Sayfa 769/852 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779819 ... SonSon
Arama sonucu : 6816 madde; 6,145 - 6,152 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Yaw bu tayyip erdoğan zorla imamoğlunu cumburbaşganı yapacak yaw. Hapse atmaya çalışıyor. Bu hareketi imamoğlunun aylarca konuşulmasını sağlayacak, dolayısı ile halk seyredecek. Tehdit altında olduğu içinde kararsızlar imamoğluna kayacak. Altılı saz heyeti de mecburen imamoğlunun arkasında birleşecek.

imamoğlu altılı adaylar içinde en fazla bu ülkeye zarar verecek olanı. Belki tayyip den bile daha fazla zarar verecek olanıki tayyip ve akp nin verdiği zararı belki 30 yıl sonra fark edeceksiniz, oda belki. Zararları başka şeyden sanacaksınız. Du yaw hakkatende başka şeyden. akp proje partilerden biri, o projeyi yapanlar asıl herşeyin sebebi. tayyip beyin verdiği zarar bu ülkeyi abd kucağına ilk oturtan adnan menderesin verdiği zararla kıyaslanır.

Her neyse siyaset okumam ama imamoğlu konusu her yerde yazılınca gözüme çarptı. tayyip kendi çıkarı açısından çok büyük hata yaptı, belki danışıklı dövüştür. abd, tayyibin yerine imamoğlunu istiyordur, tayyibe emir vermiştir. nasıl tayyibi chp li başganı baykal başa geçirdi, şimdide imamoğlunu tayyip başa geçirir.

Hangi aday daha iyi diye yazmadım, tayyip in taktik hatasını yazdım ve bu iş bu şekilde giderse imamoğlu başa geçecek. tayyiple beraber en istemediğim adamdı. İlk gördüğümde notunu vermiştim, sonra haklı çıktım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

2. Olaylara tarafsız bakmaya çalışırsak, belkı bakış açımız farklı olur, ilk olarak istiklal saldırısı oldu sanki devlet suçlu izlenimi verilmek istendi failler süratle yakalandı paravan yerlere hesap kesıldı, sonra dovız stabıl oldu petrol dustu fakat gıda basta olmak uzere fıyatlara yansımadı, zincirlerin ustune gıdıldı, sonra sapık bır dıncı cıktı sankı ınanlar boyleymıs gıbı bir izlenim çıktı gereklı ceza verıldı, sımdıde pek gundemde olmayan bırıne hakaret sucundan sıyası yasak vs cıktı aslında mahkeme bunu bozup para cezası verecektı kı bence oyle olacak, gumus yuzugu tekrar parlatma gıbı oldu, tam da bunlar ıyı asgarı ucret ve eyt beklentısı varken, ve bazı sılahlar ozellıkle fuze, yapay zeka, gıbı ortaya cıkmaya basladıgında, gorusum bu bence asımetrık bır olay var, ben stratejıst degılım, polıtıka bılmem yanlıs dusunuyor olabılırım, ama boyle goruyorum, gorusum ıcın lutfen kısısel elestrı yazmayın, varsa kendı fıkrı olan yazabılr,

3.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Yaw bu tayyip erdoğan zorla imamoğlunu cumburbaşganı yapacak yaw. Hapse atmaya çalışıyor. Bu hareketi imamoğlunun aylarca konuşulmasını sağlayacak, dolayısı ile halk seyredecek. Tehdit altında olduğu içinde kararsızlar imamoğluna kayacak. Altılı saz heyeti de mecburen imamoğlunun arkasında birleşecek.

imamoğlu altılı adaylar içinde en fazla bu ülkeye zarar verecek olanı. Belki tayyip den bile daha fazla zarar verecek olanıki tayyip ve akp nin verdiği zararı belki 30 yıl sonra fark edeceksiniz, oda belki. Zararları başka şeyden sanacaksınız. Du yaw hakkatende başka şeyden. akp proje partilerden biri, o projeyi yapanlar asıl herşeyin sebebi. tayyip beyin verdiği zarar bu ülkeyi abd kucağına ilk oturtan adnan menderesin verdiği zararla kıyaslanır.

Her neyse siyaset okumam ama imamoğlu konusu her yerde yazılınca gözüme çarptı. tayyip kendi çıkarı açısından çok büyük hata yaptı, belki danışıklı dövüştür. abd, tayyibin yerine imamoğlunu istiyordur, tayyibe emir vermiştir. nasıl tayyibi chp li başganı baykal başa geçirdi, şimdide imamoğlunu tayyip başa geçirir.

Hangi aday daha iyi diye yazmadım, tayyip in taktik hatasını yazdım ve bu iş bu şekilde giderse imamoğlu başa geçecek. tayyiple beraber en istemediğim adamdı. İlk gördüğümde notunu vermiştim, sonra haklı çıktım.
    Aynen katılıyorum , dolar topiğinde de bir kaç kez yazdım İmamoğlu 2. ....olacak diye ama artık öyle bi bıktık ki sonuç bu adama gidiyor , Abd istediklerinin çoğunu aynı milli görüntülü elemanlarla yapıyor ,dun Bahçe sahibi bugün Ak şenlik ,akşenlik in yanındaki adamlara bakınca eski dünyanın kurtları hemen anlaşılıyor .Ama şöyle bir durum var Erdoğan artik tek başına Erdoğan değil , önemli bir eküri grubu var , bir çoğu akademisyen ve işadamı bürokrat devlete oturmuş durumdalar , Erdoğan giderse bu lar kendilerini kötü hisseder ve onu kalmak için zorlarlar yani dese ki ben misyonumu tamamladım ,artık torun sevecem, gidiyorum , yok olmaz öyle diyeceklerinden adım gibi eminim.
    Bu nedenle seçime kadar petrol, altın, platin , uranyum dahil herşeyi bulabiliriz , İmamın oğlunun ise hic bir ideolojisi ve hedefi yok tek hedefi kendi çıkarı bu çok açık ayrıca diktatörlük eğilimi her konuşmasında anlaşılıyor hemen saddama dönüşebilir .
    Sonumuz yağmurdan kaçarken doluya yakalanmak olacak gibi .
    Bu arada Murat Bayrağı tanır mısın bilmem , ben öğrendiğimde sok olmuştum , İlk hava taksi şirketini kuran kişi , Tamer Yiğit in kayınbabası , onu birkaç kez dövdürdü ve kursunlatti kızı ile evlenmesine rızası yoktu , Tamer Yiğit gidip Turkeşten yardim ister , Türkeş , ona benden ne istersen iste Murat Bayrak dışın da benim ona sözüm geçmez der iste bu adam abd nin has adamı dır bu adamlar olduğu surece işimiz zor. Murat Bayrak der ki beni hapse atsalar Amerika beni hapisanenin tepesine helikopter getirip kurtarır beni orada bırakmaz.Bu oturduğumuz arsanın değerini iyi anlamamız lazım.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

4. her kes balıkçı kavgalarını oyunları çözmeye çalışıp yorum yapıyor...gerçekte bizi yönetenlere kimsenin aklı gücü yetmez..kimin iktidara geleceği belirlenmiştir..tek sorun erdoğanın sağlığı yoksa ne seçim ne seçim sonuçları..

5. asgarı ucret ıyı mı kotumu ,ben zam alırken kıyas aynı ısı yapan oluyor her yerde oyledır,tembellıkte zırve yapmıs turızm harıcı uretımı olmayan ,her yerı satılmıs yunanıstanda asgarı ucret 700 750 errro ,beraber calıstıgımız genc kardesım bana dedıkı abı bız ekmek fazla yıyoruz onun ıcın mı ben cok zekı degılım dedım kı hayır bos vakıtlerımızde okumuyoruz ,bıze gosterılern sahte dunyada yasıyoruz,bugun acaıp mafya dızılerı toplum ahlakıyla bagdasmayan dızıler programlar ıvedık gıbı karakterler ,bu ulkenın yuzde 85 ı calısan aılesını gecındırmeye çalısan okutmaya ugrasan babalar anneler evlatları ,tembellıkle alakamız yok sabah aksam calısan hatta uc kurus fazla ıcın mesaı yaparız kesıntı olur ondada hele yıl ortasından ıtıbaren baslar ,muhalefette ıktıdarda yuksek maasını alır tatıllerını yaparlar ,ulkede sorunların en temelı gelır esıtsızlıgı ,bu gundemde olması gerekırken ,abd rusya gıbı dusman gozukup ıstedıklerını yaparlar ,muhalefette rahat ıktıdarda kımse kusura bakmasın ,yuzde 85 ne kadar kazanırsa o kadar harcar kazanamazssa ne harcayacak durgunluk bu ıste ben tarafsız olarak kadım turk yasasında ıkı kısı tek kısıye saldıramaz kanununu severım coklu masa ıktıdar kavgası sahte gelıyor bana ,bu ulkede calısacak hızmet edecek ustelık bunu vatan sevgısıyle halk sevgısıyle para makam ugruna degıl boyle kısıler lazım ,vızyon varmı ,bılemıyorum goremıyorum ,hepsıde rahatlar ekonomık yasam olarak ,ama asıl bu guzel mılletım rahat yasamayı ,refah sevıyesı yuksek kulturlu saygılı egıtımlı olmayı hakedıyor ,ben muhalefette boyle bır çaba gorus vs goremıyorum ,ıktıdarda da bu cabayı fazla goremıyorum ,sılahlarımız yapılıyor eyvallah hosuma gıdıyor ama
    dıger alanlarında suratle guzellestırılmesı lazım ,ozellkıle buyuk sehırlerde trafık deprem karmasıklık had safhada ,yenı muhıtler açıp yogunlu arrtırmak cozum degıl ,tarım hayvancılık cok ılerı gıtmelı ,muhalefette ıktıdarda cooook calısmalı hemde cok bıze layık gorulen bu asgarı ucrete bız calısıyorsak en az 10 kat fazla calısıp bıze hızmet etmelıler, tarafsız yazmaya çalıstım ben ınanan bırıyım vatanımıda cok sevıyorum kımseyıde ayırmam severım ,gelır esıtsızlıgı bıterse terorde bıter ,kalıtelı uretım yapıp mıllı satarsak ıyı fıyata ,patronda kazanır ıscıde ,yoksa ıthal et sat burda tekrar bu ıs degıl uretımde degıl ,ben ıthal hıcbır sey almamaya calısırm ama pırınc bıle ıthal tosya deposu ,fındık fıyatı alman belırlıyor ,hayvancılık azaldı fıyatlara yansıyor ,ben kımseyı elestırmıyorum kızmıyorumda ama uzuluyorum ,altı ustu bır ıscıyım ama okumus ıscı bırseyede ıhtıyacım yok var cok sukur ama herkes guzel ıyı olsun ıstıyorum ,bu da coook calısmayla olur ancak dıyorum yunanıstan kım kı bız ondan daha rehaf sevıyesı olarak ustun olmayalım ,hatalarım yanlıs dusuncelerım varsa affola saygılar sevgıler

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Rehab, murat bayrak'ı bilmiyordum. Şimdi araştırıp okudum.
    Bilmeyenler için bir kaç cümle yazayım. Göründüğü kadarı ile CIA ya hizmet eden satılmış vatan hainlerinden biriymiş. Türkiyede abd ye çalışan vatan haini çok. Tarikatları kurduranlar besleyenler bunlar, partileri kuranlar bunlar, eylemleri yaptıranlar bunlar, aydınları öldürtenler bunlar.
    murat bayrak hakkında özet bir yazı burada var. https://www.birgun.net/haber/hep-kor...kollandi-96006

---

Asgari ücreti artırdılar ama miktarı değil alım gücü ile kıyaslamak gerekir. Asgari ücrete gelen zam kadar, anında esnaf her şeye zam yapıyor. Neden zam yapıyor çünki çalıştırdığı elemanlara zam vermişse, sattığı ürüne de zam yapmak zorunda. Hali ile yüzde bin de zam gelse, yine çalışanın alım gücü değişmiyor.

Burada asıl kazığı emekliler yiyor.

Emekliler geçen yıl, asgari ücretliye yapılan zamdan daha az zam aldılar. Esnaf asgari ücret kadar ürünlere zam yapınca, emekli fakirleşmiş oldu çünki asgari ücretliden daha az zam aldılar.
    Bu sene daha büyük kazık yüyecekler gibi görünüyor. Eğer asgari ücretli kadar zam alamazlarsa, bir kaç ayda çok fakirleşmiş olacaklar çünki esnaf her ürüne asgari ücret zammı kadar zam yapacak. Bir kaç ay içinde tüm ürünler %50 zamlanır. Ama emekliye %17 civarında zam yaparlarsa emekli bir kaç ayda acaip fakirleşmiş olacak.

tayyip neden emekliye bu kazığı atmaya başladı.?

Aklıma gelen bir kaç sebep var. EN önemli sebep kendi emekli maaşlarına farklı zam yapıyorlar. İşçi memur emeklilerine yaptıkları zam ayrı vekillere ve gazeteci emeklilerine yapılan zam farklı. Her seferinde onlar çok daha fazla zam alıyorlar o sebeple etkilenmiyor, hissetmiyorlar. vekil ve gazeteci emeklileri fakirleşmiyor. Gazetecilerde emeklileri fazla yazmıyorlar.

İkincisi tayyip emeklilerden az oy alıyor olabilir, o sebeple onlara şirin görünmek istemiyordur. Emekli dediğin yaşlı, tecrübeli kişiler. Yaşlı kişilerin de aklı kemale ermiş oluyor. Kötüyü iyiyi az da olsa görebiliyorlar. Gençler ise beyinleri tam oturmadığı, yeterli tecrübeyi henüz edinmedikleri için daha kolay yönlendirilebiliyorlar. Daha kolay kandırabilirsin. O sebeple asgari ücrete emekliden daha yüksek zamla gençlerin oylarını kazanmak istiyor olmalı. Ama işsizlik arttığından onlardan da oy alamaz. Oy aldığı kişiler devlet yarımına muhtaç bıraktığı 20 milyon kişi ile vatandaş yaptığı ve aylık maaşa bağladığı milyonlarca göçmen. Birde akp vasıtası ile sistem ve devlet den İYİ beslenen milyonlar var onlar konu dışı. Örneğin inşaat ve emlek sektörü elemanları son 3 yılda korkunç para kazandılar. Bu düzen bitsin istemezler. Gayrımenkulu bol olupta son 3 yılda serveti yüze katlananlar var, onlarda sistem değişsin istemez vb.

Emekli %17 civarı zam alırsa bir kaç ayda yaklaşık %30 fakirleşmiş olacak. yani bir aylık maaşı ile aldığı tüm ürünlerden %30 daha az alabilecek. Aynı miktar almak isterse daha kalitesize yönelmiş olacak. Miktarı tutturacak ama kalite düşmüş olacak. Kalitesiz ürünlerde kanserojen katkı maddeleri ile dolu. hali ile sağlık masrafları artacak ve rahatsızlıklar sebebi ile yaşam kalitesi uzun vadede çok düşecek. Hayatı cehenneme dönecek.
    Son düzenleme : alicemal; 23-12-2022 saat: 12:40.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by maltepe Yazıyı Oku
    her kes balıkçı kavgalarını oyunları çözmeye çalışıp yorum yapıyor...gerçekte bizi yönetenlere kimsenin aklı gücü yetmez..kimin iktidara geleceği belirlenmiştir..tek sorun erdoğanın sağlığı yoksa ne seçim ne seçim sonuçları..
    Evet Atatürkten sonra başa gelenlerin hepsini ingiltere ve abd belirledi. Türkiye halkını kötü yönde dönüştürdüler. Bu hale geldik. Atatürkü de erkenden onlar öldürdü büyük ihtimalle. Atatürk bir nesli yetiştirseydi, büyük ihtimalle Türkiyeyi ele geçirmeleri daha zor olacaktı, o sebeple hemen öldürmüş olmalılar. Biliyorum Atatürk'ün sağlığı ile ilgili gelişmeleri okudum ancak inanmıyorum. Sebep sonuçları bağlayınca inanmak zor oluyor.

Kimsenin aklı gücü yetmez lafına katılmıyorum. Bilen çok kişi var belki milyonlar. Ama onların liderleri düzenli olarak öldürtülüyorlar. Kalanlarda sinmiş oluyor. Medya siyonist ve uşaklalrının kontrolunde olduğundan da bilen kişiler ön plana çıkamıyor. Şirketi varsa devlet eli ile batırılmaya çalışılıyor, toplum lideri pozisyonunda ise ve satın alınamıyorsa öldürülüyor. Halkı medya ve satın alınmış toplum liderleri ile, biraz para ile yönlendirmek te çok kolay. TVler ile gençler çok kolay yönlendirilebiliyor.
    @NeAcaipDunya

8. Ali cemal kardeşim, çalışma bakanımızı dinledim, çok mütevazi, beyefendi, akıllı, işinin ehli birisi, kanım ısınıyor, dedikleri şu bize yüksek asgari ücret rakamıyla gelmediler, işçilerde sendikayı tavsiye ederim, rakam işçiler arasında makul karşılandı, çalışmamızı yapıp sistem dolayısıyla son karar bizden çıkıyor, işçi emekçi yanlısı biri bu kanaattayım, marketlerde de bazı ürünler indirime başlamış, tabi realite var devletin bütçesi var, sendikanın s sini söylediğin anda patron kapı dısarı eder, çin malları ucuz kalitesiz, avrupa malları kaliteli ama çok pahalı, bizdede kaliteli ve orta fiyattan mal ürettiğimiz sürece büyük bir pazar potansiyeli var, bunun için kalifiye işçiler çok önemli, çalışan kesime ne kadar verilirse, işadamları kat be kat fazlasını kazanırlar, ben nankör degılım devletimize boynum kıldan ince ama yetmez illaki büyük ekonomiler değil ama yunanistan asgari ücretini geçmemiz lazım, saygı sevgiler,

Sayfa 769/852 İlkİlk ... 269669719759767768769770771779819 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •