Sayfa 339/852 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439839 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 2,705 - 2,712 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    moruk, lisede okulu astığım günler Bakırköy'den Galata köprüsüne kadar yürür geri dönerdim. Aslında şimdide yürüyebilirim ya, formumda azalma yok.

---

Geçenlerde tayyip'in bizim yerli paramızla TR deki yahudi şirketler ve ethem sancak denen "iş" adamına ürettirmeye çalıştığı YERSEN "milli yerli" arabanın, kimler tarafından üretildiğini anlatmaya çalışmıştım.

Gerçekten çok üzüldüğüm için yazıyorum yoksa tayyip i yada akp yi yere batırmak için değil. Neticede bizim paramız ve bizim ülkemiz. Ülkenin hali ister istemez üzüyor.

Bugün arabayı yapanların tam listesini buldum. Şaşi yi eksik yazmıştım. Onuda ingiltereden almışlar. Olacak şey değil.

Hepsi TR de üretilebilir elektronik aksam ve yazılım dahil. Sadece tasarımı pininfarina ya yaptırabilirsin, yada o firmalarda çalışan Türk tasarımcılara yaptırırsın, yada ben yaparım yaw. ben yaparım derken boş konuşmadım.

En başta hedef kitle hatalı. En büyük rekabetin olduğu ve tıklım tıklım dolu olan alanı seçmişler. Halbuki rekabetin olmadığı bomboş olan bir bölge var. Boş bölgeden başlamak büyük avantaj, zamanla genişlersin.

Her neyse... işte firmalar.

Elektrikli motor: Alman Bosch
    Batarya: Çin
    Araç entegrasyonu: Alman EDAG
    Şasi sistemleri: İngiliz Myra
    Tasarım: İtalyan Pininfarina

2. Burdan şunu mu anlıyo olmalıyız
    Galata
    Bankerler vs.
    Tmm adamlar ilk ticarete başlıyanlar başarılılarda
    Ona baksan
    Galata bankerleri köprünün hemen karşısındaki lokasyonu yani Kapalıçarşı mısır çarşı orayı orda kendi Tüccarıni Fonladı ilk
    Sonra para daha çok diye önce avrupa sonra abd ye gittiler
    Tam cin e gidiyorlardi
    Nefesleri kesildi
    Daha öncesi ilk
    Karada ekip balıkçılari finanse etti
    Galiba güney Akdeniz'de bi yerde ama
    Tabi
    Bilmiyom bunlar herkesin okuduğu ansiklopedik bilgiler
    Valla bazen derbi maçta ilk yarı bitince kodamanin biri soyunma odasında para dağıtır kazanın ulan diye
    Bunda sakinca yok
    Ama tabi
    Kaybedin diye dağıtır ise
    o iş şike ye girer
    Napam abi bizim Muslim alemide birlik Dirlik olsun
    Yoksa ben kimseye kizmiyom

3. Pc de bile işletim sisteminde
    Korunma namına
    tüm bileşenleri kapa
    O zaman
    Pc
    Bi işe yaramıyor

Neyi nerde açıcağını biliyo olmak

Demekki burda erdem

4. Dünyada üretilen araçların %50'sinde Bosh yakıt enjektörü kullanılır. Bunu üreten fabrika İstanbul'da. )))))))
    Yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir...

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ayvagöbeği engellemişim, yazılarını göremiyorum, tek kelimesinide okumadım okumuyorum, merak etmiyorum.
    O da beni engelleyip kendi işine bakacağına, arada bir buralara geliyor, ne yazdığını bilmiyorum, bilmenin banada faydası yok.

---

Yerleşik zararlıların 204 milyar dolarlık doviz mevduatı olmuş. hala almaya devam ediyorlar.

Ana suç medya ve bankalarda.

Bankaya git, boşta param var de, biraz ne yapayım muhabbeti et. Hemen doviz patlayacak, devlet tutamaz muhabbetine giriyorlar.
    Bankaların bireysel elemanları dovizi devlet tutamaz deyince, milletde parayı dovize bağlıyor.

Banka elemanları neden bu şekilde konuşuyor.? Bireyseldeki elemanlar ekonomistdemi öyle konuşuyorlar.?

Hayır.

%90 ının ekonomi ile alakaları yoktur, ilgili eğitim almamışlardır.
    Doviz bilgilerini senin benim gibi medyadan öğreniyorlar.

yahudi ve muhalif medya, "MB de doviz kalmadı", "kamu bankaları dovizi bitti" dedikçe, ülkedeki herkeste doviz patlayacak diye dovize hücum ediyor.

Peki patlamayacakmı.?

Patlar, patlamaz önemli değil, patlayınca cebinde doviz olsa bile sende altında kalacaksın.?

NEDEN.
    2000 krizinde cebinde doviz yokmuydu.? vardı diyelim, olanlardan örnek verelim, nasıl altında kaldığından bahsedelim.

Bankadaki 100 bin dolarlık dovizin atıyorum kafadan 300bin TL ederken 500 bin TL etti.

Sonra ne oldu. On milyonlarca insan birden bire fakirleşti. Cebinde doviz olanların cebine HAVADAN giren 200 bin TL ler diğer 10 milyonlarca insanın cebinden çıktı.

Kural neydi.?

Üretmeden, havadan cebine giren para, diğerlerinden çıkar.

Hali ile halkın büyük çoğunluğu fakirleşti. Doviz borçlanan battı, dovizle alakası olmayanlarda, herşeyin fiyatı dovize bağlı arttığı ama geliri artmadığı için fakirleşti. Ekonomi daraldı, zor iş yapanların çoğu kapandı battı. vb.
    Her krizde fakirleştiler, fakirleştikçe çocukları eğitim alamadılar. Eğitimsiz yeni nesillerde, az kazandılar, ezildiler, eğildiler, büküldüler.
    Sonunda tarikatların kucağına düştüler.

O tarikatlar büyüdü, büyüde eni sonu seninde başına bela olmadımı.?

Seçimlerde hiç istemediğin partiler, o fakirleşen dolayısı ile iyi eğitim alamayıp cahil kalan kalabalıkların oyları ile başa geçmedmi.?

Hoşuna gitmeyen bir devlet yönetimi ile ömür boyu yaşamayacakmısın.?

Ne oldu.?

Doviz aldın cebine para girdi ama ülken berbat oldu. Çocuklarının torunlarının ülkesini berbat ettin.

O sebeple, doviz alma eğitimli odun kardeşim.(doviz le ilgili iş yeri olmayanları kast ediyorum. yatırım amaçlı doviz alanları.)

Doviz alma. Altın al. Doviz ne kadar artıyorsa altın da artıyor. Doviz çakılınca altında çakılıyor. kazancında kaybında eşit.

Altından daha iyisi, Mars da benim araziler vardı, BM den imar çıktı. Denize sıfır parseller. Size birer parsel satayım.

Mars dan arazi için keçi yazın SMS yollayın TBMM ye. Doviz alıp ülkeyi batırmayın.
    Ülke zaten batacakta, en azından vicdanı rahat gidin tahtalı köye. yada ne haliniz varsa görün.

6. altın resmen rekoru kırdı 1900 oldu

7.  Alıntı Originally Posted by Elephant Yazıyı Oku
    altın resmen rekoru kırdı 1900 oldu
    Ne göz varmış sende de

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yıbaşında altın ve BIST hakkında ne tahminde bulunmuştum.?

BISt için, virus çıktı tahminin anlamı kalmadı.

Virus olayı altına yaradı. Normalden biraz daha fazla çıktı. Enflasyondan fazla kazandırır demiştim. Resmi enflasyonun epey üzerine çıktı. Virus olmasaydı tam dediğim gibi olacaktı. Virus olayı borsalar üzerindeki etkisini kaybederken, ons altın epey bir miktar düşecektir. Ama virus işi ne zaman biter bilinmez. abd de hala vaka sayısında artış var.

Gram altın ise sadece ons altına bağlı değil, aynı zamanda USD/Tl yede bağlı. Ons altını tahmin etmek, gram altını tahmin etmekten çok daha kolay. USD TL nin ne olacağı belli değil. İnebilirde çıkabilirde.

Son bir kaç haftada USD, dünya paraları karşısında %36 civarı değer kaybetti. USD/EUR 1,11 lerden 1,16 ya geldi. %40ın üzerinde atış. TR de zırnık değer kaybetmedi. TL karşısındada %36 değer kaybetseydi 6,85-(6,85*0,36)= 4,39 TL civarına düşmesi gerekirdi.

Hali ile gram altın kıpırdamadı. Eğer USD, 4,39 a düşseydi, gram altının değeride %36 düşecekti. Anlatabildimmi bilmiyorum. Gram altının değerini hesaplamak yazı tura atmak gibi bir şey. hatta yazı turada kazanma ihtimalinden daha düşük. Neden.? Çünki akp nin her yeri oynuyor. Sabit bir yeri yok.

Batılıların ve batılı uşağı vahabi sunni suudi kaatillerin, Mısır ülkesinin başına getirdiği sisi dene uşak, Libya petrollerinde hak iddia etmeye başladı. sisi denen uşağa para verdikleri açık. Servetini man adasına taşımaya başlamıştır.

Uşaklık görevini yerine getirip fransa ve batılılar ne derse onu yapıyor. Libya petrol sahalarında hak iddia etmeye başladı. Açıkça Türkiyeye meydan okuyor.

Libya meşru devletini ayakta tutan Türkiye. Hali ile sisi denen yüksek maaşlı uşak, bizim karşımızda. Mısır a savaş açsak, yenmesi kolay hede zor. Kolay çünki Mısır abd oyuncağı olduğundan beri devlet olmaktan çıktı. Batılıların oyuncağı oldu milli birlik kayboldu.
    Ama 100 milyonluk ülke ve arkasında fransa, abd silahları, suudilerin ve bae nin parası var. Mısır tek başına olsa kolay yeneriz. Ama tek başına değil.
    Nasıl 3 saatte bizim süper selefi kahramanlar davutun oğlu ile tayyip Şam camisinda çay içemedilerse, Mısırdada çay içemezler. Suriyeyi yenmek Mısır ı yenmekten kat kat kolaydı.

Ne yazıyorum yaw.

Mısır olayı tehlike arz etmeye başladı.
    Mısırın arkasında hem batı var, hemde Ruslar var.

Bizim arkamızda ise şaşırtıcı ama sadece halkın vergileri ve en küçük sorunda ingiltere ve abd ye kaçmaya hazır devlet yöneticileri var. İnanmazsanız ilham aldıkları, önder olarak gördükleri abdülhamite ve vahdettine bakın. Yada fikri olarak hayran kaldıkları ihvan denen müslüman kardeşlerin eski liderlerine bakın.

Hali ile mısırla savaşa girersek... hiç hayal bile etmek istemem. fetö darbesini ordu içindeki alnı secdeye değmeyen generallerin, alnı secdeden kalkmadığı söylenen fetö generallerini dövmesi sayesinde kurtulduk. Mısır olayında ne olur bilinmez.

Mısırla kapışma ihtimalimiz düşük ancak Mısır ında TRninde başında benzer kafa yapılarına sahip şahsiyetler var. Ne olacağı bilinmez. Bu arada yunanlılarda 40 50 ada daha işgal edeler, adamlar acaip fırsatçı.

Karışık yazı oldu.

---

abd borsası iyi düştü, bizimki katılmadı.

.
    Son düzenleme : alicemal; 24-07-2020 saat: 18:00.

Sayfa 339/852 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439839 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •