gelişmiş ülkede 20 yılda bir olacak şeyler, bizde her yıl bi kaç tane oluyor.

Kol kesmek için endeksin nereye gideceğinden %100 emin olmalısın.

İçinde olduğumuz anormal durumda, iyi bir haberle hızlı bir çıkış, kestiğin kol elinde bakar kalırsın.

Teminata görede küçük girmişim.
    Yani uzun vadeci ve tam zamanlı oynamayan biri için herşey normal, içinde olduğumuz ortam anormal.

Tabi bunların hepsi tartışılır. Ama profesyoneller kendi aralarında tartışsın, sonra sonucu bildirirsiniz.

Empati kurun. Ben tam zamanlı oyuncu değilim. Uzun vadeli yatırımcıyım denebilir.

Kol kesmeden 121bin ve üzerinde azalttım, 115 bin ve altında yerine koymaya çalışacağım. Koyacağım değilde çalışacağım diyorum çünki durum anormal. Hızlı çıkar kaçırırsın, yada başka bir haberle 100 bin altına iner, mecburiyetten kolları ve bacakları kesersin.

Tek eksiğim hedge konusunda BU YIL yetersiz oldum. Onun sebebinide bi kaç kez yazmıştım.
    virus aniden işin içine girince, benim kafamdaki şablonu bozdu, bi dahada toparlayamadım.
    Şablonu yenileyemedim, bendeki en büyük sorun bu oldu.
    (Bi yandanda tam gün, beyni tam kullanan, çok ağır teknik başka bir iş yaptığımı unutmayalım.)

Günde bir kaç saatini ayıran biri için, sürekli al sat ve takip mantıklı değil.

Benim şartlar böyle.
    Son düzenleme : alicemal; 21-02-2020 saat: 09:58.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yabancıların çıkışı sürüyor. Katar hariçtir sanırım.

Katar'dan gelen paralar, olmasa bu kadar saldırganda olmazdık büyük ihtimalle. Para herşey bizim hükümet için, gerisi teferruat.

Amacıma ulaşmak için papaz elbisesi bile giyerim diyen biri tarafından yönetiliyoruz.

Yaptığı kanunsuzlukları "kanunları fiiliyata uyduracağım" ve "atı alan Üsküdarı geçti" diyen biri tarafından yönetiliyoruz.

Kendisinin terörist dediği kişiye "ne istedi ise bu ülkeden verdim" diyen biri tarafından yönetiliyoruz.

Başka bir ülkeyi kast ederek "başkentinde çay içeceğim, hükümeti devireceğim" diyen biri tarafından yönetiliyoruz.

Yönettiği ülkenin terörist kabul ettiği insanları "ordu diye maaşa bağlayan" biri tarafından yönetiliyoruz.

Yönettiği insanlar maddi sıkıntıdan teker teker intahar ederken, kendisine ihtiyacı olmayan "3 saray(Marmaris, Van, Biyer daha varmıydı? vardı sanki) daha yaptırmak için bu insanların parasını kullanan" biri tarafından yönetiliyoruz.

Şu teorik devleti anlatana çakabildikmi bu arada. Çaktıkta, anlayabiliyormu işte mesele orada.

Anlayabilmesi için ona uygun bir örnek.
    10 yaşındaki çocuğa makineli tüfek kullanma klavuzu verdik. makineli tüfekle bolca cephanede verdik.
    Teorik devletçi ile bu çocuğuda aynı odaya koyduk, yaşayın dedik.
    Teoride bu ikisinin gül gibi geçinmesi lazım çünki makineli tüfeği tutanın elinde kullanma klavuzu var.
    10 yıl sonra odayı açtığımızda göreceğimiz şey şu. Teorik devletçinin üzerinde hizmetçi kıyafeti, at gibi eğilmiş, burnunda yular. Çocuk büyümüş bu herifin sırtına binmiş, elinde makineli tüfek, deh diyor.
    Şu an bizim yaşadığımız şey aynende bu. 1950 de yuları verdik birilerine. Sadece çocuğun bi sürü yardımcısı var.

Bu kezde beyne girmedi ise, bilmiyorum artık. Örnek fena olmadı. Geliştirmeye açık yanlız.
    Son düzenleme : alicemal; 21-02-2020 saat: 10:08.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yabancı çıkışları olmasa, endeksler bu kadar oynak olmazdı. Çok abartılı tepkiler var.

Yabancının çıkış sebebide açık. Ülkede hak, hukuk zaten azdı, şimdi çok daha azaldı.
    Herkes tehlikede. Eski krallar ülkeyi terk etmeye başladılar. Zararınada olsa çıkıyorlar, kol kesiyorlar.

Yerlerini katar doldurmaya çalışıyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    118 bin direnç haline geldi.

Tabi savaş konusunda ciddi haber gelmezse.

Suriye savaşı ihtimali konusunda iyi yada kötü haber, destek direnç tanımaz. tam ortada duruyoruz çünki.
    Savaş çıkmazsa ucuz, savaş çıkarsa pahalı.

virus ve Suriye savaşı ihtimali olmasaydı, TR son çeyrek bilançolar ve AB nin düzelme belirtileri ile 130bini geçmiştik.
    Şu an arabayımı yenilesem yoksa arsamı alsam diye planlar yapıyordum.

Teorik devletçilerin verdikleri oylar sebebi ile bu haldeyim. Şaka şaka. Gerçek sebep başka. Sizde mağdursunuz ama teorik devletçi büyük ihtimalle kuzey avrupa ülkesinden gazel okudu.

Her neyse artık.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Görüldüğü üzere tek haberle durum yukarı ve aşağı yönde hızlı değişebiliyor.

dragon iyi niyetle kol kesmek gerekir dedi ama, anormal ortamın içinde yaşamaya çalışıyoruz.

Yukarda Ne demiştim, nasıl %100 emin olacaksında kol keseceksin, tek haberle her şey hızla değişebilir.

"fransa, almanya nında katılacağı 4lü suriye zirvesi çalışması" haberi gelince hızla yukarı yönlendi. Eğer zirve olur ve iyi yönde gelişirse, kestiğim kol elimde arkadan bakar kalırdım. Çıkıyor diye kaybında verdiği acıyla long a bi daha sarılırdım. Zirveden bişey çıkmaz BIST aşağı döner kalan parada sıfırlanır, atlayacak köprü aramaya başlardım.

Tam terside olabilir, kolu keserdim, endeks kötü bir haberle çökerdi. Çok daha ucuza daha fazlası ile yerine koyardım.
    Bilemiyorsun. Sağlıklı bir ortam içinde değiliz, ekonomik kurallar ikinci planda kaldı.

Kol kesme kısa vadeci için normal olabilir, benim durumumda ve bu ülkede bu ortamda olmayabilir. Kesersen işin şansa kalıyor.

Aynı şeyi Nuri Sevgen lede yaşamıştım. Bi kaç sayfa önce bahsetmiştim. Şuranın altına inerse hedge yap yöntemi, yada tersi. O seviyede 3 bin puan terse gitmiş ve kol kestirmişti. Tabi ben Sevgen'e uymadımda, uysaydım şimdi kafayı yemiştim, cadde köşesinde sevgen'i kolluyordum.

Bilmiyorum anlatmak istediklerimi anlatabildimmi.?

Her kural, herkese uymaz.
    Kendi içinde analiz yapacaksın ve karar vereceksin.

Şu suriye işi düzgün bitsede bu kötü günleri anı olarak hatırlasak.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 270/852 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370770 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •