Sayfa 771/852 İlkİlk ... 271671721761769770771772773781821 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,161 - 6,168 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    rehab'a yine katılamadım.

Katılamıyorum çünki bakış açılarımız farklı. O kendi açısından haklı, ben kendi açımdan haklıyım. O ülke içindeki belli bir grubun TARAF I olarak olaya bakıyor bense ülke deki her kesimi ve geleceği düşünerek bakıyorum. Bir grubun çıkarına olan şey UZUN VADE de herkesin ebesini beller. Kendisi de yok olur. EN KISA YOL EN UZUN YOLDUR. Bu laf benim değil bir yerden hatırlıyorum.

Örnek: yılmaz özdil, aydın doğan, geçmiş chp kaymak tabakası... Bunlar akp ye kadar ülke kaynaklarını ibranilerle ortak hep kendilerine yonttular. Devleti kendileri için kullandılar, devlet de halkı ezdi fakirleştirdi. O fakirlikten ürün olarak yine ibranilerin tohumlarını attığı akp gibi partiler doğdular.(Ben söylemiyorum bizzat akp den beslenen akp li ethem sancak söylüyor) akp de başa geçince yılmaz özdille beraber ülkeyi 100 yıl geri götürdü. Argo tabirle ebesini belledi. Çalışanın gerçek enflasyonu %150, ülke parası afrika ülkeleri değerine düşmüş, malı mülkü madenleri toprakları kamu şirketlerini özel şirketleri satmışız, ülkedeki fiyatlar denk ülkelerin fiyatlarının onlarca katı, sadece ekmekle makarnayla karnını doyuran 10milyonlarca insan, ülkede en az 10 milyon ilkel göçmen, devlet yardımına muhtaç hale getirilmiş 27 milyon kişi(geçen yılki devlet rakamı), övüneceği şey kalmayan akp liler 1970 li yıllarda kurulan savaş sanayi fabrikalarımızda akp nin kapatmaya çalıştığı ODTÜ, İTÜ, DEÜ, GAZi, HACETTEPE, EGE(Bunlar eski köklü üniversitelerimiz.) gibi okullarımızdan mezun olan mühendislerin üretimi ile övünüp bu fabrikaları kendileri kurmuş, uçakları cami imamları tasarlıyormuş gibi yapıyorlar, vb.

Uydurma örnek:
    Koca teknede 100 kişi var, okyanusta kayıplar. Yaşlılar teknenin ortasında, yorgun ve bezginler. Güneş yakıyor. Yaşlı adamın biri serinlemek istiyor. Teknenin kenarına kadar gidip yüzüne su çarpsa hali yok, bir sürü insanın üzerinden geçecek, kıpırdayacak halide yok. Gençlerden yardım istese bir sürü itiraz gelecek, "deniz suyunu yüzüne çarparsa şöyle olur böyle olur." üzerine tonla nasihat gelecek filan. Adam da kısa yoldan kendini rahatlatmanın yolunu buluyor. Bulunduğu yerde teknede küçük bir delik açıp gelen sızıntı ile serinliyor.
    Kısa vadede adam istediğine kavuştu, uzun vadede herkesin zararına oldu, delik genişledi tekne su alıp battı.

Tekneyi delen yaşlı adam ülkedeki çıkar gruplarından biri olarak düşünün. Grup çıkarı için uzun vadede KENDİSİ İLE BERABER ülkeyi batırdı.
    Üstelik belki 100 belki 500 yıldır bu ülke insanları ayrıştırılıp bilinçli olarak gruplara bölünmüşler. İngilizler ve abd liler bunu yüzlerce yıldır yapmış. Amaç bu ülke birlik olup kaynaşmasın, gruplara ayrılıp kavga etsinki kolay lokma olsun. hali ile ülke keskin gruplara ayrılmış durumda. Her grup diğerinden nefret ediyor. Diğerinin zararına olacaksa kendide ölmeye razı. Bu ülke halkı bu hale bilinçli olarak siyonistler tarafından sokuldu.

Ben bunu görüp genele hitab ediyorum her zaman.

Her neyse yaw, örnek biraz basit ve yeterince kullanışlı değil. İlk aklıma geleni yazdım, fazla düşünmedim ama anlatmak istediğimi anlatıyor sanki.

rehab ülke içi bir grubun tarafı olduğundan(kendi kabul etmesede açıkça öyle görünüyor) işin içine kendi grubu girdiğinde sağlıklı düşünemiyor. İnsanların %80 i bu durumda. yani kişiye özel değil, büyük çoğunluk aynı durumda. Azınlık içinde oldukları durumu görebiliyor. Çoğunluk içinde olduğu durumdan bi haber olduklarından, ülkede işler düzelemiyor düzelemez de. İstisna olursa ülkede olmasada dünyada belki düzelebilir. Nükleer dünya savaşı çıkarsa veya son 10 yılda(belki 20 yıl) vücudumuza sokulan grafen tetiklenir de dünya nüfusunun %90 nını temizlerse o zaman dünyanın durumu düzelebilir. Çünki geriye sadece ibraniler kalır birde uzak dağ bayırda yaşayıpda grafene maruz kalmayanlar. İbrani grubu kalınca altını oyacakları kimse kalmaz. Du yaw. Bu seferde birbirlerine düşerler. Hep öyle oldu ve olacak. ibraniler saf değil melezler. Afrika ırkı ile melezleşmişler. Kalan ibraniler de birbirini yer abicim.

Ben bunnarı yazmayacaktım da yazmışım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. Sayın palmet saka bir yana, eyt kabulu devletin bu haksızlıgı kabul edip düzeltmesi, siz aslında düşünülecek bir konuya değindiniz, simdi benim mesela 7 senelik emekli maaşınıda almam gerekir yani eyt de yas ve prımı dolduranın kalan fazlası devlet tarafından iade edilmeli, kanunen de böyle olmalı cunku haksız uygulama sona erdılıyor ve haksızlıgın magdurlara odenmesı gerekır, ama nasıl olacak bır bılgım yok malesef saygılar

3.  Alıntı Originally Posted by Rehab Yazıyı Oku
    Sayın palmet saka bir yana, eyt kabulu devletin bu haksızlıgı kabul edip düzeltmesi, siz aslında düşünülecek bir konuya değindiniz, simdi benim mesela 7 senelik emekli maaşınıda almam gerekir yani eyt de yas ve prımı dolduranın kalan fazlası devlet tarafından iade edilmeli, kanunen de böyle olmalı cunku haksız uygulama sona erdılıyor ve haksızlıgın magdurlara odenmesı gerekır, ama nasıl olacak bır bılgım yok malesef saygılar
    ilerde bununla ılgılı davalar acılır zannedıyorum...1999 yılında yapılan kanun o tarıhten sonra sıgortalı olanları ılgılendırmesı gerekirken.kanunlar geçmişe yurutulmuştur. kanunlar gecmıse yürür ama kişinin lehineyse yürür..bence ilerde bu konuda davalar açılacaktır....
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

4.  Alıntı Originally Posted by Rehab Yazıyı Oku
    Sayın palmet saka bir yana, eyt kabulu devletin bu haksızlıgı kabul edip düzeltmesi, siz aslında düşünülecek bir konuya değindiniz, simdi benim mesela 7 senelik emekli maaşınıda almam gerekir yani eyt de yas ve prımı dolduranın kalan fazlası devlet tarafından iade edilmeli, kanunen de böyle olmalı cunku haksız uygulama sona erdılıyor ve haksızlıgın magdurlara odenmesı gerekır, ama nasıl olacak bır bılgım yok malesef saygılar
    1999 yılında çıkarılan bir yasa ile yaş haddi getirildi. Şu an hala uygulmada olup, recep tayyip erdoganın açıklamaları ile bu yasa uygulmadan kalkmış degildir. ne zaman ki akparti erdoganın açıklamalarını yasa olarak meclisten geçirir ve resmi gazetetde yayınlar,işte o zaman eski yasa yürürlükten kalkar ve yeni yasa yürürlüğe girer. Geçmise dönük hak talebi için eski yasanın mahkeme verilmesi söz konusu olamaz. ancak eski yasanın iptali için anayasa mahkemesine başvurulabilir. Zaten yasa uygulamadan kalktıgı için anayasa mahkemesine de başvurmanın bir anlamı yok. ayrıca anayasa mahkemesi kararları geriye dogru uygulanamaz.
    Yani kısaca demek istiyorum ki, bir yasa uygulaması sonucu oluşmuş magduriyetler, mahkeme ile geri elde edilemez. Ancak yeni bir yasa meclisten geçirilerek, geriye dönük hakların magdurularına verilmesi saglanabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    1999 yılında çıkarılan bir yasa ile yaş haddi getirildi. Şu an hala uygulmada olup, recep tayyip erdoganın açıklamaları ile bu yasa uygulmadan kalkmış degildir. ne zaman ki akparti erdoganın açıklamalarını yasa olarak meclisten geçirir ve resmi gazetetde yayınlar,işte o zaman eski yasa yürürlükten kalkar ve yeni yasa yürürlüğe girer. Geçmise dönük hak talebi için eski yasanın mahkeme verilmesi söz konusu olamaz. ancak eski yasanın iptali için anayasa mahkemesine başvurulabilir. Zaten yasa uygulamadan kalktıgı için anayasa mahkemesine de başvurmanın bir anlamı yok. ayrıca anayasa mahkemesi kararları geriye dogru uygulanamaz.
    Yani kısaca demek istiyorum ki, bir yasa uygulaması sonucu oluşmuş magduriyetler, mahkeme ile geri elde edilemez. Ancak yeni bir yasa meclisten geçirilerek, geriye dönük hakların magdurularına verilmesi saglanabilir.
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgilere, bu saatten sonra bu açıklamalardan sonra, eyt bitmiştir, kimse bunu meclisten geçirmemeyi göze alamaz, meclisten geçtikten sonrada kanatimce bir zaman sonra mahkemelik olur bu kalan magduriyet ama ne iktidar veya muhalefet seçim sonrası bunu karsılamaz, karsılayamaz, dusuncelerim bunlar, saygılar

6.  Alıntı Originally Posted by Rehab Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgilere, bu saatten sonra bu açıklamalardan sonra, eyt bitmiştir, kimse bunu meclisten geçirmemeyi göze alamaz, meclisten geçtikten sonrada kanatimce bir zaman sonra mahkemelik olur bu kalan magduriyet ama ne iktidar veya muhalefet seçim sonrası bunu karsılamaz, karsılayamaz, dusuncelerim bunlar, saygılar
    Hocam yasa ıptali ya da yasanın uygulmalarının kaldırılması mahkemeye taşınamaz.Çünkü mahkemeler yasaları uygulamakla yükümlüdür. Yasaları iptal etme yetkileri yoktur. Anayasa mahkemesine taşınabilir. Hangi yasa anayasa mahkemesine taşınacak? eger yeni yasa anayasa mahkemesine taşıncak ise, bu yeni yasanın iptal ile eski yasanın oluşturdugu hak mahrumiyetlerini geri alınamaz. Eski yasanın anayasa mahkemesince iptal edilmesi de hakların geri alınmasını saglayamaz. Çünkü anayasa mahkemesi kararları geriye yürümez. Tek yolu var. Meclisin bu konuda yasa yapıp magdur olanlara haklarını iade etmesidir.

7.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    Hocam yasa ıptali ya da yasanın uygulmalarının kaldırılması mahkemeye taşınamaz.Çünkü mahkemeler yasaları uygulamakla yükümlüdür. Yasaları iptal etme yetkileri yoktur. Anayasa mahkemesine taşınabilir. Hangi yasa anayasa mahkemesine taşınacak? eger yeni yasa anayasa mahkemesine taşıncak ise, bu yeni yasanın iptal ile eski yasanın oluşturdugu hak mahrumiyetlerini geri alınamaz. Eski yasanın anayasa mahkemesince iptal edilmesi de hakların geri alınmasını saglayamaz. Çünkü anayasa mahkemesi kararları geriye yürümez. Tek yolu var. Meclisin bu konuda yasa yapıp magdur olanlara haklarını iade etmesidir.
    Sayın emekli hukuk la ilgili oldunuz belli teşekurler
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

8. Meclisin böyle bir magduriyeti görecegini sanmıyorum ne şimdi ne seçimden sonra, ama magduriyet oldugu apacık, keske geri odense, eyt emekli sayısı zamanla 5 milyon olacak, bunlar buyuk rakamlar, bütçeye yük olacagı aşikar, nasıl olur bilemiyorum ama burdan fazla çalışılan yılların emeklilik karsılığını almak olmayacak bir hayal gibi geliyor, aslında butunuyle geniş kapsamlı bir yeni anayasa çıkarılmalı içinde boşluklar olmayan ve her kesime etkili ve güncellenmiş bir anayasa bazı konularda çok haksızlıklar olusabılıyor, dediğiniz gibi mahkeme ile olmaz, once eyt bir onaylansın, karmasıklık gitsin hele, elbet işin uzmanları bir formul dusunurler ama zor çok zor bu sartlarda,

Sayfa 771/852 İlkİlk ... 271671721761769770771772773781821 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •