Special Days Image
Sayfa 240/852 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340740 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,913 - 1,920 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    BIST
    Çok ilginç. Yine endeks yükselmeye çalışılırken, USD yi yukarı aldı birileri.? Daha önce dediğim gib ters korelasyonlu bu ikisi, arada sırada ikiside aynı yöne giderde, ard arda devamlı olmaması lazım. tayyipin ahtapot gibi para olan her yere elini atması ile birleştirince, bu duruma tırsmamak elde değil.

Daha önce bu şekilde ard arda hiç denk geldimmi hatırlamıyorum. Kaç gündür böyle yapıyorlar.?

Normalde korku dolmam gerekir, korkudan ne var ne yok satmam gerekir.

Olan şey hakkında bilgim yok, fikrim var ama temeli yok.

Bilgi kafada yoksa, o bölge hemen korku ile dolar. Ve bu korkuyu kullananlar, sana istedikleri her şeyi yaptırabilirler.
    Cami bombalanacak derler kimi hedef gösterdilerse saldırırsın, ülke elden gidiyor derler kimi hedef gösterdilerse eline silah alır öldürmeye gidersin, Allah bade istiyor diyene sen delimisin diye üzerine yürüyemezsin ya dediği doğruysa diye korkarsın.

İlgili konuda kafada bilgi yoksa, hayvandan farkın yoktur. Hayvanların korku anında temel içgüdüsüde, saldır yada kaç dır.

Neyseki ben varım. İmdi derin nefes alalım soorada sakince, kaaaçıııın, borsa batıyor abicim, huurrraaa möööö...

Evet ne olduğuna dair bilgim olmadığından, bende sizler arasındayım.
    Aslında sıcak ve etli bir ortam. Arada sürüye girsem bu soğuklarda iyi olur gibime geliyor. kasap boğazına bıçağı dayayana kadar mutlu hissedersin.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    yazbee.com'a üye oldum.

Türkiyede yaşayan 2 kişinin kurduğu, twitter benzeri bir site. Yerli deniyor ama gizlenmiş yahudininmi bilemezsin. Kendi rakipleriymiş gibi göstererek bir çok alternatif üretiyorlar. hepside yahudi. Ama rakip sanıyorsun. Bu şekilde piyasayı tamamen kapatıyorlar. TC kimlikli oldukları, Türkiyeli gibi göründükleri içinde rahatsız olmuyorsun. Halbuki tamamen sömürü amaçlı kuruluyorlar. Diğer milletleri, sömürmeleri gereken aşağı sınıf insanlar olarak görüyorlar.
    Türkiyede önemli sektörlerin hepsi onların kontrolunde.

yazbee ye, Tamamen destek amaçlı üye oldum. Arada sırada ekonomi hakkında görüş yazarak destek olacağım. telesgop rumuzu ile orada varım.

Güzel dizayn etmişler ancak hataları var. Üye sayıları çok fazla. Demektirki kurulalı epey olmuş. hataları fark etmemeleri ilginç.

borsa kategorisi altında yazmaya çalıştım ancak yazılar nereye gidiyor bilmiyorum.

Eğer yahudilerin çocukları olan "din tüccarlarının" kurduğu site olduğunu fark edersem, üyelikten ayrılırım. yahudilerden çok daha zararlılar. yahudilerin elindeki kasap bıçağı gibiler.

Öyle bir intiba sezdim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Evet yazbee hesabımı sildim. hayırlı uğurlu olsun. 10 dakka sürdü üyeliğim.

popüler yazıları okuyunca, "aman allahım nereye düştüm" dedim hesabı sildim.

Bi dahaki sefer önce inceleyip, sonra üye olacağım.

Bu akp liler ilginç.

aselsan, havelsan, roketsan, tusaş, bu firmaların ürünlerini kendileri icad etmiş gibi sahipleniyorlar.

Halbuki bu firmalar 40 - 50 yıl önce kurulmuş firmalar. akp bunları kurmadı, kurmayı bırak fetö ile beraber içlerine tarikat doldurmaya çalıştılar. ordu kumpasları ile orduyu alaşağı edince, bu firmalara tarikatları doldurmaya başladılar. yani bırak bu firmaları kurmayı, bu firmaları sömürüyorlar. Eski mühendislerden fırsatını bulanlar kaçıyorlar. başında müdür diye çember sakallıları getirip duruyorlar. İçerdeki tarikatlar sebebi ilede devleti de kullanarak teknolojilerinide çalıyorlar.

dnCİ ler bu firmaları aşırı sahiplenince, eğitimli kesimin aptal olanlarıda bu firmalara karşı cephe aldı.

Çok saçmasapan bir durum oluştu.
    Umarım 2023 de akp giderde, belki bu firmaları kurtarırız tarikatlardan. Bu Ülkenin yararına çalışan ve ileri teknoloji üreten yegane firmalar bunlar. dinCİ lere kurban olmadan önce kurtarmak gerekir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bankaların beni hediyeye boğmaları lazım.

Son 4 ayda, yatırım FON larına giriş %40 artmış.

Ben FON alıyorum diye yazmaya ne zaman başladım. 1 yıl oldu.

Önce FONlara giriş %70 arttı. Son 4 aydırda %40 artmış deniyor.

Yanlız FON a girenlerin bilmesi gereken birşey var. Umarım girenler durumun farkındadır.

Hisse senedide alsam, VOB dada oynasam, altın yada başka şeyde alıp satsam, hep kazanırım. Az veya çok ama mutlaka kazanırım. Bende korkunç bir olayları yorumlama ve sebepleri souçlara bağlama, sonuçları görerek sebebe ulaşma yeteneği var. Keçi yeteneği. Kazancım tamamen bu yetenekten kaynaklanıyor, FON dan değil.

Çok sağlam oynadığım için, riske girmediğim için fazla kazanamıyorum. Ancak kaybetmemde. Tabi bazı hatalı kararlarım sebebi ile enflasyon altında kazandığım yıllar oldu.

Sonuçta demem şuki, olay FON da değil. FON alınca kayıplarınız yok olmayacak. Tabi aldığınız FON fiyatı geri gitmeyen fonlardansa tamam. Ama aldığın fon fiyatı geri de gidebilen doviz, altın, emtia, hissse FON ları filansa o zaman durum senin yeteneğine kalıyor.

FON da kazanıyorsam, FON aldığım için değil, doğru zamanlarda alıp sattığım için.

Hoş fazlada kazanmıyorum ya, hava atacak durumdada değilim.

Yinede uyarayım dedim. FON lada çok zarar yazabilirsin. Geçen yıl pek çok FON, %20 ye varan zararlar yazdı. Yüz bin koyduysan, yılsonu paran 80 bine düştü.

FON yöneticilerine güveniyorsan, güvenme. Parayı verdiğin gün FON alıp sonrada pizza yemeğe gidiyorlar. FONu yönetmiyorlar. Para verdiğinde alıyor, para çektiğinde satıyor. kararı veren sensin FON yöneticisi değil.
    Zamanlama yapmıyorlar. Endeks düşecek satayım, yükselecek alayım hesabı yapmıyorlar.

Arayıp fikir almak istediğindede, kendi işine yarayacak öneriyi sunuyor, senin işine yarayacak olanı değil. Zaten istesede onlarda senin gibi neyin çok kazandıracağını bilemezler. Ancak tahmin yürütürler. kararı verecek olan yine sensin.

Bildiğim bu. Farklı ise banka fon yöneticisi burada yazsın. Yada bana mesaj yazsın.
    Son düzenleme : alicemal; 09-12-2019 saat: 10:58. Sebep: coloring
    @NeAcaipDunya

Alicemal hocam marsall borsadan çıkmak istediğini açıkladı , bu hisseyi nasıl etkiler sizce?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    cok, yanlış adama sordun. Senet konuları son 3-5 yıldır ilgi alanımda değil. Yanlış bilgi vermeyeyim.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Gördüğümüz gibi, endeks düşmüş, USD de düşmüş.

Hani üç ayda bir bi kaç gün, endeksle doviz aynı yöne giderde, bu kadar olmaz.

Ama oluyor.

Endeks yükselirken, USd yükseliyor, endeks düşerken düşüyor.!

Tamamen normal olmayan bir durum.

Peki para piyasalarında normali bozan ne var.?

Yine tayyip.

Ülkede, para yı ilgilendiren ne varsa kendine bağlıyor.

10 yıl kadar önce Eskiden diyelim, sadece hırsızlar gelirdi borsamıza ve para piyasalarımıza.
    Ülkeden para kaçıraan namussuz, it uğursuz. kaçırdıkları parayı, yabancı ülke güvencesi ile geri getirirdi.

Şimdi, ACABA o hırsızlar bilemi para getirmemeye karar verdi.?

tayyip'in para piyasalarına el attığını, devlet bankalarını kendi cebi gibi kullanmasından, denetimden kaçırmak için varlık fonu oluşturmasından, özel'e ait iş bankasına bile el koymaya çalışmasından, MB başkanı özerk olmasına rağmen kendinin atamasından ve tayyipin isteklerine göre hareket etmesinden, vb. biliyoruz.

Kör edilmişler bilmeyecektir, buna katlanmam gerekiyor.

Ne d,yordum.. unuttum..

demem oki özlem ne güzel bir kadındır yaw.! İnsanın aklı almıyor.

Geçen porıgramda, 2 özlem yanyanaydı. Esmer ve sarışın özlem.
    Esmer özlem alışılmadık şekilde fazla neşeli ve canlıydı. Sanki karnı doyurulmuş gibiydi. hatta tatlı bile yemiş olabilir.

Yanındaki sarı özlem se, genelde neşeli olmasına rağmen bu sefer suratı asıktı. Sanırım tatlısını esmer özlem e kaptırmış.
    Tüm veriler bu yönde.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    106 bine indiğinde şirket hisse fon alım emri gireceğim.

Bankalara alıcı gelmemesi ürkütücü.

Çok düşük faizlerle konut kredisi veren devlet bankaları, özel bankaların müşterilerini çalıyor olabilir.

Özeller ise vampir yarasalardan farksızlar. Ülkeyi batıracak olsalar sonrada kendileri batacak olsalar bile daha fazla kan emmek istiyorlar.

Bunları tokatlamak çok güzelde. tokatlayan ben olmalıyım yada temiz, ahlaklı dürüst ve kapasitesi yüksek biri.

Öyle biri partilerin içinde yok. Ecevit dönemlerinde bi kaç tane varmış, gören olmuş, sonra soyları yok olmuş. baykal dönemi ile beraber, ilkel vahşi diğer soylar gelmiş ve temiz olanları kovalamışlar.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 240/852 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340740 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •