Sayfa 222/852 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322722 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    abd ve AB den bi sürü veri açıklandı, onları incelemeliydim. İncelemedim. Heves kalmadı.
    TR de tayyipin verdiği siyasi kararlar, dünya verilerinin önüne geçti. BIST'in yönünü tayyipin dudakları belirliyor.

2 yıl önce 120 bindeydik.
    Şimdi 101 bindeyiz.
    Arada alınan yanlış siyasi kararlar olmasa, şimdi kaçta olurduk acaba.? Hesabı zor, peki enflasyondan yola çıksa. 2 yıl için %30 desek.
    120*1,3 = ne çok etti.

Evet anlamsız bi hesap.
    TR büyük şirketlerin Bilançoları ve dünya makro verilerini incelemem lazım...

Çok tembelleştim çok.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Son bir yılda ons altını fırlatacak o kadar çok olay gerçekleştiki. Peki nereye kadar çıkmasına izin verdiler.?
    1200 den döndü 1500 USD. de durdu ve geri.

Şimdi ise Çin ve abd anlaşma masasındalar, ab ve abd verilerinin toparlama ihtimali belirdi. Bunlar ons altın için kötü haberler.
    Kısa orta vadede ons altın biraz gerileyecek gibi görünüyor.

Çinle abd yeniden bozuşursa, aşağı düşmeyebilir.

Peki düşerse nereye kadar düşer.? Onu teknik analizci tahmin edebilir. Bilir demiyorum tahmin edebilir diyorum. Düşüş yolunda gelecek siyasi ve ekonomik makro veriler, düşüş seviyesini değiştirir.
    "Masa başında değiştiriyorlar diyordun, o zaman şimdi neden makro veri filan dedin.?". Tamamen dünyadan bağımsız olarak herhangi bir emtia fiyatı ile çok fazla oynayamazlar. Bahaneler bulmaları gerekiyor. Yoksa satmak istediklerinde alıcı bulamazlar, almak istediklerinde satıcı bulamazlar. Biraz tiyatro gerekiyor yedirecekleri kitle için.

Altın şu an için elimde olmadığından, grafiklere dalma niyetim yok.

USD-TL düşerse ve BIST ten satıp çıkmışssam. Yeniden altın'ı portfoye eklemeye niyetim var. Şimdilik bekliyorum.

USD-TL değeri 6.0 nın hemen altında dengelendi gibi görünüyor bu sene için.

Bana göre bu fiyat pahalı.
    Neye göre hesap yapıyorum. Turistik bölgedeyim, gelen ve yerleşen bitli turistleri görüyorum, hesabım onun üzerine. Bacağında 10 TL lik don var, 5 yıldızlı otelde herşey dahil kalıyor ve otelden dışarı çıktığında cafe deki çay a verecek parası yok. Bankta oturuyor.
    Bu mantıklı değil. Bu adamın kendi ülkesinde kalması gerekirdi. İşsizlik parası ile gelip TR de 5 yıldızlı tatil yapılıyor.
    Hala otobüs otobüs turistler geliyor. Hiç böyle olmamıştı.

Tahminime göre USD nin 4 le 5 arasında olması gerekir.

Ancak USD o fiyatlara düşşün, yine ithalat patlayacak, soysuz sanayici TR de üretmek yerine koşacak dışarı.
    TR de üretmeye kalksa ahlaksız devlet binecek tepesine çok yüksek vergi isteyecek. Belki "benden değilsin" diyerek önüne engel çıkaracak.

Hali ile USD-TL nin 6 TL den aşağı inmesi bir dert, inmemesi bir dert.

Ahlaklı ve adil Hukuk kurallarının olduğu ve işletildiği serbest piyasa ülkesinde, bu durum kendi kendine orta vadede düzelir. Ama bu ahlaksız rezil durumu yaratan bizzat devletin ve hukuku uygulayanların kendisi ise, o zaman düzelmiyor.

Saplanıp kalıyorsun batağa.
    Son düzenleme : alicemal; 06-11-2019 saat: 16:22.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    damat bazı şeyler açıklamış. Önce 20 yıldır içine ettikleri her şey için başkalarını suçlamış. Zaman geçsin 5 yıl sonra filan "Suriyeye biz girmek istemedik, muhalefetin zoru ile girmek zorunda kaldık" derler ve bu milletin %80 inede yedirirler. Bugünden yemeye hazır bir %50 vardır.

perinçek dağda apo ile el ele gülerek foto çektirir.. Bugün ise herkes pkk dostu bi onlar düşman.
    akp, pkk yı meclise sokar, sınırda çiçeklerle karşılar, barzaninin bayrağını meclise diker, Türk kelimesi ve bayrağı neredeyse yasaklanır... Bugün ise herkes pkk dostu bi onlar düşman.
    akp, barzaninin peşmergesini Irak tan alır, TR toprağından geçirir, Suriyeye sokar, isimleri pyd ypg olur beraber savaşırlar. Bugün ise herkes pyd dostu bi onlar düşman.

Her neyse... bu konuda değiştirebileceğimiz bir şey yok. Katlanması zor oluyor yanlız. Sabah akşam yalan dolan.

Damat a gelirsek, söylediklerinden akılda kalıcı olanı, "dar gelirlilere her yıl 100bin konut yapacağız." diyor.

Onlara kalırsa şu an uzay istasyonu kurmuş olmamız lazımdı da.

Dar gelirliler için konut yapması gereken TOKİ denen kurum var zaten. 20 yıldır bu kurumu müteahhit ve arsa sahibi zengin etmek için kullandılar.

Şimdi ise dar gelirlilere diyor.

Bu işi talan için kullanmasalar, gerçektende dar gelirlilere konut yapmayı başarsalar ve bu konutlarıda gerçek anlamda dar gelirliler alabilse. Ki bu karakterdeki insanların kendi ceplerini hesaba katmadan erdemli bir iş yapabilmeleri neredeyse imkansız.

Yapabilseler, 2023 seçimlerinide tayyip alır.
    Bu konut işini başarsın, nükleer bomba yapmaya filanda kalkmasın, lafla yada silahla başka hiç bir ülkeye saldırmasın, parti kapamaya filan.. yaw demem oki yeni kriz çıkarmasın. 2023 ü rahat alır.
    Millet çöp yer ama yinede tayyipe oy atacak çok olur. tayyipin rakibi yok. Olanlar ise zengin partisi görünümünde. Ama millet çok fakirleşti.
    tayyip artık altın klozete hacet gidermesine, Paris te alışveriş için petrol şeyhleri gibi sokak kapatmasına rağmen, hala halk adamı görüntüsü çiziyor.

tayyip le damadı sarayda bi yere bağlayıp ağızlarınıda tıkasalar. Su ve yiyeceği sisteme sokup, atıkları ortalığı pisletmeden geri alabilmenin yolunu bulsalar. 2023 seçimlerini tayyip açık ara kazanır.

Benden söylemesi.

Muhalefet hem zengin partisi imajı çiziyor, hemde halkın sıkıntıdaki %60 ı için tek bir projesi yok çünki.
    Bütün projeleri akp nasıl kötü onu anlatmak üzere.

Daha Çin ortada yokken, palazlanmamışken, huawei, oppo filan yokken. cehape ye bir proje gönderdim. Bunu yazmıştım bi çok yerde.
    Kurulumuza gönderdik diye yanıt verdiler.
    Kuruldan onay almamış.

Proje neydi biliyormusunuz.
    Dev tren lerle TR yi asya ile birleştirmek. Tam profesyonel bir tasarım. Çin şu an TR ye 12 günde gelebiliyor ve çok az konteynerle. Ben 3 günde ulaştırıyorum.
    Hat üzerindeki ülkelerden bazılarının çin karşısında ezilmemesi içinde çok sağlam bir anlaşma daha işe başlamadan yapılacak.

İşte bu preojeyi Çin palazlandı ve şu an uyguluyor.
    Çanakkale ve İstanbul boğaz akıntılarından elektrik üretimi projem bir diğeriydi...

her neyse... cehape nin chp olduğunu sandığım dönemlerdi.

Şimdi chp ye giydirdimya, chp yi düşman görenlerin yağları eriyecek. Yaw, 100 katını diğerlerine giydiriyorum, onlarıda gör.

Her neyse... 2 tarafta adam olmaz, boşa çaba... özal sonrası nesiller yumurtadan bozuk çıkıyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İlginç,
    abd ve Çin, karşılıklı olarak yaptırımları kaldırmaya başlıyorlar.

Bundan ne anlamalıyız. ?

2 tarafta kaldırıyorsa, kazanan yok demektir.
    Başlatan kimdi.? abd.

Niye koydun, neden kaldırıyorsun.?

Bu arada 3-5 aydır yahudi haber kanallarının neden asıl verilere göre değilde beklentilere göre kıyas yaptığınıda anlamış olduk.

Bi kaç gün önce yazmıştım.
    yahudi bluumberg kanalları, veri bu geldi beklenti şuydu diye abd verilerini yayınlıyordu.
    Halbuki daha önceden, veri şu geldi, önceki ay buydu, geçen yıl aynı ay buydu, beklenti şuydu diye veriler yayınlanırdı.? Sebebini yeni anladım.

Veri kötü gelsede, beklentiler çok düşükse, beklentinin üzerinde geldi diyerek, kötü veriyi olumlu algılatmaya çalışıyorlardı.

Peki neden böyle yapmaya başlamışlardı.?
    Anladığım kadarı ile Çin kapışması yüzünden.

Hani bluumberg de bir süzme, "ticaret savaşında Çin ülkesi, abd ülkesinden daha çabuk teslim olur" diye yazmıştı ya.! (yada "yazıyı kendi yazınmış gibi yayınla" diye eline vermişlerdi onu bilemeyiz.)

Demekki Çin e diz çöktürmek amacı ile, abd nin verilerini iyi gösterip, Çine karşı psikolojik avantaj kazanmaya çalışıyorlardı.

Demekki o savaşı kazanamadılar, çünki iki tarafta yaptırımları kaldırıyor.

Tabi bunu demek için henüz erken, belkide Çin, bazı şartları kabul etmiştir ve henüz açıklanmamıştır.

Ne olursa olsun, uzun vadede, abd ve ingiltere ile kankaları fransa nın hali çok kötü olacak. Diğer avrupa ülkeleride pencereden sokağa mıçtıkları veba dönemine geri dönecekler. Çok değil 500 yıl kadar önceye.
    Önümüzdeki 20 yıl içinde Çin i yok edemezlerse, batının ve çobanları yahudilerin hali harab.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün pazar, yok cumartesi.

Gerçek hayattan bir örnek yakalamışken, bunu kullanayım.

Konu: Eğitimli lide olsa, insanın, içinde olmadığı olaylar hakkındaki körlüğü.

Direk cehape li süzmelere giydirecem ama eğitimli insanların empati eksikliği filan diye cümle kurarak olayı bilimsel bi seviyeye taşımaya çalışıyorum.
    Direk yontma dan giydirme alışkanlığımdan dolayı, anlatım şeklini yumuşatarak, lafların muhatabları dahil herkes tarafından kolay hazmedilen öğretici alana taşımayı beceremiyorum.

Bu cümle güzel oldu yanlız. Tekrar okuduğumda anlamadım beyinden dumanlar çıktı ama cümle kıyak oldu gibi.

Ne diyordum.

Atasözümüz ne diyor. HERKESİ KENDİN GİBİ SANIRSIN.

İşte buna örneği ceHaPe den vereceğim.

İçki yasağı geldi, eğitimli kesim saldırdı. "Kardeşim herkesin aklı var, yasakla bi yere varamazsın. İlkelsiniz."
    Kız erkek ayrımı pek çok alana geldi. "Kardeşim kızla erkek yanyana dursa, yada ayrı olsa bişey değişmez. Kızın, erkeğin aklında varsa zaten istediğini yapar. Örümcek kafalısınız."

VB.

Devletten beslenen cehape kaymak tabakası, sanıyorki, tüm ahalinin, garibanların ve dar gelirlilerin çocuklarıda, kendi çocukları gibi iyi eğitim alıyor, korunaklı mahallelerde, korunaklı yollarda geziyor, korunaklı okul ve işe gidiyor.

O sebeple, kendi ailesini, kendi çocuklarını aklına getirip ahkam kesiyor. Benim oğlum kızım içki içmez, gece tekin olmayan sokaklarda dolaşmaz, uyuşturucu kullanmaz, alkolik olmaz, herşeyin ölçüsünü bilir.
    NEDEN?

Öyle eğitildiler.

Anlamadıkları şeyse, o AİLE VE OKUL EĞİTİMİNİ halkın %40 ının çocuğu almıyor, bir %20 ninde alıp almadığı belli değil.
    Aileler ağır çalışmaktan, maddi sıkıntı çekmekten, hayatın dertleri ile boğuşmaktan, ne çocuklarının eğitimine vakit ayırabiliyor, nede maddi açıdan çocukları destekleyebiliyor.
    Zaten anne baba eğitim almamış, üzerine hayat dahada zorlaşmış, çocuklarına nasıl iyi eğitim versin ve hayatın gerçeklerini öğretsin. Daha kendisine öğretilmemişki.!

İşte devletin parası ile rahat yaşayan, çocuklarını özel okullara servizlerle götüren, nezih semtlerde yaşayan, çocuklarını eğitebilmek ve örnek olabilmek için yeterli vakti olan ceHaPe nin kaymak tabakası, tüm milleti aynı şekilde yaşıyor sanıyor.

Dar gelirlinin çocuğu, kolaylıkla alkolik olabilir, kolaylıkla uyuşturucuya bulaşabilir, kolaylıkla yoldan herhangi bir şekilde çıkabilir.
    Anne baba çalışmaktan ve hayat tarafından ezilmekten o kadar bunalmışki, çocukları eğitecek ne vakti var, ne enerjisi var, ne maddi kaynağı var nede bilinci var. Onlarda eğitimsiz.

Zaten TVler sürekli teşvik ediyor yoldan çıkmayı. Hayat boyu çalışsa, ulaşamayacağı şeyler TV lerden ortalığa fışkırtılıp duruyor. TV seyredince, çalışmadan keyif sürmenin ne kadar kolay olduğunu görüyorsun. Bi kanal para sayma makinelerini günde 24 saat gösteriyor, diğer kanal sahilde eğlenen gençleri gösteriyor, ötekisi kanal yarışmada 2 küfredip 500 bin TL kazananları, 3 koşturup araba kazananları gösteriyor, berikisi kanal topçu, popçu, dizici denen kesimin, ülkeye zerre faydaları olmadan nasıl milyonluk arabalarda gezdiğini gösteriyor, internet desen korkunç "ayda 50 bin kazanmanın yolu, bitcoin aldı ferrarisi oldu, 500bini nasıl kolayca kazandı" filan fıstık.

İmdi acı örneğe geleyim.

Geçtiğimiz yıllarda, sokaklara hayvanlar için bir tabakta sen koy gibi reklam yapıldı.
    Sokak hayvanlarını doyurmamız gerektiği anlatıldı.

Baktık hem varoş denen dar gelirlilerin mahallelerinde, hemde eğitimli ortasınıf ların mahallelerinde sokaklarda su kapları, yemek kapları filan görmeye başladık. Köpekler, kuşlar ve kediler bayram yaptı.
    Zengin mahallelerinde sokakta kedi köpek olmadığı için oralarda cadde kenarlarında kap kacak görmedim. Kaza ile bir köpek oraya gitse, anında zabıta, jandarma, MIT ve polis sokağa girerek köpeği alaşağı ederler. Tabi bunu yazarken devletin hizmet organlarının halk arasında nasıl ayrım yaptığını düşünerek yazdım. Sadece sokak hayvanlarını kapsamadı.

Her neyse...

İmdi gelelim TV lerden empoze edilen bir kap da sokak hayvanları için sen koy reklamının, 2 farklı kesim arasındaki uygulamasına.

Eğitimli orta sınıf mahallesinde ne oldu.
    Mahalleli tarafından Hemen sokak köpek ve kedileri kısırlaştırıldı, aşılar yapıldı ve cadde kenarlarına kap kacak konarak beslendi. Hoş bu mahallelerde zaten bu uygulama vardıda, miktarı arttı. Karşı gelenler azaldı.

Eğitimsiz dar gelirli mahallesine gelelim.
    Bu kesim zaten TV den gelen herşeyi Vahiy gibi algılıyor. Ortalık kap kacak doldu, hayvanlar beslenmeye başladı. Zaten bolca olan kedi köpek sayısı ertesi yıl üçe katladı.

NEDEN?

Çünki kısırlaştırmadılar.
    Eğitimli kesim gibi belediyenin bedava kısırlaştırdığını bilmezler. Bilseler götürmezler çünki beyin eğitim ile gelişmemiştir, bu hayvanların bolca doğrup, ortalığı hayvan gübresi dolduracağını akıl edemezler, gübreninde her türlü hastalığı taşıyacağını. Köpeklerin çoğaldığında çeteleştiğini, bölge sahiplendiğini ve saldırılara başladığını.
    Netçede ne oldu.

Eğitimli semtte, köpekler, kediler, kuşlar, keneler, kertenkeleler kısırlaştırıldı, sayıları artmadı, mevcut hayvanlarada ölene kadar bakıldı.

Eğitimsiz dar gelirli semtinde, hayvanlar beslendi. 2 sene sonra sayıları dörde katladığında, o kadar hayvanı kimse besleyemedi. Havlamaları saldırmaları ve sokakları bok içinde bırakmaları yüzünden millete gına geldi ve hayvanlar topluca ortalıktan bir gün kayboldu.
    Ya zehirlendiler, yada götürülüp bir dağa bırakıldılar. Acı son.

İşte eğitimli kesimin, ceHaPeli kaymak tabakanın anlayamadığı bu.
    Siz çalışan kesimin vergileri ile çocuklarınıza vakit ayırıp iyi eğitebilirken, çocuklar güçlü ve bağımsız büyürken, aynı şey her yerde olmuyor. Maaşlarını çaldığınız çalışan kesimin dar gelirli olanları, yani milletin çoğunluğu zora düşüyor.
    Kendileri maddi sıkıntı yada eğitimsizlikten beceremediğinden, devletin olabildiğince onlara bu konularda destek ve örnek olması gerekiyor.

ceHaPe nin kaymak tabakasıda diyorki "yahu benim çocuklarım, kız erkek okuyor, sigara içki içmiyor, alkolik ve uyuşturucusu bağımlısı olmuyor, kafaları çalışıyor, eğittik onları. yasağa kurala gerek yok."

Anlayamıyorlar bir türlü. Kıt beyinleri yetmiyor hayatı anlamaya. O sebeple sadece zengine ve orta sınıfın üstüne hizmet ediyorlar ve maalesef yaptıklarının zerre farkında da değiller.
    Oy alamayıncada başlıyorlar halka hakaret etmeye. "makarnacılar, kömüre oy satanlar" filan diye.

Neyseki ben varım.

Tüm ceHaPe kaymak tabakasını bir stada doldurun. kapılarınıda kapatın.
    Ben eğitim odunu ile aralarına dalayım. Vurayımda vurayım... hah hah keyfim yerine geldi yaw..

Tahminen 3 ay kadar bir eğitimden sonra, bunlar ülkeye zararsız hale gelirler... O yaştakileri eğitemezsin ancak zararsız hale getirebilirsin, kontrol altında tutabilirsin.

Tabi odunlu eğitimden önce staddaki ceHaPe sürüsünü hafiften uyuşturmak lazım. Bu kalın enseliler, kapalı stadda 3 dakkada yutarlar beni. Öyle bir risk de var fakat benden kaçmadı tabi.
    Ellerini arkadanmı bağlasak.? Ayaklarınıda.. Evet bu daha iyi.

Uyuşturucu gaz hepsini etkilemezse, stad içinde bi sürü kızgın öküzle başbaşa kalmayayım.
    El ayak bağlanacak. Bide arkada hazır kuvvet olsa iyi olur. Yaw amma tırsık çıktık...

Neyse bi yolunu bulacaz. ceHaPe kaymak tabakasını, ödül almak üzere olan odunlu eğitimimden geçrimek şart.

Oy verenleri kast etmiyorum, partinin yönetim organlarını kast ediyorum. Milletin sırtında rahat yaşayıp, sonrada hakaret edenler onlar. Medyada bunları destekleyenlerde aynı.
    Oy verenler ise önemli kısmı mecburiyetten veriyordur. Tabi bir kısmı çıkar ilişkisi, gönül bağı filan onları saymamak lazım.

Bunu yazdım diye akp'li, saadet'li, gerici yobaz, yada deve milliyetçi filan sanmayın. Onları eğitmeye bile çalışmam, direk uyum sağlayacakları başka ülkelere sürerim. Mesela Mars'a.
    Tabi çocuklarını alır, din temelli olmayan, bilim temelli olan düzgün bir eğitimden geçiririm. Onları kurtarırız.
    Son düzenleme : alicemal; 09-11-2019 saat: 10:53. Sebep: coloring und syntax maybe tiny improving
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bu arada trump açıklama yapmış. Çin'le anlaşma filan olmadı. Umarım olur diye.

Çin ve abd barışması ve bozuşması bizi şu dönem için DİREKT olarak etkilemiyor. Etkilememesi lazım.

Fındık bulamayanın, fındık alerjisinden endişe etmesi gerekirmi. (Bu cümleyi, özlü sözlerim arasına kayıt edeyim.)

Biz zaten gübre çukurunun içindeyiz. Gübreden çıkacaksınki, aklını üretim ve ticarete yoğunlaştırasın.

Tabi balinalar trump açıklaması üzerine endeksi aşağıdan açarak, muhtemel korku satışlarını aşağıdan karşılamak isteyebilirler. Satış yoğunluğuna göre dahada aşağı çekip orada toplayabilirler.

Bunu bir kaç kez daha yazmıştım. Balinaların aklında bir taraf varsa, trend değiştirecek kadar büyük olmayan ani haberlerde, muhtemel satış yada alışları uygun yerde karşılamak için, habere uygun hareket yapabilirler. Taaaki satış yada alış yoğunluğu bitene kadar.

Siz olsanız öyle yapmazmısınız.?
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    İhtiyaç olmadığı halde Milletin vergileri ile saraylar yaptırıp, yüzlerce milyon dolarlık makam uçakları alan şahsiyetin ülkesinde 4 kişilik bir aile, yokluk yüzünden intihar etti.

Son 2 yılda, maddi sıkıntı sebebi ile 3 kişi kendini yaktı, bir bebek açlıktan öldü.

Bunlarda medyaya yansıyanlar. Yansımayanları da çobanlar tarafından kör edilmeyenler mahallelerinde görüyor.

130 milyar dolar alıp, abd nin yanında suriyeye girdik.
    Bal tutan parmağını yalar hesabı, o 130 milyar dolardan epey nasiplenen olmuştur Türkiyede. Putin nin söylediğine göre en çok sebeplenenlerden biride tayyip ve ailesi.

Suriye sebebi ile hem şimdinin, hem geleceğin sermayesinden yedik. kazanç: Sadece bazı aileler semirdi. Türk halkı biraz daha fakirleşti.

Her yıl Türkiyedeki milyoner sayısına 10binler katılıyor. Milyarder sayımız artıyor.

Altın Kural neydi.

Üretim artmadan birileri zenginleşiyorsa, kalabalıklar fakirleşiyordur. 4 kardeş intihar etti fakirlik yüzünden.

Malesef film yeni başladı ama bu günleri 10 yıldır söylüyorum. "Bu günler iyi günlerimiz" diyordum hep... işte küçük bir fragmanla başladık. Cep telefonlarınızı kapatın.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Az gelişmiş insanda sürü koruma güdüsü çok güçlüdür. Sürüsünü korurken bilinçsiz davranır, ne yaptığının farkında değildir.

Sözkonusu olan sürü olunca akıl, bilinç varsa, onlar uçar gider ve yerini içgüdüler alır. İçgüdüler hayvan tarafımızdır.
    Sürümüzü korurken hayvanlaşırız demeye çalışıyorum. Neyse açıkça söyleyeyim bari yormayın, hayvanız hepimiz. Tabiz siz maymundan evrilmesiniz. Keçi nin yeri ayrı.

Ne demiştim, insanlar 3 tür maymundan verilmiş. 1 tür gelişmiş, diğer 2 tür maymun ise daha az gelişmiş. Hayvana daha yakın.

Maalesef insanların %80 i, az gelişmiş bu 2 tür maymundan evrilmişler. %20 si ise biraz daha gelişmiş olan maymundan evrilmişler. Bir tanede keçi var.

Yanlış anlamayın bunlar tamaamen benim gözlemlerim ve araştırmalarım. Bunu 30 yıl önce fark ettim, bu zamana kadarda veri topladım delillendirdim, 2000 yılından beridirde internette yazıyorum.

Bilim adamları benim dediğime doğru yöneldiler.

Her neyse.

2 olaydan bahsedeyim.
    Geçen eczaneden kendi paramla ilaç alacağım, fiyat, İran da ve amerikada satılan aynı içerikli ilaçtan 3-5 kat arası daha pahalı.
    İlacın orjini amerika. Bu ilaç amerikada 30 TL, Türkiyede 100 TL.

Düşünün amerika bizden kat kat daha zengin ama sanki biz daha zenginmişiz gibi ilaç bizde 3 kattan daha fazla pahalı. İranda aynı içerikli ilaç 5 kat daha ucuz ve daha etkili. Sanmayın abd üretiminin daha kaliteli olduğunu.

Eczacı erkek le muhabbet açıldı, fiyat farkını söyledim. Anında kafayı üşüttü ve ilaç sahiplerini koruma moduna geçti. Sesi kısıldı, kafayı eğdi, bütün derisi gerildi. karşısında düşman varmış gibi davranmaya başladı.

Ulan maymun orjinli lavuk, sen eczacısın, aldığın komisyon belli, fiyat farkı olsa olsa ithalatçı ve depoda oluşuyordur. Sanamı düştü onları savunmak. Gerçekte farkı onlar cebe indiriyor ama müşterinin derdini dinleyen sensin. Yani sanada zararlı.

akp li imamlar, 2006 yılında ssk nın ilaç üretim tesislerini kapadılar. İlaç ithalatına başladılar. O tarihten sonra ilaç fiyatları uçtu. İthal eden özel şirketler fetö tarafından ele geçirildi ve TR ye korkunç fiyatlarla ilaçlar gelmeye başladı.
    akp li imamlar, o dönemde sağlık sektörünü fetö ye teslim ettiler. Biliyorsunuz fetö gerçekte süper bir eczacı ve nobelli tıb doktorudur. O sebeple ilaç sektörü ona teslim edildi. Yada yolu açıldı. Sonuçta onların elinde diye yazılıyor.

İlaçtan yediğimiz kazıkların parası şu an fetö ve ortaklarına gidiyor.

Düşünün, mürüdlerince peygamber zannedilen fetullah, hasta insanları soyuyor. Ayrımda yapmıyor, ateistide soyuyor, günde 72 vakit namaz kılan dindar kesimide, hristiyanıda, museviside. Eczaneye gittiğinizde, din gruplarına ayrı fiyat çekmiyorlar bildiğim kadarı ile.

tarikat lideri fetullah gibi Nasıl aşağılık insanların peşinden gidiyorsunuz görün. Sırf kanser ilaçları cirosu yılda 6 milyar TL ve kanser ilaçları ithalatı tamamen fetö nün elindeydi. Darbeden sonra değiştimi bilmem ama el konulan tüm fetö şirketleri birer birer geri verildi.

Bu eczacı hayvani dürtülerle kendisine bi faydası olmayan fetullahı koruyordu. Kendisini o sürüden görüyor çünki. Tabi arkada fetullahın olduğunu biliyormu o ayrı konu.

Tabi şuda varki, siz eczaneden para ile ilaç almadığınızdan, soygun sizden yapılmıyor. Bir tek beni soyuyorlar. Siz rahat nefes alın. Sizin ilaç paralarınızı SGK ödüyor. Ne güzel değilmi.?
    SGK nın geliride ağaçlardan toplanıyor. İlaç paralarını öyle ödüyor. yine siz ödemiyorsunuz. SGK nın geliri vergilerimizden olsa, ilaç al alma, dünyanın en sağlıklı insanı ol, senide soyuyorlar demekti ama öyle değil. Ağaçtan.
    Hani nasıl, geçmediğin paralı otoyolun, geçmediğin paralı köprünün tünelin, kullanmadığın doğalgazın parasını sen ödüyorsun, senin vergilerinle ödeniyor. Neyseki ilaçta öyle bişey yok.

Başka örnek:

Ziraat Odaları Birliği'nin Genel Başkanı, ismi gerekli değil. Açıklama yapmış.
    "6 dönümlük tek tarlada Ispanak toplanırken araya aynı görüntüde zehirli bir ot var o karışmış. İşçiler yanlış otuda toplamışlar. Zehirlenme ondan."

Tek bir tarlada olmuş bu.

Zehirli ot dedikleride, ıspanakla aynı görüntüde bir bitki ama zehirli.? Bu bitki her yerde olmaz, ekeceksinki senin tarlanda olsun.
    Neden.? Çünki değerli bir bitki. İlaç yapımında kullanılıyor.

Suçu, ıspanak toplayan işçilere atmış.

Sürü koruma dürtüsü.

Halbuki elle toplanıyorsa, ıspanakla aynı görüntüdeki zehirli bitkinin, ıspanakla karıştırılmasına çok çok zor.
    Birincisi tohumunu ekmen lazım çünki zehirli denen o bitkiden değerli ilaç yapılıyor. Ve ıspanak el ile kolay toplanırken zehirli bitkiyi topraktan elle çekemezsin. Kökü çoktur ve derindir.

Biçer döverle toplanıyorsa, 6 dönümlük tarlaya koca biçer döver girmez. Ama zaten adam diyorki, tarım işçisi topladı.
    Geçen sene zehirli ot ektin, bu sene ıspanak ektin, hali ile zehirli otda ıspanak arasında çıktı. O zamanda işçi toplarken zehirli otu elle çekemez. Her bir zehirli ot için özel çaba sarf etmesi gerekir ve güçlü olması gerekir

Bilerek ıspanak arasına karıştırmazsa, elle toplanması durumunda zehirli otun, ıspanağın arasına karışması çok çok zor. Kolay olsa üç beş yılda bir ıspanaktan zehirlenenleri duyardık zaten.

hayvani iç güdülerle, kendi sürüsü olarak gördüğü kesimi korumaya çalışıyor ve en büyük grubu oluşturan tarım işçilerinide aslanların önüne atıyor. Tarım işçilerini belliki kendi sürüsünden görmüyor.

Maalesef bu sendika başkanları, oda başkanları, herhangi bi yerin başına oturmuş olanlar, bizde ağa kafası ile iş yapıyor. Geri kalanıda maraba olarak görüyorlar.

Tamaamen kötü eğitimden kaynaklı ve bu kötü eğitimin temelleri ingilizler ve abd tarafından atıldı.

Bide radyasyonlu çayı hüpletirken, bakın bana bişey olmadı diyen eski bi bakan vardı... inanılmaz değilmi... çocuk zekalı insanların bakan olabilmesi... trump mesela en fazla 15 yaşındadır. Zeka yaşı olarak.
    şaşıracaksınız, dünya ortalaması 17 yaş. Şimdi benim maymun teorim daha mantıklı gelmeye başladımı.?

Atatürk öncesi ve sonrası dönem var.

Her neyse yaw... boşa vakit kaybı oldu gibi.
    Son düzenleme : alicemal; 11-11-2019 saat: 10:57.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 222/852 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272322722 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •